Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 09.02.2019 Shedule
INT Clu 15:00 Hamburger
-
NTSV Strand 08 -
INT Clu 22:00 ft Dallas
1-3
San Antonio 4-0
INT Clu 21:30 ft S. Wanderers
1-0
O'Higgins -
INT Clu 20:15 ft Reno 1868
3-0
San Jose -
INT Clu 20:00 ft Colorado
5-0
Ventura -
INT Clu 20:00 ft Louisville City
2-1
Nashville -
INT Clu 20:00 ft St. Louis Lions
0-0
OKC Energy -
INT Clu 19:30 ft Longford
0-1
Sligo -
INT Clu 16:00 ft Athlone
2-2
Finn Harps -
INT Clu 16:00 ft Hessen Dreieich
2-1
GieYen -
INT Clu 16:00 ft Zalgiris
1-1
Suwalki -
INT Clu 15:30 ft Dravograd
1-7
Rudar -
INT Clu 15:00 ft Cobh Ramblers
0-1
Limerick -
INT Clu 15:00 ft Hamburger (Am)
7-0
NTSV Strand 08 -
INT Clu 15:00 ft Spartak Moscow
1-3
Slovan Bratislava 0-2
INT Clu 14:30 ft Rad Beograd
1-3
Torpedo (Geo) -
INT Clu 14:00 ft Aalesund
3-0
Floro 0-0
INT Clu 14:00 ft Terek Grozni
1-2
Suwon 0-2
INT Clu 14:00 ft Djurgården
1-1
Lillestrom 1-0
INT Clu 14:00 ft Fremad Amager
3-1
Avarta -
INT Clu 14:00 ft Illertissen
4-0
Kottern-St. Mang -
INT Clu 14:00 ft Javor
0-0
ND Gorica -
INT Clu 14:00 ft Levanger
5-1
Nardo 0-0
INT Clu 14:00 ft Illichovets Mariupol
3-1
Aktobe 1-0
INT Clu 14:00 ft Roland Beckum
2-2
Wiedenbruck -
INT Clu 14:00 ft Schalding
3-4
Vorwarts Steyr -
INT Clu 14:00 ft Burghausen
5-2
Mering -
INT Clu 14:00 ft Zarya
1-0
Lok. Tashkent (Uzb) -
INT Clu 13:30 ft Kapfenberg
1-0
Grazer -
INT Clu 13:30 ft Altach
2-2
Wacker Innsbruck (Am) -
INT Clu 13:30 ft Sogdiyona Jizzax (Uzb)
1-1
Fredrikstad -
INT Clu 13:00 ft Auersmacher
0-5
FK Pirmasens -
INT Clu 13:00 ft CSKA Sofia
0-1
Etar -
INT Clu 13:00 ft Dun. Streda
3-0
Mattersburg 1-0
INT Clu 13:00 ft Eintracht Trier
5-0
Elversberg -
INT Clu 13:00 ft Dusseldorf (Am)
2-2
SV 1919 Straelen -
INT Clu 13:00 ft FSV Frankfurt
1-0
Aschaffenburg -
INT Clu 13:00 ft Goppinger SV
3-1
Stuttgart (Am) -
INT Clu 13:00 ft Halmstad
3-1
Varbergs 0-1
INT Clu 13:00 ft Hannover (Am)
3-0
Arminia Hannover -
INT Clu 13:00 ft Helsingborg
2-0
Osters 2-0
INT Clu 13:00 ft Holstein Kiel (Am)
2-2
Eintracht Norderstedt -
INT Clu 13:00 ft Kaan-Marienborn
1-1
Stadtallendorf -
INT Clu 13:00 ft K. Oslo
2-1
Lorenskog 0-0
INT Clu 13:00 ft Karabakh
1-1
FAC Wien -
INT Clu 13:00 ft Mjallby
5-1
Rosengård -
INT Clu 13:00 ft Nitra
1-2
Brno 0-1
INT Clu 13:00 ft Orebro
1-0
Degerfors 1-0
INT Clu 13:00 ft Essen
0-1
Steinbach -
INT Clu 13:00 ft Ruzomberok
0-1
Trinec -
INT Clu 13:00 ft Saarbrücken
3-3
Freiburg (Am) -
INT Clu 13:00 ft Tabor Sežana
1-3
Krsko -
INT Clu 13:00 ft Verl
1-6
Kickers Offenbach 1-1
INT Clu 13:00 ft VfL Oldenburg
1-0
Uphusen -
INT Clu 13:00 ft Vlasim
2-1
Stechovice -
INT Clu 13:00 ft Neustadt
1-0
Trnava -
INT Clu 13:00 ft Michalovce
0-1
Bardejov 0-1
INT Clu 13:00 ft Zilina
2-0
Jihlava 1-0
INT Clu 12:30 ft Anzhi (Rus)
2-2
Alaniya Vladikavkaz 1-1
INT Clu 12:30 ft Botev
3-1
Nesebar -
INT Clu 12:30 ft Brage
1-0
Carlstad -
INT Clu 12:30 ft Cherno More
4-1
PFK Pomorie -
INT Clu 12:30 ft Lok. Plovdiv
0-0
Senica -
INT Clu 12:30 ft Radnik Surdulica
1-1
Dinamo Vranje -
INT Clu 12:30 ft Sibir
1-1
Velez Mostar -
INT Clu 12:30 ft Unicov
1-2
Prostejov -
INT Clu 12:00 ft Celje
1-2
Pohang -
INT Clu 12:00 ft Falkenbergs
0-1
Varnamo 0-1
INT Clu 12:00 ft Fremad Amager
3-1
Landskrona -
INT Clu 12:00 ft FK Gorodeja
3-1
Neman -
INT Clu 12:00 ft Hoffenheim (Am)
1-1
CfR Pforzheim -
INT Clu 12:00 ft Alf-2007
1-0
Tarpeda -
INT Clu 12:00 ft Lunds
0-4
Hvidovre -
INT Clu 12:00 ft Samorin
2-0
Z. Moravce -
INT Clu 12:00 ft Sereď
1-0
Znojmo -
INT Clu 12:00 ft Slucksachar Sluck
3-1
Isloch Minsk -
INT Clu 12:00 ft Thisted FC
2-0
Kolding IF -
INT Clu 12:00 ft Trelleborgs
2-1
Nykobing -
INT Clu 12:00 ft Ulm
2-0
1. FC Schweinfurt -
INT Clu 12:00 ft Valerenga
1-2
Dinamo Kiev 0-2
INT Clu 12:00 ft Wolfsburg (Am)
0-2
Rodinghausen -
INT Clu 11:30 ft Frej
2-2
Syrianska -
INT Clu 11:30 ft Heimstetten
2-1
Munich 1860 (Am) -
INT Clu 11:00 ft SpVgg Bayreuth
3-2
ATSV Erlangen -
INT Clu 11:00 ft Chojnice
1-2
Kotwica Kolobrzeg -
INT Clu 11:00 ft Hradec Kralove
1-0
Zizkov 0-0
INT Clu 11:00 ft Jastrzebie
1-0
GKS Belchatow -
INT Clu 11:00 ft K. Oslo
2-4
Strommen -
INT Clu 11:00 ft LASK Linz
5-0
Amstetten 3-0
INT Clu 11:00 ft Lindome
1-0
GAIS -
INT Clu 11:00 ft Litex Lovech
0-2
Dunav 2010 -
INT Clu 11:00 ft Naestved
5-2
AB Copenhagen -
INT Clu 11:00 ft Slavia Mozyr
0-0
FC Gomel -
INT Clu 11:00 ft Slavia Sofia
1-0
Dobrudzha -
INT Clu 11:00 ft Zhodino
2-0
Iskra Smolensk -
INT Clu 11:00 ft Warta Poznan
2-0
Kalisz -
INT Clu 10:00 ft Dinamo Zagreb II
0-3
Domzale -
INT Clu 10:00 ft Tychy
0-1
Ruch -
INT Clu 10:00 ft Varnsdorf
1-2
Usti nad Labem -
INT Clu 09:15 ft Benesov
1-0
Sezimovo Usti -
INT Clu 09:00 ft FC Minsk
3-0
Belshina -
INT Clu 09:00 ft West Adelaide
0-2
South Melbourne -
INT Clu 08:00 ft Blacktown Spartans (Aus)
4-2
Hakoah Sydney City -
INT Clu 08:00 ft Illichovets Mariupol
2-3
Pohang 0-2
INT Clu 08:00 ft Mt Druitt Town
1-1
Bonnyrigg White Eagles -
INT Clu 07:30 ft Manly Utd (Aus)
0-1
Sutherland Sharks -
INT Clu 06:15 ft V-Varen Nagasaki
3-1
Vancouver -
INT Clu 05:00 ft Canberra Olympic
1-0
Sydney Olympic (Aus) -
INT Clu 05:00 ft Yokohama M.
