Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 06.01.2019 Shedule
INT Clu 18:30 ft Confianca
2-1
ASA -
INT Clu 15:30 ft Kaizer Chiefs
0-1
Werder Bremen -
INT Clu 15:30 ft Wolfsburg
3-0
Vitesse -
INT Clu 14:30 ft FC Antwerp
1-0
Leuven -
INT Clu 14:30 ft Cambuur
0-2
Mechelen -
INT Clu 14:30 ft Hannover
0-0
Nijmegen -
INT Clu 14:30 ft Kayserispor
0-2
G.A. Eagles 0-1
INT Clu 14:30 ft VfB Stuttgart
2-3
Utrecht -
INT Clu 14:00 ft Chatelet (Bel)
0-1
Tubize -
INT Clu 13:30 ft Dikkelvenne
3-1
Gent -
INT Clu 13:30 ft Roda
2-0
Lierse Kempenzonen -
INT Clu 13:00 ft Konyaspor
3-1
Hatayspor 1-1
INT Clu 12:00 ft Bursaspor
1-2
Maastricht 1-0
International  »»  Asian Cup 06.01.2019 Shedule
INT Asi 17:00 Syria
-
Palestine -
INT Asi 14:30 Thailand
-
India -
INT Asi 12:00 Australia
-
Jordan -
INT Asi 16:00 ft Syria
0-0
Palestine 0-0
INT Asi 13:30 ft Thailand
1-4
India 1-1
INT Asi 11:00 ft Australia
0-1
Jordan 0-1
Brazil  »»  Premiership 06.01.2019 Shedule
BRA Nbb 03:35 ft Canterbury United
1-0
Tasman United 0-0
BRA Nbb 01:00 ft Otago United Dunedin
1-6
Eastern Suburbs AFC 0-2
BRA Nbb 01:00 ft Team Wellington
2-1
Hamilton Wanderers 1-0
BRA Nbb 01:00 ft Waitakere United
0-2
Auckland 0-1
BRA Nbb 00:00 ft Hawkes Bay United Napier
1-0
Wellington Phoenix Res 1-1
Brazil  »»  Cearense 1 06.01.2019 Shedule
BRA Cea 19:00 ft Barbalha
2-0
Iguatu 1-0
Spain  »»  Primera División 06.01.2019 Shedule
SPA Pri 19:45 ft Getafe
1-2
Barcelona 1-2
SPA Pri 17:30 ft Real Madrid
0-2
Real Sociedad 0-1
SPA Pri 15:15 ft Sevilla
1-1
Atl. Madrid 1-1
SPA Pri 11:00 ft Eibar
0-0
Villarreal 0-0
Germany  »»  Premier League 07.01.2019 Shedule
GER Bbl 00:00 ft Harbour View
0-0
Arnett Gardens 0-0
GER Bbl 00:00 ft Tivoli Gardens
0-1
Reno 0-1
GER Bbl 20:00 ft Dunbeholden
0-1
UWI 0-0
GER Bbl 20:00 ft Humble Lions
2-1
Montego Bay United 0-0
GER Bbl 20:00 ft Portmore United
1-0
Mount Pleasant Academy 1-0
Spain  »»  Segunda B: Group 4 06.01.2019 Shedule
SPA Seg 17:30 ft Gernika
0-1
Barakaldo 0-0
SPA Seg 17:30 ft Pontevedra (Esp)
3-0
Real Madrid B 1-0
SPA Seg 17:30 ft Salmantino
3-1
Celta Vigo B 2-0
SPA Seg 17:00 ft Barcelona B
1-1
Castellon (Esp) 1-1
SPA Seg 17:00 ft Sabadell
0-0
Olot 0-0
SPA Seg 16:30 ft Guijuelo
0-0
Internacional 0-0
SPA Seg 16:00 ft Talavera CF
0-0
UCAM Murcia 0-0
SPA Seg 16:00 ft El Ejido
0-0
Malaga B (Esp) 0-0
