Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 08.02.2019 Shedule
INT Clu 05:00 Arizona United
-
Kansas City -
INT Clu 19:45 ft Bray
0-2
Bohemians 0-1
INT Clu 19:45 ft St. Patricks
0-0
Drogheda -
INT Clu 19:30 ft Shamrock
2-0
Brentford B 1-0
INT Clu 19:30 ft Shelbourne
0-3
Waterford 0-2
INT Clu 18:00 ft Notodden
3-0
Grorud -
INT Clu 17:15 ft Sandnes Ulf
0-2
Bryne 0-1
INT Clu 17:00 ft Elfsborg
1-1
Falkenbergs 1-0
INT Clu 17:00 ft Lafnitz
5-1
Neusiedl 2-1
INT Clu 17:00 ft Molde
2-2
Kristiansund 2-1
INT Clu 16:30 ft Auerbach
0-1
Plauen 0-0
INT Clu 16:00 ft Salzburg
3-2
Vorwarts Steyr 2-2
INT Clu 16:00 ft Sturm Graz
2-1
SAK Klagenfurt 0-0
INT Clu 15:30 ft Ostersunds
4-2
FK Rostov 1-1
INT Clu 15:30 ft Vitkovice (Cze)
3-2
Odra Petřkovice 0-2
INT Clu 15:00 ft Cukaricki
1-1
Levski -
INT Clu 15:00 ft Sarpsborg 08
1-2
Zenit Petersburg 0-1
INT Clu 15:00 ft Ull/Kisa
0-0
Raufoss 0-0
INT Clu 14:00 ft Austria Vienna
2-2
Trencin 1-2
INT Clu 14:00 ft Dinamo Zagreb II
2-2
Aluminij -
INT Clu 14:00 ft Kalmar
1-1
Arsenal Tula 0-1
INT Clu 14:00 ft Maribor
0-1
Crvena Zvezda 0-0
INT Clu 14:00 ft Shanghai East Asia
1-1
Brest 0-0
INT Clu 14:00 ft Skeid
0-0
Sandefjord -
INT Clu 13:00 ft Sundsvall
2-1
Gefle -
INT Clu 13:00 ft Malmo FF (Swe)
0-0
Dinamo Kiev 0-0
INT Clu 13:00 ft Nafta
3-1
BW Linz -
INT Clu 13:00 ft New York City
1-1
AIK -
INT Clu 13:00 ft Rapid Vienna
5-2
Triglav 1-1
INT Clu 12:00 ft Ludogorets
3-0
Lokomotiv G. Oryahovitsa -
INT Clu 12:00 ft Ried
2-1
Dnipro-1 1-1
INT Clu 12:00 ft Skalica
1-0
Frydek-Mistek 0-0
INT Clu 12:00 ft T. Moscow
2-1
HB Koge 0-1
INT Clu 12:00 ft ŁKS Łódź
3-1
Polonia Warszawa -
INT Clu 11:30 ft Bodo/Glimt
3-0
Tromsdalen 0-0
INT Clu 11:30 ft Stromsgodset
3-1
Ham-Kam 2-0
INT Clu 11:00 ft Hammarby
3-1
Shonan 1-0
INT Clu 11:00 ft Jerv
4-0
Arendal 3-0
INT Clu 10:00 ft Odra Opole
2-1
GKS Katowice 1-1
INT Clu 08:30 ft Campbelltown City
4-1
Adelaide Olympic -
INT Clu 05:00 ft Yokohama M.