3-0
C-Osaka -
INT Clu 04:00 ft Kashima
1-0
Mito -
INT Clu 04:00 ft Omiya Ardija
2-0
Matsumoto Yamaga -
INT Clu 04:00 ft Tochigi
2-0
Verspah Oita -
INT Clu 03:00 ft Fukuoka
0-2
Yokohama FC -
INT Clu 03:00 ft Toronto
1-1
Los Angeles Blues -
INT Clu 02:00 ft Tochigi
3-0
Kumamoto 0-0
Brazil  »»  Alagoano 09.02.2019 Shedule
BRA Ala 22:00 ft Coruripe
2-1
Jacyobá 0-0
BRA Ala 19:00 ft Dimensão Saúde
2-2
ASA 1-0
Brazil  »»  Amazonense 09.02.2019 Shedule
BRA Ama 19:30 ft Iranduba
0-2
Manaus -
BRA Ama 19:00 ft Rio Negro AM
0-2
Fast Clube -
Brazil  »»  Baiano 1 09.02.2019 Shedule
BRA Bai 20:00 ft Fluminense de Feira
1-0
Atlético Alagoinhas 1-0
Brazil  »»  Brasiliense 09.02.2019 Shedule
BRA Bra 22:00 ft Santa Maria FC
0-3
Gama -
BRA Bra 18:30 ft Capital Brasilia
0-1
Luziania -
BRA Bra 18:30 ft Unai Itapua
0-1
Brasiliense -
Brazil  »»  Capixaba 09.02.2019 Shedule
BRA Cap 22:30 ft Serra
0-1
Itapemirim -
BRA Cap 19:00 ft Rio Branco AC
0-0
Desportiva Ferroviaria -
BRA Cap 18:00 ft Vitória ES
0-0
Tupy -
Brazil  »»  Catarinense 1 09.02.2019 Shedule
BRA Cat 21:00 ft Brusque
2-3
Chapecoense-SC 1-2
BRA Cat 19:00 ft Criciuma
2-0
Metropolitano 1-0
BRA Cat 19:00 ft Figueirense
3-1
Hercílio Luz 1-0
Brazil  »»  Cearense 1 09.02.2019 Shedule
BRA Cea 19:00 ft Barbalha
0-0
Uniclinic 0-0
Brazil  »»  Gaucho 1 09.02.2019 Shedule
BRA Gau 20:00 ft SER Caxias
1-0
Veranopolis 1-0
BRA Gau 20:00 ft EC São José
2-1
Sao Luiz 1-1
Brazil  »»  Goiano 1 09.02.2019 Shedule
BRA Goi 19:00 ft Atletico GO
3-1
Crac Go 1-0
BRA Goi 18:30 ft Iporá
1-2
Goias 1-0
Brazil  »»  Ligue 1 09.02.2019 Shedule
BRA Nbb 18:00 ft Bassam
1-0
San-Pedro -
BRA Nbb 15:30 ft Racing d'Abidjan
4-1
Moossou -
BRA Nbb 15:30 ft Sporting Gagnoa
3-0
Academie de FAD -
BRA Nbb 15:30 ft Tanda
0-1
SOA -
Brazil  »»  Maranhense 09.02.2019 Shedule
BRA Mar 20:00 ft Moto Club MA
1-0
Sampaio Correa 0-0
Brazil  »»  Matogrossense 09.02.2019 Shedule
BRA Mat 21:00 ft Cuiabá Esporte
1-0
Mixto -
BRA Mat 21:00 ft União Rondonópolis
3-2
Luverdense -
BRA Mat 20:00 ft Juara
2-2
Dom Bosco -
Brazil  »»  Mineiro 1 09.02.2019 Shedule
BRA Min 23:00 ft America MG
3-1
URT 2-1
BRA Min 19:00 ft Guarani MG
0-0
Tupi 0-0
BRA Min 18:30 ft Caldense
0-1
Atletico-MG 0-1
Brazil  »»  Paraense 09.02.2019 Shedule
BRA Par 23:00 ft São Francisco PA
2-2
Tapajós -
BRA Par 20:00 ft Independente PA
0-4
Remo 0-1
Brazil  »»  Paraibano 09.02.2019 Shedule
BRA Par 19:00 ft Botafogo PB
3-0
CSP 3-0
Brazil  »»  Paulista A1 09.02.2019 Shedule
BRA Cam 21:00 ft Ponte Preta
1-0
Sao Paulo 0-0
BRA Cam 21:00 ft Sao Caetano
1-3
Oeste 0-1
BRA Cam 19:00 ft Santos
1-0
Mirassol 0-0
Brazil  »»  Paulista A2 09.02.2019 Shedule
BRA Pau 21:00 ft Sertãozinho
1-1
Piracicaba 1-0
BRA Pau 20:30 ft Rio Claro
3-1
Atibaia 0-1
BRA Pau 20:00 ft Inter de Limeira
0-0
Penapolense 0-0
BRA Pau 18:00 ft Nacional SP
1-0
Sao Bernardo 0-0
BRA Pau 18:00 ft Santo Andre
2-1
Votuporanguense 0-0
Brazil  »»  Paulista A3 09.02.2019 Shedule
BRA Pau 19:00 ft Capivariano
0-0
São Carlos 0-0
BRA Pau 18:00 ft Desportivo Brasil
3-2
Audax São Paulo 1-1
BRA Pau 18:00 ft Grêmio Osasco
2-3
Monte Azul 1-1
Brazil  »»  Rondoniense 10.02.2019 Shedule
BRA Ron 00:00 ft Genus
0-1
Porto Velho -
BRA Ron 21:00 ft Barcelona RO
0-1
Ji-Parana -
Brazil  »»  Sergipano 09.02.2019 Shedule
BRA Ser 19:00 ft Lagarto
0-0
Dorense 0-0
Brazil  »»  Sul-Matogrossense 09.02.2019 Shedule
BRA Sul 19:00 ft Aquidauanense
5-1
Novoperário -
BRA Sul 19:00 ft Comercial MS
1-0
Aguia Negra -
England  »»  Premier League 09.02.2019 Shedule
ENG Pre 17:30 ft Brighton
1-3
Burnley 0-1
ENG Pre 15:00 ft Crystal Palace
1-1
West Ham 0-1
ENG Pre 15:00 ft Huddersfield
1-2
Arsenal 0-2
ENG Pre 15:00 ft Liverpool
3-0
Bournemouth 2-0
ENG Pre 15:00 ft Southampton
1-2
Cardiff 0-0
ENG Pre 15:00 ft Watford
1-0
Everton 0-0
ENG Pre 12:30 ft Fulham
0-3
Manchester United 0-2
England  »»  Championship 09.02.2019 Shedule
ENG Cha 17:30 ft Stoke City
0-1
West Brom 0-1
ENG Cha 15:00 ft Blackburn
0-1
Bristol City 0-0
ENG Cha 15:00 ft Bolton
1-2
Preston 0-1
ENG Cha 15:00 ft Derby
2-0
Hull City 1-0
ENG Cha 15:00 ft Nottingham
2-1
Brentford 1-0
ENG Cha 15:00 ft QPR
3-4
Birmingham 1-4
ENG Cha 15:00 ft Rotherham
1-1
Wigan 1-1
ENG Cha 15:00 ft Sheffield Wed
0-0
Reading 0-0
ENG Cha 15:00 ft Swansea
1-0
Millwall 1-0
ENG Cha 13:00 ft Middlesbrough
1-1
Leeds 0-0
Germany  »»  Bundesliga 09.02.2019 Shedule
GER Bun 14:30 Bayern Munich
-
Schalke -
GER Bun 14:30 Dortmund
-
Hoffenheim -
GER Bun 14:30 B. Moenchengladbach
-
Hertha Berlin -
GER Bun 14:30 Dusseldorf
-
VfB Stuttgart -
GER Bun 14:30 Freiburg
-
Wolfsburg -
GER Bun 14:30 Hannover
-
Nurnberg -
GER Bun 14:30 Mainz
-
Bayer Leverkusen -
GER Bun 14:30 RB Leipzig
-
Eintracht Frankfurt -
GER Bun 14:30 Werder Bremen
-
Augsburg -
GER Bun 17:30 ft Bayern Munich
3-1
Schalke 2-1
GER Bun 14:30 ft Dortmund
3-3
Hoffenheim 2-0
GER Bun 14:30 ft B. Moenchengladbach
0-3
Hertha Berlin 0-1
GER Bun 14:30 ft Freiburg
3-3
Wolfsburg 1-1
GER Bun 14:30 ft Hannover
2-0
Nurnberg 1-0
GER Bun 14:30 ft RB Leipzig
0-0
Eintracht Frankfurt 0-0
Italy  »»  Serie A 09.02.2019 Shedule
ITA Ser 19:30 ft Parma
0-1
Inter 0-0
ITA Ser 17:00 ft Fiorentina
0-0
Napoli 0-0
