Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 10.02.2019 Shedule
INT Clu 01:00 Seattle
-
Houston -
INT Clu 21:00 ft Atlanta United
2-2
Los Angeles FC -
INT Clu 20:00 ft New York
5-1
Arizona United -
INT Clu 15:30 ft Lokomotiv Moscow
3-1
Haugesund 2-0
INT Clu 14:30 ft Olimpik Donetsk
0-0
O. Ljubljana -
INT Clu 14:30 ft SKA Energiya
0-0
CSKA 1948 Sofia -
INT Clu 14:00 ft Ch. Odessa
0-0
Rakow -
INT Clu 14:00 ft Din. Minsk
1-2
Karpaty -
INT Clu 13:00 ft SAK Klagenfurt
0-1
Fužinar -
INT Clu 13:00 ft B. Moenchengladbach (Am)
1-4
Oberhausen -
INT Clu 12:00 ft Sochi
1-0
Zeljeznicar -
INT Clu 11:00 ft Lechia Gdansk
1-3
Ol. Grudziadz -
INT Clu 10:00 ft Speyer
1-2
Walldorf -
INT Clu 09:00 ft Beroe
1-0
Botev Galabovo -
INT Clu 05:00 ft Albirex Niigata
1-2
Toyama -
INT Clu 03:30 ft Los Angeles
1-1
Toronto -
INT Clu 01:30 ft Universitario de Deportes
1-0
Cesar Vallejo -
INT Clu 00:30 ft Sacramento Republic
5-0
Sacramento Gold -
International  »»  OFC Champions League 10.02.2019 Shedule
INT OFC 06:00 ft Malampa Revivors
0-5
Hienghène Sport 0-0
INT OFC 04:00 ft Morobe Wawens
0-5
Lautoka 0-2
INT OFC 03:00 ft Lae City Dwellers
3-3
Tefana 0-2
INT OFC 01:00 ft Central SC
3-2
Henderson Eels 2-0
Brazil  »»  Premiership 10.02.2019 Shedule
BRA Nbb 03:35 ft Hamilton Wanderers
2-4
Canterbury United 1-2
BRA Nbb 01:00 ft Auckland
2-1
Wellington Phoenix Res 1-0
BRA Nbb 01:00 ft Team Wellington
3-1
Eastern Suburbs AFC 3-1
Brazil  »»  Acreano 10.02.2019 Shedule
BRA Acr 22:30 ft São Francisco
1-4
Independência -
BRA Acr 20:30 ft Atlético Acreano
0-0
Vasco da Gama AC -
Brazil  »»  Alagoano 10.02.2019 Shedule
BRA Ala 19:00 ft CRB
0-0
CSA 0-0
BRA Ala 19:00 ft Murici
1-3
CEO 0-1
Brazil  »»  Amazonense 10.02.2019 Shedule
BRA Ama 20:00 ft Peñarol
1-2
Princesa Solimões -
BRA Ama 19:30 ft Sul América
0-2
Nacional-AM -
Brazil  »»  Baiano 1 10.02.2019 Shedule
BRA Bai 19:00 ft Bahia
3-0
Jacobina 0-0
BRA Bai 19:00 ft Bahia De Feire
2-2
Vitoria 1-0
BRA Bai 19:00 ft Jacuipense
1-0
Juazeirense 0-0
BRA Bai 19:00 ft Vitoria da Conquista
1-0
Jequié 1-0
Brazil  »»  Brasiliense 10.02.2019 Shedule
BRA Bra 19:00 ft Formosa
0-0
Dom Pedro -
BRA Bra 12:30 ft Taguatinga
0-0
Ceilandia -
Brazil  »»  Capixaba 10.02.2019 Shedule
BRA Cap 18:00 ft Castelo
1-4
Rio Branco-VN -
Brazil  »»  Catarinense 1 10.02.2019 Shedule
BRA Cat 21:00 ft Marcilio Dias
1-1
Joinville 1-1
BRA Cat 19:00 ft Atlético Tubarão
1-3
Avai 0-1
Brazil  »»  Cearense 1 10.02.2019 Shedule
BRA Cea 19:00 ft Guarany SC
0-1
Fortaleza 0-1
Brazil  »»  Gaucho 1 10.02.2019 Shedule
BRA Gau 20:30 ft Gremio
6-0
Avenida 2-0
BRA Gau 20:00 ft Brasil de Pelotas
1-3
Aimoré 0-3
BRA Gau 19:00 ft Juventude
1-2
Internacional 0-1
Brazil  »»  Goiano 1 10.02.2019 Shedule
BRA Goi 19:00 ft Goiânia
3-0
Anapolina 3-0
BRA Goi 19:00 ft Gremio Anapolis
0-0
Itumbiara 0-0
BRA Goi 19:00 ft Vila Nova
2-2
Goianesia 1-1
Brazil  »»  Ligue 1 10.02.2019 Shedule
BRA Nbb 15:30 ft Africa Sports
2-1
Abengourou -
BRA Nbb 15:30 ft Lys Sassandra
3-4
Bouaké -
Brazil  »»  Maranhense 10.02.2019 Shedule
BRA Mar 19:00 ft Maranhao
4-0
Santa Quitéria 3-0
Brazil  »»  Matogrossense 10.02.2019 Shedule
BRA Mat 19:00 ft Operário Ltda
1-0
Araguaia -
Brazil  »»  Mineiro 1 10.02.2019 Shedule
BRA Min 19:00 ft Cruzeiro
3-0
Tupynambás 2-0
BRA Min 18:30 ft Villa Nova
3-1
CAP Patrocinense 1-0
BRA Min 12:30 ft Boa
1-0
Tombense 1-0
Brazil  »»  Paraense 10.02.2019 Shedule
BRA Par 19:00 ft Castanhal
0-0
Paysandu PA 0-0
Brazil  »»  Paraibano 10.02.2019 Shedule
BRA Par 20:00 ft Nacional de Patos
2-1
Esporte de Patos 1-0
BRA Par 20:00 ft Sousa
2-0
Atlético Cajazeirense 1-0
BRA Par 19:00 ft Treze PB
0-1
Campinense 0-1