SPA Seg 16:00 ft Torrelavega
1-1
CD Calahorra 0-0
SPA Seg 16:00 ft Ontinyent
0-0
Lleida 0-0
SPA Seg 16:00 ft Ponferradina
2-1
Unión Adarve 1-0
SPA Seg 15:30 ft Coruxo FC
1-2
Leonesa 1-1
SPA Seg 15:30 ft Rápido Bouzas
4-1
Unionistas de Salamanca 2-0
SPA Seg 12:00 ft UD Las Palmas
0-2
Atl. Madrid B 0-2
SPA Seg 11:30 ft R. Sociedad B
3-0
Izarra 0-0
SPA Seg 11:00 ft Baleares
2-0
Hercules 2-0
SPA Seg 11:00 ft Deportivo La Coruña II
1-1
Real Valladolid II 0-1
SPA Seg 11:00 ft Ebro
1-1
Levante UD B 0-1
SPA Seg 11:00 ft Espanyol B
1-3
Valencia B 1-2
SPA Seg 11:00 ft Peralada
2-1
SD Ejea 0-1
SPA Seg 11:00 ft Real Oviedo II
3-1
Durango 0-0
SPA Seg 11:00 ft San Sebastian Reyes
2-0
Navalcarnero 1-0
SPA Seg 11:00 ft UD Ibiza
2-1
Melilla 0-0
England  »»  League Two 06.01.2019 Shedule
ENG Lea 15:00 ft Cambridge Utd
4-0
Lincoln -
ENG Lea 15:00 ft Carlisle
0-0
Macclesfield 0-0
ENG Lea 15:00 ft Cheltenham
2-0
Forest Green -
ENG Lea 15:00 ft Colchester
2-3
Morecambe -
ENG Lea 15:00 ft Crewe
2-1
Stevenage -
ENG Lea 15:00 ft Exeter
2-0
Grimsby -
ENG Lea 15:00 ft Mansfield
1-1
Swindon -
ENG Lea 15:00 ft Newport
0-1
Crawley -
ENG Lea 15:00 ft Tranmere
1-0
Morecambe -
Spain  »»  Segunda División 06.01.2019 Shedule
SPA Seg 19:00 ft Malaga
0-3
Reus Deportiu 0-1
SPA Seg 17:00 ft Gimnastic
1-0
Cordoba 0-0
SPA Seg 17:00 ft Osasuna
2-1
Cadiz 2-1
SPA Seg 16:30 ft Dep. La Coruna
0-0
Lugo 0-0
SPA Seg 11:00 ft Almeria
2-0
Mallorca 1-0
England  »»  FA Cup 06.01.2019 Shedule
ENG Fa 16:30 ft Newport
2-1
Leicester 1-0
ENG Fa 14:00 ft Fulham
1-2
Oldham 0-0
ENG Fa 14:00 ft Manchester City
7-0
Rotherham 3-0
ENG Fa 14:00 ft Millwall
2-1
Hull City 0-0
ENG Fa 14:00 ft Preston
1-3
Doncaster 0-1
ENG Fa 14:00 ft QPR
2-1
Leeds 1-1
ENG Fa 14:00 ft Sheffield Utd
0-1
Barnet 0-1
ENG Fa 14:00 ft Woking
0-2
Watford 0-1
Italy  »»  Serie D: Girone I 06.01.2019 Shedule
ITA Ser 14:00 ft Audace Cerignola
5-0
Pomigliano 2-0
ITA Ser 14:00 ft Sanremese
2-1
Lavagnese 0-0
ITA Ser 13:30 ft Aglianese
1-1
Sangimignanosport 0-1
ITA Ser 13:30 ft Aprilia
1-2
Vis Artena 1-1
ITA Ser 13:30 ft Arconatese
1-1
Borgosesia 0-1
ITA Ser 13:30 ft Union ArzignanoChiampo
1-0
Union Feltre 0-0
ITA Ser 13:30 ft Atletico
1-1
Latina 1-1
ITA Ser 13:30 ft Avellino
2-0
Ladispoli 0-0
ITA Ser 13:30 ft Axys Zola
1-0
Pavia 0-0
ITA Ser 13:30 ft Bari
2-0
Messina 0-0