Spain  »»  Primera División 09.02.2019 Shedule
SPA Pri 19:45 ft Girona
0-2
Huesca 0-2
SPA Pri 17:30 ft Espanyol
2-1
Rayo Vallecano 0-1
SPA Pri 15:15 ft Atl. Madrid
1-3
Real Madrid 1-2
SPA Pri 12:00 ft Getafe
3-1
Celta Vigo 1-1
England  »»  Conference N / S 09.02.2019 Shedule
ENG Blu 15:00 Billericay
-
Truro -
ENG Blu 15:00 Blyth
-
Darlington -
ENG Blu 15:00 Brackley
-
Telford -
ENG Blu 15:00 Chippenham
-
Hemel Hempstead -
ENG Blu 15:00 Curzon Ashton
-
Alfreton -
ENG Blu 15:00 Dartford
-
Bath City -
ENG Blu 15:00 Dulwich Hamlet
-
Welling -
ENG Blu 15:00 Eastbourne Borough
-
Oxford City -
ENG Blu 15:00 Gloucester City
-
Concord -
ENG Blu 15:00 Guiseley
-
Stockport -
ENG Blu 15:00 Hampton
-
Slough Town -
ENG Blu 15:00 Hungerford
-
St. Albans -
ENG Blu 15:00 Kidderminster
-
Chester -
ENG Blu 15:00 Leamington
-
Hereford FC -
ENG Blu 15:00 Nuneaton
-
Boston -
ENG Blu 15:00 Southport
-
Chorley -
ENG Blu 15:00 Spennymoor Town
-
Bradford PA -
ENG Blu 15:00 Torquay
-
Chelmsford -
ENG Blu 15:00 United of Manchester
-
Altrincham -
ENG Blu 15:00 Weston
-
Wealdstone -
ENG Blu 15:00 Woking
-
East Thurrock Utd -
ENG Blu 15:00 York
-
Ashton United -
ENG Blu 15:00 ft Billericay
3-2
Truro 2-1
ENG Blu 15:00 ft Blyth
0-1
Darlington 0-1
ENG Blu 15:00 ft Brackley
3-1
Telford 3-1
ENG Blu 15:00 ft Chippenham
1-1
Hemel Hempstead 0-1
ENG Blu 15:00 ft Curzon Ashton
3-2
Alfreton 0-2
ENG Blu 15:00 ft Dartford
3-0
Bath City 2-0
ENG Blu 15:00 ft Dulwich Hamlet
2-1
Welling 1-0
ENG Blu 15:00 ft Eastbourne Borough
2-2
Oxford City 1-1
ENG Blu 15:00 ft Guiseley
1-1
Stockport 0-1
ENG Blu 15:00 ft Hampton
1-1
Slough Town 0-1
ENG Blu 15:00 ft Hungerford
5-0
St. Albans 3-0
ENG Blu 15:00 ft Kidderminster
4-1
Chester 2-1
ENG Blu 15:00 ft Leamington
2-2
Hereford FC 1-2
ENG Blu 15:00 ft Nuneaton
1-5
Boston 0-2
ENG Blu 15:00 ft Southport
5-3
Chorley 4-1
ENG Blu 15:00 ft United of Manchester
1-2
Altrincham 0-1
ENG Blu 15:00 ft Woking
3-0
East Thurrock Utd 2-0
ENG Blu 15:00 ft York
2-0
Ashton United 0-0
England  »»  Conference National 09.02.2019 Shedule
ENG Blu 15:00 Aldershot
-
Eastleigh -
ENG Blu 15:00 Barnet
-
Sutton -
ENG Blu 15:00 Barrow
-
Bromley -
ENG Blu 15:00 Braintree
-
Salford -
ENG Blu 15:00 Chesterfield
-
Halifax -
ENG Blu 15:00 Dover Ath.
-
Harrogate -
ENG Blu 15:00 Ebbsfleet
-
Solihull -
ENG Blu 15:00 Gateshead
-
Havant & W -
ENG Blu 15:00 Hartlepool
-
Leyton Orient -
ENG Blu 15:00 Maidenhead
-
Boreham Wood -
ENG Blu 15:00 Maidstone
-
Fylde -
ENG Blu 15:00 Wrexham
-
Dagenham & Red. -
ENG Blu 15:00 ft Aldershot
1-3
Eastleigh 0-1
ENG Blu 15:00 ft Barnet
0-1
Sutton 0-1
ENG Blu 15:00 ft Barrow
1-1
Bromley 1-0
ENG Blu 15:00 ft Braintree
1-0
Salford 0-0
ENG Blu 15:00 ft Chesterfield
1-0
Halifax 0-0
ENG Blu 15:00 ft Dover Ath.
2-3
Harrogate 0-1
ENG Blu 15:00 ft Ebbsfleet
0-1
Solihull 0-0
ENG Blu 15:00 ft Gateshead
0-0
Havant & W 0-0
ENG Blu 15:00 ft Hartlepool
1-1
Leyton Orient 1-1
ENG Blu 15:00 ft Maidenhead
1-0
Boreham Wood 0-0
ENG Blu 15:00 ft Maidstone
1-1
Fylde 0-1
ENG Blu 15:00 ft Wrexham
1-0
Dagenham & Red. 0-0
Germany  »»  Oberliga: Westfalen 09.02.2019 Shedule
GER Obe 11:00 Dassendorf
-
Altona -
GER Obe 13:00 ft Dillingen
0-4
TuS Koblenz 0-1
GER Obe 13:00 ft Meiendorfer SV
2-3
Concordia 1-0
Spain  »»  Segunda B: Group 4 09.02.2019 Shedule
SPA Seg 23:00 Don Benito
-
Almeria B -
SPA Seg 23:00 El Ejido
-
CD Badajoz -
SPA Seg 23:00 Cartagena
-
FC Jumilla -
SPA Seg 23:00 Granada CF B
-
Malaga B (Esp) -
SPA Seg 23:00 Linense
-
Melilla -
SPA Seg 23:00 Ciudad Lorca
-
Murcia -
SPA Seg 23:00 Marbella (Esp)
-
Sanluqueno -
SPA Seg 23:00 San Fernando
-
Villanovense -
SPA Seg 23:00 Talavera CF
-
Sevilla B -
SPA Seg 23:00 UCAM Murcia
-
Recreativo Huelva -
SPA Seg 17:00 ft Barcelona B
1-2
Conquense 1-2
SPA Seg 17:00 ft Gernika
2-1
Ath Bilbao B 1-0
SPA Seg 17:00 ft R. Sociedad B
3-1
Gijon B 0-0
SPA Seg 16:00 ft Leioa
1-2
Tudelano 0-1
SPA Seg 16:00 ft Villarreal B
0-0
SD Ejea 0-0
SPA Seg 15:30 ft Amorebieta
1-1
Torrelavega 0-0
SPA Seg 15:30 ft Unionistas de Salamanca
0-1
Unión Adarve 0-0
SPA Seg 15:00 ft Arenas de Getxo
2-1
Barakaldo 0-0
England  »»  League Two 09.02.2019 Shedule
ENG Lea 15:00 Cambridge Utd
-
Port Vale -
ENG Lea 15:00 Carlisle
-
Exeter -
ENG Lea 15:00 Colchester
-
Cheltenham -
ENG Lea 15:00 Crawley
-
Oldham -
ENG Lea 15:00 Forest Green
-
Notts County -
ENG Lea 15:00 Lincoln
-
Northampton -
ENG Lea 15:00 Macclesfield
-
Crewe -
ENG Lea 15:00 Milton Keynes Dons
-
Swindon -
ENG Lea 15:00 Morecambe
-
Bury -
ENG Lea 15:00 Newport
-
Mansfield -
ENG Lea 15:00 Tranmere
-
Stevenage -
ENG Lea 15:00 Yeovil
-
Grimsby -
ENG Lea 15:00 ft Cambridge Utd
1-0
Port Vale 1-0
ENG Lea 15:00 ft Carlisle
1-1
Exeter 0-1
ENG Lea 15:00 ft Colchester
3-0
Cheltenham 2-0
ENG Lea 15:00 ft Crawley
0-3
Oldham 0-0
ENG Lea 15:00 ft Forest Green
1-2
Notts County 0-0
ENG Lea 15:00 ft Lincoln
1-1
Northampton 1-1
ENG Lea 15:00 ft Macclesfield
3-3
Crewe 1-2
ENG Lea 15:00 ft Milton Keynes Dons
2-3
Swindon 0-1
ENG Lea 15:00 ft Morecambe
2-3
Bury 0-2
ENG Lea 15:00 ft Newport
1-0
Mansfield 1-0
ENG Lea 15:00 ft Tranmere
2-0
Stevenage 1-0
ENG Lea 15:00 ft Yeovil
1-3
Grimsby 0-2
England  »»  League One 09.02.2019 Shedule
