Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 07.02.2019 Shedule
INT Clu 00:00 ft Montreal
2-0
Nashville -
INT Clu 00:00 ft Philadelphia
3-1
Birmingham Legion -
INT Clu 21:00 ft Orlando City
1-0
Louisville City -
INT Clu 18:30 ft Freialdenhoven
0-1
Bonner (Ger) -
INT Clu 18:30 ft Hamburger (Am)
1-0
Teutonia Hamburg -
INT Clu 18:00 ft Walldorf
4-0
Olympia Kirrlach -
INT Clu 18:00 ft Brommapojkarna
3-1
Forward 2-1
INT Clu 17:30 ft TSV 1860 Rosenheim
1-1
Superfund Pasching -
INT Clu 17:30 ft Elversberg
7-1
Rochling -
INT Clu 17:30 ft Hannover (Am)
6-1
HSC Hannover 2-0
INT Clu 17:15 ft Stjordals Blink
5-0
Verdal -
INT Clu 17:15 ft Stjordals Blink
5-0
Verdal 3-0
INT Clu 17:00 ft Kjellerup
1-9
Viborg 0-5
INT Clu 17:00 ft Usti nad Labem
4-2
Litomerice 2-0
INT Clu 16:15 ft Orgryte
1-1
Oddevold -
INT Clu 16:00 ft CSKA Moscow
3-0
Odd Grenland 1-0
INT Clu 15:00 ft Dinamo Zagreb II
0-0
ND Gorica 0-0
INT Clu 15:00 ft Krasnodar
1-0
Lokomotiv Moscow 0-0
INT Clu 14:30 ft Orenburg
0-2
Sachter Soligorsk 0-2
INT Clu 14:00 ft Baltika
2-1
Kaisar 1-0
INT Clu 14:00 ft Banants Yerevan
0-1
N. Novgorod -
INT Clu 14:00 ft BATE
2-0
Vojvodina -
INT Clu 14:00 ft Ch. Odessa
0-0
Mura -
INT Clu 14:00 ft Dinamo Kiev
1-3
New England 1-0
INT Clu 14:00 ft Istra 1961
3-2
Aluminij 2-1
INT Clu 14:00 ft Krylya Sovetov Samara
0-0
Partizan -
INT Clu 14:00 ft Lucko
0-2
Krsko -
INT Clu 14:00 ft Rudar
4-0
Brda 2-0
INT Clu 14:00 ft Salzburg
0-0
Altach 0-0
INT Clu 14:00 ft Spartak Moscow
2-2
Aktobe 2-2
INT Clu 14:00 ft Tabor Sežana
1-2
Domzale -
INT Clu 13:30 ft Septemvri Sofia
0-0
Sachkhere -
INT Clu 13:00 ft Kickers Offenbach
1-1
Erfurt 1-1
INT Clu 13:00 ft Mainz (Am)
2-0
Kaiserslautern (Am) 0-0
INT Clu 13:00 ft Tomsk
1-2
Istiqlol -
INT Clu 12:30 ft Anzhi (Rus)
5-0
Dinamo Stavropol 1-0
INT Clu 12:30 ft Cherno More
2-0
Dunav 2010 -
INT Clu 11:00 ft Termalica B-B.