0-1
C-Osaka -
INT Clu 04:00 ft Gifu
1-2
Tegevajaro -
INT Clu 02:00 ft Sapporo
5-1
Verdy -
INT Clu 02:00 ft Iwata
2-3
Hiroshima -
INT Clu 00:00 ft DC United
1-1
Cincinnati -
Brazil  »»  Acreano 08.02.2019 Shedule
BRA Acr 01:00 ft Galvez
4-1
Andirá -
Brazil  »»  Goiano 1 08.02.2019 Shedule
BRA Goi 19:00 ft Novo Horizonte
1-2
Aparecidense 1-0
Brazil  »»  Matogrossense 08.02.2019 Shedule
BRA Mat 23:10 ft Operário MT
1-2
Sinop -
Brazil  »»  Paulista A1 08.02.2019 Shedule
BRA Cam 23:00 ft São Bento
0-0
Ferroviária 0-0
BRA Cam 20:45 ft RB Brasil
2-1
Ituano 0-1
Brazil  »»  Paulista A3 08.02.2019 Shedule
BRA Pau 22:00 ft Barretos
0-0
Velo Clube 0-0
England  »»  Championship 08.02.2019 Shedule
ENG Cha 19:45 ft Aston Villa
3-3
Sheffield Utd 0-1
Germany  »»  Bundesliga 08.02.2019 Shedule
GER Bun 19:30 ft Mainz
1-5
Bayer Leverkusen 1-4
Italy  »»  Serie A 08.02.2019 Shedule
ITA Ser 19:30 ft Chievo
0-3
AS Roma 0-2
Spain  »»  Primera División 08.02.2019 Shedule
SPA Pri 20:00 ft Valladolid
0-0
Villarreal 0-0
Germany  »»  Oberliga: Westfalen 08.02.2019 Shedule
GER Obe 18:30 SC Victoria Hamburg
-
Süderelbe -
GER Obe 18:30 ft SC Victoria Hamburg
3-0
Süderelbe 0-1
Germany  »»  Regionalliga: West 08.02.2019 Shedule
GER Reg 18:30 ft Alemannia Aachen
0-0
Köln (Am) 0-0
Germany  »»  3. Liga 08.02.2019 Shedule
GER 3. 18:00 ft VfL Osnabruck
0-2
Sonnenhof Großaspach 0-1
Germany  »»  2. Bundesliga 08.02.2019 Shedule
GER 2. 17:30 ft Regensburg
0-3
Arminia Bielefeld 0-2
GER 2. 17:30 ft Köln
4-1
St. Pauli 1-1
Italy  »»  Serie B 08.02.2019 Shedule
ITA Ser 20:00 ft Salernitana
0-1
Benevento 0-0
Spain  »»  Segunda División 08.02.2019 Shedule
SPA Seg 20:00 ft Gijon
0-2
Osasuna 0-1
France  »»  National 08.02.2019 Shedule
FRA Nat 19:00 Boulogne
-
Entente S.S.G. -
FRA Nat 19:00 Bourg Peronnas
-
Cholet -
FRA Nat 19:00 Concarneau
-
Laval -
FRA Nat 19:00 Drancy JA
-
Lyon Duchere -
FRA Nat 19:00 Pau
-
Le Mans -
FRA Nat 19:00 Quevilly
-
Marignane Gignac -
FRA Nat 19:00 Rodez
-
Chambly -
FRA Nat 19:00 Tours
-
Avranches -
FRA Nat 19:00 Villefranche
-
Dunkerque -
FRA Nat 19:00 ft Boulogne
0-0
Entente S.S.G. 0-0
FRA Nat 19:00 ft Bourg Peronnas
2-1
Cholet 2-1
FRA Nat 19:00 ft Concarneau
1-0
Laval 0-0
FRA Nat 19:00 ft Pau
0-1
Le Mans 0-1
FRA Nat 19:00 ft Quevilly
3-1
