Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 19.01.2019 Shedule
INT Clu 23:00 Sibir
-
Chernomorets Novorossijsk -
INT Clu 23:00 Yenisey
-
Gabala -
INT Clu 19:10 Newells Old Boys
-
Velez Sarsfield -
INT Clu 18:30 Mariehamn
-
Ekenas -
INT Clu 17:00 Finn Harps
-
Limerick -
INT Clu 16:00 St. Martin
-
Vorwarts Steyr -
INT Clu 15:00 Bray
-
Shamrock -
INT Clu 15:00 Bruhl SG
-
Thun -
INT Clu 15:00 Stabaek
-
IFK Goteborg -
INT Clu 15:00 Wehen
-
Rapperswil -
INT Clu 15:00 Wexford
-
Waterford -
INT Clu 14:00 Dinamo Kiev
-
Bochum -
INT Clu 14:00 Grasshoppers
-
Hajduk Split -
INT Clu 14:00 Kriens
-
Bellinzona -
INT Clu 14:00 Karabakh Agdam
-
Bohemians 1905 -
INT Clu 14:00 St. Patricks
-
Cobh Ramblers -
INT Clu 14:00 Vorskla Poltava
-
Universitatea Craiova -
INT Clu 13:15 Jaro
-
SJK (Fin) -
INT Clu 13:00 Alemannia Aachen
-
Worms -
INT Clu 13:00 Amstetten
-
Ceske Budejovice -
INT Clu 13:00 Auerbach
-
International Leipzig -
INT Clu 13:00 A. Lustenau
-
Ravensburg -
INT Clu 13:00 Brommapojkarna
-
Sollentuna -
INT Clu 13:00 Dukla Prague
-
Chrudim -
INT Clu 13:00 Energie Cottbus
-
Magdeburg -
INT Clu 13:00 Ferencvarosi TC
-
Sion -
INT Clu 13:00 Gleisdorf
-
Hartberg -
INT Clu 13:00 Gyirmot SE
-
Trnava -
INT Clu 13:00 Hallescher
-
Chemnitzer FC -
INT Clu 13:00 Hurth
-
TV Herkenrath -
INT Clu 13:00 Karlsruher
-
Jeunesse Esch -
INT Clu 13:00 Kickers Offenbach
-
Sportfreunde Siegen -
INT Clu 13:00 KPV
-
PK-37 -
INT Clu 13:00 Preussen Munster
-
Fortuna Köln -
INT Clu 13:00 Rapid Vienna
-
FAC Wien -
INT Clu 13:00 Saarbrücken
-
Sandhausen -
INT Clu 13:00 Slavia Prague
-
Usti nad Labem -
INT Clu 13:00 TuS Haltern
-
Kaan-Marienborn -
INT Clu 13:00 Ulm
-
Wacker Innsbruck -
INT Clu 13:00 Vasas
-
AIK -
INT Clu 13:00 Verl
-
BSV Rehden -
INT Clu 13:00 Wattenscheid
-
Steinbach -
INT Clu 13:00 Wiedenbruck
-
Westfalia Rhynern -
INT Clu 13:00 Zurich (Sui)
-
Səbail -
INT Clu 12:30 Babelsberg
-
Staaken -
INT Clu 12:30 Regensburg
-
Wurzburger Kickers -
INT Clu 12:30 Sigma Olomouc
-
Ruzomberok -
INT Clu 12:15 Inter Turku
-
SalPa -
INT Clu 12:00 Austria Vienna
-
Ried -
INT Clu 12:00 Sokolov
-
Pribram -
INT Clu 12:00 Bayern (Am)
-
Garching -
INT Clu 12:00 BFC Dynamo
-
TSG Neustrelitz -
INT Clu 12:00 Bonner (Ger)
-
Ahlen -
INT Clu 12:00 Debrecen
-
Budaorsi SC -
INT Clu 12:00 Frej
-
Hammarby -
INT Clu 12:00 Fremad Amager
-
Frem -
INT Clu 12:00 Hacken
-
Norrby -
INT Clu 12:00 Karvina
-
Puszcza -
INT Clu 12:00 Midtjylland
-
Fredericia -
INT Clu 12:00 Nordsjaelland
-
Aarhus -
INT Clu 12:00 Randers FC
-
Sonderjyske -
INT Clu 12:00 Silkeborg
-
Raufoss -
INT Clu 12:00 Slask Wroclaw
-
Odra Opole -
INT Clu 12:00 Stal Mielec
-
S. Rzeszow -
INT Clu 12:00 Tennis Borussia
-
BAK '07 -
INT Clu 12:00 Trencin
-
Opava -
INT Clu 12:00 Vasas
-
Sereď -
INT Clu 12:00 Zlin
-
Nitra -
INT Clu 11:30 Z. Moravce
-
Dukla Banska Bystrica -
INT Clu 11:15 AC Oulu
-
Rovaniemi -
INT Clu 11:00 Hannover (Am)
-
Paderborn -
INT Clu 11:00 Lahti
-
KTP -
INT Clu 11:00 Naestved
-
HB Koge -
INT Clu 11:00 Thisted FC
-
FC Hjorring -
INT Clu 11:00 Trinec
-
Hlucin -
INT Clu 11:00 AC Wolfsberger
-
Kapfenberg -
INT Clu 11:00 ŁKS Łódź
-
Elana Torun -
INT Clu 10:00 B. Gdynia
-
Bytovia Bytów -
INT Clu 10:00 Debrecen
-
Balmazujvaros (Hun) -
INT Clu 10:00 Podbrezova
-
FK Poprad -
INT Clu 10:00 Slovacko
-
Kromeriz -
INT Clu 10:00 Teplice
-
Varnsdorf -
INT Clu 09:30 Ostrava B (Cze)
-
Vitkovice (Cze) -
INT Clu 09:30 Elite 3000
-
AB Copenhagen -
INT Clu 09:00 Scheiblingkirchen
-
Neustadt -
INT Clu 09:00 Trinec
-
Otrokovice -
INT Clu 09:00 WAC / St. Andrä II
-
SAK Klagenfurt -
INT Clu 23:00 Alf-2007
-
Ruh Brest -
International  »»  CAF Champions League 19.01.2019 Shedule
INT CAF 19:00 Constantine
-
Mazembe -
INT CAF 19:00 Mamelodi Sundowns
-
Wydad Casablanca -
INT CAF 16:00 ASEC Mimosas
-
Lobi Stars -
INT CAF 16:00 Vita Club
-
Simba -
International  »»  CAF Confederation Cup 19.01.2019 Shedule
INT CAF 19:00 Hassania Agadir
-
Sektzia -
INT CAF 18:00 Kaizer Chiefs
-
ZESCO United -
INT CAF 18:00 Berkane
-
Jaraaf -
INT CAF 17:00 Zamalek
-
Ittihad Tanger -
INT CAF 16:45 Hussein Dey
-
Al Ahli Benghazi -
INT CAF 16:00 Salitas
-
Al-Nasr -
INT CAF 15:00 Petro Atletico
-
Stade Malien -
INT CAF 13:30 Mukura
-
Al-Hilal Omdurman -
Brazil  »»  Premiership 19.01.2019 Shedule
BRA Nbb 03:00 Eastern Suburbs AFC
-
Canterbury United -
BRA Nbb 01:00 Otago United Dunedin
-
Hamilton Wanderers -
Brazil  »»  Baiano 1 19.01.2019 Shedule
BRA Bai 19:00 Bahia De Feire
-
Jacuipense -
Brazil  »»  Catarinense 1 19.01.2019 Shedule
BRA Cat 21:00 Hercílio Luz
-
Brusque -
Brazil  »»  Cearense 1 19.01.2019 Shedule
