Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 05.01.2019 Shedule
INT Clu 18:30 ft Operário PR
0-0
Cascavel CR -
INT Clu 18:00 ft Botafogo SP
1-0
Sertãozinho -
INT Clu 14:30 ft FC Antwerp
1-0
Virton -
INT Clu 14:00 ft Mainz
4-0
TuS Marienborn -
INT Clu 14:00 ft Waalwijk
3-0
Katwijk -
INT Clu 13:00 ft Telstar
3-1
OFC Oostzaan -
INT Clu 13:00 ft Jong Utrecht
1-2
Sparta Rotterdam -
INT Clu 12:30 ft Ilves
3-2
TPV -
INT Clu 07:00 ft Guangzhou R&F
0-1
La Tamponnaise -
INT Clu 07:00 ft Shenzhen Ruby
2-0
Gafanha -
International  »»  Asian Cup 05.01.2019 Shedule
INT Asi 17:00 United Arab Emirates
-
Bahrain -
INT Asi 16:00 ft United Arab Emirates
1-1
Bahrain 0-0
Brazil  »»  Premiership 06.01.2019 Shedule
BRA Nbb 00:00 ft Hawkes Bay United Napier
1-0
Wellington Phoenix Res 1-1
Brazil  »»  Cearense 1 05.01.2019 Shedule
BRA Cea 19:00 ft Ferroviario
2-3
Uniclinic 0-2
BRA Cea 19:00 ft Horizonte
1-1
Guarany SC 1-0
Spain  »»  Primera División 05.01.2019 Shedule
SPA Pri 19:45 ft Huesca
2-1
Betis 0-0
SPA Pri 15:15 ft Alaves
2-1
Valencia 2-1
SPA Pri 12:00 ft Valladolid
0-1
Rayo Vallecano 0-1
England  »»  Conference N / S 05.01.2019 Shedule
ENG Blu 15:00 Telford
-
Spennymoor Town -
ENG Blu 15:00 Blyth
-
Alfreton -
ENG Blu 15:00 Boston
-
Altrincham -
ENG Blu 15:00 Brackley
-
Ashton United -
ENG Blu 15:00 Chelmsford
-
Hampton -
ENG Blu 15:00 Chippenham
-
Eastbourne Borough -
ENG Blu 15:00 Curzon Ashton
-
York -
ENG Blu 15:00 Darlington
-
Kidderminster -
ENG Blu 15:00 Dulwich Hamlet
-
Bath City -
ENG Blu 15:00 East Thurrock Utd
-
Gloucester City -
ENG Blu 15:00 Guiseley
-
Leamington -
ENG Blu 15:00 Hereford FC
-
Chorley -
ENG Blu 15:00 Hungerford
-
Concord -
ENG Blu 15:00 Southport
-
Nuneaton -
ENG Blu 15:00 St. Albans
-
Oxford City -
ENG Blu 15:00 Stockport
-
Bradford PA -
ENG Blu 15:00 Torquay
-
Slough Town -
ENG Blu 15:00 United of Manchester
-
Chester -
ENG Blu 15:00 Wealdstone
-
Dartford -
ENG Blu 15:00 Welling
-
Truro -
ENG Blu 15:00 Weston
-
Billericay -
ENG Blu 15:00 Woking
-
Hemel Hempstead -
ENG Blu 15:00 ft Telford
2-1
Spennymoor Town 1-0
ENG Blu 15:00 ft Blyth
1-1
Alfreton 1-1
ENG Blu 15:00 ft Boston
1-2
Altrincham 0-2
ENG Blu 15:00 ft Brackley
3-1
Ashton United 2-0
ENG Blu 15:00 ft Chelmsford
2-0
Hampton 2-0
ENG Blu 15:00 ft Chippenham
2-3
Eastbourne Borough 0-2
ENG Blu 15:00 ft Curzon Ashton
1-0
York 0-0
ENG Blu 15:00 ft Darlington
3-0
Kidderminster 1-0
ENG Blu 15:00 ft Dulwich Hamlet
0-2
Bath City 0-0
ENG Blu 15:00 ft East Thurrock Utd
2-0
Gloucester City 1-0
ENG Blu 15:00 ft Guiseley
1-1
Leamington 1-1
ENG Blu 15:00 ft Hereford FC
1-1
Chorley 0-0
ENG Blu 15:00 ft Hungerford
2-1
Concord 1-0
ENG Blu 15:00 ft Southport
1-1
Nuneaton 0-0
ENG Blu 15:00 ft St. Albans
1-0
Oxford City 0-0
ENG Blu 15:00 ft Stockport
3-0
Bradford PA 1-0
ENG Blu 15:00 ft Torquay
4-0
Slough Town 0-0
ENG Blu 15:00 ft United of Manchester
0-2
Chester 0-1
ENG Blu 15:00 ft Wealdstone
1-1
Dartford 0-0
ENG Blu 15:00 ft Welling
5-3
Truro 3-0
ENG Blu 15:00 ft Weston
2-3
Billericay 1-2
England  »»  Conference National 05.01.2019 Shedule
ENG Blu 15:00 Barnet
-
Aldershot -
ENG Blu 15:00 Bromley
-
Fylde -
ENG Blu 15:00 Chesterfield
-
Ebbsfleet -
ENG Blu 15:00 Dagenham & Red.