ENG Lea 15:00 ft AFC Wimbledon
0-2
Burton 0-1
ENG Lea 15:00 ft Blackpool
2-0
Walsall 1-0
ENG Lea 15:00 ft Bradford
0-1
Fleetwood Town 0-1
ENG Lea 15:00 ft Bristol Rovers
1-1
Shrewsbury 0-1
ENG Lea 15:00 ft Charlton
1-1
Southend 0-1
ENG Lea 15:00 ft Doncaster
3-1
Peterborough 0-1
ENG Lea 15:00 ft Gillingham
1-4
Barnsley 0-2
ENG Lea 15:00 ft Luton
3-0
Wycombe 1-0
ENG Lea 15:00 ft Oxford Utd
1-1
Sunderland 0-1
ENG Lea 15:00 ft Plymouth
1-1
Portsmouth 0-0
ENG Lea 15:00 ft Rochdale
0-1
Coventry 0-0
ENG Lea 15:00 ft Scunthorpe
2-0
Accrington 2-0
Germany  »»  3. Liga 09.02.2019 Shedule
GER 3. 13:00 ft Jena
1-1
Karlsruher 1-1
GER 3. 13:00 ft Energie Cottbus
1-2
Wurzburger Kickers 0-1
GER 3. 13:00 ft Fortuna Köln
1-0
Zwickau 0-0
GER 3. 13:00 ft Hansa Rostock
2-0
Unterhaching 1-0
GER 3. 13:00 ft Kaiserslautern
0-0
Hallescher 0-0
GER 3. 13:00 ft Uerdingen
1-1
Munich 1860 0-0
Italy  »»  Lega Pro 1: Girone B 09.02.2019 Shedule
ITA Leg 19:45 ft US Pontedera
1-1
Arezzo 0-1
ITA Leg 17:30 ft Teramo
1-0
Rimini 1-0
ITA Leg 15:30 ft FeralpiSalo
1-0
Albinoleffe 0-0
ITA Leg 15:30 ft Sambenedettese
0-1
Ravenna 0-0
ITA Leg 15:30 ft Triestina
3-1
Monza 0-0
ITA Leg 15:30 ft Vicenza
1-1
Pordenone 0-0
ITA Leg 13:30 ft GIANA Erminio
1-0
Fano 0-0
ITA Leg 13:30 ft Gubbio
2-3
Imolese 1-2
ITA Leg 13:30 ft Sudtirol
2-0
Fermana 0-0
ITA Leg 13:30 ft Ternana
2-2
Virtus Verona 0-1
ITA Leg 13:30 ft Vis Pesaro
0-1
Renate 0-0
Germany  »»  2. Bundesliga 09.02.2019 Shedule
GER 2. 12:00 ft Bochum
1-2
Paderborn 0-2
GER 2. 12:00 ft Greuther Furth
1-0
Duisburg 0-0
GER 2. 12:00 ft Union Berlin
2-0
Sandhausen 1-0
Italy  »»  Serie B 09.02.2019 Shedule
ITA Ser 17:00 ft Brescia
3-1
Carpi 2-1
ITA Ser 14:00 ft Cittadella
0-1
Spezia 0-0
ITA Ser 14:00 ft Cremonese
0-0
Padova 0-0
ITA Ser 14:00 ft Perugia
1-2
Palermo 0-1
Spain  »»  Segunda División 09.02.2019 Shedule
SPA Seg 19:30 ft Lugo
1-2
Zaragoza 1-0
SPA Seg 19:00 ft Tenerife
0-2
Cordoba 0-1
SPA Seg 17:00 ft Elche
1-2
R. Oviedo 0-0
SPA Seg 17:00 ft Extremadura UD
1-1
Rayo Majadahonda 0-0
SPA Seg 15:00 ft Gimnastic
1-0
Reus Deportiu -
England  »»  Non League Div One: Southern SW 09.02.2019 Shedule
ENG Non 15:00 ft Dunstable
2-2
Barton -
ENG Non 15:00 ft Kempston
1-1
Thame United -
ENG Non 15:00 ft AFC Mansfield
3-0
Loughborough Dynamo 0-0
ENG Non 15:00 ft Sudbury
4-2
Felixstowe & Walton Utd. -
ENG Non 15:00 ft Atherton
2-0
Chasetown -
ENG Non 15:00 ft Aveley
1-3
Maldon & Tiptree -
ENG Non 15:00 ft Aylesbury United
3-4
Coleshill Town -
ENG Non 15:00 ft Belper
2-1
Carlton Town -
ENG Non 15:00 ft Berkhamsted
0-0
Sutton Coldfield Town -
ENG Non 15:00 ft Bideford
0-1
Street -
ENG Non 15:00 ft Blackfield
3-0
Highworth -
ENG Non 15:00 ft Bowers & Pitsea
3-0
Witham -
ENG Non 15:00 ft Brighouse Town
3-0
Tadcaster -
ENG Non 15:00 ft Bromsgrove Sporting
1-0
Bedford -
ENG Non 15:00 ft Bury Town
4-2
Basildon -
ENG Non 15:00 ft Cambridge City
6-1
North Leigh -
ENG Non 15:00 ft Chipstead
3-2
Chalfont St Peter -
ENG Non 15:00 ft Coggeshall Town
3-1
Romford -
ENG Non 15:00 ft Corby
1-2
Dunstable Town -
ENG Non 15:00 ft Dereham
5-2
Barking -
ENG Non 15:00 ft Didcot
2-0
Yaxley -
ENG Non 15:00 ft Droylsden
0-2
Radcliffe Borough 0-1
ENG Non 15:00 ft FC Romania
4-2
Bedfont Sports -
ENG Non 15:00 ft Glossop North End
0-5
Colwyn Bay -
ENG Non 15:00 ft Great Wakering Rovers
2-2
Grays -
ENG Non 15:00 ft Hanwell Town
3-1
Egham -
ENG Non 15:00 ft Hayes & Yeading
1-0
Cheshunt -
ENG Non 15:00 ft Hertford Town
0-1
Ashford Town (Middlesex) -
ENG Non 15:00 ft Heybridge
1-1
Mildenhall -
ENG Non 15:00 ft Kidlington
0-0
Welwyn Garden City -
ENG Non 15:00 ft Larkhall
0-0
Barnstaple Town -
ENG Non 15:00 ft Mangotsfield
5-3
Fleet Town -
ENG Non 15:00 ft Market Drayton
2-4
Kendal -
ENG Non 15:00 ft Ossett United
1-0
Gresley 2-1
ENG Non 15:00 ft Paulton Rovers
1-0
Moneyfields -
ENG Non 15:00 ft Peterborough Sports
5-0
Aylesbury -
ENG Non 15:00 ft Pickering Town CFC
1-1
Morpeth 0-0
ENG Non 15:00 ft Prescot Cables
3-1
Colne -
ENG Non 15:00 ft Runcorn Linnets
2-1
Kidsgrove Athletic -
ENG Non 15:00 ft Sheffield FC
5-1
Wisbech 0-0
ENG Non 15:00 ft Slimbridge
2-2
Cirencester -
ENG Non 15:00 ft Soham
3-3
Brentwood -
ENG Non 15:00 ft South Park
1-6
Ware -
ENG Non 15:00 ft Stamford
0-0
Frickley 2-0
ENG Non 15:00 ft Stocksbridge
0-5
Pontefract Collieries 0-0
ENG Non 15:00 ft Thatcham
4-2
Evesham -
ENG Non 15:00 ft Tilbury
3-0
Canvey Island -
ENG Non 15:00 ft Tooting Mitcham
1-1
Northwood -
ENG Non 15:00 ft Trafford
0-3
Leek Town -
ENG Non 15:00 ft Waltham Abbey
1-5
Bracknell Town -
ENG Non 15:00 ft Westfield (Surrey)
4-0
Uxbridge -
ENG Non 15:00 ft Widnes
1-4
Mossley -
ENG Non 15:00 ft Yate
3-2
Bristol Manor Farm -
ENG Non 13:00 ft Maldon & Tiptree
3-0
Coggeshall Town 2-0
ENG Non 12:00 ft Waltham Abbey
0-5
Ashford Town (Middlesex) 0-3
ENG Non 12:00 ft Westfield (Surrey)
2-5
Hayes & Yeading 1-2
ENG Non 12:00 ft Witham
2-2
Felixstowe & Walton Utd. -
ENG Non 11:00 ft Ware
2-2
Hayes & Yeading 0-1
ENG Non 10:00 ft Bedfont Sports
6-0
Northwood 4-0
ENG Non 10:00 ft Bury Town
3-0
Bowers & Pitsea 2-0
ENG Non 10:00 ft Grays
3-2
Sudbury 2-0
England  »»  Non League Premier: Southern 09.02.2019 Shedule