BRA Cea 19:00 Uniclinic
-
Guarani de Juazeiro -
BRA Cea 19:00 Horizonte
-
Barbalha -
BRA Cea 19:00 Iguatu
-
Floresta -
Brazil  »»  Gaucho 1 19.01.2019 Shedule
BRA Gau 21:00 Brasil de Pelotas
-
SER Caxias -
BRA Gau 21:00 Veranopolis
-
Avenida -
Brazil  »»  Goiano 1 19.01.2019 Shedule
BRA Goi 19:00 Vila Nova
-
Aparecidense -
Brazil  »»  Maranhense 19.01.2019 Shedule
BRA Mar 22:00 Imperatriz
-
Santa Quitéria -
Brazil  »»  Matogrossense 19.01.2019 Shedule
BRA Mat 21:00 Dom Bosco
-
Operário MT -
Brazil  »»  Mineiro 1 19.01.2019 Shedule
BRA Min 18:30 Guarani MG
-
Cruzeiro -
Brazil  »»  Paraense 19.01.2019 Shedule
BRA Par 21:30 Castanhal
-
Independente PA -
BRA Par 19:00 Bragantino PA
-
Aguia De Maraba -
Brazil  »»  Paraibano 19.01.2019 Shedule
BRA Par 19:00 Atlético Cajazeirense
-
Treze PB -
BRA Par 19:00 Perilima
-
Sousa -
Brazil  »»  Paranaense 1 19.01.2019 Shedule
BRA Par 19:00 Atletico-PR
-
Cascavel CR -
Brazil  »»  Paulista A1 19.01.2019 Shedule
BRA Cam 21:30 Sao Paulo
-
Mirassol -
BRA Cam 19:00 Santos
-
Ferroviária -
BRA Cam 18:30 Ponte Preta
-
Oeste -
Brazil  »»  Paulista A2 19.01.2019 Shedule
BRA Pau 20:00 Inter de Limeira
-
Piracicaba -
BRA Pau 19:00 Rio Claro
-
Santo Andre -
BRA Pau 18:00 Água Santa
-
Sertãozinho -
Brazil  »»  Paulista A3 19.01.2019 Shedule
BRA Pau 20:30 Comercial
-
Noroeste -
BRA Pau 18:00 Grêmio Osasco
-
Velo Clube -
BRA Pau 18:00 Primavera SP
-
São Carlos -
BRA Pau 18:00 Rio Preto
-
Tata -
BRA Pau 18:00 Taboão da Serra
-
Audax São Paulo -
Brazil  »»  Pernambucano 1 19.01.2019 Shedule
BRA Per 19:00 Central SC
-
Nautico -
BRA Per 19:00 Sport Recife
-
Flamengo Arcoverde -
Brazil  »»  Sergipano 19.01.2019 Shedule
BRA Ser 19:00 Sergipe
-
Frei Paulistano -
BRA Ser 18:30 Dorense
-
Guarany SE -
Brazil  »»  Sul-Matogrossense 19.01.2019 Shedule
BRA Sul 19:00 Aquidauanense
-
Operário AC MS -
BRA Sul 19:00 Comercial MS
-
Chapadão -
BRA Sul 19:00 União ABC
-
Costa Rica -
England  »»  Premier League 19.01.2019 Shedule
ENG Pre 17:30 Arsenal
4-1
Chelsea 3-0
ENG Pre 15:00 Bournemouth
0-0
West Ham 0-0
ENG Pre 15:00 Liverpool
1-0
Crystal Palace 0-0
ENG Pre 15:00 Manchester United
0-2
Brighton 0-1
ENG Pre 15:00 Newcastle Utd
3-0
Cardiff 2-0
ENG Pre 15:00 Southampton
2-0
Everton 1-0
ENG Pre 15:00 Watford
2-1
Burnley 0-0
ENG Pre 12:30 Wolves
7-0
Leicester 3-0
England  »»  Championship 19.01.2019 Shedule
ENG Cha 17:30 Swansea
-
Sheffield Utd -
ENG Cha 15:00 Aston Villa
-
Hull City -
ENG Cha 15:00 Blackburn
-
Ipswich -
ENG Cha 15:00 Derby
-
Reading -
ENG Cha 15:00 Middlesbrough
-
Millwall -
ENG Cha 15:00 Nottingham
-
Bristol City -
ENG Cha 15:00 QPR
-
Preston -
ENG Cha 15:00 Rotherham
-
Brentford -
ENG Cha 15:00 Sheffield Wed
-
Wigan -
ENG Cha 15:00 Stoke City
-
Leeds -
Germany  »»  Bundesliga 19.01.2019 Shedule
GER Bun 17:30 RB Leipzig
4-1
Dortmund 0-1
GER Bun 14:30 Augsburg
-
Dusseldorf -
GER Bun 14:30 Augsburg
1-1
Dusseldorf 0-1
GER Bun 14:30 Bayer Leverkusen
-
B. Moenchengladbach -
GER Bun 14:30 Bayer Leverkusen
1-1
B. Moenchengladbach 0-1
GER Bun 14:30 Eintracht Frankfurt
-
Freiburg -
GER Bun 14:30 Eintracht Frankfurt
1-0
Freiburg 1-0
GER Bun 14:30 Hannover
1-2
Werder Bremen 0-1
GER Bun 14:30 Hannover
-
Werder Bremen -
GER Bun 14:30 Hoffenheim
-
Bayern Munich -
GER Bun 14:30 Nurnberg
-
Hertha Berlin -
GER Bun 14:30 RB Leipzig
-
Dortmund -
GER Bun 14:30 Schalke
-
Wolfsburg -
GER Bun 14:30 VfB Stuttgart
-
Mainz -
GER Bun 14:30 VfB Stuttgart
1-2
Mainz 0-1
Italy  »»  Serie A 19.01.2019 Shedule
ITA Ser 19:30 Inter
-
Sassuolo -
ITA Ser 17:00 Udinese
-
Parma -
ITA Ser 14:00 AS Roma
-
Torino -
Spain  »»  Primera División 19.01.2019 Shedule
SPA Pri 19:45 Celta Vigo
-
Valencia -
SPA Pri 17:30 Huesca
-
Atl. Madrid -
SPA Pri 15:15 Real Madrid
-
Sevilla -
England  »»  Conference N / S 19.01.2019 Shedule
ENG Blu 15:00 Telford
-
Kidderminster -
ENG Blu 15:00 Telford
0-1
Kidderminster -
ENG Blu 15:00 Alfreton
-
Brackley -
ENG Blu 15:00 Alfreton
0-3
Brackley -
ENG Blu 15:00 Altrincham
-
Southport -
ENG Blu 15:00 Altrincham
1-1
Southport -
ENG Blu 15:00 Ashton United
-
United of Manchester -
ENG Blu 15:00 Ashton United
3-1
United of Manchester -
ENG Blu 15:00 Bath City
-
Torquay -
ENG Blu 15:00 Bath City
-
Torquay -
ENG Blu 15:00 Boston
-
Leamington -
ENG Blu 15:00 Boston
2-0
Leamington -
ENG Blu 15:00 Bradford PA
-
Blyth -
ENG Blu 15:00 Bradford PA
5-0
Blyth -
ENG Blu 15:00 Chelmsford
2-0
Dartford -
ENG Blu 15:00 Chelmsford
-
Dartford -
ENG Blu 15:00 Chester
-
Curzon Ashton -
ENG Blu 15:00 Chester
2-3
Curzon Ashton -
ENG Blu 15:00 Chorley
-
Guiseley -
ENG Blu 15:00 Chorley
0-5
Guiseley -
ENG Blu 15:00 Concord
0-3
