Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 15.01.2019 Shedule
INT Clu 23:00 Vejle
-
Mezokovesd-Zsory -
INT Clu 23:00 Voluntari
-
Zalaegerszegi -
INT Clu 19:30 Wijgmaal
-
Leuven -
INT Clu 16:00 Mura
-
Beltinci -
INT Clu 14:00 Ural II
-
Tyumen -
INT Clu 13:00 A. Lustenau
-
St. Andrews -
INT Clu 12:30 Politehnica Iasi
-
Korona Kielce -
INT Clu 12:00 Paks
-
Vaduz -
INT Clu 11:00 Aarhus
2-3
Odense 0-2
INT Clu 19:45 ft Finn Harps
2-0
Galway United -
INT Clu 18:00 ft Venlo
2-0
SV 1919 Straelen 2-0
INT Clu 17:30 ft Alemannia Aachen
4-0
Paderborn 07 II 1-0
INT Clu 17:30 ft Austria (Am)
2-1
Mannswörth -
INT Clu 17:00 ft Traiskirchen
0-4
Admira 0-2
INT Clu 15:00 ft Kapfenberg
0-4
Mattersburg 0-2
INT Clu 15:00 ft Karlsruher
3-1
Winterthur 2-0
INT Clu 15:00 ft Murcia
2-3
Xamax 0-1
INT Clu 14:30 ft FC Botosani
3-1
Ludogorets -
INT Clu 14:00 ft Aalborg
6-0
Thisted FC 3-0
INT Clu 14:00 ft Ferencvarosi TC
0-0
Gaz Metan Medias 0-0
INT Clu 14:00 ft Rapid Vienna
5-0
Horn 2-0
INT Clu 13:00 ft Dresden
2-1
Zurich (Sui) 0-1
INT Clu 13:00 ft Aue
2-1
Sion -
INT Clu 13:00 ft Young Boys
1-1
Astra Ploiesti 0-1
INT Clu 12:30 ft Erfurt
1-1
Zwickau 0-1
INT Clu 12:00 ft Podbrezova
1-2
L. Mikulas 0-2
INT Clu 12:00 ft Ruzomberok
5-1
Hodonin-Sardice 2-1
INT Clu 11:00 ft Legia
4-1
Olímpico do Montijo -
INT Clu 10:00 ft Ruzomberok
11-0
Namestovo 6-0
INT Clu 09:30 ft Dresden
2-1
D. Zagreb -
International  »»  Asian Cup 15.01.2019 Shedule
INT Asi 14:30 Australia
-
Syria -
INT Asi 14:30 Palestine
-
Jordan -
INT Asi 13:30 ft Australia
3-2
Syria 1-1
INT Asi 13:30 ft Palestine
0-0
Jordan 0-0
Germany  »»  Premier League 15.01.2019 Shedule
GER Bbl 01:35 ft Waterhouse
1-0
Arnett Gardens 1-0
England  »»  FA Trophy 15.01.2019 Shedule
ENG Fa 19:45 ft Solihull
1-0
Halifax 0-0
ENG Fa 19:45 ft Weymouth
1-3
Ramsbottom 1-1
England  »»  Conference National 15.01.2019 Shedule
ENG Blu 19:45 ft Maidstone
2-4
Maidenhead 1-3
England  »»  League Two 15.01.2019 Shedule
ENG Lea 19:45 ft Mansfield
1-0
Crawley 0-0
Spain  »»  Copa del Rey 15.01.2019 Shedule
SPA Cop 20:30 ft Valencia
3-0
Gijon 0-0
SPA Cop 18:30 ft Valladolid
1-1
Getafe 0-1
England  »»  FA Cup 15.01.2019 Shedule
ENG Fa 20:00 ft Stoke City
2-3
Shrewsbury 2-0
ENG Fa 19:45 aet Blackburn
2-2
Newcastle Utd 2-2
ENG Fa 19:45 ft Luton
0-1
Sheffield Wed 0-0
England  »»  Non League Div One: Southern SW 15.01.2019 Shedule
ENG Non 19:45 ft Bedford