-
Boreham Wood -
ENG Blu 15:00 Gateshead
-
Maidenhead -
ENG Blu 15:00 Halifax
-
Braintree -
ENG Blu 15:00 Hartlepool
-
Maidstone -
ENG Blu 15:00 Havant & W
-
Barrow -
ENG Blu 15:00 Leyton Orient
-
Salford -
ENG Blu 15:00 Solihull
-
Eastleigh -
ENG Blu 15:00 Sutton
-
Harrogate -
ENG Blu 15:00 Wrexham
-
Dover Ath. -
ENG Blu 15:00 ft Bromley
3-2
Fylde 2-1
ENG Blu 15:00 ft Chesterfield
3-3
Ebbsfleet 0-3
ENG Blu 15:00 ft Dagenham & Red.
4-4
Boreham Wood 3-3
ENG Blu 15:00 ft Gateshead
0-1
Maidenhead 0-1
ENG Blu 15:00 ft Halifax
0-0
Braintree 0-0
ENG Blu 15:00 ft Hartlepool
1-2
Maidstone 1-2
ENG Blu 15:00 ft Havant & W
2-0
Barrow 0-0
ENG Blu 15:00 ft Leyton Orient
0-3
Salford 0-2
ENG Blu 15:00 ft Solihull
4-1
Eastleigh 2-0
ENG Blu 15:00 ft Sutton
2-1
Harrogate 1-0
ENG Blu 15:00 ft Wrexham
0-1
Dover Ath. 0-0
Spain  »»  Segunda B: Group 4 05.01.2019 Shedule
SPA Seg 23:00 CD Badajoz
-
Sanluqueno -
SPA Seg 23:00 El Ejido
-
Malaga B (Esp) -
SPA Seg 23:00 Granada CF B
-
Don Benito -
SPA Seg 23:00 Linense
-
Cartagena -
SPA Seg 23:00 Ciudad Lorca
-
Melilla -
SPA Seg 23:00 Marbella (Esp)
-
FC Jumilla -
SPA Seg 23:00 Murcia
-
Sevilla B -
SPA Seg 23:00 San Fernando
-
Almeria B -
SPA Seg 23:00 Talavera CF
-
UCAM Murcia -
SPA Seg 23:00 Villanovense
-
Recreativo Huelva -
SPA Seg 16:00 ft Leioa
2-1
Langreo 2-0
SPA Seg 16:00 ft UD Logrones
1-0
Santander 0-0
SPA Seg 15:30 ft Amorebieta
0-1
Gijon B 0-1
SPA Seg 15:00 ft Ath Bilbao B
2-0
Aurrerá de Vitoria 1-0
SPA Seg 15:00 ft Villarreal B
1-0
Badalona 0-0
SPA Seg 14:30 ft Conquense
0-0
Alcoyano 0-0
SPA Seg 11:30 ft Tudelano
2-2
R. Union 1-1
England  »»  League Two 05.01.2019 Shedule
ENG Lea 15:00 Cambridge Utd
-
Stevenage -
ENG Lea 15:00 Carlisle
-
Mansfield -
ENG Lea 15:00 Colchester
-
Notts County -
ENG Lea 15:00 Crawley
-
Cheltenham -
ENG Lea 15:00 Forest Green
-
Grimsby -
ENG Lea 15:00 Lincoln
-
Exeter -
ENG Lea 15:00 Macclesfield
-
Swindon -
ENG Lea 15:00 Milton Keynes Dons
-
Oldham -
ENG Lea 15:00 Morecambe
-
Crewe -
ENG Lea 15:00 Newport
-
Port Vale -
ENG Lea 15:00 Tranmere
-
Northampton -
ENG Lea 15:00 Yeovil
-
Bury -
ENG Lea 15:00 ft Cambridge Utd
2-0
Stevenage 2-0
ENG Lea 15:00 ft Carlisle
3-2
Mansfield 2-0
ENG Lea 15:00 ft Colchester
3-3
Notts County 2-3
ENG Lea 15:00 ft Crawley
1-0
Cheltenham 1-0
ENG Lea 15:00 ft Macclesfield
1-2
Swindon 1-1
ENG Lea 15:00 ft Morecambe
2-2
Crewe 0-1
ENG Lea 15:00 ft Yeovil
0-1
Bury 0-1
England  »»  League One 05.01.2019 Shedule
ENG Lea 15:00 ft Charlton
1-1
Sunderland 0-1