Billericay -
ENG Blu 15:00 Concord
-
Billericay -
ENG Blu 15:00 Darlington
-
Spennymoor Town -
ENG Blu 15:00 Darlington
2-2
Spennymoor Town -
ENG Blu 15:00 East Thurrock Utd
-
Dulwich Hamlet -
ENG Blu 15:00 East Thurrock Utd
1-1
Dulwich Hamlet -
ENG Blu 15:00 Hemel Hempstead
-
Hampton -
ENG Blu 15:00 Hemel Hempstead
-
Hampton -
ENG Blu 15:00 Hereford FC
-
Nuneaton -
ENG Blu 15:00 Hereford FC
1-0
Nuneaton -
ENG Blu 15:00 Oxford City
-
Gloucester City -
ENG Blu 15:00 Oxford City
3-3
Gloucester City -
ENG Blu 15:00 Slough Town
-
Chippenham -
ENG Blu 15:00 Slough Town
-
Chippenham -
ENG Blu 15:00 St. Albans
-
Woking -
ENG Blu 15:00 St. Albans
-
Woking -
ENG Blu 15:00 Stockport
1-3
York -
ENG Blu 15:00 Stockport
-
York -
ENG Blu 15:00 Truro
-
Weston -
ENG Blu 15:00 Truro
-
Weston -
ENG Blu 15:00 Wealdstone
-
Hungerford -
ENG Blu 15:00 Wealdstone
-
Hungerford -
ENG Blu 15:00 Welling
-
Eastbourne Borough -
ENG Blu 15:00 Welling
-
Eastbourne Borough -
England  »»  Conference National 19.01.2019 Shedule
ENG Blu 15:00 Aldershot
-
Chesterfield -
ENG Blu 15:00 Aldershot
-
Chesterfield -
ENG Blu 15:00 Barrow
2-1
Halifax -
ENG Blu 15:00 Barrow
-
Halifax -
ENG Blu 15:00 Boreham Wood
-
Havant & W -
ENG Blu 15:00 Boreham Wood
-
Havant & W -
ENG Blu 15:00 Braintree
-
Barnet -
ENG Blu 15:00 Braintree
3-5
Barnet -
ENG Blu 15:00 Dover Ath.
-
Bromley -
ENG Blu 15:00 Dover Ath.
1-2
Bromley -
ENG Blu 15:00 Eastleigh
6-1
Sutton -
ENG Blu 15:00 Eastleigh
-
Sutton -
ENG Blu 15:00 Ebbsfleet
-
Leyton Orient -
ENG Blu 15:00 Ebbsfleet
-
Leyton Orient -
ENG Blu 15:00 Fylde
-
Wrexham -
ENG Blu 15:00 Fylde
-
Wrexham -
ENG Blu 15:00 Harrogate
-
Hartlepool -
ENG Blu 15:00 Maidenhead
-
Solihull -
ENG Blu 15:00 Maidenhead
-
Solihull -
ENG Blu 15:00 Maidstone
1-1
Dagenham & Red. 1-0
ENG Blu 15:00 Maidstone
-
Dagenham & Red. -
ENG Blu 15:00 Salford
-
Gateshead -
ENG Blu 15:00 Salford
-
Gateshead -
ENG Blu 12:35 Harrogate
1-1
Hartlepool -
Spain  »»  Segunda B: Group 4 19.01.2019 Shedule
SPA Seg 23:00 Almeria B
-
Talavera CF -
SPA Seg 23:00 Cartagena
-
Don Benito -
SPA Seg 23:00 FC Jumilla
-
Linense -
SPA Seg 23:00 Malaga B (Esp)
-
Marbella (Esp) -
SPA Seg 23:00 Melilla
-
San Fernando -
SPA Seg 23:00 Recreativo Huelva
-
CD Badajoz -
SPA Seg 23:00 Sanluqueno
-
Ciudad Lorca -
SPA Seg 23:00 Sevilla B
-
El Ejido -
SPA Seg 23:00 UCAM Murcia
-
Granada CF B -
SPA Seg 23:00 Villanovense
-
Murcia -
SPA Seg 18:00 Ath Bilbao B
-
Torrelavega -
SPA Seg 18:00 Hercules
-
Villarreal B -
SPA Seg 18:00 Izarra
-
Arenas de Getxo -
SPA Seg 16:00 Valencia B
-
Teruel -
SPA Seg 15:45 Durango
-
R. Sociedad B -
SPA Seg 15:15 Gijon B
-
Gernika -
SPA Seg 15:00 R. Union
-
Amorebieta -
England  »»  League Two 19.01.2019 Shedule
ENG Lea 15:00 Cambridge Utd
-
Northampton -
ENG Lea 15:00 Cambridge Utd
-
Northampton -
ENG Lea 15:00 Carlisle
-
Cheltenham -
ENG Lea 15:00 Carlisle
-
Cheltenham -
ENG Lea 15:00 Colchester
-
Mansfield -
ENG Lea 15:00 Colchester
-
Mansfield -
ENG Lea 15:00 Crawley
-
Port Vale -
ENG Lea 15:00 Crawley
-
Port Vale -
ENG Lea 15:00 Forest Green
-
Bury -
ENG Lea 15:00 Forest Green
-
Bury -
ENG Lea 15:00 Macclesfield
-
Oldham -
ENG Lea 15:00 Macclesfield
-
Oldham -
ENG Lea 15:00 Milton Keynes Dons
-
Crewe -
ENG Lea 15:00 Milton Keynes Dons
-
Crewe -
ENG Lea 15:00 Morecambe
-
Stevenage -
ENG Lea 15:00 Morecambe
-
Stevenage -
ENG Lea 15:00 Newport
-
Exeter -
ENG Lea 15:00 Newport
-
Exeter -
ENG Lea 15:00 Tranmere
-
Swindon -
ENG Lea 15:00 Tranmere
-
Swindon -
ENG Lea 15:00 Yeovil
-
Notts County -
ENG Lea 15:00 Yeovil
-
Notts County -
ENG Lea 13:00 Lincoln
-
Grimsby -
ENG Lea 13:00 Lincoln
-
Grimsby -
England  »»  League One 19.01.2019 Shedule
ENG Lea 15:00 AFC Wimbledon
-
Barnsley -
ENG Lea 15:00 Blackpool
-
Shrewsbury -
ENG Lea 15:00 Bradford
-
Southend -
ENG Lea 15:00 Bristol Rovers
-
Wycombe -
ENG Lea 15:00 Charlton
-
Accrington -
ENG Lea 15:00 Doncaster
-
Burton -
ENG Lea 15:00 Gillingham
-
Walsall -
ENG Lea 15:00 Luton
-
Peterborough -
ENG Lea 15:00 Oxford Utd
-
Portsmouth -
ENG Lea 15:00 Plymouth
-
Coventry -
ENG Lea 15:00 Rochdale
-
Fleetwood Town -
ENG Lea 15:00 Scunthorpe
-
Sunderland -
Italy  »»  Lega Pro 1: Girone B 19.01.2019 Shedule
ITA Leg 19:45 Pisa
-
Siena -
ITA Leg 17:30 Sambenedettese
-
Teramo -
ITA Leg 17:30 Vicenza
-
Renate -
ITA Leg 15:30 Fermana
-
FeralpiSalo -
ITA Leg 15:30 Gubbio
-
Vis Pesaro -
ITA Leg 15:30 Imolese
-
GIANA Erminio -
ITA Leg 15:30 Monza
-
Virtus Verona -
ITA Leg 15:30 Pordenone
-
Albinoleffe -
ITA Leg 15:30 Triestina
-
Rimini -
ITA Leg 13:30 Gozzano
-
Cuneo -
ITA Leg 13:30 Sudtirol
-
Ravenna -
ITA Leg 13:30 Ternana
-
