Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 05.02.2019 Shedule
INT Clu 14:00 Worms
-
Tennis Borussia -
INT Clu 08:00 Shandong Luneng
-
Auckland -
INT Clu 23:00 ft Bačka
2-2
Sogdiyona Jizzax (Uzb) -
INT Clu 19:45 ft Dundalk
2-2
Longford 1-0
INT Clu 18:30 ft Eintracht Norderstedt
5-0
Bramfelder SV 1-0
INT Clu 18:30 cancl. Heimstetten
-
Garching -
INT Clu 18:00 ft SAK Klagenfurt
8-0
Köttmannsdorf 2-0
INT Clu 18:00 ft Kapfenberg
2-0
Bad Gleichenberg 2-0
INT Clu 18:00 ft Luckenwalde
2-3
Viktoria Berlin 2-2
INT Clu 18:00 ft Union Edelweiß
2-4
Vorwarts Steyr 2-2
INT Clu 17:30 ft Karlsruher
1-3
FK Pirmasens 1-1
INT Clu 17:00 ft Halmstad
3-3
Mjallby 2-0
INT Clu 17:00 ft Hobro
6-2
Thisted FC 4-0
INT Clu 17:00 ft Lisen
0-2
Pisek 0-1
INT Clu 17:00 ft Neustadt
1-2
Wiener SC 1-0
INT Clu 16:00 ft Alashkert
2-0
Illichovets Mariupol -
INT Clu 15:00 ft Levski
1-1
Suduva 0-0
INT Clu 14:30 ft Cukaricki
2-0
Rīgas Futbola skola 0-0
INT Clu 14:30 ft Podbrezova
1-1
Arsenal Kiev 0-0
INT Clu 14:30 ft Trnava
1-1
Hartberg -
INT Clu 14:00 ft Crvena Zvezda
2-1
Rabotnicki 1-1
INT Clu 14:00 ft Lübeck
0-3
FC 08 Homburg -
INT Clu 14:00 ft Napredak
1-2
FK Sarajevo -
INT Clu 14:00 ft Spartak Moscow
1-1
Maribor 1-1
INT Clu 13:00 ft Onisilos Sotiras
0-2
M. Saransk 1-0
INT Clu 12:30 ft Lok. Plovdiv
3-0
Subotica -
INT Clu 12:30 ft Shonan
2-4
Slovan Bratislava -
INT Clu 12:00 ft Botev Vratsa
3-0
Litex Lovech 0-0
INT Clu 12:00 ft Ried
4-1
Austria (Am) 2-0
INT Clu 12:00 ft Sibir
4-1
Ripensia Timisoara -
INT Clu 11:30 ft Ostersunds
0-0
Dinamo Kiev 0-0
INT Clu 11:00 ft Trinec
0-0
Dukla Banska Bystrica 0-0
INT Clu 10:00 ft Dubnica
3-3
Vitkovice (Cze) 1-1
INT Clu 09:00 ft Radnicki Nis
0-0
Rubin Kazan (Rus) -
INT Clu 08:00 ft Illichovets Mariupol
3-0
Arda 0-2
INT Clu 04:00 ft Hiroshima
2-1
Blaublitz Akita -
International  »»  AFC Cup 05.02.2019 Shedule
INT AFC 15:00 ft Hilal Al-Quds
2-1
Al Nasr 0-0
Brazil  »»  Copa do Brasil 05.02.2019 Shedule
BRA Cop 23:30 ft Ríver
0-5
Fluminense 0-3
Brazil  »»  Amazonense 06.02.2019 Shedule
BRA Ama 00:00 ft Fast Clube
1-1
Iranduba -
Brazil  »»  Capixaba 05.02.2019 Shedule
BRA Cap 22:15 ft Tupy
1-2
Estrela do Norte -
Brazil  »»  Gaucho 1 05.02.2019 Shedule
BRA Gau 22:30 ft Sao Luiz
2-0
Hamburgo 1-0
Brazil  »»  Paraense 05.02.2019 Shedule
BRA Par 23:00 ft Castanhal
1-0
São Raimundo -
Brazil  »»  Paulista A1 05.02.2019 Shedule
BRA Cam 21:00 ft Botafogo SP
3-0
Sao Caetano 0-0
Germany  »»  Premier League 05.02.2019 Shedule
GER Bbl 01:35 ft Cavalier
1-1
UWI 1-1
England  »»  FA Trophy 05.02.2019 Shedule
ENG Fa 19:45 ft Hemel Hempstead
0-5
Solihull 0-2
ENG Fa 19:45 ft Ramsbottom
5-5
Fylde 2-3
ENG Fa 19:45 ft Salford
1-1
Maidstone 1-1
ENG Fa 19:45 ft Spennymoor Town
1-2
Telford 0-0
England  »»  Conference N / S 05.02.2019 Shedule
ENG Blu 19:45 ft Truro
1-2
Wealdstone 1-0
ENG Blu 19:45 ft Welling
2-1
Chippenham -
ENG Blu 19:45 ft Woking