ENG Lea 15:00 ft Rochdale
0-4
Burton 0-2
ENG Lea 15:00 ft Scunthorpe
2-1
Coventry 0-0
Spain  »»  Segunda División 05.01.2019 Shedule
SPA Seg 15:00 ft Extremadura UD
3-0
Alcorcon 1-0
SPA Seg 15:00 ft Gijon
1-2
Zaragoza 1-2
England  »»  FA Cup 05.01.2019 Shedule
ENG Fa 17:30 ft Blackpool
0-3
Arsenal 0-2
ENG Fa 17:30 ft Bristol City
1-0
Huddersfield 0-0
ENG Fa 17:30 ft Crystal Palace
1-0
Grimsby 0-0
ENG Fa 17:30 ft Newcastle Utd
1-1
Blackburn 0-0
ENG Fa 17:30 ft Norwich
0-1
Portsmouth 0-0
ENG Fa 15:00 ft Accrington
1-0
Ipswich 0-0
ENG Fa 15:00 ft Aston Villa
0-3
Swansea 0-1
ENG Fa 15:00 ft Bolton
5-2
Walsall 0-1
ENG Fa 15:00 ft Brentford
1-0
Oxford Utd 0-0
ENG Fa 15:00 ft Chelsea
2-0
Nottingham 0-0
ENG Fa 15:00 ft Derby
2-2
Southampton 0-1
ENG Fa 15:00 ft Everton
2-1
Lincoln 2-1
ENG Fa 15:00 ft Fleetwood Town
2-3
AFC Wimbledon 0-1
ENG Fa 15:00 ft Gillingham
1-0
Cardiff 0-0
ENG Fa 15:00 ft Middlesbrough
5-0
Peterborough 0-0
ENG Fa 12:30 ft Bournemouth
1-3
Brighton 0-2
ENG Fa 12:30 ft Burnley
1-0
Barnsley 0-0
ENG Fa 12:30 ft Manchester United
2-0
Reading 2-0
ENG Fa 12:30 ft Sheffield Wed
0-0
Luton 0-0
ENG Fa 12:30 ft Shrewsbury
1-1
Stoke City 1-0
ENG Fa 12:30 ft West Brom
1-0
Wigan 1-0
ENG Fa 12:30 ft West Ham
2-0
Birmingham 1-0
England  »»  Non League Div One: Southern SW 05.01.2019 Shedule
ENG Non 15:00 Tilbury
0-5
Dereham 0-2
ENG Non 15:00 Witham
0-1
Brentwood 0-0
ENG Non 15:00 ft Kempston
2-2
Yaxley -
ENG Non 15:00 ft AFC Mansfield
0-0
Tadcaster -
ENG Non 15:00 ft Sudbury
0-2
Aveley -
ENG Non 15:00 ft Totton
2-1
Mangotsfield -
ENG Non 15:00 ft Ashford Town (Middlesex)
2-1
Egham -
ENG Non 15:00 ft Atherton
2-1
Kidsgrove Athletic -
ENG Non 15:00 ft Aylesbury
0-0
Welwyn Garden City -
ENG Non 15:00 ft Barking
5-1
Basildon -
ENG Non 15:00 ft Barton
1-1
Aylesbury United -
ENG Non 15:00 ft Bedford
1-1
Coleshill Town -
ENG Non 15:00 ft Belper
1-3
Brighouse Town -
ENG Non 15:00 ft Bromsgrove Sporting
3-3
Berkhamsted -
ENG Non 15:00 ft Canvey Island
2-1
Mildenhall -
ENG Non 15:00 ft Chalfont St Peter
0-2
Tooting Mitcham -
ENG Non 15:00 ft Chasetown
1-0
Droylsden -
ENG Non 15:00 ft Chipstead
0-3
Bracknell Town -
ENG Non 15:00 ft Cirencester
4-0
Melksham -
ENG Non 15:00 ft Cleethorpes Town
4-2
Pontefract Collieries -
ENG Non 15:00 ft Corby
3-1
Kidlington -
ENG Non 15:00 ft Didcot
2-0
Dunstable -
ENG Non 15:00 ft Dunstable Town
0-1
Sutton Coldfield Town -
ENG Non 15:00 ft Evesham
1-3
Bideford -
ENG Non 15:00 ft FC Romania
2-2
Uxbridge -
ENG Non 15:00 ft Felixstowe & Walton Utd.