Marignane Gignac 1-0
FRA Nat 19:00 ft Tours
0-1
Avranches 0-0
France  »»  Ligue 2 08.02.2019 Shedule
FRA Lig 19:00 ft Ajaccio
1-0
Niort 1-0
FRA Lig 19:00 ft Beziers
0-0
Sochaux 0-0
FRA Lig 19:00 ft Clermont
0-1
Valenciennes 0-1
FRA Lig 19:00 ft Grenoble
0-1
Lorient 0-1
FRA Lig 19:00 ft Nancy
0-1
Chateauroux 0-0
FRA Lig 19:00 ft Orleans
1-1
Le Havre 1-1
FRA Lig 19:00 ft Red Star
1-1
GFCO Ajaccio 0-0
FRA Lig 19:00 ft Troyes
0-1
Paris FC 0-0
France  »»  Ligue 1 08.02.2019 Shedule
FRA Lig 19:45 ft Dijon
1-2
Marseille 1-0
Portugal  »»  Primeira Liga 08.02.2019 Shedule
POR Por 20:30 ft Moreirense
1-1
FC Porto 0-0
Croatia  »»  1. HNL 08.02.2019 Shedule
CRO 1. 17:00 ft Rudeš
0-1
Osijek 0-0
Denmark  »»  Superliga 08.02.2019 Shedule
DEN Sup 18:00 ft Aarhus
2-0
Esbjerg 1-0
Croatia  »»  Premier League 08.02.2019 Shedule
CRO A1 10:00 ft Abahani Chittagong
3-2
Brothers Union 1-1
CRO A1 09:00 ft Saif
1-1
Sheikh Russel 0-0
Denmark  »»  CFA: Group D 08.02.2019 Shedule
DEN Can 15:00 ft Nice II
0-3
Monaco II 0-2
Morocco  »»  GNF 1 08.02.2019 Shedule
MOR Bot 18:00 ft Berkane
2-0
Moghreb Tétouan 2-0
Nigeria  »»  NPFL 08.02.2019 Shedule
NIG Pre 15:00 ft Katsina United
2-1
Bendel Insurance -
Saudi Arabia  »»  Pro League 08.02.2019 Shedule
SAU Sau 16:15 ft Al Baten
2-3
Al-Hilal 1-1
SAU Sau 11:45 ft Al Feiha
1-1
Al Ittifaq 0-1
Argentina  »»  Prim B Nacional 08.02.2019 Shedule
ARG Pri 23:30 ft Santamarina
3-1
Ferro 1-1
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 08.02.2019 Shedule
EUR Eur 21:00 ft UD San Fernando
2-2
Panadería Pulido -
EUR Eur 21:00 ft Villa Santa Brígida
2-2
Unión Viera -
Europe  »»  Premier League 08.02.2019 Shedule
EUR Eur 12:00 ft Herafyee Halab
0-1
Taliya 0-0
EUR Eur 12:00 ft Nawaeir
0-1
Al Ittihad -
EUR Eur 12:00 ft Al Sahel
1-1
Wahda -
EUR Eur 12:00 ft Al Shorta
2-1
Majd -
EUR Eur 12:00 ft Hottin
0-1
Teshrin 0-0
EUR Eur 12:00 ft Wathbah
0-1
Al Jaish -
Egypt  »»  Premier League 08.02.2019 Shedule
EGY Pre 16:00 ft Al Ahly
1-0
Haras El Hodood 1-0
Turkey  »»  Süper Lig 08.02.2019 Shedule
TUR Sup 17:30 ft Kayserispor
1-0
Fenerbahce 0-0
South Korea  »»  Santhosh Trophy 08.02.2019 Shedule
SOU K L 23:00 ft Daman & Diu
0-2
Madhya Pradesh -
SOU K L 23:00 ft Lakshadweep
0-4
Goa -
Switzerland  »»  Challenge League 08.02.2019 Shedule