Brazil  »»  Paranaense 1 10.02.2019 Shedule
BRA Par 19:00 ft Atletico-PR
1-0
Cianorte 0-0
BRA Par 19:00 ft Cascavel CR
1-2
Toledo 0-1
BRA Par 19:00 ft Londrina
1-2
Parana 1-2
BRA Par 19:00 ft Grêmio Metropolitano
2-1
Cascavel 1-0
BRA Par 19:00 ft Operário PR
2-2
Coritiba 2-1
BRA Par 19:00 ft Rio Branco SC
1-0
Foz do Iguaçu 0-0
Brazil  »»  Paulista A1 10.02.2019 Shedule
BRA Cam 22:00 ft Guarani
2-0
Botafogo SP 1-0
BRA Cam 19:00 ft Novorizontino
1-0
Corinthians 0-0
Brazil  »»  Paulista A2 10.02.2019 Shedule
BRA Pau 12:00 ft Juventus
4-1
Portuguesa 1-0
BRA Pau 12:00 ft Portuguesa Santista
1-2
Água Santa 1-0
BRA Pau 12:00 ft Taubaté
1-2
Linense 0-0
Brazil  »»  Paulista A3 10.02.2019 Shedule
BRA Pau 12:00 ft Tata
0-0
Noroeste 0-0
BRA Pau 12:00 ft Comercial
1-0
Rio Preto 0-0
BRA Pau 12:00 ft Nardo
1-1
Primavera SP 1-0
BRA Pau 12:00 ft Mogi Mirim
1-1
Mogi Mirim 0-0
Brazil  »»  Pernambucano 1 10.02.2019 Shedule
BRA Per 19:00 ft Acadêmica Vitória
1-0
América PE 1-0
BRA Per 19:00 ft Central SC
1-1
Afogados 0-1
BRA Per 19:00 ft Sport Recife
3-0
Petrolina 1-0
Brazil  »»  Potiguar 10.02.2019 Shedule
BRA Pot 19:00 ft ABC
0-0
Força e Luz 0-0
BRA Pot 19:00 ft America RN
4-0
ASSU 2-0
BRA Pot 19:00 ft Palmeira
0-2
Globo FC 0-1
BRA Pot 19:00 ft Potiguar
0-2
Santa Cruz de Natal RN 0-1
Brazil  »»  Rondoniense 10.02.2019 Shedule
BRA Ron 22:00 ft União Cacoalense
1-2
Guaporé -
BRA Ron 20:00 ft Guajará
1-1
Real Ariquemes -
BRA Ron 00:00 ft Genus
0-1
Porto Velho -
Brazil  »»  Sergipano 10.02.2019 Shedule
BRA Ser 20:00 ft Itabaiana
1-1
Confianca 0-0
BRA Ser 19:00 ft Frei Paulistano
0-0
Olímpico SE 0-0
BRA Ser 18:30 ft Guarany SE
1-1
Boca Júnior 1-1
Brazil  »»  Sul-Matogrossense 10.02.2019 Shedule
BRA Sul 19:00 ft Costa Rica
1-1
Operário AC MS -
BRA Sul 19:00 ft Operário MS
3-0
Chapadão -
BRA Sul 19:00 ft URSO
0-1
7 de Setembro -
BRA Sul 13:00 ft União ABC
0-0
Corumbaense 0-0
England  »»  Premier League 10.02.2019 Shedule
ENG Pre 16:00 ft Manchester City
6-0
Chelsea 4-0
ENG Pre 13:30 ft Tottenham
3-1
Leicester 1-0
England  »»  Championship 10.02.2019 Shedule
ENG Cha 12:00 ft Norwich
3-0
Ipswich 1-0
Germany  »»  Bundesliga 10.02.2019 Shedule
GER Bun 17:00 ft Dusseldorf
3-0
VfB Stuttgart 1-0
GER Bun 14:30 ft Werder Bremen
4-0
Augsburg 3-0
Italy  »»  Serie A 10.02.2019 Shedule
ITA Ser 19:30 ft AC Milan
3-0
Cagliari 2-0
ITA Ser 17:00 ft Sassuolo
0-3
Juventus 0-1
ITA Ser 14:00 ft Atalanta
2-1
Spal 0-1
ITA Ser 14:00 ft Sampdoria
0-1
Frosinone 0-1
ITA Ser 14:00 ft Torino
1-0
Udinese 1-0
ITA Ser 11:30 ft Bologna
1-1
Genoa 1-1
Spain  »»  Primera División 10.02.2019 Shedule
SPA Pri 19:45 ft Ath Bilbao
0-0
Barcelona 0-0
SPA Pri 17:30 ft Sevilla
2-2
Eibar 0-1
SPA Pri 15:15 ft Valencia
0-0
Real Sociedad 0-0
SPA Pri 11:00 ft Leganes
3-0
Betis 2-0
Germany  »»  Premier League 11.02.2019 Shedule
GER Bbl 00:00 ft Tivoli Gardens
0-3
Arnett Gardens 0-3
GER Bbl 20:00 ft Dunbeholden
1-2
Mount Pleasant Academy 1-2
GER Bbl 20:00 ft Montego Bay United
3-3
Harbour View 1-1
GER Bbl 20:00 ft Portmore United
1-0
Cavalier 1-0
GER Bbl 20:00 ft UWI
2-2
Reno 2-2
Germany  »»  Oberliga: Westfalen 10.02.2019 Shedule
GER Obe 14:00 ASC 09 Dortmund
-
Ennepetal -
GER Obe 14:00 Eintracht Rheine
-
Schalke (Am) -
GER Obe 14:00 Gievenbeck
-
Paderborn 07 II -
GER Obe 14:00 Gutersloh
-
Sprockhovel -
GER Obe 14:00 Holzwickeder SC
-
Erndtebruck -
GER Obe 14:00 Ahlen
-
Brunninghausen -
GER Obe 14:00 Sportfreunde Siegen
-
Schermbeck -
GER Obe 14:00 Westfalia Herne
-
TuS Haltern -
GER Obe 14:00 Westfalia Rhynern
-
Hammer SpVg -
GER Obe 13:00 TSV Buchholz 08
-
Sasel -
GER Obe 13:00 Niendorfer TSV
-
Pinneberg -
GER Obe 13:00 Rugenbergen
-