ITA Ser 13:30 ft Bastia Calcio
1-1
Mobilieri Ponsacco 0-0
ITA Ser 13:30 ft AC Belluno
1-2
Cjarlins Muzane 1-1
ITA Ser 13:30 ft Borgaro Nobis
0-2
Savona 0-1
ITA Ser 13:30 ft Bustese Roncalli
1-0
Folgore Caratese 1-0
ITA Ser 13:30 ft Campodarsego
3-0
Virtus Don Bosco 0-0
ITA Ser 13:30 ft Cartigliano
1-0
Trento Calcio 1921 0-0
ITA Ser 13:30 ft Cassino
4-1
Anziolavinio 0-0
ITA Ser 13:30 ft Castiadas
1-1
Domino 0-0
ITA Ser 13:30 ft US Castrovillari Calcio
1-3
Portici 1-1
ITA Ser 13:30 ft Cesena
3-1
Avezzano 2-1
ITA Ser 13:30 ft Ciserano
3-3
Calcio Caravaggese 0-0
ITA Ser 13:30 ft Città di Anagni
1-2
Albalonga 1-1
ITA Ser 13:30 ft AS Fasano
5-0
Herculaneum 0-0
ITA Ser 13:30 ft Messina (Ita)
0-0
Palmese 0-0
ITA Ser 13:30 ft Cittanovese
1-1
Sancataldese 0-1
ITA Ser 13:30 ft Clodiense
1-1
US Adriese 1-1
ITA Ser 13:30 ft Como
2-1
Ambrosiana 0-0
ITA Ser 13:30 ft AC Fanfulla 1874
3-0
Classe 1-0
ITA Ser 13:30 ft F. Andria
0-0
Gelbison Cilento 0-0
ITA Ser 13:30 ft Flaminia
4-1
Lupa Roma 2-0
ITA Ser 13:30 ft Gavorrano
3-2
Seravezza 1-1
ITA Ser 13:30 ft Ghivizzano Borgo Mozzano
0-1
Montevarchi Calcio 0-1
ITA Ser 13:30 ft Gragnano
1-0
Sorrento 0-0
ITA Ser 13:30 ft Igea Virtus
0-0
Gela 0-0
ITA Ser 13:30 ft Jesina
0-0
Recanatese 0-0
ITA Ser 13:30 ft Lanusei
2-0
Sassari Torres 2-0
ITA Ser 13:30 ft Latte Dolce
3-0
Budoni Calcio 1-0
ITA Ser 13:30 ft Lecco
2-0
Inveruno 2-0
ITA Ser 13:30 ft Legnago Salus
2-1
Scanzorosciate 1-1
ITA Ser 13:30 ft Lentigione
0-0
Adrense 0-0
ITA Ser 13:30 ft Ligorna
2-1
Bra 1-1
ITA Ser 13:30 ft Locri 1909
2-2
Nocerina 1-2
ITA Ser 13:30 ft Mantova
1-1
Virtus Bergamo 0-1
ITA Ser 13:30 ft Marsala
2-0
Rotonda 0-0
ITA Ser 13:30 ft Massese
0-1
Tuttocuoio 0-1
ITA Ser 13:30 ft Lara
5-0
Sasso Marconi 2-0
ITA Ser 13:30 ft Montebelluna
1-0
Este 0-0
ITA Ser 13:30 ft Montegiorgio
1-0
Sammaurese 1-0
ITA Ser 13:30 ft Nola 1925
1-2
FC Francavilla 0-1
ITA Ser 13:30 ft Nuova Monterosi
1-0
Trastevere Calcio 0-0
ITA Ser 13:30 ft OltrepoVoghera
1-2
Calvina 0-0
ITA Ser 13:30 ft Pergolettese
2-1
San Marino 2-1
ITA Ser 13:30 ft Pianese
3-0
Cannara 1-0
ITA Ser 13:30 ft Pineto
0-0
Francavilla 0-0
ITA Ser 13:30 ft Pol. Ciliverghe Mazzano
2-0
Fiorenzuola 1-0
ITA Ser 13:30 ft Pontisola
2-2
Caronnese 1-1
ITA Ser 13:30 ft Dronero
1-2
Chieri 1955 0-0
ITA Ser 13:30 ft Pro Sesto
0-0
Sondrio 0-0