SWI Cha 19:00 ft Vaduz
2-2
Lausanne 0-1
Australia  »»  A-League 08.02.2019 Shedule
AUS A-L 08:50 Brisbane Roar
-
Sydney FC -
AUS A-L 08:50 ft Brisbane Roar
2-1
Sydney FC 0-0
Belgium  »»  Second Division 08.02.2019 Shedule
BEL Exq 19:30 ft Westerlo
1-0
Tubize 0-0
Israel  »»  Liga Leumit 08.02.2019 Shedule
ISR Leu 13:00 ft Ashkelon
2-2
Nes Tziona 0-1
ISR Leu 13:00 ft Hapoel Katamon
0-3
Hapoel Marmorek 0-0
ISR Leu 13:00 ft Hapoel Ramat Gan
0-0
Hapoel Bnei Lod 0-0
ISR Leu 13:00 ft H. Ironi Rishon
0-2
M. Nazareth 0-1
Netherlands  »»  Eerste Divisie 08.02.2019 Shedule
NET Eer 19:00 Almere City
-
Jong AZ -
NET Eer 19:00 Cambuur
-
Nijmegen -
NET Eer 19:00 Den Bosch
-
Volendam -
NET Eer 19:00 Eindhoven FC
-
Jong PSV -
NET Eer 19:00 Helmond
-
Dordrecht -
NET Eer 19:00 FC Oss
-
Maastricht -
NET Eer 19:00 Sparta Rotterdam
-
Twente (Ned) -
NET Eer 19:00 Telstar
-
Waalwijk -
NET Eer 19:00 Jong Utrecht
-
G.A. Eagles -
NET Eer 19:00 ft Almere City
2-0
Jong AZ 1-0
NET Eer 19:00 ft Cambuur
1-1
Nijmegen 1-0
NET Eer 19:00 ft Den Bosch
1-1
Volendam 0-1
NET Eer 19:00 ft Eindhoven FC
1-2
Jong PSV 0-0
NET Eer 19:00 ft Helmond
1-2
Dordrecht 1-0
NET Eer 19:00 ft Sparta Rotterdam
0-3
Twente (Ned) 0-2
NET Eer 19:00 ft Telstar
0-3
Waalwijk 0-0
NET Eer 19:00 ft FC Oss
1-3
Maastricht 0-1
Wales  »»  Feeder Leagues: Welsh League Division 1 08.02.2019 Shedule
WAL Div 19:45 ft Cambrian & Clydach
1-1
Ammanford 1-1
Belgium  »»  Pro League 08.02.2019 Shedule
BEL Jup 19:30 ft Genk
2-0
St. Liege 0-0
Czech Republic  »»  Czech Liga 08.02.2019 Shedule
CZE Gam 17:00 ft Dukla Prague
1-1
Ostrava 1-1
CZE Gam 17:00 ft Sigma Olomouc
1-2
Jablonec 0-0
Netherlands  »»  Eredivisie 08.02.2019 Shedule
NET Ere 19:00 ft Breda
0-3
AZ Alkmaar 0-1
Poland  »»  Ekstraklasa 08.02.2019 Shedule
POL Eks 19:30 ft Lech Poznan
1-2
Zaglebie 0-0
POL Eks 17:00 ft Legnica
0-3
Jagiellonia 0-2
Romania  »»  Liga I 08.02.2019 Shedule
ROM Lig 18:00 ft Astra Ploiesti
3-0
V. Constanta 1-0
South Africa  »»  PSL 08.02.2019 Shedule
SAF Pre 18:00 ft Maritzburg Utd
3-1
Bay Utd 2-0
Sudan  »»  Sudani Premier League 08.02.2019 Shedule
SUD Sud 13:30 ft Merreikh El-Fasher
3-1
Al Shorta -
SUD Sud 13:00 ft Al Rabta Kosti
2-1
Al-Hilal Omdurman -
Wales  »»  Premier League 08.02.2019 Shedule
WAL Pre 19:45 ft Connahs Q.