Fano -
Italy  »»  Serie B 19.01.2019 Shedule
ITA Ser 17:00 Perugia
-
Brescia -
ITA Ser 14:00 Carpi
-
Foggia -
ITA Ser 14:00 Crotone
-
Cittadella -
ITA Ser 14:00 Lecce
-
Benevento -
Spain  »»  Segunda División 19.01.2019 Shedule
SPA Seg 19:30 Malaga
-
Lugo -
SPA Seg 19:30 Reus Deportiu
-
UD Las Palmas -
SPA Seg 17:00 Numancia
-
Cordoba -
SPA Seg 17:00 Rayo Majadahonda
-
Zaragoza -
SPA Seg 15:00 Almeria
-
Cadiz -
England  »»  Non League Div One: Southern SW 19.01.2019 Shedule
ENG Non 15:00 Sudbury
4-2
Tilbury -
ENG Non 15:00 Atherton
0-5
Kendal 0-2
ENG Non 15:00 Aylesbury
-
Corby -
ENG Non 15:00 Barking
1-1
Canvey Island -
ENG Non 15:00 Barnstaple Town
-
Thatcham -
ENG Non 15:00 Barton
-
Kempston -
ENG Non 15:00 Basildon
0-4
Brentwood -
ENG Non 15:00 Bedford
-
Peterborough Sports -
ENG Non 15:00 Belper
-
Frickley -
ENG Non 15:00 Bowers & Pitsea
1-1
Coggeshall Town -
ENG Non 15:00 Bracknell Town
3-2
Cheshunt -
ENG Non 15:00 Bristol Manor Farm
-
Melksham -
ENG Non 15:00 Bury Town
1-1
Felixstowe & Walton Utd. -
ENG Non 15:00 Cirencester
-
Blackfield -
ENG Non 15:00 Cleethorpes Town
-
Gresley -
ENG Non 15:00 Coleshill Town
-
Dunstable -
ENG Non 15:00 Colne
2-1
Market Drayton -
ENG Non 15:00 Dereham
0-0
Aveley -
ENG Non 15:00 Dunstable Town
-
Bromsgrove Sporting -
ENG Non 15:00 Evesham
-
Totton -
ENG Non 15:00 FC Romania
4-1
Ashford Town (Middlesex) -
ENG Non 15:00 Fleet Town
-
Bideford -
ENG Non 15:00 Glossop North End
5-0
Ramsbottom 3-0
ENG Non 15:00 Grays
0-7
Witham -
ENG Non 15:00 Great Wakering Rovers
0-0
Romford 0-0
ENG Non 15:00 Hayes & Yeading
-
Chalfont St Peter -
ENG Non 15:00 Highworth
-
Street -
ENG Non 15:00 Kidsgrove Athletic
2-2
Leek Town 1-0
ENG Non 15:00 Larkhall
-
Slimbridge -
ENG Non 15:00 Maldon & Tiptree
0-2
Mildenhall 0-1
ENG Non 15:00 Mangotsfield
-
Cinderford Town -
ENG Non 15:00 Marlow
-
Bedfont Sports -
ENG Non 15:00 Marske United
-
Lincoln Utd. -
ENG Non 15:00 Molesey
-
Uxbridge -
ENG Non 15:00 Moneyfields
-
Yate -
ENG Non 15:00 Morpeth
-
Loughborough Dynamo -
ENG Non 15:00 Newcastle Town
-
Clitheroe -
ENG Non 15:00 North Leigh
-
Berkhamsted -
ENG Non 15:00 Ossett United
-
Carlton Town -
ENG Non 15:00 Paulton Rovers
-
Winchester City -
ENG Non 15:00 Pickering Town CFC
-
Stocksbridge -
ENG Non 15:00 Radcliffe Borough
3-3
Mossley 1-1
ENG Non 15:00 Runcorn Linnets
-
Prescot Cables -
ENG Non 15:00 Skelmersdale
2-4
Chasetown 2-3
ENG Non 15:00 Soham
-
Heybridge -
ENG Non 15:00 South Park
3-2
Hertford Town -
ENG Non 15:00 Spalding United
-
Pontefract Collieries -
ENG Non 15:00 Sutton Coldfield Town
-
Kidlington -
ENG Non 15:00 Thame United
-
Didcot -
ENG Non 15:00 Tooting Mitcham
0-3
Hanwell Town -
ENG Non 15:00 Waltham Abbey
5-0
Egham -
ENG Non 15:00 Ware
2-3
Northwood -
ENG Non 15:00 Welwyn Garden City
-
Aylesbury United -
ENG Non 15:00 Westfield (Surrey)
2-1
Chipstead -
ENG Non 15:00 Widnes
0-1
Droylsden -
ENG Non 15:00 Yaxley
-
Cambridge City -
ENG Non 13:00 Colwyn Bay
0-0
Trafford 0-0
ENG Non 15:00 postp. AFC Mansfield
1-1
Wisbech 1-1
ENG Non 15:00 postp. Sheffield FC
1-1
Stamford 1-0
England  »»  Non League Premier: Southern 19.01.2019 Shedule
ENG Non 15:00 Hornchurch
-
Burgess Hill -
ENG Non 15:00 Stortford
-
Tonbridge -
ENG Non 15:00 Bognor Regis
-
Potters Bar Town -
ENG Non 15:00 Brightlingsea Regent
-
Folkestone -
ENG Non 15:00 Buxton
1-0
Nantwich 1-0
ENG Non 15:00 Carshalton
-
Merstham -
ENG Non 15:00 Chesham
5-1
Dorchester 1-0
ENG Non 15:00 Dorking Wanderers
-
Harlow -
ENG Non 15:00 Enfield Town
-
Corinthian-Casuals -
ENG Non 15:00 Farnborough
1-2
Beaconsfield 0-1
ENG Non 15:00 Frome Town
2-0
Metropolitan Police 1-0
ENG Non 15:00 Grantham Town
1-0
Stafford -
ENG Non 15:00 Haringey Borough
-
Margate -
ENG Non 15:00 Harrow Borough
0-2
Swindon Supermarine 0-0
ENG Non 15:00 Hartley Wintney
2-2
Salisbury 0-1
ENG Non 15:00 Hednesford
1-1
Basford Utd. -
ENG Non 15:00 Hendon
1-1
Tiverton 0-0
ENG Non 15:00 Hyde
1-1
Witton Albion -
ENG Non 15:00 Kingstonian
-
Whitehawk -
ENG Non 15:00 Leatherhead
-
Worthing -
ENG Non 15:00 Lewes
-
Wingate & Finchley -
ENG Non 15:00 Marine
1-1
Stalybridge -
ENG Non 15:00 Matlock
0-0
Scarborough Athletic -
ENG Non 15:00 Merthyr Town
2-1
Basingstoke 1-0
ENG Non 15:00 Mickleover
3-1
Gainsborough -
ENG Non 15:00 Poole Town
1-2
Walton Casuals 0-2
ENG Non 15:00 South Shields
2-2
Farsley -
ENG Non 15:00 Staines
1-0
Wimborne 0-0
ENG Non 15:00 Taunton Town
1-1
Gosport Borough 0-0
ENG Non 15:00 Warrington Town
1-2
Lancaster -
ENG Non 15:00 Weymouth
2-1
Kings Langley 2-0
ENG Non 15:00 Whitby
0-1
North Ferriby -
ENG Non 15:00 Workington
1-1
Bamber Bridge -