1-0
Aylesbury -
ENG Non 19:45 ft Bromsgrove Sporting
3-1
Didcot -
ENG Non 19:45 ft Moneyfields
1-0
Bristol Manor Farm -
ENG Non 19:45 ft South Park
2-0
Egham -
ENG Non 19:45 ft Thatcham
0-3
Melksham -
ENG Non 19:45 ft Welwyn Garden City
1-1
Sutton Coldfield Town -
England  »»  Non League Premier: Southern 15.01.2019 Shedule
ENG Non 19:45 ft Dorchester
0-6
Farnborough 0-2
ENG Non 19:45 ft Poole Town
2-5
Swindon Supermarine 1-3
ENG Non 19:45 ft Walton Casuals
1-1
Beaconsfield 1-0
ENG Non 19:45 ft Worthing
1-4
Dorking Wanderers 1-1
Portugal  »»  Taça de Portugal 15.01.2019 Shedule
POR Taç 20:45 ft Guimaraes
0-1
Benfica 0-1
POR Taç 19:30 aet Leixoes
1-1
FC Porto 0-1
POR Taç 18:00 ft Aves
1-2
Braga 0-2
France  »»  Ligue 2 15.01.2019 Shedule
FRA Lig 18:00 ft Le Havre
4-3
Valenciennes 3-3
France  »»  Ligue 1 15.01.2019 Shedule
FRA Lig 18:00 ft Angers
1-2
Bordeaux 0-1
Europe  »»  Division 1 15.01.2019 Shedule
EUR Eur 14:50 ft Al Adalh
4-2
Al-Kawkab 0-2
Egypt  »»  Premier League 15.01.2019 Shedule
EGY Pre 18:00 ft Nojom El Mostabel
4-0
Smouha 1-0
EGY Pre 15:00 ft El-Entag El-Harby
1-1
Asyouty Sport 1-1
EGY Pre 12:30 ft Misr Elmaqasah
2-1
Arab Contractors 0-1
Turkey  »»  Cup 15.01.2019 Shedule
TUR Tur 15:00 ft Antalyaspor
3-3
Goztepe 2-0
TUR Tur 13:00 ft Kayserispor
1-2
Akhisar Genclik Spor 0-2
Australia  »»  A-League 15.01.2019 Shedule
AUS A-L 08:50 Brisbane Roar
-
Melbourne V. -
AUS A-L 08:50 ft Brisbane Roar
0-5
Melbourne V. 0-1
Israel  »»  Liga Leumit 15.01.2019 Shedule
ISR Leu 17:00 Hapoel Iksal
4-1
Beitar Tel Aviv 3-0
Tunisia  »»  Ligue 1 15.01.2019 Shedule
TUN Lig 13:00 ft Esperance Tunis
2-0
Ben Guerdane 1-0
Algeria  »»  Ligue 1 15.01.2019 Shedule
DZA Div 16:45 ft Constantine
1-0
Bordj Bou Arreridj 0-0
DZA Div 16:45 ft USM Alger
4-1
Hussein Dey 1-0
Angola  »»  Girabola 15.01.2019 Shedule
AGO Gir 17:00 ft Kabuscorp
3-1
Caála -
AGO Gir 14:00 ft ASA
0-0
Petro Atletico -
Europe  »»  Premier League 15.01.2019 Shedule
EUR Eur 13:30 Al-Ittihad
-
Abu Salim -
Hong Kong  »»  HKFA 1st Division 15.01.2019 Shedule
HKG Div 12:00 ft Eastern AA
0-0
Warriors 0-0
Malta  »»  First Division 15.01.2019 Shedule
MAL Fir 19:15 ft Qrendi
1-4
Zejtun Corinthians -
MAL Fir 18:00 ft Zebbug Rangers
1-1
Pembroke -
MAL Fir 17:00 ft Lija Athletic
1-2
Santa Lucía 1-2
Namibia  »»  Premier League 15.01.2019 Shedule
NAM Pre 18:00 ft Orlando Pirates
1-1
Okahandja United -