3-0
Coggeshall Town -
ENG Non 15:00 ft Fleet Town
3-4
Highworth -
ENG Non 15:00 ft Grays
3-2
Bury Town -
ENG Non 15:00 ft Great Wakering Rovers
2-4
Maldon & Tiptree -
ENG Non 15:00 ft Hayes & Yeading
2-0
Molesey -
ENG Non 15:00 ft Hertford Town
2-2
Hanwell Town -
ENG Non 15:00 ft Heybridge
1-0
Bowers & Pitsea -
ENG Non 15:00 ft Kendal
0-1
Mossley -
ENG Non 15:00 ft Larkhall
1-2
Moneyfields -
ENG Non 15:00 ft Market Drayton
4-4
Prescot Cables -
ENG Non 15:00 ft Marske United
1-2
Loughborough Dynamo -
ENG Non 15:00 ft Morpeth
1-2
Frickley -
ENG Non 15:00 ft Northwood
1-2
Cheshunt -
ENG Non 15:00 ft Ossett United
1-0
Sheffield FC -
ENG Non 15:00 ft Paulton Rovers
1-2
Bristol Manor Farm -
ENG Non 15:00 ft Peterborough Sports
5-1
North Leigh -
ENG Non 15:00 ft Pickering Town CFC
0-2
Carlton Town -
ENG Non 15:00 ft Radcliffe Borough
4-0
Newcastle Town -
ENG Non 15:00 ft Ramsbottom
1-1
Leek Town -
ENG Non 15:00 ft Skelmersdale
1-6
Trafford -
ENG Non 15:00 ft Slimbridge
1-0
Thatcham -
ENG Non 15:00 ft Soham
4-0
Romford -
ENG Non 15:00 ft South Park
1-2
Marlow -
ENG Non 15:00 ft Stamford
2-0
Lincoln Utd. -
ENG Non 15:00 ft Thame United
1-0
Cambridge City -
ENG Non 15:00 ft Tilbury
4-2
Dereham -
ENG Non 15:00 ft Ware
4-2
Bedfont Sports -
ENG Non 15:00 ft Westfield (Surrey)
1-0
Waltham Abbey -
ENG Non 15:00 ft Winchester City
2-2
Cinderford Town -
ENG Non 15:00 ft Wisbech
1-1
Stocksbridge -
ENG Non 15:00 ft Witham
2-1
Brentwood -
ENG Non 15:00 ft Yate
1-0
Street -
ENG Non 13:00 ft Colwyn Bay
1-1
Clitheroe -
England  »»  Non League Premier: Southern 05.01.2019 Shedule
ENG Non 15:00 ft Hornchurch
1-1
Dorking Wanderers 0-0
ENG Non 15:00 ft Bamber Bridge
3-1
Grantham Town 0-1
ENG Non 15:00 ft Basford Utd.
3-8
Hyde 0-5
ENG Non 15:00 ft Stortford
0-3
Kingstonian 0-1
ENG Non 15:00 ft Bognor Regis
2-0
Carshalton 1-0
ENG Non 15:00 ft Burgess Hill
0-0
Folkestone 0-0
ENG Non 15:00 ft Buxton
2-0
Whitby 1-0
ENG Non 15:00 ft Chesham
0-0
Beaconsfield 0-0
ENG Non 15:00 ft Corinthian-Casuals
0-0
Harlow 0-0
ENG Non 15:00 ft Enfield Town
1-1
Lewes 1-1
ENG Non 15:00 ft Farnborough
2-1
Swindon Supermarine 1-1
ENG Non 15:00 ft Farsley
3-3
Warrington Town 1-1
ENG Non 15:00 ft Frome Town
1-0
Wimborne 0-0
ENG Non 15:00 ft Gainsborough
0-0
Nantwich 0-0
ENG Non 15:00 ft Haringey Borough
3-0
Whitehawk 2-0
ENG Non 15:00 ft Harrow Borough
4-3
Metropolitan Police 1-2
ENG Non 15:00 ft Hartley Wintney
2-0
Basingstoke 0-0
ENG Non 15:00 ft Hendon
1-2
Kings Langley 1-0
ENG Non 15:00 ft Lancaster
1-0
Matlock 1-0
ENG Non 15:00 ft Leatherhead
2-1
Potters Bar Town 1-1
ENG Non 15:00 ft Margate
1-1
Worthing 0-0
ENG Non 15:00 ft Merstham
3-0
Wingate & Finchley 2-0
ENG Non 15:00 ft Merthyr Town
1-2
Salisbury 0-0
ENG Non 15:00 ft Mickleover
2-1