Portugal  »»  Liga de Honra 19.01.2019 Shedule
POR Lig 17:00 FC Porto B
-
Estoril -
POR Lig 16:00 Academica
-
Oliveirense -
POR Lig 16:00 Academico Viseu
-
Covilha -
POR Lig 16:00 Arouca
-
Penafiel -
POR Lig 16:00 Cova De Piedade
-
Guimaraes B -
POR Lig 16:00 FC Famalicao
-
SC Farense (Por) -
POR Lig 16:00 Leixoes
-
Benfica B (Por) -
POR Lig 16:00 Mafra
-
Varzim -
POR Lig 16:00 FC Porto B
-
Estoril -
POR Lig 16:00 Braga B
-
Ferreira -
POR Lig 15:00 Cova De Piedade
-
Guimaraes B -
POR Lig 15:00 Braga B
-
Ferreira -
POR Lig 11:00 FC Famalicao
-
SC Farense (Por) -
France  »»  Ligue 2 19.01.2019 Shedule
FRA Lig 14:00 Niort
-
Grenoble -
FRA Lig 13:55 Lens
-
Nancy -
France  »»  Ligue 1 19.01.2019 Shedule
FRA Lig 19:00 Bordeaux
-
Dijon -
FRA Lig 19:00 Monaco
-
Strasbourg -
FRA Lig 19:00 Nimes
-
Toulouse -
FRA Lig 19:00 Reims
-
Nice -
FRA Lig 16:00 Paris SG
-
Guingamp -
Portugal  »»  Primeira Liga 19.01.2019 Shedule
POR Por 20:30 Santa Clara
-
Maritimo -
POR Por 18:00 Sporting Lisbon
-
Moreirense -
POR Por 15:30 Belenenses
-
Tondela -
POR Por 21:15 Guimaraes
-
Benfica -
France  »»  CFA 2: Group H 19.01.2019 Shedule
FRA CFA 18:00 postp. Limoges
1-1
Chauvigny 1-0
FRA CFA 17:00 postp. Voltigeurs de Chateaub...
-
Sable -
FRA CFA 14:00 postp. Bastia
-
Cote Bleue -
FRA CFA 14:00 postp. EF Bastia
-
Pontet -
France  »»  Ligue 1 19.01.2019 Shedule
FRA Div 17:30 Stade de Mbour
-
Sonacos -
FRA Div 17:00 ASEC Ndiambour
-
Touré Kounda -
FRA Div 16:00 Gorée
-
La Linguère -
Croatia  »»  Championship 1 19.01.2019 Shedule
CRO A1 14:00 Ballinamallard
-
Ballyclare Comrades -
CRO A1 14:00 Dundela (Nir)
-
Carrick Rangers -
CRO A1 14:00 Knockbreda
-
Limavady United -
CRO A1 14:00 Larne
-
Loughgall -
CRO A1 14:00 Portadown
-
H&W Welders -
CRO A1 14:00 PSNI (Nir)
-
Dergview -
Denmark  »»  CFA: Group D 19.01.2019 Shedule
DEN Can 18:00 Boulogne-Billancourt
1-0
Vitre 0-0
DEN Can 18:00 Nice II
-
Hyeres -
DEN Can 18:00 Sete
0-0
Romorantin 0-0
DEN Can 17:30 Bergerac
2-1
Stade Bordelais 1-1
DEN Can 17:30 Boulogne-Billancourt
-
Vitre -
DEN Can 17:30 Vannes
1-1
PSG II 0-0
DEN Can 17:30 Vannes
-
PSG II -
DEN Can 17:00 Blois
0-2
Mt de Marsan Stade 0-0
DEN Can 17:00 Bordeaux II
1-1
Trelissac 0-1
DEN Can 17:00 C' Chartres
3-0
Granville 1-0
DEN Can 17:00 C' Chartres
-
Granville -
DEN Can 17:00 Croix
1-0
Arras 0-0
DEN Can 17:00 Fleury-Merogis
0-2
Creteil 0-0
DEN Can 17:00 Furiani Agliani
-
Lorient II -
DEN Can 17:00 Grasse
-
Monaco II -
DEN Can 17:00 Lens II
2-0
Sedan 1-0
DEN Can 17:00 Les Herbiers
0-1
Colomiers 0-0
DEN Can 17:00 Martigues
-
Jura Sud -
DEN Can 17:00 Nantes II
1-0
Bastia-Borgo 0-0
DEN Can 17:00 Nantes II
-
Bastia-Borgo -
DEN Can 17:00 Oissel
-
Mantes -
DEN Can 17:00 Olympique Marseille II
-
Annecy -
DEN Can 17:00 Poissy
-
Le Havre II -
DEN Can 17:00 Poissy
1-2
Le Havre II 0-2
DEN Can 17:00 Saint-Étienne II
0-1
Nîmes II 0-0
DEN Can 17:00 St. Maur Lusi
1-2
Sainte-Geneviève 0-2
DEN Can 17:00 St-Pryvé St-Hilaire
1-1
Andrézieux 0-0
DEN Can 17:00 Stade Briochin
-
Saint-Malo -
DEN Can 17:00 Stade Briochin
1-1
Saint-Malo 0-1
DEN Can 17:00 Toulon
-
Marseille Endoume Cata... -
DEN Can 16:00 Feignies
2-3
Belfort 0-2
DEN Can 16:00 Le Puy
1-0
Yzeure 1-0
DEN Can 16:00 Reims II
0-1
Bobigny 0-1
DEN Can 15:00 Haguenau
2-0
Epinal 1-0
DEN Can 15:00 Lyon II
-
Monts Or Azergues -
DEN Can 14:00 Consolat
-
Frejus Saint Raphael -
DEN Can 14:00 Furiani Agliani
2-2
Lorient II 2-1
DEN Can 14:00 Lille II
0-0
Schiltigheim 0-0
DEN Can 13:30 Oissel
3-3
Mantes 2-1
DEN Can 13:30 Saint-Priest
-
Pontarlier -
Saudi Arabia  »»  Pro League 19.01.2019 Shedule
SAU Sau 13:35 Al Baten
-
Al Feiha -
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 19.01.2019 Shedule
EUR Eur 23:00 Arandina
-
Almazán -
EUR Eur 23:00 Arandina
-
La Virgen del Camino -
EUR Eur 23:00 Atlético Astorga
-
Gimnástica Segoviana -
EUR Eur 23:00 Atlético Astorga
-
UD Santa Marta -
EUR Eur 23:00 Briviesca
-
Beroil Bupolsa -
EUR Eur 23:00 Beroil Bupolsa
-
Sporting Uxama -
EUR Eur 23:00 Burgos II
-
Almazán -
EUR Eur 23:00 Cristo Atlético
-
Bembibre -
EUR Eur 23:00 Cristo Atlético
-
Cultural Leonesa II -
EUR Eur 23:00 Cultural Cebrereña
-
Atlético Tordesillas -
EUR Eur 23:00 Cultural Cebrereña
-
Atlético Tordesillas -
EUR Eur 23:00 Cultural Leonesa II
-
Numancia II -
EUR Eur 23:00 La Bañeza
-
Gimnástica Segoviana -
EUR Eur 23:00 La Bañeza
-
Real Burgos -
EUR Eur 23:00 La Granja
-
Briviesca -
EUR Eur 23:00 La Granja
-
Burgos II -
EUR Eur 23:00 Real Avila
-
Zamora -
EUR Eur 23:00 Sporting Uxama
-
La Virgen del Camino -
EUR Eur 23:00 UD Santa Marta
-
Numancia II -
EUR Eur 23:00 Zamora
-
Real Avila -