ITA Ser 13:30 ft Real Forte Querceta
2-0
Sporting Trestina 1-0
ITA Ser 13:30 ft Reggiana
2-1
Crema 1-1
ITA Ser 13:30 ft Rezzato
0-2
Villafranca 0-1
ITA Ser 13:30 ft San Donato Tavarnelle
2-0
Viareggio 2-0
ITA Ser 13:30 ft San Nicolò
0-0
Castelfidardo Calcio 0-0
ITA Ser 13:30 ft Sandonà
1-1
Levico 0-1
ITA Ser 13:30 ft Sangiovannese
0-0
Prato 0-0
ITA Ser 13:30 ft Sarnese
1-1
Gravina 0-0
ITA Ser 13:30 ft Savignanese
2-1
Santarcangelo 2-0
ITA Ser 13:30 ft Savoia
0-0
Picerno 0-0
ITA Ser 13:30 ft Scandicci
1-2
Sinalunghese 1-1
ITA Ser 13:30 ft Seregno
1-2
Darfo Boario 1-0
ITA Ser 13:30 ft Sestri Levante
1-4
Casale 1-2
ITA Ser 13:30 ft St. Georgen
1-0
Chions 1-0
ITA Ser 13:30 ft Stresa
2-2
Fezzanese 1-1
ITA Ser 13:30 ft Tamai
1-3
Delta Porto Tolle 0-0
ITA Ser 13:30 ft Neapolis Frattese
5-0
Roccella 2-0
ITA Ser 13:30 ft Pro Vasto
2-1
Matelica 1-0
ITA Ser 13:30 ft Vigor Carpaneto
3-0
Modena 1-0
ITA Ser 13:30 ft Villa d'Almè
0-1
Olginatese 0-0
France  »»  Premier League 06.01.2019 Shedule
FRA Fre 10:00 ft Baloch
0-3
WAPDA -
France  »»  National 06.01.2019 Shedule
FRA Nat 14:00 ft Chambly
2-1
Avranches 1-1
Portugal  »»  Liga de Honra 06.01.2019 Shedule
POR Lig 17:00 ft Oliveirense
2-1
Penafiel 1-1
POR Lig 15:00 ft Arouca
3-3
SC Farense (Por) 0-1
POR Lig 15:00 ft Leixoes
1-0
Covilha 0-0
POR Lig 15:00 ft Mafra
1-1
Ferreira 0-1
POR Lig 11:15 ft FC Famalicao
0-0
Varzim 0-0
POR Lig 11:15 ft Braga B
2-3
Guimaraes B 1-2
France  »»  Coupe de France 06.01.2019 Shedule
FRA Cou 19:45 ft Pontivy
0-4
Paris SG 0-1
FRA Cou 16:15 ft Bordeaux
0-1
Le Havre 0-0
FRA Cou 16:15 pen. Longueau
0-0
Vitre 0-0
FRA Cou 16:15 ft Noisy-le-Grand
2-1
GFCO Ajaccio 2-1
FRA Cou 16:15 ft Olympique Strasbourg
0-6
St Etienne 0-2
FRA Cou 16:15 ft St-Pryvé St-Hilaire
3-1
Aurillac 3-1
FRA Cou 16:15 ft Toulouse
4-1
Nice 2-0
FRA Cou 13:15 ft Andrézieux
2-0
Marseille 1-0
FRA Cou 13:15 ft Canet Roussillon
0-1
Monaco 0-1
FRA Cou 13:15 ft Reims
2-0
Lens 2-0
FRA Cou 13:15 pen. Rennes
2-2
Brest 1-2
Portugal  »»  Primeira Liga 06.01.2019 Shedule
POR Por 20:00 ft Braga
1-0
Boavista 1-0
POR Por 17:30 ft Benfica
4-2
Rio Ave 2-2
POR Por 15:00 ft Belenenses
1-0
Guimaraes 1-0
POR Por 15:00 ft Feirense
2-2
Santa Clara 0-1
POR Por 15:00 ft Setubal
0-0
Chaves 0-0
France  »»  Ligue 1 06.01.2019 Shedule
FRA Div 17:00 ft Gorée
0-1
Douanes -