ENG Non 15:00 Dorking Wanderers
-
Kingstonian -
ENG Non 15:00 Enfield Town
-
Burgess Hill -
ENG Non 15:00 ft Basingstoke
10-3
Staines 3-2
ENG Non 15:00 ft Bognor Regis
2-0
Hornchurch 1-0
ENG Non 15:00 ft Brightlingsea Regent
1-1
Merstham 0-1
ENG Non 15:00 ft Buxton
1-0
Gainsborough 1-0
ENG Non 15:00 ft Carshalton
3-1
Haringey Borough 2-1
ENG Non 15:00 ft Dorchester
3-2
Harrow Borough 1-0
ENG Non 15:00 ft Dorking Wanderers
7-1
Kingstonian 2-0
ENG Non 15:00 ft Enfield Town
3-1
Burgess Hill 1-1
ENG Non 15:00 ft Farsley
2-1
Nantwich 1-0
ENG Non 15:00 ft Gosport Borough
3-1
Frome Town 0-0
ENG Non 15:00 ft Harlow
2-4
Folkestone 1-3
ENG Non 15:00 ft Hyde
1-2
Matlock 0-1
ENG Non 15:00 ft Leatherhead
1-0
Stortford 1-0
ENG Non 15:00 ft Marine
3-0
Mickleover 0-0
ENG Non 15:00 ft Metropolitan Police
4-4
Weymouth 1-2
ENG Non 15:00 ft North Ferriby
0-2
Workington 0-1
ENG Non 15:00 ft Scarborough Athletic
4-1
Stafford -
ENG Non 15:00 ft South Shields
3-3
Bamber Bridge 2-0
ENG Non 15:00 ft Stalybridge
0-2
Witton Albion 0-1
ENG Non 15:00 ft Swindon Supermarine
1-1
Poole Town 1-0
ENG Non 15:00 ft Tonbridge
1-1
Margate 1-0
ENG Non 15:00 ft Walton Casuals
0-1
Taunton Town 0-1
ENG Non 15:00 ft Warrington Town
3-1
Hednesford 2-1
ENG Non 15:00 ft Whitby
1-1
Lancaster 1-1
ENG Non 15:00 ft Wimborne
3-3
Hendon 1-2
ENG Non 15:00 ft Wingate & Finchley
1-1
Whitehawk 0-0
ENG Non 15:00 ft Worthing
1-1
Potters Bar Town 0-1
Italy  »»  Serie D: Girone I 09.02.2019 Shedule
ITA Ser 14:00 ft Borgosesia
1-3
Inveruno 0-0
ITA Ser 14:00 ft Cesena
3-0
Santarcangelo 2-0
ITA Ser 14:00 ft Latte Dolce
2-0
Anziolavinio 1-0
ITA Ser 14:00 ft Union Feltre
1-0
AC Belluno 0-0
ITA Ser 13:30 ft Aglianese
2-1
Real Forte Querceta 1-1
ITA Ser 13:30 ft Cassino
1-0
Atletico 1-0
ITA Ser 13:30 ft Castiadas
2-0
Ladispoli 0-0
ITA Ser 13:30 ft Citta di Campobasso
3-0
FC Isernia 1-0
ITA Ser 13:30 ft Ghivizzano Borgo Mozzano
1-2
Cannara 0-2
ITA Ser 13:30 ft Massese
0-0
Sporting Trestina 0-0
ITA Ser 13:30 ft Montevarchi Calcio
1-0
Sinalunghese 0-0
ITA Ser 13:30 ft Nuova Monterosi
0-0
Albalonga 0-0
ITA Ser 13:30 ft San Nicolò
3-2
Sammaurese 0-1
ITA Ser 13:30 ft Scandicci
3-1
Sangimignanosport 1-1
ITA Ser 13:30 ft Seravezza
1-1
San Donato Tavarnelle 0-0
ITA Ser 13:30 ft Trastevere Calcio
3-0
Budoni Calcio 0-0
ITA Ser 13:30 ft Vis Artena
0-0
Sassari Torres 0-0
ITA Ser 13:15 ft Lanusei
0-2
Avellino 0-1
France  »»  National 09.02.2019 Shedule
FRA Nat 19:00 ft Villefranche
0-1
Dunkerque 0-1
FRA Nat 17:00 ft Drancy JA
2-0
Lyon Duchere 2-0
Portugal  »»  Liga de Honra 09.02.2019 Shedule
POR Lig 17:00 ft Benfica B (Por)
0-1
Academica 0-0
POR Lig 17:00 ft Penafiel
3-0
Braga B 1-0
POR Lig 15:00 ft SC Farense (Por)
1-1
Leixoes 1-0
POR Lig 11:00 ft Academico Viseu
3-3
FC Porto B 2-2
France  »»  Ligue 2 09.02.2019 Shedule
FRA Lig 14:00 ft Lens
0-0
Metz 0-0
France  »»  Ligue 1 09.02.2019 Shedule
FRA Lig 19:00 ft Amiens SC
1-0
Caen 0-0
FRA Lig 19:00 ft Strasbourg
1-2
Angers 0-1
FRA Lig 16:00 ft Paris SG
1-0
Bordeaux 1-0
Portugal  »»  Primeira Liga 09.02.2019 Shedule
POR Por 20:30 ft Tondela
1-0
Guimaraes 0-0
POR Por 18:00 ft Portimonense
0-1
Rio Ave 0-1
POR Por 15:30 ft Maritimo
0-1
Aves 0-1
France  »»  CFA 2: Group H 09.02.2019 Shedule
FRA CFA 18:00 ft Lège-Cap-Ferret
2-1
Bayonne II 1-2
FRA CFA 17:30 ft Balma
0-0
Ales -
FRA CFA 17:30 ft Fontenay
1-1
Saumur -
FRA CFA 17:00 ft Canet Roussillon
2-1
Avenir Lozere -
FRA CFA 16:00 ft Tourangeau
1-1
Bourges 1-1
FRA CFA 15:00 ft Tarbes
1-1
Rodeo -
FRA CFA 14:00 ft Le Mans II
2-2
Laval II -
Croatia  »»  1. HNL 09.02.2019 Shedule
CRO 1. 16:30 ft D. Zagreb
1-0
Istra 1961 0-0
CRO 1. 14:00 ft Belupo
2-0
Gorica 2-0
Denmark  »»  Superliga 09.02.2019 Shedule
DEN Sup 15:00 ft Vejle
2-0
Sonderjyske 2-0
Croatia  »»  Championship 1 09.02.2019 Shedule
CRO A1 15:00 ft Ballyclare Comrades
4-1
Limavady United 1-1
CRO A1 15:00 ft Carrick Rangers
7-2
H&W Welders 4-0
CRO A1 15:00 ft Dundela (Nir)
4-0
Ballinamallard 3-0
CRO A1 15:00 ft Knockbreda
0-4
Dergview -
CRO A1 15:00 ft Portadown
1-2
Larne 0-0
CRO A1 15:00 ft PSNI (Nir)
1-4
Loughgall -
Croatia  »»  Premier League 09.02.2019 Shedule
CRO A1 10:00 ft Rahmatgonj MFS
2-2
NoFeL Sporting Club 2-0
CRO A1 09:00 ft Muktijoddha SKC
1-3
Bashundhara Kings 1-1
Denmark  »»  CFA: Group D 09.02.2019 Shedule
DEN Can 17:00 ft Andrézieux
1-0
Bergerac 0-0
DEN Can 17:00 ft Bordeaux II
0-2
Blois 0-1
DEN Can 17:00 ft Colomiers
1-2
Sete 0-0
DEN Can 17:00 ft Fleury-Merogis
1-1
Creteil 0-0
DEN Can 17:00 ft PSG II
3-0
Furiani Agliani 2-0
DEN Can 17:00 ft Reims II
0-0
Bobigny 0-0
DEN Can 17:00 ft Saint-Malo
3-1
Poissy 0-1
DEN Can 17:00 ft Sedan
2-2
Feignies 1-1
DEN Can 17:00 ft St-Pryvé St-Hilaire
2-1
Mt de Marsan Stade 0-0
DEN Can 16:30 ft Epinal
3-2
Lille II 1-0
DEN Can 15:00 ft Belfort
0-1
Lens II 0-1
DEN Can 15:00 ft Schiltigheim
2-4
Haguenau 0-1
DEN Can 14:00 ft Pontarlier
1-2
Toulon 0-0
Morocco  »»  GNF 1 09.02.2019 Shedule
MOR Bot 18:00 ft FAR Rabat
3-0
Hoceima 0-0
MOR Bot 16:00 ft Olympique Khouribga
2-1
Difaâ El Jadidi 1-0
MOR Bot 14:00 ft Kawkab Marrakech
2-0
Rapide Oued Zem 1-0
Saudi Arabia  »»  Pro League 09.02.2019 Shedule
SAU Sau 16:15 ft Al-Ittihad