EUR Eur 18:00 Conil
-
Xerez -
EUR Eur 18:00 Guimar
-
Citta di Marino -
EUR Eur 17:45 Siero
-
Colunga -
EUR Eur 17:30 Ceuta
-
Atlético Espeleño -
EUR Eur 17:30 Juventud Torremolinos
-
Atarfe Industrial -
EUR Eur 17:30 Son Cladera
-
Manacor -
EUR Eur 17:30 Yagüe
-
Alberite -
EUR Eur 17:15 Velarde
-
Cultural Guarnizo -
EUR Eur 17:00 Ibarra
-
Tamaraceite -
EUR Eur 17:00 Oyonesa
-
UD Logroñés II -
EUR Eur 17:00 SD San Pedro
-
Deportivo Alaves II -
EUR Eur 17:00 Valle Egüés
-
Avance Ezcabarte -
EUR Eur 16:30 Panadería Pulido
-
Las Zocas -
EUR Eur 16:30 Santa Úrsula
-
Tenerife II -
EUR Eur 16:30 Sodupe
-
Beasain -
EUR Eur 16:00 Atlético Albericia
-
Laredo -
EUR Eur 16:00 Basconia
-
JD Somorrostro -
EUR Eur 16:00 Las Palmas III
-
Atletico Tacoronte -
EUR Eur 16:00 Ordizia
-
Santutxu -
EUR Eur 16:00 Pasaia KE
-
Portugalete -
EUR Eur 16:00 Saguntino
-
Paterna -
EUR Eur 16:00 Tarancón
-
Atletico Tomelloso -
EUR Eur 16:00 Zamudio
-
Berio -
EUR Eur 15:45 Llagostera
-
L Hospitalet -
EUR Eur 15:30 Acero
-
Vilamarxant -
EUR Eur 15:30 Ascó
-
Castelldefels -
EUR Eur 15:30 Beti Onak
-
Mutilvera -
EUR Eur 15:30 Felanitx
-
Constancia -
EUR Eur 15:30 Poblense
-
Pena Deportina -
EUR Eur 15:30 AD San Juan
-
Huarte -
EUR Eur 15:30 Solares
-
Bezana -
EUR Eur 15:30 Txantrea
-
Alesves -
EUR Eur 15:15 Pena
-
Burladés -
EUR Eur 15:00 Ardoi
-
Corellano -
EUR Eur 15:00 Beti Kozkor
-
Baztán -
EUR Eur 15:00 Binissalem
-
Santa Catalina Atlético -
EUR Eur 15:00 Ceares
-
Praviano -
EUR Eur 15:00 Jove Español
-
Atzeneta -
EUR Eur 15:00 Mercadal
-
Platges de Calvià -
EUR Eur 15:00 Subiza
-
Osasuna B -
EUR Eur 14:45 Barreda
-
C.D.S. Naval -
EUR Eur 14:45 Cantolagua
-
Pamplona -
EUR Eur 14:45 Ribamontán al Mar
-
Sámano -
EUR Eur 12:30 Unión Viera
-
Unión Sur Yaiza -
Egypt  »»  Premier League 19.01.2019 Shedule
EGY Pre 16:00 Asyouty Sport
-
Tala El Geish -
EGY Pre 13:00 Arab Contractors
-
Nojom El Mostabel -
Turkey  »»  Süper Lig 19.01.2019 Shedule
TUR Sup 16:00 Galatasaray
-
Ankaragucu -
TUR Sup 13:00 Antalyaspor
-
Kayserispor -
TUR Sup 10:30 Erzurum
-
Konyaspor -
TUR Sup 10:30 Yeni Malatyaspor
-
Goztepe -
Scotland  »»  Scottish Cup 19.01.2019 Shedule
SCO Fa 17:15 Celtic
-
Airdrie -
SCO Fa 15:00 Aberdeen
-
Stenhousemuir -
SCO Fa 15:00 Dundee FC
-
Queen of South -
SCO Fa 15:00 East Fife
-
Morton -
SCO Fa 15:00 Hibernian
-
Elgin City -
SCO Fa 15:00 Inverness
-
East Kilbride -
SCO Fa 15:00 Kilmarnock
-
Forfar Athletic -
SCO Fa 15:00 Montrose
-
Dundee Utd -
SCO Fa 15:00 Motherwell
-
Ross County -
SCO Fa 15:00 Partick
-
Stranraer -
SCO Fa 15:00 Raith
-
Dunfermline -
SCO Fa 15:00 St Johnstone
-
Hamilton -
SCO Fa 15:00 St. Mirren
-
Alloa -
SCO Fa 12:15 Auchinleck Talbot
-
Ayr -
Scotland  »»  League Two 19.01.2019 Shedule
SCO Div 15:00 Clyde
-
Elgin City -
SCO Div 15:00 Cowdenbeath
-
Albion Rovers -
SCO Div 15:00 Edinburgh City
0-0
Annan 0-0
SCO Div 15:00 Edinburgh City
-
Annan -
SCO Div 15:00 Peterhead
-
Berwick -
SCO Div 15:00 Peterhead
3-2
Berwick 1-2
SCO Div 15:00 Stirling
1-1
Queen's Park 1-1
SCO Div 15:00 Stirling
-
Queen's Park -
Cyprus  »»  Division d'Honneur 19.01.2019 Shedule
CYP Sup 20:00 Amical Club
-
Gosier -
CYP Sup 20:00 Arsenal
-
Siroco Les Abymes -
CYP Sup 20:00 USR Sainte-Rose
-
Stade Lamentinois -
Turkey  »»  3. Lig: Group 3 19.01.2019 Shedule
TUR 3.L 10:30 Halide Edip Adıvar SK
-
Serik Belediyespor -
TUR 3.L 10:30 Silivrispor
-
Hekimoğlu Trabzon -
TUR 3.L 10:30 Turgutluspor
-
Anadolu Bağcılar -
TUR 3.L 10:30 Yeni Altındağ BS
-
Çatalca Spor -
TUR 3.L 10:00 1461 Trabzon
-
Bayburt Cenclik -
Australia  »»  A-League 19.01.2019 Shedule
AUS A-L 08:50 Melbourne Heart
-
Perth Glory -
AUS A-L 08:50 Melbourne Heart
-
Perth Glory -
AUS A-L 06:35 Sydney FC
-
Newcastle Jets -
AUS A-L 06:35 Sydney FC
-
Newcastle Jets -
Belgium  »»  Second Division 19.01.2019 Shedule
BEL Exq 19:30 Wilrijk
4-0
Westerlo -
BEL Exq 16:00 Tubize
0-1
Lommel Utd 0-0
Greece  »»  Football League 19.01.2019 Shedule
GRE Foo 13:00 Larisa
-
Volos NFC -
GRE Foo 13:00 Ergotelis
-
Aittitos Spata -
GRE Foo 13:00 Kissamikos
-
Karaiskakis -
GRE Foo 13:00 Panachaiki
-
Platanias FC -
Mexico  »»  Ascenso MX 19.01.2019 Shedule
MEX Lig 03:00 Tampico Madero
-
Celaya -
MEX Lig 02:30 Venados
-
Atlético San Luis -
MEX Lig 01:00 Atlante
-
Atlético Zacatepec -
Turkey  »»  2. Lig: Kirmizi 19.01.2019 Shedule
TUR Tff 23:00 Ankara Demirspor
-
Gaziantepspor -
TUR Tff 23:00 Inegolspor
-
Nigde Bld. -
TUR Tff 23:00 Sancaktepe
-
Kastamonuspor -
TUR Tff 10:30 Ankara Demirspor
-
Gaziantepspor -
TUR Tff 10:30 Bugsas Spor
-
Tarsus -
TUR Tff 10:30 Fethiyespor
-
Sanliurfaspor -
TUR Tff 10:30 Menemen Bld.