0-1
Dartford 0-0
ENG Blu 19:45 ft York
1-2
Hereford FC 1-0
Germany  »»  DFB Pokal 05.02.2019 Shedule
GER Dfb 19:45 pen. Dortmund
1-1
Werder Bremen 1-1
GER Dfb 19:45 ft Duisburg
1-3
Paderborn 0-0
GER Dfb 17:30 ft Hamburger
1-0
Nurnberg 0-0
GER Dfb 17:30 ft Heidenheim
2-1
Bayer Leverkusen 0-1
England  »»  League Two 05.02.2019 Shedule
ENG Lea 19:45 ft Cheltenham
1-0
Yeovil 0-0
ENG Lea 19:45 ft Tranmere
1-2
Northampton 1-2
England  »»  FA Cup 05.02.2019 Shedule
ENG Fa 19:45 ft Brentford
3-1
Barnet 2-0
ENG Fa 19:45 ft Newport
2-0
Middlesbrough 0-0
ENG Fa 19:45 ft QPR
2-0
Portsmouth 0-0
ENG Fa 19:45 ft Wolves
3-2
Shrewsbury 2-2
England  »»  Non League Div One: Southern SW 05.02.2019 Shedule
ENG Non 19:45 ft Ashford Town (Middlesex)
2-3
Molesey -
ENG Non 19:45 ft Bedfont Sports
0-1
Tooting Mitcham -
ENG Non 19:45 ft Bowers & Pitsea
1-0
Grays 0-1
ENG Non 19:45 ft Bury Town
5-2
Witham -
ENG Non 19:45 ft Chalfont St Peter
2-2
Westfield (Surrey) -
ENG Non 19:45 ft Cheshunt
2-3
FC Romania -
ENG Non 19:45 ft Chipstead
1-4
South Park -
ENG Non 19:45 ft Dereham
5-2
Mildenhall -
ENG Non 19:45 ft Great Wakering Rovers
2-1
Canvey Island -
ENG Non 19:45 ft Hanwell Town
2-3
Waltham Abbey -
ENG Non 19:45 ft Hertford Town
0-3
Ware -
ENG Non 19:45 ft Heybridge
3-2
Basildon -
ENG Non 19:45 ft Northwood
1-2
Hayes & Yeading -
ENG Non 19:45 ft Soham
0-2
Felixstowe & Walton Utd. -
ENG Non 19:45 ft Tilbury
0-0
Barking -
ENG Non 19:45 ft Uxbridge
1-2
Marlow -
England  »»  Non League Premier: Southern 05.02.2019 Shedule
ENG Non 19:45 ft Basingstoke
0-2
Salisbury 0-1
ENG Non 19:45 ft Stortford
2-1
Enfield Town 1-0
ENG Non 19:45 ft Folkestone
2-1
Corinthian-Casuals 1-1
ENG Non 19:45 ft Margate
0-1
Dorking Wanderers 0-0
ENG Non 19:45 ft Poole Town
3-1
Walton Casuals 1-1
ENG Non 19:45 ft Whitehawk
0-2
Leatherhead 0-1
ENG Non 19:45 ft Worthing
3-3
Carshalton 1-1
ENG Non 19:30 ft Burgess Hill
1-3
Harlow 0-3
Portugal  »»  Liga de Honra 05.02.2019 Shedule
POR Lig 20:15 ft FC Famalicao
0-1
Ferreira 0-0
France  »»  Coupe de France 05.02.2019 Shedule
FRA Cou 20:00 pen. Bastia
1-1
Caen 0-1
FRA Cou 17:30 ft Croix
0-3
Dijon 0-2
FRA Cou 17:30 ft Metz
0-1
Orleans 0-1
FRA Cou 17:30 ft Nantes
2-0
Toulouse 2-0
France  »»  Ligue 1 05.02.2019 Shedule
FRA Lig 18:00 ft Marseille
1-0
Bordeaux 1-0
Iran  »»  Persian Gulf Cup 05.02.2019 Shedule
IRA Pro 14:45 ft Zob Ahan
0-0
Mazandaran 0-0
IRA Pro 12:30 ft Sanat Naft
0-0
Sepahan 0-0
IRA Pro 12:00 ft Sepidrood Rasht
2-2
Saipa 2-2
Argentina  »»  Prim B Metro 05.02.2019 Shedule
ARG Pri 20:05 ft Almirante Brown
0-0
San Telmo 0-0
ARG Pri 20:05 ft Defensores Unidos
0-1
Barracas Central 0-0
ARG Pri 20:00 ft Colegiales
0-0
UAI Urquiza 0-0
ARG Pri 20:00 ft Sacachispas
0-2
All Boys 0-1
Colombia  »»  Primera B 05.02.2019 Shedule
COL Pri 23:00 ft Chico
1-1
Quindio 0-0
COL Pri 19:00 ft Bogotá
0-0
Depor FC 0-0