0-0
Al-Taawon 0-0
SAU Sau 14:10 ft Al-Fath
1-0
Al-Shabab 0-0
SAU Sau 11:50 ft Al-Raed
1-3
Al Wahda 1-1
Ecuador  »»  Primera A 09.02.2019 Shedule
ECU Ser 22:15 ft LDU Quito
3-2
Olmedo 2-1
ECU Ser 20:00 ft Fuerza Amarilla
0-2
Delfin 0-1
ECU Ser 19:00 ft Barcelona SC
3-1
Tecnico U. -
ECU Ser 19:00 ft Delfin
2-0
EL Nacional -
ECU Ser 19:00 ft EL Nacional
0-1
Barcelona SC -
ECU Ser 19:00 ft LDU Quito
3-0
Delfin -
ECU Ser 19:00 ft Macara
2-2
Atletico River Plate -
ECU Ser 01:00 ft Atletico River Plate
1-1
Macara 0-0
Ireland  »»  First Division 09.02.2019 Shedule
IRE Div 19:00 ft Athlone
1-1
UC Dublin 0-0
IRE Div 19:00 ft Drogheda
3-1
Athlone 2-0
IRE Div 19:00 ft Finn Harps
4-2
Shelbourne 1-1
IRE Div 19:00 ft Longford
3-2
Wexford 1-0
IRE Div 19:00 ft UC Dublin
2-0
Galway United 1-1
Argentina  »»  Prim B Metro 09.02.2019 Shedule
ARG Pri 20:05 ft Barracas Central
4-1
Justo José de Urquiza 3-1
ARG Pri 20:00 ft All Boys
3-1
Almirante Brown 1-1
Argentina  »»  Prim B Nacional 09.02.2019 Shedule
ARG Pri 22:05 ft Chacarita Juniors
0-2
Ind. Rivadavia 0-2
ARG Pri 21:00 ft Gimnasia Mendoza
2-0
Central Cordoba 1-0
ARG Pri 20:00 ft Defensores de Belgrano
1-0
Guillermo Brown 1-0
ARG Pri 20:00 ft Villa Dálmine
1-0
Los Andes 0-0
Colombia  »»  Primera B 09.02.2019 Shedule
COL Pri 20:00 ft Depor FC
0-2
Cortulua 0-0
COL Pri 20:00 ft Barranquilla
0-0
Chico 0-0
COL Pri 20:00 ft Valledupar
1-1
Cartagena 1-1
COL Pri 19:30 ft Fortaleza
2-1
Llaneros 1-1
COL Pri 19:00 ft Expreso Rojo
1-1
Rionegro 1-1
Colombia  »»  Primera A: Clausura 09.02.2019 Shedule
COL Lig 23:00 ft Envigado
1-0
Petrolera 0-0
COL Lig 23:00 ft Santa Fe
0-1
Deportes Tolima 0-0
COL Lig 21:00 ft Jaguares de Cordoba
1-2
Millonarios 1-0
COL Lig 00:45 ft Bucaramanga
1-0
Dep. Pasto 1-0
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 09.02.2019 Shedule
EUR Eur 23:00 Atlético Tordesillas
-
La Granja -
EUR Eur 23:00 Atlético Tordesillas
-
Real Avila -
EUR Eur 23:00 Bembibre
-
Cultural Cebrereña -
EUR Eur 23:00 Briviesca
-
Arandina -
EUR Eur 23:00 Briviesca
-
Bembibre -
EUR Eur 23:00 Beroil Bupolsa
-
Sporting Uxama -
EUR Eur 23:00 Burgos II
-
UD Santa Marta -
EUR Eur 23:00 Cristo Atlético
-
La Bañeza -
EUR Eur 23:00 Cristo Atlético
-
La Bañeza -
EUR Eur 23:00 Cultural Leonesa II
-
Cultural Cebrereña -
EUR Eur 23:00 Gimnástica Segoviana
-
Arandina -
EUR Eur 23:00 Gimnástica Segoviana
-
Cultural Leonesa II -
EUR Eur 23:00 La Virgen del Camino
-
Almazán -
EUR Eur 23:00 La Virgen del Camino
-
La Granja -
EUR Eur 23:00 Numancia II
-
Atlético Astorga -
EUR Eur 23:00 Numancia II
-
Beroil Bupolsa -
EUR Eur 23:00 Real Avila
-
Atlético Astorga -
EUR Eur 23:00 Real Burgos
-
UD Santa Marta -
EUR Eur 23:00 Zamora
-
Almazán -
EUR Eur 23:00 Zamora
-
Burgos II -
EUR Eur 18:30 ft Olimpic Xativa
3-1
Acero -
EUR Eur 17:45 ft Muri
2-4
Berceo -
EUR Eur 17:30 ft Calvo Sotelo
1-0
Guadalajara -
EUR Eur 17:30 ft Laredo
3-1
Textil Escudo -
EUR Eur 17:30 ft UD Logroñés II
2-1
SD Logrones -
EUR Eur 17:15 ft Revilla
1-2
Santander B -
EUR Eur 17:00 ft Ibarra
0-0
Las Palmas III -
EUR Eur 17:00 ft JD Somorrostro
1-1
Sodupe -
EUR Eur 17:00 ft Las Zocas
1-0
Citta di Marino -
EUR Eur 17:00 ft Santfeliuenc
2-0
Grama -
EUR Eur 17:00 ft Vilamarxant
0-1
Paterna -
EUR Eur 16:45 ft Deusto
1-1
SD San Pedro -
EUR Eur 16:30 ft Burladés
1-2
Txantrea -
EUR Eur 16:30 ft Santa Úrsula
0-2
Buzanada -
EUR Eur 16:00 ft Alzira (Esp)
0-0
Roda -
EUR Eur 16:00 ft Beasain
3-0
Balmaseda -
EUR Eur 16:00 ft Gerena
0-1
Betis B -
EUR Eur 16:00 ft Lagun Onak
2-0
Zamudio -
EUR Eur 16:00 ft Manacor
1-0
San Rafael -
EUR Eur 16:00 ft C.D.S. Naval
0-4
Atlético Albericia -
EUR Eur 16:00 ft Pasaia KE
0-0
Santurtzi -
EUR Eur 16:00 ft Rayo Ibense
1-1
Novelda CF -
EUR Eur 15:30 ft Ascó
1-3
L Hospitalet -
EUR Eur 15:30 ft Burgos Promesas 2000
1-0
UD Santa Marta -
EUR Eur 15:30 ft Escobedo
3-0
Cultural Guarnizo -
EUR Eur 15:15 ft Bezana
2-2
Ribamontán al Mar -
EUR Eur 15:15 ft Sámano
3-1
Torina -
EUR Eur 15:00 ft Alesves
1-3
Mutilvera -
EUR Eur 15:00 ft Ardoi
0-2
Beti Onak -
EUR Eur 15:00 ft Atzeneta
0-1
Crevillente -
EUR Eur 15:00 ft Avance Ezcabarte
1-1
Cantolagua -
EUR Eur 15:00 ft Barreda
1-1
Solares -
EUR Eur 15:00 ft Huarte
2-0
Cirbonero -
EUR Eur 15:00 ft La Virgen del Camino
2-0
La Granja -
EUR Eur 15:00 ft Numancia II
4-1
Atlético Astorga -
EUR Eur 15:00 ft Ordizia
1-1
San Ignacio -
EUR Eur 15:00 ft Platges de Calvià
2-0
Binissalem -
EUR Eur 15:00 ft Santanyí
1-0
Constancia -
EUR Eur 15:00 ft Subiza
0-1
Valle Egüés -
EUR Eur 14:45 ft Pamplona
2-1
Beti Kozkor -
EUR Eur 12:30 ft Tamaraceite
0-0
Lanzarote -
EUR Eur 11:00 ft Elche B
3-1
Silla -
EUR Eur 11:00 ft Santa Catalina Atlético
0-1
Poblense -
Paraguay  »»  Division Profesional: Clausura 09.02.2019 Shedule
PAR Pri 23:45 ft Sol de America
0-1
Olimpia Asuncion 0-0
PAR Pri 22:00 ft Libertad Asuncion
4-0
Diaz 3-0
Europe  »»  Premier League 09.02.2019 Shedule
EUR Eur 12:00 ft Jabala
2-1
Karama 1-0
Egypt  »»  Premier League 09.02.2019 Shedule
EGY Pre 16:00 ft Nojom El Mostabel
0-1
Zamalek 0-0
Turkey  »»  Süper Lig 09.02.2019 Shedule
TUR Sup 16:00 ft Besiktas
2-0
Bursaspor 1-0
TUR Sup 13:00 ft İstanbul B.B.