Stalybridge 1-0
ENG Non 15:00 ft North Ferriby
0-2
Marine 0-0
ENG Non 15:00 ft Poole Town
1-1
Gosport Borough 1-1
ENG Non 15:00 ft Scarborough Athletic
5-3
Hednesford 3-0
ENG Non 15:00 ft Stafford
1-1
Workington 1-0
ENG Non 15:00 ft Staines
1-4
Walton Casuals 0-1
ENG Non 15:00 ft Taunton Town
1-1
Dorchester 1-1
ENG Non 15:00 ft Tonbridge
2-2
Brightlingsea Regent 0-1
ENG Non 15:00 ft Weymouth
2-1
Tiverton 1-0
ENG Non 15:00 ft Witton Albion
0-1
South Shields 0-1
France  »»  Premier League 05.01.2019 Shedule
FRA Fre 10:00 ft Afghan
0-4
Muslim -
FRA Fre 10:00 ft Karachi Port Trust
2-1
National Bank -
FRA Fre 07:00 ft Pakistan Air Force
2-2
SNGPL -
Portugal  »»  Liga de Honra 05.01.2019 Shedule
POR Lig 15:00 ft FC Porto B
2-2
Benfica B (Por) 1-1
France  »»  Coupe de France 05.01.2019 Shedule
FRA Cou 19:55 ft Bourges Foot
0-2
Lyon 0-0
FRA Cou 17:00 aet Gravelines
0-0
Villefranche 0-0
FRA Cou 17:00 aet Olympique St Quentin
1-1
Metz 0-1
FRA Cou 17:00 ft Red Star
0-1
Caen 0-0
FRA Cou 17:00 ft Schiltigheim
1-3
Dijon 0-0
FRA Cou 17:00 ft Sete
1-0
Limonest 0-0
FRA Cou 14:00 ft Amiens SC
1-0
Valenciennes 0-0
FRA Cou 14:00 ft Bergerac
2-1
Niort 2-1
FRA Cou 14:00 ft Entente S.S.G.
1-0
Montpellier 0-0
FRA Cou 14:00 ft Le Puy
0-1
Nancy 0-1
FRA Cou 14:00 ft Lyon Duchere
3-0
Nimes 1-0
FRA Cou 14:00 aet Orleans
1-1
L'Aiglon du Lamentin 1-0
FRA Cou 14:00 ft Stade Pontivy
2-4
Guingamp 1-2
FRA Cou 12:00 pen. Bastia
2-2
Concarneau 1-1
FRA Cou 12:00 ft Croix
2-0
Raon L Etape 0-0
FRA Cou 12:00 pen. Marignane Gignac
1-1
Clermont 0-1
FRA Cou 12:00 ft Tours
1-2
Les Herbiers 0-1
FRA Cou 12:00 ft Viry-Chatillon
1-0
Angers 0-0
Portugal  »»  Primeira Liga 05.01.2019 Shedule
POR Por 20:30 ft Maritimo
2-1
Portimonense 1-0
France  »»  CFA 2: Group H 05.01.2019 Shedule
FRA CFA 17:00 ft Blagnac
2-1
Rodeo -
France  »»  Ligue 1 05.01.2019 Shedule
FRA Div 18:00 ft Niarry Tally
2-0
Touré Kounda -
FRA Div 16:00 ft Génération Foot
1-1
Deutschlandsberger SC -
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 05.01.2019 Shedule
EUR Eur 17:30 ft JD Somorrostro
0-0
Pasaia KE 0-0
EUR Eur 16:30 ft Villarrubia
3-0
Villarrobledo -
EUR Eur 16:00 ft Beasain
4-0
Amurrio 1-0
EUR Eur 16:00 ft EDMF Churra
2-1
La Unión CF -
EUR Eur 15:30 ft Alcobendas Sport
1-0
Canillas -
EUR Eur 15:30 ft Alfaro
0-1
Náxara -
EUR Eur 15:30 ft CDFC La Calzada
2-1
Autol -
EUR Eur 15:30 ft Esporles
1-2
Ferriolense -
EUR Eur 15:30 ft Lagun Onak
1-2
Basconia 0-1
EUR Eur 15:30 ft Olímpico Totana
0-1
Minerva -
EUR Eur 15:30 ft RSD Alcala
1-1
Vicálvaro -
EUR Eur 15:30 ft Vianés
0-0
Yagüe -
EUR Eur 15:00 ft Parla
1-2
Villaverde-Boetticher -
EUR Eur 15:00 ft Atlético Monzón
2-0
Utebo -
EUR Eur 15:00 ft Atlético Pulpileño
0-2
Mazarron FC -
EUR Eur 15:00 ft Bezana
0-1
Barreda -