Wedeler TSV -
GER Obe 12:00 Meiendorfer SV
-
Concordia -
GER Obe 09:30 Condor Hamburg
-
Curslack-Neuengamme -
GER Obe 08:45 HEBC
-
Osdorf -
GER Obe 08:45 Teutonia Hamburg
-
Barmbek Uhlenhorst -
GER Obe 14:15 ft Westfalia Herne
4-4
TuS Haltern 1-0
GER Obe 14:00 ft ASC 09 Dortmund
4-0
Ennepetal 2-0
GER Obe 14:00 ft Eintracht Rheine
0-4
Schalke (Am) 0-3
GER Obe 14:00 ft Gievenbeck
1-3
Paderborn 07 II 1-3
GER Obe 14:00 ft Sasel
2-1
TSV Buchholz 08 2-1
GER Obe 13:30 ft Teutonia Hamburg
1-2
Barmbek Uhlenhorst 1-1
GER Obe 13:00 ft Niendorfer TSV
3-1
Pinneberg 2-1
GER Obe 12:00 ft Dassendorf
1-4
Altona 2-0
GER Obe 10:30 ft Condor Hamburg
2-2
Curslack-Neuengamme 1-1
GER Obe 09:45 ft HEBC
2-3
Osdorf 0-1
Spain  »»  Segunda B: Group 4 10.02.2019 Shedule
SPA Seg 18:00 ft Real Madrid B
2-2
Leonesa 0-1
SPA Seg 16:15 ft Ontinyent
3-1
Sabadell 2-1
SPA Seg 16:00 ft Talavera CF
2-1
Sevilla B 0-0
SPA Seg 16:00 ft El Ejido
0-2
CD Badajoz 0-1
SPA Seg 16:00 ft Cartagena
1-0
FC Jumilla 0-0
SPA Seg 16:00 ft Guijuelo
1-0
Salmantino 0-0
SPA Seg 16:00 ft Izarra
1-1
Durango 0-0
SPA Seg 16:00 ft Mirandes
1-0
Langreo 0-0
SPA Seg 16:00 ft Pontevedra (Esp)
2-2
Internacional 1-1
SPA Seg 16:00 ft Santander
4-0
Aurrerá de Vitoria 3-0
SPA Seg 16:00 ft San Fernando
2-0
Villanovense 1-0
SPA Seg 16:00 ft Teruel
0-0
Hercules 0-0
SPA Seg 16:00 ft UD Logrones
1-1
CD Calahorra 1-1
SPA Seg 15:45 ft Coruxo FC
1-1
CF Fuenlabrada 1-1
SPA Seg 15:30 ft Rápido Bouzas
0-1
Celta Vigo B 0-0
SPA Seg 14:45 ft Real Oviedo II
1-1
R. Union 1-1
SPA Seg 12:00 ft UD Las Palmas
0-1
Real Valladolid II 0-0
SPA Seg 11:00 ft Baleares
1-0
Peralada 0-0
SPA Seg 11:00 ft Atl. Madrid B
3-0
Navalcarnero 2-0
SPA Seg 11:00 ft Cornellà
0-0
Lleida 0-0
SPA Seg 11:00 ft Deportivo La Coruña II
2-0
Burgos 0-0
SPA Seg 11:00 ft Don Benito
1-0
Almeria B 1-0
SPA Seg 11:00 ft Ebro
0-0
Castellon (Esp) 0-0
SPA Seg 11:00 ft Espanyol B
0-1
Alcoyano 0-0
SPA Seg 11:00 ft Granada CF B
0-0
Malaga B (Esp) 0-0
SPA Seg 11:00 ft Levante UD B
1-2
Badalona 0-1
SPA Seg 11:00 ft Linense
1-2
Melilla 1-1
SPA Seg 11:00 ft Marbella (Esp)
1-0
Sanluqueno 0-0
SPA Seg 11:00 ft San Sebastian Reyes
1-0
Ponferradina 1-0
SPA Seg 11:00 ft UCAM Murcia
1-5
Recreativo Huelva 1-3
SPA Seg 11:00 ft UD Ibiza
3-2
Murcia 2-0
SPA Seg 11:00 ft Valencia B
2-0
Olot 1-0
England  »»  League Two 10.02.2019 Shedule
ENG Lea 15:00 ft Cambridge Utd
0-0
Northampton -
ENG Lea 15:00 ft Grimsby
2-0
Macclesfield -
ENG Lea 15:00 ft Mansfield
3-0
Yeovil -
ENG Lea 15:00 ft Northampton
0-1
Carlisle -
ENG Lea 15:00 ft Notts County
5-4
Cambridge Utd -
ENG Lea 15:00 ft Oldham
0-1
Forest Green -
ENG Lea 15:00 ft Port Vale
1-4
Colchester -
ENG Lea 15:00 ft Stevenage
0-0
Crawley -
ENG Lea 15:00 ft Swindon
2-2
Lincoln -
Germany  »»  Regionalliga: West 10.02.2019 Shedule
GER Reg 12:30 ft Erfurt
0-2
Halberstadt 0-1
GER Reg 12:30 ft Furstenwalde
1-0
Bautzen 0-0
Germany  »»  3. Liga 10.02.2019 Shedule
GER 3. 13:00 ft Braunschweig
2-3
Wehen 1-2
GER 3. 12:00 ft Aalen
1-2
Meppen 1-1
Italy  »»  Lega Pro 1: Girone B 10.02.2019 Shedule
ITA Leg 17:30 ft Piacenza
1-1
Albissola 1-1
ITA Leg 17:30 ft Pisa
2-1
Pistoiese 0-0
ITA Leg 13:30 ft Juventus
1-0
Arzachena 0-0
ITA Leg 13:30 ft Lucchese
0-0
Gozzano 0-0
ITA Leg 13:30 ft Novara
1-2
Carrarese 0-1
ITA Leg 13:30 ft Olbia (Ita)
1-2
Cuneo 1-0
ITA Leg 13:30 ft Pro Vercelli
0-0
Pro Patria 0-0
ITA Leg 13:30 ft Siena
3-1
Alessandria 1-0
ITA Leg 13:30 ft Entella
3-0
Atletico Pro Piacenza -
Germany  »»  2. Bundesliga 10.02.2019 Shedule
GER 2. 12:30 Bochum
-
Paderborn -
GER 2. 12:30 Darmstadt
-
Heidenheim -
GER 2. 12:30 Aue
-
Ingolstadt -
GER 2. 12:30 Greuther Furth
-
Duisburg -