FRA Div 17:00 ft La Linguère
1-1
Sonacos -
FRA Div 17:00 ft Stade de Mbour
1-4
Teungueth -
FRA Div 16:30 ft Casa Sport
1-0
Jaraaf -
FRA Div 16:00 ft Pikine
1-1
ASEC Ndiambour -
Morocco  »»  GNF 1 06.01.2019 Shedule
MOR Bot 13:00 ft Raja Casablanca
0-1
Wydad Casablanca 0-0
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 06.01.2019 Shedule
EUR Eur 23:00 Almazán
-
Beroil Bupolsa -
EUR Eur 23:00 Atlético Tordesillas
-
Zamora -
EUR Eur 23:00 Bembibre
-
Burgos II -
EUR Eur 23:00 Briviesca
-
Atlético Astorga -
EUR Eur 23:00 Gimnástica Segoviana
-
La Bañeza -
EUR Eur 23:00 La Virgen del Camino
-
UD Santa Marta -
EUR Eur 23:00 Numancia II
-
Cultural Cebrereña -
EUR Eur 23:00 Real Avila
-
Cultural Leonesa II -
EUR Eur 23:00 Real Burgos
-
Cristo Atlético -
EUR Eur 23:00 Sporting Uxama
-
La Granja -
EUR Eur 17:30 ft Vilamarxant
0-2
La Nucía -
EUR Eur 17:00 ft Vimenor
4-1
C.D.S. Naval -
EUR Eur 16:00 ft Águilas FC
2-1
Algar -
EUR Eur 16:00 ft Casetas
0-3
Calamocha -
EUR Eur 16:00 ft Crevillente
1-1
Acero -
EUR Eur 16:00 ft Murense
1-0
Constancia -
EUR Eur 16:00 ft Zamudio
0-2
Santurtzi -
EUR Eur 15:45 ft Yeclano
6-0
UCAM Murcia II -
EUR Eur 15:30 ft Almagro
0-0
La Solana -
EUR Eur 15:30 ft Calvo Sotelo
1-1
Albacete II -
EUR Eur 15:30 ft Guadalajara
0-3
Ciudad Real -
EUR Eur 15:30 ft Madridejos
0-0
Quintanar del Rey -
EUR Eur 15:30 ft Mar Menor
3-1
Cieza -
EUR Eur 15:30 ft Poblense
2-3
Mallorca II -
EUR Eur 15:15 ft Deportiva Minera (Esp)
1-0
Los Garres -
EUR Eur 15:00 ft Brea
4-2
Sabiñánigo -
EUR Eur 15:00 ft Ibiza Islas Pitiusas
4-0
Santanyí -
EUR Eur 15:00 ft La Madalena de Morcin
0-1
Universidad Oviedo -
EUR Eur 15:00 ft Mosconia
3-1
San Claudio -
EUR Eur 15:00 ft Tuilla
5-0
Siero -
EUR Eur 14:45 ft Belchite 97
2-2
La Almunia -
EUR Eur 14:30 ft Sarinena
2-2
Villanueva CF -
EUR Eur 14:30 ft Torina
3-1
Velarde -
EUR Eur 11:30 ft Formentera
2-1
Mercadal -
EUR Eur 11:30 ft Son Cladera
2-0
Pena Deportina -
EUR Eur 11:00 ft Azuqueca
2-2
Atlético Ibañés -
EUR Eur 11:00 ft Binéfar
0-2
Illueca -
EUR Eur 11:00 ft Cartagena FC
0-2
Real Murcia II -
EUR Eur 11:00 ft Llanera
0-3
Lealtad -
EUR Eur 11:00 ft Prat
4-1
Sant Andreu -
EUR Eur 11:00 ft San Lorenzo
3-3
CDJ Tamarite -
EUR Eur 11:00 ft Santa Ana
4-0
Tres Cantos -
EUR Eur 11:00 ft Socuéllamos
7-0
Tarancón -
EUR Eur 10:45 ft Grama
0-2