1-1
Erzurum 1-0
TUR Sup 13:00 ft Rizespor
1-1
Antalyaspor 1-0
Poland  »»  Mineiro 2 09.02.2019 Shedule
POL Mło 20:30 ft Uberaba
1-0
Democrata SL -
POL Mło 18:00 ft CAP Uberlândia
0-1
America TO -
POL Mło 18:00 ft Coimbra
1-0
Uberlândia -
POL Mło 18:00 ft Ipatinga
2-3
Nacional EC MG -
POL Mło 17:00 ft Ath Bilbao
2-1
Democrata GV -
Scotland  »»  Scottish Cup 09.02.2019 Shedule
SCO Fa 17:15 ft Kilmarnock
0-0
Rangers 0-0
SCO Fa 15:00 ft East Fife
0-1
Partick 0-0
SCO Fa 15:00 ft Hibernian
3-1
Raith 2-0
SCO Fa 15:00 ft St. Mirren
1-2
Dundee Utd 0-2
Scotland  »»  League Two 09.02.2019 Shedule
SCO Div 15:00 Albion Rovers
-
Elgin City -
SCO Div 15:00 Annan
-
Clyde -
SCO Div 15:00 Berwick
-
Stirling -
SCO Div 15:00 Peterhead
-
Edinburgh City -
SCO Div 15:00 Queen's Park
-
Cowdenbeath -
SCO Div 15:00 ft Albion Rovers
0-3
Elgin City 0-1
SCO Div 15:00 ft Annan
1-1
Clyde 0-1
SCO Div 15:00 ft Berwick
1-2
Stirling 0-1
SCO Div 15:00 ft Peterhead
0-0
Edinburgh City 0-0
SCO Div 15:00 ft Queen's Park
1-1
Cowdenbeath 0-0
South Korea  »»  Santhosh Trophy 09.02.2019 Shedule
SOU K L 23:00 ft Dadra and Nagar Haveli
0-10
Maharashtra -
SOU K L 23:00 ft Gujarat
6-0
Rajasthan -
Scotland  »»  League One 09.02.2019 Shedule
SCO Div 15:00 Arbroath
-
Stranraer -
SCO Div 15:00 Brechin
-
East Fife -
SCO Div 15:00 Dumbarton
-
Raith -
SCO Div 15:00 Forfar Athletic
-
Airdrie -
SCO Div 15:00 Stenhousemuir
-
Montrose -
SCO Div 15:00 ft Forfar Athletic
2-0
Airdrie 1-0
SCO Div 15:00 ft Stenhousemuir
1-0
Montrose 0-0
Switzerland  »»  Challenge League 09.02.2019 Shedule
SWI Cha 16:30 ft Kriens
2-0
Winterthur 2-0
SWI Cha 16:00 ft Rapperswil
1-2
Aarau 0-1
Turkey  »»  3. Lig: Group 3 09.02.2019 Shedule
TUR 3.L 10:30 ft Ankara Adliyespor
1-1
1461 Trabzon 0-1
TUR 3.L 10:30 ft Anadolu Bağcılar
1-2
Payas 0-1
TUR 3.L 10:30 ft Çatalca Spor
0-0
Ofspor 0-0
TUR 3.L 10:30 ft Karsiyaka
0-0
Alibeykoyspor 0-0
TUR 3.L 10:30 ft Tepecik
0-0
Silivrispor 0-0
TUR 3.L 10:00 ft Hekimoğlu Trabzon
1-1
Erbaaspor 0-0
Australia  »»  A-League 09.02.2019 Shedule
AUS A-L 08:50 Melbourne Heart
-
Adelaide Utd -
AUS A-L 06:35 West Sydney
-
Central Coast -
AUS A-L 08:50 ft Melbourne Heart
1-1
Adelaide Utd 0-1
AUS A-L 06:35 ft West Sydney
2-0
Central Coast 1-0
Belgium  »»  Second Division 09.02.2019 Shedule
BEL Exq 19:30 ft Mechelen
2-1
Leuven 1-1
BEL Exq 16:00 ft Roeselare
4-2
Lommel Utd 1-1
Greece  »»  Football League 09.02.2019 Shedule
GRE Foo 13:00 ft Dramas
1-2
Trikala 1-0
Mexico  »»  Ascenso MX 09.02.2019 Shedule
MEX Lig 23:00 ft Atlético Zacatepec
1-0
Celaya 1-0
MEX Lig 02:08 ft Correcaminos
0-1
Dorados de Sinaloa 0-1
MEX Lig 01:00 ft UAEM Potros
1-1
Tampico Madero 1-0
Scotland  »»  Championship 09.02.2019 Shedule
SCO Div 15:00 ft Alloa
1-2
Falkirk 1-1
Switzerland  »»  Super League 09.02.2019 Shedule
SWI Sup 18:00 ft Basel
1-1
St. Gallen 0-0
SWI Sup 18:00 ft Zurich (Sui)
3-1
Grasshoppers 1-1
Turkey  »»  2. Lig: Kirmizi 09.02.2019 Shedule
TUR Tff 23:00 Samsunspor
-
Eyupspor -
TUR Tff 10:30 ft Keciorengucu
1-0
Sancaktepe 1-0
TUR Tff 10:30 ft Pendikspor
1-2
Bugsas Spor 0-1
TUR Tff 10:30 ft Sariyer
3-0
Gumushanespor 2-0
Wales  »»  Feeder Leagues: Welsh League Division 1 09.02.2019 Shedule
WAL Div 14:30 ft Guilsfield
1-1
Penrhyncoch 0-0
WAL Div 14:30 ft Llanrhaedr
1-0
Denbigh 0-0
WAL Div 14:00 ft Goytre Utd
2-1
Goytre AFC -
WAL Div 14:00 ft Gresford Athletic
1-1
Rhyl 0-0
WAL Div 14:00 ft Llantwit Major
4-3
Pontypridd Town 2-2
WAL Div 14:00 ft Ruthin Town
4-2
Prestatyn 1-1
Belgium  »»  Pro League 09.02.2019 Shedule
BEL Jup 19:30 ft Lokeren
2-1
FC Antwerp 1-0
BEL Jup 19:00 ft Eupen
0-1
Kortrijk 0-1
BEL Jup 19:00 ft St. Truiden
2-1
Waasland-Beveren 1-1
BEL Jup 17:00 ft Charleroi
1-1
Oostende 0-0
Costa Rica  »»  Primera División 10.02.2019 Shedule
COS Pri 00:00 ft Santos DG
0-1
Zeledon 0-0
Cyprus  »»  1. Division 09.02.2019 Shedule
CYP Fir 16:00 ft Nea Salamis
0-2
Anorthosis 0-2
CYP Fir 15:00 ft Apollon Limassol
0-0
AEL Limassol 0-0
Czech Republic  »»  Czech Liga 09.02.2019 Shedule
CZE Gam 16:00 ft Slavia Prague
2-0
Teplice 0-0
CZE Gam 14:00 ft Karvina
1-1
Opava 1-1
CZE Gam 14:00 ft Mlada Boleslav
1-1
Plzen 0-1
CZE Gam 14:00 ft Liberec
4-0
Pribram 3-0