GER 2. 12:30 Hamburger
-
Dresden -
GER 2. 12:30 Regensburg
-
Arminia Bielefeld -
GER 2. 12:30 Köln
-
St. Pauli -
GER 2. 12:30 Magdeburg
-
Holstein Kiel -
GER 2. 12:30 Union Berlin
-
Sandhausen -
GER 2. 12:30 ft Darmstadt
1-2
Heidenheim 0-1
GER 2. 12:30 ft Aue
0-3
Ingolstadt 0-1
GER 2. 12:30 ft Magdeburg
1-1
Holstein Kiel 1-1
Italy  »»  Serie B 10.02.2019 Shedule
ITA Ser 20:00 ft Verona
1-1
Crotone 0-0
ITA Ser 14:00 ft Foggia
1-1
Pescara 1-0
ITA Ser 14:00 ft Livorno
2-0
Cosenza 0-0
Spain  »»  Segunda División 10.02.2019 Shedule
SPA Seg 19:00 ft Malaga
0-0
UD Las Palmas 0-0
SPA Seg 17:00 ft Almeria
1-0
Numancia 1-0
SPA Seg 17:00 ft Granada CF
0-1
Dep. La Coruna 0-0
SPA Seg 15:00 ft Albacete
2-0
Mallorca 1-0
SPA Seg 11:00 ft Alcorcon
1-2
Cadiz 1-0
England  »»  Non League Div One: Southern SW 10.02.2019 Shedule
ENG Non 12:00 ft Mildenhall
1-0
Tilbury 0-0
ENG Non 10:00 ft Ashford Town (Middlesex)
1-1
Waltham Abbey 0-0
ENG Non 10:00 ft Ashford Town (Middlesex)
1-0
Ware 0-0
ENG Non 10:00 ft Bedfont Sports
3-2
South Park 2-2
ENG Non 10:00 ft Canvey Island
0-2
Dereham 0-1
ENG Non 10:00 ft Chalfont St Peter
2-2
Waltham Abbey 0-2
ENG Non 10:00 ft Chipstead
2-1
Cheshunt 1-0
ENG Non 10:00 ft Great Wakering Rovers
1-0
Soham 1-0
ENG Non 10:00 ft South Park
3-0
Hanwell Town 2-0
ENG Non 10:00 ft Uxbridge
0-1
Bedfont Sports 0-1
ENG Non 10:00 ft Waltham Abbey
1-1
Tooting Mitcham 1-1
ENG Non 10:00 ft Ware
5-1
Tooting Mitcham 2-1
ENG Non 10:00 ft Westfield (Surrey)
2-0
FC Romania 1-0
Italy  »»  Serie D: Girone I 10.02.2019 Shedule
ITA Ser 14:00 ft Audace Cerignola
2-0
Sarnese 2-0
ITA Ser 14:00 ft Pineto
2-1
Savignanese 1-0
ITA Ser 14:00 ft US Bitonto
2-0
Gragnano 1-0
ITA Ser 13:30 ft Adrense
4-1
OltrepoVoghera 3-1
ITA Ser 13:30 ft US Adriese
2-0
Campodarsego 0-0
ITA Ser 13:30 ft Ambrosiana
2-2
Rezzato 0-1
ITA Ser 13:30 ft Aprilia
1-1
Latina 1-1
ITA Ser 13:30 ft Union ArzignanoChiampo
4-0
St. Georgen 3-0
ITA Ser 13:30 ft Avezzano
0-1
Matelica 0-1
ITA Ser 13:30 ft Bastia Calcio
1-0
Sangiovannese 0-0
ITA Ser 13:30 ft Borgaro Nobis
0-1
Ligorna 0-1
ITA Ser 13:30 ft Calvina
1-1
AC Fanfulla 1874 0-1
ITA Ser 13:30 ft Caronnese
3-2
Darfo Boario 2-0
ITA Ser 13:30 ft Casale
1-2
Bra 0-1
ITA Ser 13:30 ft Castelfidardo Calcio
1-1
Sangiustese 1-1
ITA Ser 13:30 ft Chieri 1955
3-2
Sanremese 1-0
ITA Ser 13:30 ft Chions
1-1
Cartigliano 0-0
ITA Ser 13:30 ft Ciserano
1-1
Legnago Salus 0-0
ITA Ser 13:30 ft Cittanovese
1-0
Igea Virtus 1-0
ITA Ser 13:30 ft Clodiense
3-1
Montebelluna 1-0
ITA Ser 13:30 ft Como
1-0
Mantova 0-0
ITA Ser 13:30 ft Delta Porto Tolle
0-1
Cjarlins Muzane 0-1
ITA Ser 13:30 ft Este
1-1
Trento Calcio 1921 1-0
ITA Ser 13:30 ft Fezzanese
0-0
Sestri Levante 0-0
ITA Ser 13:30 ft Fiorenzuola
4-0
Classe 2-0
ITA Ser 13:30 ft Flaminia
1-2
Città di Anagni 1-0
ITA Ser 13:30 ft Folgore Caratese
1-2
Lecco 0-2
ITA Ser 13:30 ft FC Francavilla
1-1
Team Altamura 1-1
ITA Ser 13:30 ft Gavorrano
1-0
Mobilieri Ponsacco 0-0
ITA Ser 13:30 ft Gelbison Cilento
1-1
Nardò 0-0
ITA Ser 13:30 ft Nerostellati Frattese
0-1
Gravina 0-0
ITA Ser 13:30 ft Lavagnese
0-1
Arconatese 0-0
ITA Ser 13:30 ft Lentigione
2-2
Reggiana 1-1
ITA Ser 13:30 ft Messina
5-2
Neapolis Frattese 0-2
ITA Ser 13:30 ft Modena
2-0
Axys Zola 2-0
ITA Ser 13:30 ft Montegiorgio
0-0
Recanatese 0-0
ITA Ser 13:30 ft Nocerina
1-2
Gela 0-1
ITA Ser 13:30 ft Olginatese
0-1
Pro Sesto 0-0
ITA Ser 13:30 ft Agnonese
1-1
Francavilla 1-0
ITA Ser 13:30 ft Domino
3-3
Lupa Roma 1-1
ITA Ser 13:30 ft Pavia
1-1
Crema 1-0
ITA Ser 13:30 ft Pergolettese
4-1
Vigor Carpaneto 1-1
ITA Ser 13:30 ft Pianese
1-2
Prato 1-1
ITA Ser 13:30 ft Picerno
1-0
F. Andria 0-0