Castelldefels -
EUR Eur 10:45 ft Santander B
1-0
Textil Escudo -
EUR Eur 10:30 ft Borja
1-0
Almudévar -
EUR Eur 10:30 ft Deportivo Alaves II
2-1
Club Bermeo -
EUR Eur 10:30 ft Getafe B
3-0
Rayo Vallecano B -
EUR Eur 10:30 ft Zaragoza B
0-0
Tarazona -
EUR Eur 10:30 ft Robres
1-0
San Juan de Mozarrifar -
EUR Eur 10:30 ft Sestao
3-2
Ordizia -
EUR Eur 10:30 ft Sóller
2-1
Manacor -
EUR Eur 10:30 ft Trival Valderas
1-1
Móstoles -
EUR Eur 10:00 ft UD Logroñés II
3-0
Calasancio -
EUR Eur 10:00 ft Berio
3-2
Sodupe -
Cyprus  »»  Division d'Honneur 06.01.2019 Shedule
CYP Sup 00:00 ft Gosier
0-0
Moulien -
CYP Sup 00:00 ft Phare du Canal
0-1
Amical Club -
CYP Sup 00:00 ft Siroco Les Abymes
0-3
Etoile de Morne-à-l'Eau -
CYP Sup 00:00 ft USBM
0-0
Solidarité Scolaire -
Australia  »»  A-League 06.01.2019 Shedule
AUS A-L 08:00 Brisbane Roar
-
Perth Glory -
AUS A-L 06:00 Melbourne Heart
-
Newcastle Jets -
AUS A-L 08:00 ft Brisbane Roar
2-4
Perth Glory 2-0
AUS A-L 06:00 ft Melbourne Heart
2-1
Newcastle Jets 2-1
Austria  »»  1. Liga 06.01.2019 Shedule
AUT Ers 15:00 ft Amstetten
2-0
Ried -
AUT Ers 15:00 ft SAK Klagenfurt
1-2
Wacker Innsbruck (Am) -
AUT Ers 15:00 ft Superfund Pasching
2-0
SAK Klagenfurt -
AUT Ers 15:00 ft Lafnitz
0-2
Horn -
AUT Ers 15:00 ft Anif
2-0
Kapfenberg -
AUT Ers 15:00 ft Wacker Innsbruck (Am)
1-0
Neustadt -
AUT Ers 15:00 ft Wattens
0-0
BW Linz 0-0
AUT Ers 15:00 ft Neustadt
2-2
Austria (Am) -
Greece  »»  Football League 06.01.2019 Shedule
GRE Foo 13:00 ft Kerkyra
1-0
Platanias FC 1-0
GRE Foo 12:00 ft Sparti
3-0
Irodotos 1-0
Mexico  »»  Ascenso MX 06.01.2019 Shedule
MEX Lig 23:00 ft Alebrijes de Oaxaca
2-0
FC Juárez 2-0
MEX Lig 03:00 ft Dorados de Sinaloa
0-1
Celaya 0-0
MEX Lig 01:00 ft Cafetaleros de Tapachula
0-1
UAEM Potros 0-1
Cyprus  »»  1. Division 06.01.2019 Shedule
CYP Fir 16:00 ft Nea Salamis
0-3
Apollon Limassol 0-2
CYP Fir 14:00 ft Omonia
1-0
AEK Larnaca 0-0
Czech Republic  »»  Czech Liga 06.01.2019 Shedule
CZE Gam 15:00 ft Ostrava
0-0
Karvina 0-0
CZE Gam 15:00 ft Bohemians 1905
3-0
Plzen -
CZE Gam 15:00 ft Dukla Prague
1-0
Opava -
CZE Gam 15:00 ft Pribram
2-1
Jablonec -
CZE Gam 15:00 ft Slovacko
3-2
Teplice -
CZE Gam 15:00 ft Liberec
0-2
Slavia Prague -
CZE Gam 15:00 ft Sparta Prague
1-0
Mlada Boleslav -
CZE Gam 15:00 ft Zlin
1-0
Sparta Prague -