2-2
Tychy -
INT Clu 11:00 ft Warta Poznan
2-0
Widzew Lodz -
INT Clu 10:00 ft Cherno More
3-1
Nesebar -
INT Clu 10:00 ft CF Fuenlabrada
0-1
Chicago 0-0
INT Clu 09:00 ft Celje
1-0
Rad Beograd -
INT Clu 04:00 ft Kawasaki Frontale
5-0
Verdy -
INT Clu 04:00 ft Shimizu
3-1
Iwata -
Brazil  »»  Premiership 06.02.2019 Shedule
BRA Nbb 01:00 ft Team Wellington
3-0
Wellington Phoenix Res 1-0
Brazil  »»  Copa do Brasil 06.02.2019 Shedule
BRA Cop 23:30 ft Uniclinic
2-0
Joinville 1-0
BRA Cop 23:30 ft Corumbaense
0-0
Luverdense 0-0
BRA Cop 23:30 ft Itabaiana
2-5
Parana 0-3
BRA Cop 23:30 ft Juazeirense
2-2
Vasco 0-1
BRA Cop 23:30 ft Mixto
1-0
CSA 0-0
BRA Cop 23:30 ft Palmas
0-1
Juventude 0-0
BRA Cop 23:00 ft Santa Cruz de Natal RN
1-0
Tupi 1-0
BRA Cop 22:30 ft Foz do Iguaçu
1-0
Boa 0-0
BRA Cop 22:30 ft Sobradinho
0-0
America RN 0-0
BRA Cop 21:15 ft Altos
1-7
Santos 1-5
BRA Cop 18:00 ft Votuporanguense
0-1
Ypiranga Erechim 0-0
Brazil  »»  Amazonense 06.02.2019 Shedule
BRA Ama 00:00 ft Fast Clube
1-1
Iranduba -
Brazil  »»  Baiano 1 06.02.2019 Shedule
BRA Bai 23:30 ft Jacuipense
1-2
Vitoria da Conquista 0-1
BRA Bai 22:30 ft Vitoria
4-0
Jequié 2-0
Brazil  »»  Brasiliense 06.02.2019 Shedule
BRA Bra 22:00 ft Capital Brasilia
1-0
Ceilandia -
Brazil  »»  Capixaba 06.02.2019 Shedule
BRA Cap 22:15 ft Desportiva Ferroviaria
1-1
Vitória ES -
BRA Cap 22:15 ft Rio Branco-VN
0-1
Serra -
BRA Cap 21:30 ft Real Noroeste
5-0
Castelo -
Brazil  »»  Cearense 1 06.02.2019 Shedule
BRA Cea 23:00 ft Fortaleza
3-1
Barbalha 2-0
Brazil  »»  Ligue 1 06.02.2019 Shedule
BRA Nbb 15:30 ft ASEC Mimosas
2-0
Abengourou -
Brazil  »»  Paraense 06.02.2019 Shedule
BRA Par 18:30 ft Bragantino PA
3-2
Tapajós 1-1
Brazil  »»  Paraibano 06.02.2019 Shedule
BRA Par 23:30 ft Serrano PB
2-2
Perilima 0-1
Brazil  »»  Pernambucano 1 06.02.2019 Shedule
BRA Per 23:00 ft Afogados
2-2
Salgueiro 2-2
BRA Per 23:00 ft Nautico
2-0
Acadêmica Vitória 0-0
Brazil  »»  Potiguar 06.02.2019 Shedule
BRA Pot 23:00 ft Potiguar
3-2
ABC 1-1
England  »»  Premier League 06.02.2019 Shedule
ENG Pre 19:45 ft Everton
0-2
Manchester City 0-1
Germany  »»  DFB Pokal 06.02.2019 Shedule
GER Dfb 19:45 aet Hertha Berlin
2-2
Bayern Munich 1-1
GER Dfb 19:45 ft Schalke
4-1
Dusseldorf 1-0
GER Dfb 17:30 ft Holstein Kiel
0-1
Augsburg 0-0
GER Dfb 17:30 ft RB Leipzig
1-0
Wolfsburg 1-0
Spain  »»  Copa del Rey 06.02.2019 Shedule
SPA Cop 20:00 ft Barcelona
1-1
Real Madrid 0-1
England  »»  FA Cup 06.02.2019 Shedule
ENG Fa 20:05 aet West Brom
1-1
Brighton 0-0
England  »»  Non League Premier: Southern 06.02.2019 Shedule
ENG Non 19:45 ft Kingstonian
1-2
Potters Bar Town 0-1
ENG Non 19:45 ft Merstham
1-2
Bognor Regis 1-1
Italy  »»  Serie D: Girone I 06.02.2019 Shedule
ITA Ser 14:00 ft Arconatese