ITA Ser 13:30 ft Pomigliano
1-0
Nola 1925 1-0
ITA Ser 13:30 ft Portici
1-1
Palmese 1-0
ITA Ser 13:30 ft Dronero
0-0
Stresa 0-0
ITA Ser 13:30 ft Giulianova
2-2
Forli 1-2
ITA Ser 13:30 ft Roccella
1-1
US Castrovillari Calcio 1-1
ITA Ser 13:30 ft Rotonda
2-1
Locri 1909 0-1
ITA Ser 13:30 ft San Marino
0-0
Lara 0-0
ITA Ser 13:30 ft Sancataldese
3-4
Acireale 2-0
ITA Ser 13:30 ft Sasso Marconi
1-0
Pol. Ciliverghe Mazzano 1-0
ITA Ser 13:30 ft Savona
1-2
Bustese Roncalli 1-1
ITA Ser 13:30 ft Scanzorosciate
0-1
Seregno 0-1
ITA Ser 13:30 ft Sondrio
2-2
Villafranca 0-1
ITA Ser 13:30 ft Sorrento
0-1
AS Fasano 0-0
ITA Ser 13:30 ft Taranto
1-0
Savoia 0-0
ITA Ser 13:30 ft Troina
0-0
Messina (Ita) 0-0
ITA Ser 13:30 ft Pro Vasto
0-2
Jesina 0-1
ITA Ser 13:30 ft Viareggio
2-3
Tuttocuoio 1-1
ITA Ser 13:30 ft Villa d'Almè
0-1
Pontisola 0-1
ITA Ser 13:30 ft Virtus Bergamo
2-0
Calcio Caravaggese 1-0
ITA Ser 13:30 ft Virtus Don Bosco
2-1
Sandonà -
ITA Ser 13:00 ft Bari
3-1
Marsala -
Portugal  »»  Liga de Honra 10.02.2019 Shedule
POR Lig 16:00 Academico Viseu
-
FC Porto B -
POR Lig 16:00 Arouca
-
FC Famalicao -
POR Lig 16:00 Benfica B (Por)
-
Academica -
POR Lig 16:00 Estoril
-
Cova De Piedade -
POR Lig 16:00 SC Farense (Por)
-
Leixoes -
POR Lig 16:00 Ferreira
-
Varzim -
POR Lig 16:00 Penafiel
-
Braga B -
POR Lig 16:00 Oliveirense
-
Mafra -
POR Lig 16:00 Guimaraes B
-
Covilha -
POR Lig 17:00 ft Arouca
2-1
FC Famalicao 1-0
POR Lig 15:00 ft Ferreira
1-0
Varzim 1-0
POR Lig 15:00 ft Oliveirense
3-2
Mafra 1-1
POR Lig 11:15 ft Estoril
2-0
Cova De Piedade 1-0
France  »»  Ligue 1 10.02.2019 Shedule
FRA Lig 20:00 ft Nice
1-0
Lyon 0-0
FRA Lig 16:00 ft Guingamp
0-2
Lille 0-0
FRA Lig 16:00 ft Rennes
3-0
St Etienne 1-0
FRA Lig 14:00 ft Montpellier
2-2
Monaco 0-1
FRA Lig 14:00 ft Nantes
2-4
Nimes 2-0
FRA Lig 14:00 ft Toulouse
1-1
Reims 0-0
Portugal  »»  Primeira Liga 10.02.2019 Shedule
POR Por 20:00 ft Feirense
1-3
Sporting Lisbon 0-1
POR Por 17:30 ft Benfica
10-0
Nacional 3-0
POR Por 15:00 ft Boavista
1-0
Santa Clara 0-0
POR Por 15:00 ft Braga
2-1
Chaves 0-0
France  »»  CFA 2: Group H 10.02.2019 Shedule
FRA CFA 13:30 ft Rodez II
2-1
Blagnac -
France  »»  Ligue 1 10.02.2019 Shedule
FRA Div 18:00 ft Deutschlandsberger SC
2-1
Teungueth -
FRA Div 17:00 ft ASEC Ndiambour
3-0
Douanes -
FRA Div 17:00 ft Casa Sport
1-1
Gorée -
FRA Div 17:00 ft Touré Kounda
1-1
Jaraaf -
FRA Div 16:00 ft Niarry Tally
0-0
La Linguère -
FRA Div 16:00 ft Pikine
1-2
Stade de Mbour -
Croatia  »»  1. HNL 10.02.2019 Shedule
CRO 1. 16:30 ft Hajduk Split
2-1
Lok. Zagreb 1-0
CRO 1. 14:00 ft Zaprešić
0-3
Rijeka 0-0
Denmark  »»  Superliga 10.02.2019 Shedule
DEN Sup 17:00 ft FC Copenhagen
6-1
Odense 3-0
DEN Sup 15:00 ft Nordsjaelland
3-3
Brondby 1-1
DEN Sup 13:00 ft Aalborg
0-3
Randers FC 0-0
DEN Sup 11:00 ft Hobro
0-0
Horsens 0-0
Iran  »»  Persian Gulf Cup 10.02.2019 Shedule
IRA Pro 13:45 ft Sepahan
3-0
Sepidrood Rasht 0-0
IRA Pro 13:30 ft Mazandaran
1-1
Teraktor 0-1
IRA Pro 11:45 ft Padideh Mashhad
1-0
Esteghlal Khuzestan 1-0
IRA Pro 11:30 ft Foolad
2-1
Persepolis 2-0
IRA Pro 11:30 ft Machine Sazi Tabriz
1-0
Sanat Naft 0-0
Morocco  »»  GNF 1 10.02.2019 Shedule
MOR Bot 17:00 ft Ittihad Tanger
3-2
Mouloudia Oujda 2-1
Nigeria  »»  NPFL 10.02.2019 Shedule
NIG Pre 15:00 ft El Kanemi Warriors
1-0
Abia Warriors 0-0
NIG Pre 15:00 ft Enyimba
1-0
Remo Stars 0-0
NIG Pre 15:00 ft Heartland
1-1
Gabros 1-0
NIG Pre 15:00 ft Kano
3-1
Yobe Stars 2-0
NIG Pre 15:00 ft Kwara United
1-0
Wikki Tourist 1-0
NIG Pre 15:00 ft MFM
3-2
Niger Tornadoes FC 1-2
NIG Pre 15:00 ft Plateau United
1-0
Go Round 0-0
Ecuador  »»  Primera A 10.02.2019 Shedule
ECU Ser 23:05 ft Tecnico U.