Mexico  »»  Liga MX 06.01.2019 Shedule
MEX Pri 22:00 ft Lobos BUAP
2-0
Santos Laguna 0-0
MEX Pri 18:00 ft U.N.A.M.- Pumas
0-0
Veracruz 0-0
MEX Pri 03:00 ft Guadalajara Chivas
2-0
Club Tijuana 0-0
MEX Pri 01:06 ft Club Leon
2-2
U.A.N.L.- Tigres 1-1
South Africa  »»  PSL 06.01.2019 Shedule
SAF Pre 14:30 Baroka
-
Black Leopards -
SAF Pre 13:30 ft Baroka
1-2
Black Leopards 0-2
SAF Pre 13:30 ft Golden Arrows
2-0
Maritzburg Utd 1-0
Sudan  »»  Sudani Premier League 06.01.2019 Shedule
SUD Sud 17:00 ft Al-Khartoum
2-1
Al-Ahly Merowe -
SUD Sud 17:00 ft Hilal Obayed
0-2
Al-Merreikh -
SUD Sud 13:00 ft Al Rabta Kosti
1-1
Merreikh El-Fasher -
Tunisia  »»  Ligue 1 06.01.2019 Shedule
TUN Lig 13:00 ft Esperance Tunis
2-1
Africain 1-1
Angola  »»  Girabola 06.01.2019 Shedule
AGO Gir 16:00 ft Primeiro de Agosto
1-0
Sporting Cabinda -
AGO Gir 14:30 ft Progresso
0-0
ASA -
AGO Gir 14:00 ft Santa Rita
1-0
Soyo -
Barbados  »»  Premier League 07.01.2019 Shedule
BRB Pre 00:00 ft Weymouth Wales
1-2
BDF -
BRB Pre 22:00 ft Empire Club
2-1
Barbados Soccer Academy -
BRB Pre 20:00 ft Notre Dame
1-3
St. Andrew Lions -
Belgium  »»  Promotion: Group D 06.01.2019 Shedule
BEL Pro 13:30 ft Helson Helchteren
0-4
K.RC. Mechelen -
Belgium  »»  Provincial: West-Vlaanderen 06.01.2019 Shedule
BEL Pro 14:00 ft Bertem-Leefdaal
4-2
Huldenberg -
BEL Pro 14:00 ft Blankenberge
4-4
Oostnieuwkerke -
BEL Pro 14:00 ft Boitsfort
0-1
Ixelles -
BEL Pro 14:00 ft Bleid
0-1
Saint-Josse -
BEL Pro 14:00 ft Schaerbeek-Evere
6-1
Waterloo -
BEL Pro 14:00 ft Dadizele
4-0
Poperinge -
BEL Pro 14:00 ft Excelsior Zedelgem
1-2
Wielsbeke -
BEL Pro 14:00 ft Oostduinkerke
2-0
RC Lauwe -
BEL Pro 14:00 ft Rac. Waregem
2-1
Damme -
BEL Pro 14:00 ft Renaissance Forestoise
1-3
Villers-La-Ville -
BEL Pro 14:00 ft Rhodienne-De Hoek
1-4
KV Tervuren-Duisburg -
BEL Pro 14:00 ft Sparta Waasmunster
1-3
Elene-Grotenberge -
BEL Pro 14:00 ft Stade Everois
0-3
Saint-Michel -
BEL Pro 14:00 ft VC Sterrebeek
0-3
Bierbeek -
BEL Pro 14:00 ft Union Lasne-Ohain
2-2
Etterbeek -
BEL Pro 14:00 ft Veltem
4-0
Hoeilaart -
BEL Pro 14:00 ft KSKV
2-0
Meulebeke -
BEL Pro 13:30 ft Appelterre-Eichem
2-1
Dendermonde -
BEL Pro 13:30 ft Bambrugge
3-3
HO Kalken -
BEL Pro 13:30 ft Borght-Humbeek
3-0
SC Aarschot -
BEL Pro 13:30 ft Deerlijk Sport
0-0
Kortemark -
BEL Pro 13:30 ft Verbroedering Maasmech...