0-0
Fezzanese 0-0
ITA Ser 13:30 ft Bustese Roncalli
1-2
Chieri 1955 1-0
ITA Ser 13:30 ft Levico
1-2
St. Georgen 1-0
ITA Ser 13:30 ft Matelica
1-0
Pineto 0-0
Portugal  »»  Taça de Portugal 06.02.2019 Shedule
POR Taç 20:45 ft Benfica
2-1
Sporting Lisbon 1-0
Portugal  »»  Liga de Honra 06.02.2019 Shedule
POR Lig 17:00 ft Covilha
3-0
Cova De Piedade 0-0
France  »»  Coupe de France 06.02.2019 Shedule
FRA Cou 20:05 ft Rennes
2-1
Lille 0-0
FRA Cou 17:30 aet Villefranche
0-0
Paris SG 0-0
FRA Cou 17:30 ft Vitre
3-2
Lyon Duchere 2-2
Denmark  »»  CFA: Group D 06.02.2019 Shedule
DEN Can 19:00 ft Arras
2-2
Reims II 0-3
Iran  »»  Persian Gulf Cup 06.02.2019 Shedule
IRA Pro 13:30 ft Persepolis
2-0
Padideh Mashhad 2-0
IRA Pro 12:00 ft Teraktor
3-0
Naft Ahvaz 0-0
Nigeria  »»  NPFL 06.02.2019 Shedule
NIG Pre 15:00 ft Abia Warriors
1-0
Heartland 1-0
NIG Pre 15:00 ft Go Round
2-1
Kano 1-1
NIG Pre 15:00 ft Gabros
2-0
Gombe United 0-0
NIG Pre 15:00 ft Kada City
2-1
El Kanemi Warriors 0-1
NIG Pre 15:00 ft Remo Stars
0-1
MFM 0-1
NIG Pre 15:00 ft Dolphin Port Harcourt
0-0
Kwara United 0-0
NIG Pre 15:00 ft Yobe Stars
0-1
Akwa United -
Saudi Arabia  »»  Pro League 06.02.2019 Shedule
SAU Sau 16:15 ft Al-Nasr
3-1
Al Quadisiya 1-0
Argentina  »»  Prim B Metro 06.02.2019 Shedule
ARG Pri 20:00 ft Comunicaciones
0-1
Flandria 0-1
ARG Pri 20:00 ft Fénix
0-1
San Miguel 0-1
ARG Pri 20:00 ft Justo José de Urquiza
1-3
CA Estudiantes 0-2
ARG Pri 20:00 ft Talleres Escalada
0-0
Acassuso 0-0
ARG Pri 00:05 ft Atletico Atlanta
6-1
Deportivo Espanol (Arg) 2-1
Colombia  »»  Primera A: Clausura 06.02.2019 Shedule
COL Lig 01:00 ft Petrolera
0-0
Santa Fe 0-0
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 06.02.2019 Shedule
EUR Eur 19:15 ft Pena
4-0
Corellano -
Paraguay  »»  Division Profesional: Clausura 06.02.2019 Shedule
PAR Pri 23:45 ft Sportivo San Lorenzo
1-3
Guarani 0-1
PAR Pri 22:00 ft Diaz
1-3
Cerro Porteno 1-1
Europe  »»  Division 1 06.02.2019 Shedule
EUR Eur 15:55 ft Al Rbeea
1-1
Al Najoom 0-0
EUR Eur 15:10 ft Al Adalh
2-0
Al Ain 0-0
EUR Eur 13:00 ft Al Jabalain
1-1
Najran 0-1
EUR Eur 12:45 ft Al-Washm
0-2
Dhamk 0-0
EUR Eur 12:40 ft Al-Shoalah
1-2
Al Qaisoma 0-0
Turkey  »»  Cup 06.02.2019 Shedule
TUR Tur 17:30 ft Galatasaray
2-0
Hatayspor 1-0
TUR Tur 15:30 ft Yeni Malatyaspor
1-0
Goztepe 1-0
South Korea  »»  Santhosh Trophy 06.02.2019 Shedule
SOU K L 23:00 ft Goa
0-0
Daman & Diu -
SOU K L 23:00 ft Karnataka
1-1
Tamilnadu -
SOU K L 23:00 ft Madhya Pradesh
1-0
Lakshadweep -
SOU K L 23:00 ft Sikkim
1-1
West Bengal -
South America  »»  Copa Libertadores 06.02.2019 Shedule
SAM Cop 23:30 ft Palestino
1-1
Ind. Medellin 0-0
SAM Cop 23:30 ft Talleres Cordoba
2-0
Sao Paulo 0-0
SAM Cop 21:15 ft Defensor Sp.