1-2
Universidad Católica 1-0
ECU Ser 21:05 ft Aucas
0-2
Emelec 0-1
ECU Ser 19:00 ft Dep. Cuenca
3-2
Independiente J. T. 1-2
ECU Ser 14:00 ft Independiente J. T.
0-2
Macara -
ECU Ser 00:30 ft Barcelona SC
5-2
EL Nacional 2-0
Ireland  »»  First Division 10.02.2019 Shedule
IRE Div 14:00 ft Galway United
1-2
Cabinteely 1-0
IRE Div 14:00 ft Shelbourne
1-1
Longford 1-1
IRE Div 14:00 ft Wexford
2-2
Drogheda 1-5
Argentina  »»  Prim B Metro 10.02.2019 Shedule
ARG Pri 22:00 ft CA Estudiantes
0-0
Colegiales 0-0
ARG Pri 20:00 ft Acassuso
0-1
Tristan Suarez 0-0
ARG Pri 20:00 ft Fénix
1-1
Sacachispas 0-1
Argentina  »»  Prim B Nacional 11.02.2019 Shedule
ARG Pri 00:00 ft Club Atlético Mitre
1-1
Quilmes 0-0
ARG Pri 23:00 ft Agropecuario
2-0
Atl. Rafaela 1-0
ARG Pri 22:00 ft Instituto
0-1
Brown Adrogue 0-1
ARG Pri 21:00 ft Temperley
2-1
Sarmiento Junin 0-0
ARG Pri 20:00 ft Arsenal Sarandi
2-0
Olimpo Bahia Blanca 1-0
ARG Pri 20:00 ft Gimnasia Jujuy
1-2
Nueva Chicago 1-1
ARG Pri 20:00 ft Platense
3-1
Almagro 2-1
Colombia  »»  Primera B 10.02.2019 Shedule
COL Pri 20:00 ft Orsomarso
2-2
Centauros 0-1
COL Pri 19:00 ft Quindio
4-1
Bogotá 2-0
Colombia  »»  Primera A: Clausura 10.02.2019 Shedule
COL Lig 23:00 ft Huila
1-1
Atl. Nacional 0-0
COL Lig 23:00 ft Itagüí Ditaires
2-1
Patriotas 2-0
COL Lig 21:00 ft La Equidad
0-0
Dep. Cali 0-0
COL Lig 01:00 ft Ind. Medellin
1-1
Unión Magdalena 1-1
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 10.02.2019 Shedule
EUR Eur 18:00 ft Torreperogil
1-1
Alhaurín -
EUR Eur 17:00 ft Jerez
0-0
Mérida AD -
EUR Eur 17:00 ft Martos
0-2
Jaen -
EUR Eur 17:00 ft Osasuna B
2-0
Pena -
EUR Eur 16:30 ft Ciudad de Torredonjimeno
2-2
Antequera -
EUR Eur 16:30 ft Los Barrios
4-1
Atlético Espeleño -
EUR Eur 16:30 ft Villarreal III
1-3
Orihuela -
EUR Eur 16:30 ft Zamora
4-0
Almazán -
EUR Eur 16:00 ft Almagro
1-0
Quintanar del Rey -
EUR Eur 16:00 ft Alondras
1-0
Arosa -
EUR Eur 16:00 ft Arnedo
0-0
Yagüe -
EUR Eur 16:00 ft Arroyo
0-0
Montijo -
EUR Eur 16:00 ft Bergantiños
1-0
Paiosaco -
EUR Eur 16:00 ft Depor
1-1
Ceares -
EUR Eur 16:00 ft Céltiga
1-3
Ferrol -
EUR Eur 16:00 ft Diocesano
2-1
RCP Valverdeño -
EUR Eur 16:00 ft Gimnástica Segoviana
1-1
Cultural Leonesa II -
EUR Eur 16:00 ft Haro
1-0
Oyonesa -
EUR Eur 16:00 ft Huércal-Overa
2-1
Cartagena FC -
EUR Eur 16:00 ft Huétor Tájar
2-1
UD San Pedro -
EUR Eur 16:00 ft Laracha
3-0
Arenteiro -
EUR Eur 16:00 ft Las Rozas
2-0
Villaverde-Boetticher -
EUR Eur 16:00 ft Llerenense
1-2
Aceuchal -
EUR Eur 16:00 ft Marchamalo
1-1
Albacete II -
EUR Eur 16:00 ft Moralo
1-0
Cacereno -
EUR Eur 16:00 ft Motril
2-2
Huétor Vega -
EUR Eur 16:00 ft Náxara
2-0
Agoncillo -
EUR Eur 16:00 ft Olímpico Totana
0-1
Real Murcia II -
EUR Eur 16:00 ft Ourense CF
2-0
Porriño Industrial -
EUR Eur 16:00 ft Cristo Atlético
2-1
La Bañeza -
EUR Eur 16:00 ft Ribadumia
1-1
Boiro -
EUR Eur 16:00 ft Rinconeda Polanco
2-3
Cayón -
EUR Eur 16:00 ft Sestao
2-0
Club Bermeo -
EUR Eur 16:00 ft Somozas
3-1
Barco -
EUR Eur 16:00 ft Tropezon
3-0
Velarde -
EUR Eur 16:00 ft Valdelacalzada
0-0
Atlético Pueblonuevo -
EUR Eur 16:00 ft Villarrubia
3-1
Azuqueca -
EUR Eur 16:00 ft Vimenor
2-1
Siete Villas -
EUR Eur 16:00 ft Xerez Deportivo
4-2
Ceuta -
EUR Eur 16:00 ft Yeclano
5-0
Muleño -
EUR Eur 15:45 ft Mar Menor
1-1
Los Garres -
EUR Eur 15:30 ft Alberite
1-0
River Ebro -
EUR Eur 15:30 ft Alcúdia
0-0
Mercadal -
EUR Eur 15:30 ft Alfaro
3-1
Pradejón -
EUR Eur 15:30 ft Almudévar
1-1
Binéfar -
EUR Eur 15:30 ft Atlético Pulpileño
0-0
Lorca Deportiva -
EUR Eur 15:30 ft Atletico Tomelloso