EUR Eur 15:00 ft Escobedo
4-1
Siete Villas -
EUR Eur 15:00 ft Laredo
0-3
Tropezon -
EUR Eur 15:00 ft Mora
1-2
Toledo -
EUR Eur 15:00 ft Olimpic Xativa
1-1
Eldense -
EUR Eur 15:00 ft Praviano
0-2
Marino 0-0
EUR Eur 15:00 ft Revilla
4-0
Ribamontán al Mar -
EUR Eur 15:00 ft Rinconeda Polanco
2-3
Solares -
EUR Eur 15:00 ft Villacanas
0-2
La Roda -
EUR Eur 14:45 ft Alberite
1-0
Agoncillo -
EUR Eur 14:45 ft Anguiano
0-1
River Ebro -
EUR Eur 14:45 ft Cultural Guarnizo
2-2
Cayón -
EUR Eur 14:45 ft Sámano
3-2
Atlético Albericia -
EUR Eur 14:30 ft Berceo
0-2
SD Logrones -
EUR Eur 14:30 ft Leganés II
2-0
Carabanchel -
EUR Eur 14:30 ft Muri
1-2
Pradejón -
EUR Eur 12:00 ft Terrassa (Esp)
3-1
Sants -
EUR Eur 11:30 ft Arnedo
0-1
Haro -
EUR Eur 11:15 ft Atzeneta
2-0
Novelda CF -
EUR Eur 11:15 ft Cortes
1-2
Cantolagua -
EUR Eur 11:00 ft Alesves
0-5
AD San Juan -
EUR Eur 11:00 ft Alzira (Esp)
0-1
Orihuela -
EUR Eur 11:00 ft Corellano
0-3
Osasuna B -
EUR Eur 11:00 ft Felanitx
0-1
Platges de Calvià -
EUR Eur 11:00 ft UE Figueres
1-1
Horta -
EUR Eur 11:00 ft Granollers
0-0
Ascó -
EUR Eur 11:00 ft Llagostera
3-1
Pobla Mafumet -
EUR Eur 11:00 ft Llosetense
1-0
Santa Catalina Atlético -
EUR Eur 11:00 ft Martinenc
1-2
CE Europa (Esp) -
EUR Eur 11:00 ft Paiporta
2-4
Silla -
EUR Eur 11:00 ft Portugalete
5-1
Santutxu -
EUR Eur 11:00 ft Rayo Ibense
1-1
Elche B -
EUR Eur 11:00 ft Reus Deportiu II
1-2
Santfeliuenc -
EUR Eur 11:00 ft Roda
1-1
Saguntino -
EUR Eur 11:00 ft San Cristobal
1-1
Cerdanyola del Vallès -
EUR Eur 11:00 ft San Rafael
0-1
Alcúdia -
EUR Eur 11:00 ft Santboià
0-3
Vilafranca -
EUR Eur 11:00 ft Torre Levante
1-0
Villarreal III -
EUR Eur 11:00 ft Varea
1-4
Oyonesa -
EUR Eur 10:30 ft Deusto
1-1
San Ignacio -
EUR Eur 10:30 ft Pamplona
0-2
Pena -
Egypt  »»  Premier League 05.01.2019 Shedule
EGY Pre 16:00 ft El Ettehad El Sakandary
1-3
Zamalek 1-2
EGY Pre 12:30 ft El Daklyeh
0-0
El Ismaily 0-0
Scotland  »»  League Two 05.01.2019 Shedule
SCO Div 15:00 Annan
-
Elgin City -
SCO Div 15:00 Cowdenbeath
-
Berwick -
SCO Div 15:00 Edinburgh City
-
Stirling -
SCO Div 15:00 Peterhead
-
Clyde -
SCO Div 15:00 Queen's Park
-
Albion Rovers -
SCO Div 15:00 ft Annan
2-0
Elgin City 1-0
SCO Div 15:00 ft Cowdenbeath
2-0
Berwick 1-0
SCO Div 15:00 ft Edinburgh City
0-1
Stirling 0-0
SCO Div 15:00 ft Peterhead
1-2
Clyde 1-0
SCO Div 15:00 ft Queen's Park
2-2
Albion Rovers 1-2
Cyprus  »»  Division d'Honneur 06.01.2019 Shedule
CYP Sup 00:00 ft Gosier
0-0
Moulien -
CYP Sup 00:00 ft Phare du Canal
0-1
Amical Club -
CYP Sup 00:00 ft Siroco Les Abymes
0-3
Etoile de Morne-à-l'Eau -
CYP Sup 00:00 ft USBM
0-0
Solidarité Scolaire -
CYP Sup 19:30 ft La Gauloise
1-1
USR Sainte-Rose -
CYP Sup 19:30 ft Stade Lamentinois
0-3
Arsenal -
CYP Sup 00:30 ft Red Star
0-2