-
F. Karagumruk -
TUR Tff 10:00 Eyupspor
-
Bodrumspor -
Wales  »»  Feeder Leagues: Welsh League Division 1 19.01.2019 Shedule
WAL Div 14:30 Buckley
-
Prestatyn -
WAL Div 14:30 Flint Town
-
Penrhyncoch -
WAL Div 14:30 Guilsfield
-
Ruthin Town -
WAL Div 14:30 Llanrhaedr
-
Holywell -
WAL Div 14:30 Rhyl
-
Porthmadog -
WAL Div 14:00 Goytre AFC
-
Haverfordwes -
WAL Div 14:00 Gresford Athletic
-
Airbus -
WAL Div 14:00 Llantwit Major
-
Cwmamman United -
WAL Div 14:00 Pontypridd Town
-
Cwmbran Celtic -
WAL Div 14:00 Ton Pentre
-
Goytre Utd -
WAL Div 14:00 Undy
-
Afan Lido -
Belgium  »»  Pro League 19.01.2019 Shedule
BEL Jup 19:30 Waregem
-
FC Antwerp -
BEL Jup 19:00 Eupen
-
Lokeren -
BEL Jup 19:00 Waasland-Beveren
-
Cercle Brugge -
BEL Jup 17:00 St. Liege
-
Kortrijk -
Costa Rica  »»  Primera División 19.01.2019 Shedule
COS Pri 23:00 Santos DG
-
Carmelita -
Cyprus  »»  1. Division 19.01.2019 Shedule
CYP Fir 17:00 Ermis
-
Apollon Limassol -
CYP Fir 15:00 Omonia
-
Nea Salamis -
Greece  »»  Super League 19.01.2019 Shedule
GRE Sup 17:30 postp. PAOK
-
Panionios -
GRE Sup 17:00 postp. Apollon S.
-
Levadiakos -
GRE Sup 15:15 postp. Giannina
-
Olympiakos Piraeus -
Mexico  »»  Liga MX 19.01.2019 Shedule
MEX Pri 23:00 Querétaro
-
Monterrey -
MEX Pri 03:00 Monarcas
-
Veracruz -
MEX Pri 03:00 Puebla
-
Santos Laguna -
Netherlands  »»  Eredivisie 19.01.2019 Shedule
NET Ere 19:45 Groningen
-
Heracles -
NET Ere 18:45 Den Haag
-
Venlo -
NET Ere 18:45 Zwolle
-
Feyenoord -
NET Ere 17:30 AZ Alkmaar
-
Utrecht -
South Africa  »»  PSL 19.01.2019 Shedule
SAF Pre 18:15 Black Leopards
-
Golden Arrows -
SAF Pre 13:30 Chippa Utd.
-
Maritzburg Utd -
Turkey  »»  1. Lig 19.01.2019 Shedule
TUR Ban 13:00 Afjet Afyonspor
-
Istanbulspor AS -
TUR Ban 13:00 B.B. Ankaraspor
-
Boluspor -
TUR Ban 10:30 Gaziantep BB
-
Denizlispor -
Algeria  »»  Ligue 1 19.01.2019 Shedule
DZA Div 15:00 USM Bel Abbès
-
Kabylie -
DZA Div 14:00 Aïn M'lila
-
Olympique Médéa -
Algeria  »»  Ligue 2 19.01.2019 Shedule
DZA Lig 16:45 Tlemcen
-
Saïda -
DZA Lig 14:00 Kouba
-
ASO Chlef -
DZA Lig 14:00 RC Relizane
-
Saoura -
Barbados  »»  Premier League 19.01.2019 Shedule
BRB Pre 23:00 Youth Milan
-
Notre Dame -
BRB Pre 21:00 Barbados Soccer Academy
-
BDF -
Belgium  »»  Promotion: Group D 19.01.2019 Shedule
BEL Pro 19:00 Lebbeke
-
Oostkamp -
BEL Pro 19:00 Lebbeke
-
Oostkamp -
BEL Pro 19:00 K.RC. Mechelen
-
Tienen -
BEL Pro 18:30 Waltwilder
-
Betekom -
BEL Pro 18:30 Neerpelt
-
Houtvenne -
BEL Pro 18:30 Nijlen
-
Zwarte Leeuw -
BEL Pro 18:30 Lenaarts
-
Lyra -
BEL Pro 18:30 Ternesse
-
Wellen -
BEL Pro 18:00 Voorwaarts Zwevezele
-
Torhout -
BEL Pro 18:00 Voorwaarts Zwevezele
-
Torhout -
Belgium  »»  Provincial: West-Vlaanderen 19.01.2019 Shedule
BEL Pro 19:00 Alken
-
Groen Star Beek -
BEL Pro 19:00 Beringen
-
Herkol -
BEL Pro 19:00 Bertem-Leefdaal
-
Diest -
BEL Pro 19:00 Excelsior Zedelgem
-
RC Lauwe -
BEL Pro 19:00 K. Kontich
-
Deurne -
BEL Pro 19:00 Lille
-
Mariekerke -
BEL Pro 19:00 Sottegem
-
Adegem -
BEL Pro 18:30 Achel
-
Zepperen-Brustem -
BEL Pro 18:30 De Kempen
-
VC Herentals -
BEL Pro 18:30 Eendracht Aalter
-
Jong Zulte -
BEL Pro 18:30 Herent
-
Rhodienne-De Hoek -
BEL Pro 18:30 Ninove
-
Ardennen -
BEL Pro 18:30 Oostduinkerke
-
Poperinge -
BEL Pro 18:30 Oppuurs
-
Witgoor Sport -
Belgium  »»  Third Division: Group B 19.01.2019 Shedule
BEL Thi 19:00 Heur Tongeren
-
Patro Eisden -
BEL Thi 19:00 Hoogstraten
-
Turnhout -
BEL Thi 19:00 Zeehaven
-
Ieper -
BEL Thi 19:00 Hasselt
-
Merksem -
BEL Thi 19:00 Overijse
-
Eppegem -
BEL Thi 19:00 Temse
-
Spouwen-Mopertingen -
BEL Thi 18:30 Bocholter
-
Hades -
Bolivia  »»  LFPB 19.01.2019 Shedule
BOL Lig 21:15 Real Potosi
-
Guabira -
BOL Lig 19:00 Sport Boys
-
Always Ready -
Botswana  »»  Premier League 19.01.2019 Shedule
BOT Pre 14:00 Police XI
-
Gaborone Utd -
BOT Pre 14:00 Sankoyo Bush Bucks
-
Orapa United -
BOT Pre 14:00 Security Systems
-
Centre Chiefs -
BOT Pre 14:00 Shooting Stars
-
Galaxy -
BOT Pre 13:45 Black Forest
-
Miscellaneous -
Costa Rica  »»  Liga de Ascenso 19.01.2019 Shedule
COS Lig 23:00 Aserrí