0-1
Villarrobledo -
EUR Eur 15:30 ft Atlético Tordesillas
0-0
Real Avila -
EUR Eur 15:30 ft Bembibre
1-1
Cultural Cebrereña -
EUR Eur 15:30 ft Calasancio
1-0
Autol -
EUR Eur 15:30 ft CDJ Tamarite
0-1
Zaragoza B -
EUR Eur 15:30 ft Cieza
0-1
Minerva -
EUR Eur 15:30 ft Colunga
1-0
Universidad Oviedo -
EUR Eur 15:30 ft Deportiva Minera (Esp)
1-0
Águilas FC -
EUR Eur 15:30 ft La Solana
2-3
Toledo -
EUR Eur 15:30 ft Leganés II
2-2
Canillas -
EUR Eur 15:30 ft Madridejos
1-0
Villacanas -
EUR Eur 15:30 ft Mora
1-1
Atlético Ibañés -
EUR Eur 15:30 ft Mosconia
1-0
Gijón Industrial -
EUR Eur 15:30 ft Polvorín
3-1
UD Ourense -
EUR Eur 15:30 ft Praviano
0-1
Lealtad -
EUR Eur 15:30 ft Sarinena
2-0
San Juan de Mozarrifar -
EUR Eur 15:30 ft Sóller
3-0
Son Cladera -
EUR Eur 15:30 ft Tuilla
2-1
L'Entregu -
EUR Eur 15:30 ft Utebo
1-2
Belchite 97 -
EUR Eur 15:30 ft Valdivia
2-1
Azuaga -
EUR Eur 15:30 ft Vianés
1-1
Anguiano -
EUR Eur 15:30 ft Villalbés
1-1
Choco -
EUR Eur 15:15 ft Briviesca
0-0
Arandina -
EUR Eur 15:15 ft Beroil Bupolsa
1-1
Sporting Uxama -
EUR Eur 15:15 ft Illueca
0-0
Tarazona -
EUR Eur 15:00 ft Atlético Monzón
0-1
San Lorenzo -
EUR Eur 15:00 ft Borja
3-0
Robres -
EUR Eur 15:00 ft Cádiz II
0-0
Xerez -
EUR Eur 15:00 ft Corellano
0-0
AD San Juan -
EUR Eur 15:00 ft Cortes
2-2
Baztán -
EUR Eur 15:00 ft La Almunia
0-2
Calamocha -
EUR Eur 15:00 ft Pena Deportina
3-0
Murense -
EUR Eur 15:00 ft Sabiñánigo
4-0
Casetas -
EUR Eur 15:00 ft San Claudio
0-4
Marino -
EUR Eur 15:00 ft Villanueva CF
0-3
Brea -
EUR Eur 12:00 ft La Cuadra
1-1
El Cotillo -
EUR Eur 12:00 ft Mensajero
0-0
Atletico Tacoronte 0-0
EUR Eur 12:00 ft Tenerife II
0-0
Tenisca 0-0
EUR Eur 12:00 ft Unión Sur Yaiza
0-1
Guimar -
EUR Eur 11:30 ft Ferriolense
0-3
Formentera -
EUR Eur 11:30 ft Lebrijana
3-0
Guadalcacín -
EUR Eur 11:30 ft Silva
1-2
Compostela -
EUR Eur 11:15 ft Alhaurino
4-1
River Melilla -
EUR Eur 11:15 ft Rincón
1-1
Guadix -
EUR Eur 11:15 ft Sants
1-0
Pobla Mafumet -
EUR Eur 11:00 ft Alcobendas Sport
0-0
Santa Ana -
EUR Eur 11:00 ft Arcos CF (Esp)
0-1
Cordoba B -
EUR Eur 11:00 ft Atarfe Industrial
1-3
Loja -
EUR Eur 11:00 ft Castelldefels
1-2
Prat -
EUR Eur 11:00 ft Castuera
1-1
Coria -
EUR Eur 11:00 ft Cerdanyola del Vallès
2-3
Llagostera -
EUR Eur 11:00 ft Condal
1-1
La Madalena de Morcin -
EUR Eur 11:00 ft Vado
4-1
Llanes -
EUR Eur 11:00 ft Ecija
0-2
Conil -
EUR Eur 11:00 ft CE Europa (Esp)
3-2
Reus Deportiu II -
EUR Eur 11:00 ft UE Figueres
0-1
San Cristobal -
EUR Eur 11:00 ft La Unión CF
0-4
UCAM Murcia II -
EUR Eur 11:00 ft Ciudad Lorca
6-0
Algar -
EUR Eur 11:00 ft Mallorca II
3-1
Felanitx -
EUR Eur 11:00 ft Atlético Mancha Real
1-2
Juventud Torremolinos -
EUR Eur 11:00 ft Martinenc
0-0
Santboià 0-0
EUR Eur 11:00 ft Paiporta
1-0
Jove Español -
EUR Eur 11:00 ft Polideportivo Almeria
0-0
Palo -
EUR Eur 11:00 ft Pozuelo Alarcón
0-1
Atlético de Pinto -
EUR Eur 11:00 ft Real Aviles
0-1
Llanera -
EUR Eur 11:00 ft San Martin
3-0
Siero -
EUR Eur 11:00 ft San Roque
1-0
Lucena -
EUR Eur 11:00 ft Sant Andreu
1-0
Terrassa (Esp) -
EUR Eur 11:00 ft Sevilla III
1-3
Puente Genil -
EUR Eur 11:00 ft Socuéllamos
2-0
La Roda -
EUR Eur 11:00 ft Torre Levante
0-0
La Nucía -
EUR Eur 11:00 ft UP Plasencia
1-0
Olivenza -
EUR Eur 11:00 ft Utrera
2-1
Coria C.F. (Esp) -
EUR Eur 11:00 ft Varea
6-2
CDFC La Calzada -
EUR Eur 11:00 ft Vélez
2-2
Linares Deportivo -
EUR Eur 11:00 ft Vilafranca
0-1
Granollers -
EUR Eur 10:45 ft Llosetense
1-0
Esporles -
EUR Eur 10:30 ft Parla
1-0
RSD Alcala -
EUR Eur 10:30 ft Carabanchel