UNAR -
Scotland  »»  League One 05.01.2019 Shedule
SCO Div 15:00 Arbroath
-
Brechin -
SCO Div 15:00 Dumbarton
-
Forfar Athletic -
SCO Div 15:00 East Fife
-
Airdrie -
SCO Div 15:00 Raith
-
Stenhousemuir -
SCO Div 15:00 Stranraer
-
Montrose -
SCO Div 15:00 ft Arbroath
1-0
Brechin 0-0
SCO Div 15:00 ft Dumbarton
2-3
Forfar Athletic 1-3
SCO Div 15:00 ft East Fife
1-2
Airdrie 1-2
SCO Div 15:00 ft Raith
5-1
Stenhousemuir 4-1
SCO Div 15:00 ft Stranraer
1-2
Montrose 0-2
Australia  »»  A-League 05.01.2019 Shedule
AUS A-L 08:50 West Sydney
-
Melbourne V. -
AUS A-L 06:35 Adelaide Utd
-
Wellington -
AUS A-L 08:50 ft West Sydney
1-2
Melbourne V. 0-1
AUS A-L 06:35 ft Adelaide Utd
0-0
Wellington 0-0
Greece  »»  Football League 05.01.2019 Shedule
GRE Foo 13:00 ft Ergotelis
1-2
Larisa 0-1
GRE Foo 13:00 ft Kissamikos
0-1
Iraklis 0-0
GRE Foo 13:00 ft Panachaiki
2-1
Trikala 1-0
Mexico  »»  Ascenso MX 05.01.2019 Shedule
MEX Lig 23:00 ft Atlético Zacatepec
2-2
Correcaminos 1-1
MEX Lig 03:00 ft Tampico Madero
2-0
Venados 1-0
MEX Lig 01:00 ft Atlante
5-1
Cimarrones de Sonora 1-1
MEX Lig 01:00 ft Mineros de Zacatecas
0-0
Atlético San Luis 0-0
Scotland  »»  Championship 05.01.2019 Shedule
SCO Div 15:00 ft Ayr
0-1
Falkirk 0-0
SCO Div 15:00 ft Dundee Utd
1-1
Partick 0-1
SCO Div 15:00 ft Dunfermline
2-2
Alloa 2-0
SCO Div 15:00 ft Inverness
1-2
Queen of South 0-0
Wales  »»  Feeder Leagues: Welsh League Division 1 05.01.2019 Shedule
WAL Div 14:30 ft Airbus
1-2
Prestatyn -
WAL Div 14:30 ft Buckley
0-2
Bangor -
WAL Div 14:30 ft Guilsfield
1-2
Conwy United -
WAL Div 14:30 ft Holyhead
1-4
Flint Town -
WAL Div 14:30 ft Porthmadog
4-2
Penrhyncoch -
WAL Div 14:30 ft Rhyl
3-1
Llanrhaedr -
WAL Div 14:00 ft Afan Lido
0-4
Haverfordwes 0-1
WAL Div 14:00 ft Ammanford
1-1
Cwmamman United 0-0
WAL Div 14:00 ft Briton Ferry
0-2
Undy 0-1
WAL Div 14:00 ft Cambrian & Clydach
3-1
Goytre AFC 2-1
WAL Div 14:00 ft Cwmbran Celtic
2-1
Taffs Well 2-0
WAL Div 14:00 ft Gresford Athletic
2-0
Denbigh -
WAL Div 14:00 ft Pontypridd Town
0-2
Goytre Utd -
WAL Div 14:00 ft Ruthin Town
2-1
Holywell -
WAL Div 14:00 ft Ton Pentre
0-3
Penybont 0-2
Cyprus  »»  1. Division 05.01.2019 Shedule
CYP Fir 17:00 ft Doxa
1-2
APOEL 0-0
CYP Fir 16:00 ft Anorthosis
0-0
Alki Oroklini 0-0
CYP Fir 15:00 ft AEL Limassol
1-0
Paphos 0-0
Mexico  »»  Liga MX 05.01.2019 Shedule
MEX Pri 23:06 ft Monterrey
5-0
Pachuca 1-0
MEX Pri 23:00 ft Querétaro
1-2
Atlas 1-1
MEX Pri 03:00 ft Puebla
1-1
Cruz Azul 1-1
MEX Pri 01:00 ft Monarcas
1-3
Toluca 1-2
South Africa  »»  PSL 05.01.2019 Shedule
SAF Pre 18:35 ft Supersport Utd
0-1
Black Aces 0-0
SAF Pre 18:15 ft Highlands Park
2-2
Orlando Pirates 0-0
SAF Pre 16:00 ft Free State Stars
1-2
Bidvest Wits 1-1
SAF Pre 13:30 ft Kaizer Chiefs
1-2
Mamelodi Sundowns 1-1