-
CS Uruguay -
COS Lig 23:00 Cariari Pococí
-
Puma Generalena -
COS Lig 23:00 Cartagena
-
Puntarenas -
COS Lig 23:00 Consultants Moravia
-
AD Cofutpa -
COS Lig 23:00 Guanacasteca
-
Santa Ana -
COS Lig 23:00 Municipal Liberia
-
ADR Jicaral -
COS Lig 23:00 Puerto Golfito
-
Escazuceña -
COS Lig 23:00 Sporting San Jose
-
Turrialba -
Cyprus  »»  2. Division B1 19.01.2019 Shedule
CYP 2.D 12:30 Zakakiou
-
Omonia Aradippou -
CYP 2.D 12:30 Ayia Napa
-
Othellos Athienou -
CYP 2.D 12:30 Digenis Voroklinis
-
Achnas -
CYP 2.D 12:30 MEAP Nisou
-
Anagennisi Derynia -
CYP 2.D 12:30 Onisilos Sotiras
-
Aris -
CYP 2.D 12:30 Paeek
-
Lyss -
El Salvador  »»  Primera Division 19.01.2019 Shedule
ELX Pri 21:00 Jocoro
-
Audaz -
ELX Pri 21:00 Pasaquina
-
Sonsonate -
Europe  »»  Campionato 19.01.2019 Shedule
EUR Eur 14:00 Domagnano
-
AC Libertas -
EUR Eur 14:00 Fiorentino
-
La Fiorita (San) -
EUR Eur 14:00 Murata
-
Pennarossa -
EUR Eur 14:00 Tre Fiori
-
Folgore / Falciano -
Europe  »»  Copa do Nordeste 19.01.2019 Shedule
EUR Eur 19:00 Vitoria
-
Moto Club MA -
Europe  »»  Topklasse: Sunday 19.01.2019 Shedule
EUR Acr 17:00 Achilles 29
2-0
VVOG 0-0
EUR Acr 16:00 ASV De Dijk
1-1
ONS Sneek 0-1
EUR Acr 14:00 ASWH
1-2
Groningen II 0-1
EUR Acr 14:00 Quick Boys
1-1
Hoek 1-0
EUR Acr 13:30 Ajax Amateurs
1-0
Lisse 1-0
EUR Acr 13:30 Ermelo
2-1
Eemdijk 2-1
EUR Acr 13:30 Harkemase Boys
1-2
DOVO 0-1
EUR Acr 13:30 VV Noordwijk
2-4
SJC Noordwijk 0-1
EUR Acr 13:30 SteDoCo
1-1
ODIN '59 0-1
Guatemala  »»  Liga Nacional 19.01.2019 Shedule
GUA Lig 18:00 Siquinalá
-
Iztapa -
Hong Kong  »»  HKFA 1st Division 19.01.2019 Shedule
HKG Div 09:30 Pegasus
1-2
Dreams 0-0
HKG Div 06:30 Guangzhou R&F U19
1-3
Eastern AA 1-1
HKG Div 06:30 Wofoo Tai Po
1-1
Yuen Long 1-0
India  »»  I-League 19.01.2019 Shedule
IND I-L 14:00 Churchill Brothers
-
NEROCA -
IND I-L 11:30 Lajong
-
Real Kashmir -
IND I-L 08:30 Minerva Punjab
-
Gokulam -
Israel  »»  Ligat ha'Al 19.01.2019 Shedule
ISR Lig 19:00 Maccabi Petach Tikva
-
H. Beer Sheva -
ISR Lig 16:15 Maccabi Haifa (Isr)
-
H. Raanana -
ISR Lig 16:00 Sakhnin
-
Hapoel Haifa -
ISR Lig 14:00 Yehuda
-
Netanya -
Kenya  »»  Premier League 19.01.2019 Shedule
KEN Pre 13:15 Sofapaka
-
Sony Sugar -
KEN Pre 12:00 Mathare Utd.
-
Curaçao U20 -
KEN Pre 11:00 Kenya CB
-
Vihiga United -
Malta  »»  First Division 19.01.2019 Shedule
MAL Fir 15:15 Zejtun Corinthians
-
Zebbug Rangers -
MAL Fir 13:00 Qrendi
-
Santa Lucía -
Malta  »»  Premier League 19.01.2019 Shedule
MAL Pre 15:00 Tarxien
3-1
St. Andrews 2-1
MAL Pre 15:00 Tarxien
-
St. Andrews -
MAL Pre 13:00 Mosta FC
-
Senglea Athletics -
MAL Pre 13:00 Mosta FC
1-1
Senglea Athletics 0-1
Morocco  »»  GNF 2 19.01.2019 Shedule
MOR GNF 14:00 Chabab Ben Guerir
-
Kasba Tadla -
MOR GNF 14:00 Ittihad Khemisset
-
Olympique Dcheïra -
MOR GNF 14:00 Racing de Casablanca
-
Chabab -
MOR GNF 14:00 Raja Beni Mellal
-
KAC Kenitra -
MOR GNF 14:00 Riadi Salmi
-
CR Khemis Zemamra -
MOR GNF 14:00 Wydad Fes
-
AS Salé -
MOR GNF 13:30 JSM Laâyoune
-
Widad Témara -
Namibia  »»  Premier League 19.01.2019 Shedule
NAM Pre 17:00 Civics
-
Young Brazilians -
NAM Pre 14:00 Citizens
-
Life Fighters -
NAM Pre 14:00 Julinho Sporting
-
Orlando Pirates -
NAM Pre 14:00 Mighty Gunners
-
Eleven Arrows -
Northern Ireland  »»  Premiership 19.01.2019 Shedule
NIR Ifa 15:00 Ards
-
Coleraine -
NIR Ifa 15:00 Crusaders
-
Linfield -
NIR Ifa 15:00 Crusaders
-
Linfield -
NIR Ifa 15:00 Dungannon
-
Cliftonville -
NIR Ifa 15:00 Glenavon
-
Ballymena (Nir) -
NIR Ifa 15:00 Glentoran
-
Newry City AFC -
NIR Ifa 15:00 Warrenpoint
-
Institute -
Surinam  »»  Hoofdklasse 19.01.2019 Shedule
SUR Hoo 19:30 Notch
-
Broki -
SUR Hoo 19:30 Santos
-
Inter Moengotapoe -
SUR Hoo 19:30 Voorwaarts
-
Acoconut -
SUR Hoo 19:30 West United
-
Robin Hood -
SUR Hoo 23:00 Nishan ’42
-
SNL -
Ukraine  »»  3. Division 19.01.2019 Shedule
UKR Sup 12:30 Ahironas
-
Halkanoras -
UKR Sup 12:30 Amathous
-
Digenis Akritas -
UKR Sup 12:30 Digenis Ypsonas
-
Ethn. Assias -
UKR Sup 12:30 ENAD
-
Xylotympou -
UKR Sup 12:30 Kouris Erimi
-
Peyia -
UKR Sup 12:30