6-2
Caernarfon 3-1
WAL Pre 19:45 ft Llanelli Town
2-4
Aberystwyth 0-3
WAL Pre 19:45 ft TNS
5-0
Newtown 2-0
Algeria  »»  Ligue 1 08.02.2019 Shedule
DZA Div 16:00 ft Constantine
0-0
Aïn M'lila 0-0
DZA Div 15:00 ft Oran
0-2
Paradou 0-0
Algeria  »»  Ligue 2 08.02.2019 Shedule
DZA Lig 14:00 ft Bejaia
3-2
Afl. Bou Saada 2-1
DZA Lig 14:00 ft Saoura
2-1
Annaba 2-0
DZA Lig 14:00 ft NC Magra
2-1
ASO Chlef 1-1
DZA Lig 14:00 ft Blida
1-3
Biskra 0-0
DZA Lig 14:00 ft Harrach
0-0
ASM Oran 0-0
Angola  »»  Girabola 08.02.2019 Shedule
AGO Gir 14:00 ft Saurimo
1-1
Soyo -
Argentina  »»  Argentino A 08.02.2019 Shedule
ARG Tor 23:30 ft Sportivo Las Parejas
1-0
Def. de Pronunciamiento 0-0
Argentina  »»  Prim C Metro 08.02.2019 Shedule
ARG Pri 20:00 ft Club Luján
2-1
Villa San Carlos 1-0
ARG Pri 20:00 ft Sportivo Italiano
3-1
Leandro N. Alem 0-0
Aruba  »»  Division di Honor 09.02.2019 Shedule
ABW Div 00:00 ft Bubali
4-3
Dakota -
Australia  »»  Queensland 08.02.2019 Shedule
AUS Que 09:00 ft Redlands
1-2
Brisbane Strikers -
Azerbaijan  »»  Birinci Dasta 08.02.2019 Shedule
AZE Bir 11:00 ft Kapaz
0-3
MOIK Baku -
AZE Bir 11:00 ft Lokbatan
1-0
Zaqatala -
AZE Bir 11:00 ft AZAL PFC
2-1
Səbail II -
Bolivia  »»  LFPB 08.02.2019 Shedule
BOL Lig 00:30 ft Nacional Potosí
3-1
Always Ready 3-1
Cyprus  »»  2. Division B1 08.02.2019 Shedule
CYP 2.D 17:00 ft EN THOI Lakatamia
0-0
Paeek 0-0
CYP 2.D 17:00 ft Ol. Nicosia
2-0
Onisilos Sotiras 0-0
Czech Republic  »»  Elite League 08.02.2019 Shedule
CZE Cze 16:00 ft Sohar
0-1
Mjees 0-0
CZE Cze 14:30 ft Al Oruba (Oma)
0-0
Oman FC 0-0
CZE Cze 13:40 ft Dhufar
7-2
Saham (Oma) 2-1
Europe  »»  Premier League 08.02.2019 Shedule
EUR Eur 14:00 ft Salam Zgharta
0-0
Al Akhaa Al Ahli 0-0
Europe  »»  Premier League 08.02.2019 Shedule
EUR Eur 13:30 ft Al Shat
1-3
Al Ahli Tripoli 0-1
Europe  »»  Super League 08.02.2019 Shedule
EUR Vtb 13:00 ft Johor FC
4-1
Kuala Lumpur 1-0
EUR Vtb 13:00 ft Perak
1-1
Kedah 1-1
India  »»  I-League 08.02.2019 Shedule
IND I-L 08:30 ft Arrows
0-2
Chennai City 0-0
Jordan  »»  League 08.02.2019 Shedule
JOR Pre 16:30 ft Wihdat
1-2
Al Salt 1-1
JOR Pre 14:00 ft Al Sareeh
1-0
Al Ramtha 1-0
Kuwait  »»  Premier League 08.02.2019 Shedule
KUW Pre 13:45 ft Al Qadisiya
2-0
Al Jahra 1-0
KUW Pre 13:45 ft Al Shabab
0-1
Al Arabi 0-0
Malaysia  »»  Premier League 08.02.2019 Shedule
MYS Pre 13:00 ft Kelantan
3-3
Sabah 1-1
MYS Pre 13:00 ft Terengganu City II
1-0
Selangor United 0-0
MYS Pre 13:00 ft UiTM
0-3
Perlis 0-2
Malta  »»  First Division 08.02.2019 Shedule
MAL Fir 18:00 ft Marsa FC
0-2
Mqabba FC 0-2
MAL Fir 18:00 ft Zejtun Corinthians
1-4
Naxxar Lions 1-2
Malta  »»  Premier League 08.02.2019 Shedule
MAL Pre 18:00 Qormi
-
Valletta -
MAL Pre 18:00 ft Qormi
1-2
Valletta 1-2
Namibia  »»  Premier League 08.02.2019 Shedule
NAM Pre 19:00 ft Eleven Arrows
0-3
Black Africa -
NAM Pre 17:00 ft Blue Waters
4-3
Civics -
Surinam  »»  Hoofdklasse 08.02.2019 Shedule
SUR Hoo 23:00 ft Leo Victor
4-2
Nishan ’42 -