1-2
Barcelona SC 0-0
SAM Cop 21:15 ft Delfin
1-1
Caracas 1-1
Belgium  »»  Second Division 06.02.2019 Shedule
BEL Exq 18:30 ft St. Gilloise
1-0
Lommel Utd 0-0
Switzerland  »»  Super League 06.02.2019 Shedule
SWI Sup 19:00 ft Lugano
1-3
Thun 0-1
SWI Sup 19:00 ft St. Gallen
3-1
Zurich (Sui) 1-0
Costa Rica  »»  Primera División 06.02.2019 Shedule
COS Pri 21:05 ft Limon
1-0
San Carlos 1-0
COS Pri 21:00 ft Zeledon
2-1
Guadalupe 1-1
Scotland  »»  Premiership 06.02.2019 Shedule
SCO Pre 19:45 ft Aberdeen
2-4
Rangers 1-3
SCO Pre 19:45 ft Celtic
2-0
Hibernian 1-0
SCO Pre 19:45 ft Dundee FC
2-2
Kilmarnock 2-1
SCO Pre 19:45 ft Hamilton
2-1
St Johnstone 0-0
SCO Pre 19:45 ft Hearts
0-0
Livingston 0-0
SCO Pre 19:45 ft St. Mirren
1-2
Motherwell 0-1
South Africa  »»  PSL 06.02.2019 Shedule
SAF Pre 17:30 ft Mamelodi Sundowns
3-0
Black Leopards 1-0
South America  »»  Copa Sudamericana 06.02.2019 Shedule
SAM Cop 23:30 ft Botafogo RJ
1-0
Defensa y Justicia 0-0
Sudan  »»  Sudani Premier League 06.02.2019 Shedule
SUD Sud 17:00 ft Al-Merreikh
2-2
Al-Khartoum -
Zambia  »»  Super League 06.02.2019 Shedule
ZAM Sup 13:00 ft Nkana
3-1
NAPSA Stars 1-1
ZAM Sup 13:00 ft ZESCO United
2-0
Nakambala Leopards 2-0
Albania  »»  1st Division 06.02.2019 Shedule
ALB 1st 13:00 ft Iliria Fushë-Krujë
2-1
Burreli 1-1
Bolivia  »»  LFPB 06.02.2019 Shedule
BOL Lig 22:15 ft Sport Boys
2-1
Oriente Petrolero 1-1
BOL Lig 00:30 ft Roye
0-0
Royal Pari 0-0
Finland  »»  Elite ONE 06.02.2019 Shedule
FIN Kor 14:30 ft Avion Academy
2-2
Cotonsport -
Greece  »»  Cup 06.02.2019 Shedule
GRE Cup 17:00 ft Panionios
2-1
PAOK 0-0
GRE Cup 15:00 ft Lamia
3-3
Olympiakos Piraeus 2-1
Greece  »»  Primera Division 06.02.2019 Shedule
GRE Gre 21:00 ft Chinandega
1-1
UNAN Managua 0-0
GRE Gre 21:00 ft Deportivo Ocotal
1-2
Walter Ferreti 1-2
GRE Gre 21:00 ft Diriangén
2-2
Real Madriz 2-1
GRE Gre 21:00 ft Jalapa
4-1
Juventus Managua -
Hungary  »»  NB II: West 06.02.2019 Shedule
HUN Nb 16:30 ft Zalaegerszegi
2-1
Gyor 1-1
India  »»  I-League 06.02.2019 Shedule
IND I-L 08:30 ft Real Kashmir
1-0
Gokulam 0-0
Kenya  »»  Premier League 06.02.2019 Shedule
KEN Pre 12:00 ft Leopard
1-2
Nakumatt 1-1
KEN Pre 12:00 ft Vihiga United
0-1
Gor Mahia 0-1
KEN Pre 12:00 ft Stima
1-0
Zoo Kericho 0-0
Namibia  »»  Premier League 06.02.2019 Shedule
NAM Pre 18:00 ft African Stars
2-0
Civics -
Qatar  »»  League 2 06.02.2019 Shedule
QAT Lea 17:00 ft Al Mesaimeer
2-0
Al Shamal -
QAT Lea 14:45 ft Al Markhiya
0-0
Al Wakra 0-0
Surinam  »»  Hoofdklasse 06.02.2019 Shedule
SUR Hoo 23:00 ft PVV
0-1
WBC -