CZE Gam 14:00 ft Zlin
0-1
Slovacko 0-0
Greece  »»  Super League 09.02.2019 Shedule
GRE Sup 17:30 ft Giannina
1-0
Panathinaikos 0-0
GRE Sup 17:00 ft Skoda Xanthi
0-0
Lamia 0-0
GRE Sup 15:15 ft Panionios
0-1
Apollon S. 0-0
Hungary  »»  NB I 09.02.2019 Shedule
HUN Nb 18:30 ft Ujpest
1-1
Ferencvarosi TC 0-1
HUN Nb 16:00 ft Honved
2-1
Puskás Academy 2-0
HUN Nb 16:00 ft Mezokovesd-Zsory
2-3
MTK Budapest 1-1
HUN Nb 16:00 ft Paks
1-1
Haladas 1-0
HUN Nb 16:00 ft Varda SE
3-0
Debrecen 2-0
HUN Nb 16:00 ft Videoton
1-2
DVTK 1-2
Mexico  »»  Liga MX 09.02.2019 Shedule
MEX Pri 23:00 ft Monterrey
4-0
Lobos BUAP 2-0
MEX Pri 23:00 ft Querétaro
0-2
U.N.A.M.- Pumas 0-1
MEX Pri 03:00 ft Atlas
1-2
Puebla 1-1
MEX Pri 01:00 ft Veracruz
0-2
U.A.N.L.- Tigres 0-0
Netherlands  »»  Eredivisie 09.02.2019 Shedule
NET Ere 19:45 ft Feyenoord
4-0
Graafschap 1-0
NET Ere 19:45 ft Venlo
2-1
Willem II 1-0
NET Ere 17:30 ft Heerenveen
1-1
Zwolle 1-1
NET Ere 17:30 ft Heracles
1-0
Ajax 1-0
Poland  »»  Ekstraklasa 09.02.2019 Shedule
POL Eks 19:30 ft Lechia Gdansk
2-1
Pogon Szczecin 1-0
POL Eks 17:00 ft Cracovia
2-1
Piast Gliwice 1-1
POL Eks 14:30 ft Slask Wroclaw
2-0
Zaglebie Sosnowiec 1-0
Romania  »»  Liga I 09.02.2019 Shedule
ROM Lig 18:00 ft Sepsi
0-1
Din. Bucuresti 0-0
South Africa  »»  PSL 09.02.2019 Shedule
SAF Pre 18:15 ft Amazulu
1-0
Black Aces 0-0
SAF Pre 16:00 ft Free State Stars
0-2
Chippa Utd. 0-1
SAF Pre 13:30 ft Highlands Park
2-1
Bidvest Wits 1-1
SAF Pre 13:30 ft Kaizer Chiefs
1-1
Orlando Pirates 0-0
Sudan  »»  Sudani Premier League 09.02.2019 Shedule
SUD Sud 17:00 ft Ahli Shendi
3-0
Wad Hashim Sennar -
SUD Sud 13:30 ft Al Hilal Kadougli
2-1
Hay Al Arab -
Turkey  »»  1. Lig 09.02.2019 Shedule
TUR Ban 13:00 ft Genclerbirligi
0-2
B.B. Ankaraspor 0-2
TUR Ban 10:30 ft Kardemir Karabuk
0-4
Eskisehirspor 0-2
Venezuela  »»  Primera División 09.02.2019 Shedule
VEN Pri 22:00 ft Zamora
1-0
Estudiantes Merida 1-0
VEN Pri 21:45 ft Portuguesa FC
1-2
Estudiantes Caracas 0-2
VEN Pri 21:00 ft Aragua
0-0
Zulia 0-0
VEN Pri 21:00 ft Lara
2-0
Monagas 1-0
VEN Pri 20:00 ft Metropolitanos
2-1
Carabobo 1-1
VEN Pri 19:00 ft LALA
2-3
Atl. Venezuela 1-2
Wales  »»  Premier League 09.02.2019 Shedule
WAL Pre 14:30 ft Llandudno
3-1
Carmarthen Town 2-0
Zambia  »»  Super League 09.02.2019 Shedule
ZAM Sup 13:00 ft Buildcon
4-1
Lumwana Radiants 1-1
ZAM Sup 13:00 ft Green Buffaloes
3-0
Nakambala Leopards 1-0
ZAM Sup 13:00 ft Man Utd Zambia Academy
0-1
Green Eagles 0-0
ZAM Sup 13:00 ft Mufulira Wanderers
0-0
Lusaka Dynamos 0-0
ZAM Sup 13:00 ft Power Dynamos
0-1
Nkwazi 0-1
ZAM Sup 13:00 ft Prison Leopards
1-1
Red Arrows 1-0
ZAM Sup 11:00 ft Forest Rangers
2-2
Nkana 2-1
ZAM Sup 11:00 ft NAPSA Stars
1-1
Circuit City 0-1
Albania  »»  1st Division 09.02.2019 Shedule
ALB 1st 13:00 ft Besa Kavaje
3-2
Egnatia Rrogozhinë 0-2
ALB 1st 13:00 ft Burreli
1-0
Korabi Peshkopi 1-0
ALB 1st 13:00 ft Lushnja
3-1
Elbasani 1-0
ALB 1st 13:00 ft Oriku
3-2
Turbina Cërrik 2-1
ALB 1st 13:00 ft Veleçiku Koplik
3-1
Erzeni Shijak 1-0
Albania  »»  Superliga 09.02.2019 Shedule
ALB Sup 16:00 ft Partizani
2-0
Kastrioti 0-0
Algeria  »»  Ligue 1 09.02.2019 Shedule
DZA Div 17:00 ft USM Alger
1-0
USM Bel Abbès 1-0
DZA Div 16:45 ft Kabylie
1-1
MC Alger 0-1
DZA Div 16:45 ft Tadjenant
2-0
ES Setif 2-0
DZA Div 14:00 ft Olympique Médéa
0-1
CR Belouizdad 0-1
Algeria  »»  Ligue 2 09.02.2019 Shedule
DZA Lig 16:00 ft Eulma
2-1
RC Relizane 0-0
DZA Lig 14:00 ft Mostaganem
1-2
Tlemcen -
DZA Lig 14:00 ft Saïda
1-1
Kouba -
Andorra  »»  2a Divisió 09.02.2019 Shedule
AND 2aD 19:30 ft Penya Encarnada
3-0
Encamp II -
AND 2aD 19:30 ft Sporting Escaldes
3-4
UE Santa Coloma II -
Angola  »»  Girabola 09.02.2019 Shedule
AGO Gir 15:00 ft Primeiro de Agosto
1-0
Petro Atletico -
Argentina  »»  Argentino A 09.02.2019 Shedule
ARG Tor 23:00 ft Juventud Unida Univers...
2-1
San Lorenzo Alem 0-1
ARG Tor 22:00 ft Sportivo Estudiantes
1-1
Sportivo Belgrano 1-0
ARG Tor 21:00 ft Deportivo Madryn
2-1
Independiente Neuquén 1-0
ARG Tor 01:00 ft Antoniana
1-0
Crucero Del Norte 0-0
ARG Tor 00:30 ft AH Zapla
1-1
San Martín Formosa 1-0
ARG Tor 00:30 ft Juventud Unida
1-1
Douglas Haig 0-0
Argentina  »»  Prim C Metro 09.02.2019 Shedule