3-1
Torpedo Hasselt -
BEL Pro 13:30 ft Eendracht Zele
2-0
Jong Zulte -
BEL Pro 13:30 ft Excelsior Mariakerke
5-2
Adegem -
BEL Pro 13:30 ft Genappe
1-3
Jodoigne -
BEL Pro 13:30 ft Herk
1-2
Beringen -
BEL Pro 13:30 ft HIH Hoepertingen
4-0
Zonhoven -
BEL Pro 13:30 ft Huvo Jeuk
0-1
Park Houthalen -
BEL Pro 13:30 ft KVV Duffel
0-3
Mariekerke -
BEL Pro 13:30 ft Lauwe
2-0
Boezinge -
BEL Pro 13:30 ft Liedekerke
0-1
Melsbroek -
BEL Pro 13:30 ft Linden
1-2
Grimbergen -
BEL Pro 13:30 ft Lochristi
1-1
Drongen -
BEL Pro 13:30 ft Melo Zonhoven
1-2
Weerstand Koersel -
BEL Pro 13:30 ft Oppuurs
0-1
Deurne -
BEL Pro 13:30 ft Retie Branddonk
0-1
Witgoor Sport -
BEL Pro 13:30 ft Schriek
2-2
Lille -
BEL Pro 13:30 ft Bruxelles
2-3
Kosova Schaerbeek -
BEL Pro 13:30 ft VC Herentals
3-1
Berg en Dal -
BEL Pro 13:30 ft Vlijtingen
0-2
Zepperen-Brustem -
BEL Pro 13:30 ft Wuustwezel
1-3
Eendracht Zoersel -
Bermuda  »»  Premier League 06.01.2019 Shedule
BMU Pre 19:00 ft Dandy Town Hornets
3-2
BAA Wanderers -
BMU Pre 19:00 ft Devonshire Cougars
0-0
Robin Hood -
BMU Pre 19:00 ft Paget C.C.
0-4
North Village Rams -
BMU Pre 00:00 ft Somerset Trojans
2-2
X-Roads Warriors -
Cyprus  »»  2. Division B1 06.01.2019 Shedule
CYP 2.D 12:30 ft Aris
2-1
Paeek -
Europe  »»  Premier League 06.01.2019 Shedule
EUR Eur 13:00 ft Al Ahli Benghazi
1-0
Al-Nasr -
Hong Kong  »»  HKFA 2nd Division 06.01.2019 Shedule
HKG HKF 07:30 ft Mutual
0-7
Happy Valley -
HKG HKF 05:30 ft Hong Kong Rangers
2-0
Shatin -
HKG HKF 05:30 ft Wing Yee
5-2
Hong Kong Rangers -
India  »»  I-League 06.01.2019 Shedule
IND I-L 08:30 ft Mohun Bagan
1-2
Real Kashmir 1-1
Israel  »»  Ligat ha'Al 06.01.2019 Shedule
ISR Lig 18:30 ft Yehuda
3-1
H. Beer Sheva 0-1
ISR Lig 17:00 ft Moadon Sport Ashdod
1-1
H. Raanana 1-1
ISR Lig 16:00 ft H. Beer Sheva
0-1
Beitar Jerusalem -
ISR Lig 16:00 ft Maccabi Haifa (Isr)
0-0
Hapoel Eran Hadera 0-0
ISR Lig 15:00 ft Beitar Jerusalem
1-0
Maccabi Haifa (Isr) -
ISR Lig 15:00 ft Hapoel Eran Hadera
2-2
Yehuda 1-1
ISR Lig 15:00 ft Hapoel Haifa
3-0
Moadon Sport Ashdod -
ISR Lig 15:00 ft H. Raanana
1-2
Hapoel Tel Aviv -
ISR Lig 15:00 ft Hapoel Tel Aviv
3-3
H. Beer Sheva -
ISR Lig 15:00 ft Netanya
2-2
H. Raanana -
ISR Lig 15:00 ft Maccabi Petach Tikva
2-0
Netanya -
Kenya  »»  Premier League 06.01.2019 Shedule
KEN Pre 13:15 ft Leopard
1-1
Nzoia United 1-0
KEN Pre 12:15 ft Curaçao U20
0-1
Posta Rangers 0-0
KEN Pre 12:00 ft Bandari
2-1
Sony Sugar 0-0
KEN Pre 12:00 ft Hemel
0-1
Stima 0-0
KEN Pre 12:00 ft Mathare Utd.
1-1
Gor Mahia 0-1
KEN Pre 12:00 ft Ulinzi Stars
0-0
Zoo Kericho 0-0
KEN Pre 11:00 ft Kenya CB
1-1
Kariobangi Sharks 0-0
KEN Pre 10:00 ft Vihiga United
1-1
Nakumatt 0-1
Surinam  »»  Hoofdklasse 06.01.2019 Shedule
SUR Hoo 19:30 ft Broki
3-1
WBC -
SUR Hoo 19:30 ft Voorwaarts
1-1
Leo Victor -