Colombia  »»  Primera A: Clausura 05.02.2019 Shedule
COL Lig 01:00 ft Deportes Tolima
2-0
Itagüí Ditaires 0-0
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 05.02.2019 Shedule
EUR Eur 19:30 ft Anguiano
3-1
Muri -
Paraguay  »»  Division Profesional: Clausura 05.02.2019 Shedule
PAR Pri 22:30 ft River Plate
1-0
Sol de America 1-0
Europe  »»  Division 1 05.02.2019 Shedule
EUR Eur 15:10 ft Al Jeel
2-0
Al-Kawkab 0-0
EUR Eur 15:10 ft Al Nahdha
4-0
Al Ansar 2-0
EUR Eur 13:05 ft Abha
2-2
Al Ta'ee 4-1
EUR Eur 13:00 ft Al Orubah
0-0
Al Khaleej 1-1
EUR Eur 12:45 ft Al Mojzel
4-0
Hajer 0-0
Egypt  »»  Premier League 05.02.2019 Shedule
EGY Pre 16:00 ft Enppi
1-2
Al Ahly 0-1
EGY Pre 13:00 ft Petrojet
1-0
Wadi Degla 0-0
Turkey  »»  Cup 05.02.2019 Shedule
TUR Tur 17:30 ft Trabzonspor
0-0
Umraniyespor 0-0
South Korea  »»  Santhosh Trophy 05.02.2019 Shedule
SOU K L 23:00 ft Odisha
3-0
Chhattisgarh -
SOU K L 23:00 ft Pondicherry
0-0
Kerala -
SOU K L 23:00 ft Telangana
2-1
Services -
South America  »»  Copa Libertadores 05.02.2019 Shedule
SAM Cop 23:30 ft FBC Melgar
1-0
U. De Chile 0-0
SAM Cop 23:30 ft The Strongest
1-1
Libertad Asuncion 0-0
SAM Cop 21:15 ft Danubio
2-2
Atletico-MG 1-1
Costa Rica  »»  Primera División 05.02.2019 Shedule
COS Pri 21:00 ft U.C.R.
3-1
Carmelita 0-1
Mexico  »»  Liga MX 05.02.2019 Shedule
MEX Pri 00:36 ft Guadalajara Chivas
0-0
Veracruz 0-0
South America  »»  Copa Sudamericana 05.02.2019 Shedule
SAM Cop 23:30 ft Union La Calera
0-0
Chapecoense-SC 0-0
Algeria  »»  Ligue 1 05.02.2019 Shedule
DZA Div 17:00 ft MC Alger
2-1
Olympique Médéa 1-0
DZA Div 16:00 ft Bordj Bou Arreridj
1-0
Tadjenant 1-0
DZA Div 16:00 ft MO Bejaia
0-0
USM Alger 0-0
DZA Div 14:00 ft CR Belouizdad
1-0
ES Setif 1-0
Argentina  »»  Argentino A 05.02.2019 Shedule
ARG Tor 00:00 ft Alvarado
3-1
Deportivo Camioneros 1-1
ARG Tor 00:00 ft Villa Mitre
0-0
Sansinena 0-0
Argentina  »»  Prim C Metro 05.02.2019 Shedule
ARG Pri 20:00 ft Porvenir
0-1
Dock Sud 0-0
Argentina  »»  Prim D Metro 05.02.2019 Shedule
ARG Pri 20:00 ft Yupanqui
0-0
Lugano 0-0
Australia  »»  Queensland 05.02.2019 Shedule
AUS Que 09:30 ft Western Pride
1-3
Brisbane Roar II -
Azerbaijan  »»  Birinci Dasta 05.02.2019 Shedule
AZE Bir 11:00 ft Turan Tovuz
1-2
Qarabağ II -
Europe  »»  Premier League 05.02.2019 Shedule
EUR Eur 13:30 ft Almahalla
0-2
Al-Sowaihili -
EUR Eur 13:00 ft Al Sadaqa
1-1
Al Ahli Benghazi 0-1
India  »»  I-League 05.02.2019 Shedule
IND I-L 11:30 ft Lajong
3-2
Churchill Brothers 2-0
IND I-L 08:30 ft Arrows
2-1
Minerva Punjab 1-0
Northern Ireland  »»  Premiership 05.02.2019 Shedule
NIR Ifa 19:45 ft Dungannon
0-2
Coleraine 0-2
NIR Ifa 19:45 ft Newry City AFC
1-1
Glentoran 1-1
United Arab Emirates  »»  Arabian Gulf League 05.02.2019 Shedule
UNI Uae 16:00 ft Al Ain
0-0
Emirates Club (Uni) 0-0
UNI Uae 13:20 ft Al Sharjah
2-1
Al Dhafra 0-1
UNI Uae 13:15 ft Ittihad Kalba
2-4
Al Wahda 0-4