SAF Pre 13:30 ft Bay Utd
3-2
Amazulu 3-1
Wales  »»  Premier League 05.01.2019 Shedule
WAL Pre 14:30 Caernarfon
-
Carmarthen Town -
WAL Pre 14:30 Inter Cardiff
-
Bala -
WAL Pre 14:30 Newi Cefn Druids
-
Barry Town -
WAL Pre 14:30 Llanelli Town
-
Llandudno -
WAL Pre 14:30 ft Caernarfon
3-1
Carmarthen Town 1-1
WAL Pre 14:30 ft Inter Cardiff
3-0
Bala 1-0
WAL Pre 14:30 ft Newi Cefn Druids
2-5
Barry Town 2-1
WAL Pre 14:30 ft Llanelli Town
2-1
Llandudno 2-1
Algeria  »»  Ligue 1 05.01.2019 Shedule
DZA Div 16:45 ft Paradou
0-1
MC Alger 0-1
Algeria  »»  Ligue 2 05.01.2019 Shedule
DZA Lig 16:00 ft Tlemcen
3-1
Blida -
DZA Lig 14:00 ft Mostaganem
0-1
Saoura -
DZA Lig 14:00 ft NC Magra
2-2
Harrach -
DZA Lig 14:00 ft Kouba
0-0
Afl. Bou Saada 0-0
Angola  »»  Girabola 05.01.2019 Shedule
AGO Gir 17:00 ft Kabuscorp
3-0
Saurimo -
AGO Gir 14:30 ft Desportivo Huíla
1-0
C.R.D. Libolo -
AGO Gir 14:30 ft Interclube
0-1
Petro Atletico -
AGO Gir 14:00 ft Onze Bravos
1-2
Caála -
AGO Gir 14:00 ft Sagrada
2-0
4 de Abril do Cuando -
Belgium  »»  Provincial: West-Vlaanderen 05.01.2019 Shedule
BEL Pro 19:00 ft Alken
5-2
Herkol -
BEL Pro 19:00 ft K. Kontich
1-1
Berlaar-Heikant -
BEL Pro 18:30 ft Achel
1-6
Groen Star Beek -
BEL Pro 18:30 ft Eendracht Aalter
1-1
Ardennen -
BEL Pro 18:30 ft Herent
1-3
Diest -
Bermuda  »»  Premier League 06.01.2019 Shedule
BMU Pre 00:00 ft Somerset Trojans
2-2
X-Roads Warriors -
Cyprus  »»  2. Division B1 05.01.2019 Shedule
CYP 2.D 12:30 ft Anagennisi Derynia
1-0
Ayia Napa -
CYP 2.D 12:30 ft Lyss
4-1
EN THOI Lakatamia -
CYP 2.D 12:30 ft Digenis Voroklinis
1-3
Zakakiou -
CYP 2.D 12:30 ft Omonia Aradippou
4-2
Onisilos Sotiras -
CYP 2.D 12:30 ft Othellos Athienou
5-2
Akritas Chloraka -
India  »»  I-League 05.01.2019 Shedule
IND I-L 11:30 ft Churchill Brothers
2-0
Minerva Punjab 0-0
IND I-L 08:30 ft Aizawl
0-1
Arrows 0-1
Israel  »»  Ligat ha'Al 05.01.2019 Shedule
ISR Lig 18:30 ft Sakhnin
0-0
Beitar Jerusalem 0-0
ISR Lig 16:15 ft Maccabi Petach Tikva
1-2
Maccabi Haifa (Isr) 0-0
ISR Lig 16:00 ft Hapoel Haifa
1-1
Hapoel Eran Hadera 0-1
ISR Lig 14:00 ft Shmona
1-0
Hapoel Tel Aviv 0-0
Kenya  »»  Premier League 05.01.2019 Shedule
KEN Pre 12:00 ft Sofapaka
2-3
Tusker 1-0
Surinam  »»  Hoofdklasse 05.01.2019 Shedule
SUR Hoo 19:30 ft Notch
0-5
Robin Hood -
SUR Hoo 19:30 ft SNL
0-1
Inter Moengotapoe -
Ukraine  »»  3. Division 05.01.2019 Shedule
UKR Sup 12:30 ft APEA
0-1
Digenis Akritas -
UKR Sup 12:30 ft Digenis Ypsonas
0-0
Olympiada Lympion -
UKR Sup 12:30 ft Elpida Astromeritis
0-2
Omonia Psevda -
UKR Sup 12:30 ft Ethnikos Latsion
0-4
Ormideia -
UKR Sup 12:30 ft Halkanoras
3-2
ENAD -
UKR Sup 12:30 ft Kouris Erimi
1-2
Ethn. Assias -
UKR Sup 12:30 ft Peyia
2-4
Ahironas -
UKR Sup 12:30 ft Xylotympou
2-2
Amathous -