2-0
Rayo Vallecano B -
EUR Eur 10:30 ft Deportivo Alaves II
5-3
Berio -
EUR Eur 10:30 ft EDMF Churra
0-4
CAP Ciudad de Murcia -
EUR Eur 10:30 ft Eldense
0-1
Saguntino -
EUR Eur 10:30 ft Espinardo Atlético
0-1
Mazarron FC -
EUR Eur 10:30 ft Getafe B
1-0
Alcorcón II -
EUR Eur 10:30 ft Móstoles
0-0
San Agustin del Guadalix -
EUR Eur 10:30 ft Portugalete
1-0
Amurrio -
EUR Eur 10:30 ft San Fernando de Henares
1-1
Tres Cantos -
EUR Eur 10:30 ft Tarancón
1-0
Ciudad Real -
EUR Eur 10:30 ft Trival Valderas
3-0
Vicálvaro -
EUR Eur 10:00 ft Extremadura UD II
2-0
Calamonte -
EUR Eur 10:00 ft Santutxu
0-1
Basconia -
Paraguay  »»  Division Profesional: Clausura 10.02.2019 Shedule
PAR Pri 23:30 ft Cerro Porteno
3-1
River Plate 1-0
PAR Pri 22:00 ft Deportivo Santaní
1-2
Nacional Asuncion 0-2
Egypt  »»  Premier League 10.02.2019 Shedule
EGY Pre 16:00 ft Wadi Degla
1-3
El Ettehad El Sakandary 1-2
Turkey  »»  Süper Lig 10.02.2019 Shedule
TUR Sup 16:00 ft Galatasaray
3-1
Trabzonspor 2-1
TUR Sup 13:00 ft Goztepe
3-2
Alanyaspor 2-1
TUR Sup 10:30 ft Konyaspor
1-1
Yeni Malatyaspor 0-0
Poland  »»  Mineiro 2 10.02.2019 Shedule
POL Mło 18:00 ft Tricordiano
0-3
Betinense -
Scotland  »»  Scottish Cup 10.02.2019 Shedule
SCO Fa 15:30 ft Aberdeen
4-1
Queen of South 0-0
SCO Fa 15:00 ft Hearts
4-0
Auchinleck Talbot 3-0
SCO Fa 13:30 ft Celtic
5-0
St Johnstone 2-0
South Korea  »»  Santhosh Trophy 10.02.2019 Shedule
SOU K L 23:00 ft Daman & Diu
0-0
Lakshadweep -
SOU K L 23:00 ft Goa
1-0
Madhya Pradesh -
SOU K L 23:00 ft Meghalaya
3-0
Tripura -
SOU K L 23:00 ft Punjab
3-1
Haryana -
SOU K L 23:00 ft Uttar Pradesh
1-0
Himachal Pradesh -
Switzerland  »»  Challenge League 10.02.2019 Shedule
SWI Cha 13:30 ft Chiasso
2-1
Servette 2-1
SWI Cha 13:30 ft Wil
1-1
Schaffhausen 1-0
Turkey  »»  3. Lig: Group 3 10.02.2019 Shedule
TUR 3.L 10:30 ft Bergama Bld.
0-2
Pazarspor 0-0
TUR 3.L 10:30 ft Duczespor
1-1
Tekirova Bld. 0-0
TUR 3.L 10:30 ft Bursa Niluferspor
2-1
Fatsa Belediyespor 1-0
TUR 3.L 10:30 ft Kocaelispor
1-2
Halide Edip Adıvar SK 0-1
TUR 3.L 10:30 ft Körfez Spor
0-4
Nevsehirspor 0-2
TUR 3.L 10:30 ft Nazillispor
2-1
Tire 1922 0-0
TUR 3.L 10:30 ft Serik Belediyespor
3-1
Bucaspor Izmir 0-1
TUR 3.L 10:30 ft Sultanbeyli Belediye
0-0
Yeni Altındağ BS 0-0
TUR 3.L 10:30 ft Corum
1-0
Golcukspor 0-0
TUR 3.L 10:00 ft Adıyaman 1954 Spor
1-1
Kizilcabolukspor 0-1
TUR 3.L 10:00 ft Artvin Hopaspor
1-0
Kozanspor 1-0
TUR 3.L 10:00 ft Batman Petrolspor
0-3
Ergene Velimeşespor 0-2
TUR 3.L 10:00 ft Bayburt Cenclik
4-1
Turgutluspor 2-1
TUR 3.L 10:00 ft Cizre Basra
1-1
Muglaspor 0-0
TUR 3.L 10:00 ft Yeni D.
2-0
Erzincanspor 0-0
TUR 3.L 10:00 ft Elaziz Belediyespor
2-0
Kırşehir Belediyespor 1-0
TUR 3.L 10:00 ft Erzin
3-2
Karaköprü Belediyespor 3-2
TUR 3.L 10:00 ft Vanspor Bld.
0-0
Erokspor 0-0
TUR 3.L 10:00 ft Yeni Orduspor
1-1
Osmaniyespor 0-0
TUR 3.L 10:00 ft Yomraspor
0-0
Gebzespor 0-0
Australia  »»  A-League 10.02.2019 Shedule
AUS A-L 06:00 Melbourne V.
-
Perth Glory -
AUS A-L 06:00 ft Melbourne V.
1-2
Perth Glory 0-0
Austria  »»  1. Liga 10.02.2019 Shedule
AUT Ers 15:00 ft Amstetten
2-2
Neustadt -
AUT Ers 15:00 ft Austria (Am)
2-0
Wattens -
AUT Ers 15:00 ft Superfund Pasching
5-0
BW Linz -
AUT Ers 15:00 ft Kapfenberg
1-1
SAK Klagenfurt -
AUT Ers 15:00 ft Anif
3-2
Lafnitz -
AUT Ers 15:00 ft Vorwarts Steyr
1-0
A. Lustenau -
Belgium  »»  Second Division 10.02.2019 Shedule
BEL Exq 15:00 ft Wilrijk
3-1
St. Gilloise 0-0
Greece  »»  Football League 10.02.2019 Shedule
GRE Foo 13:00 ft Platamona
0-0
Panachaiki 0-0
GRE Foo 13:00 ft Aittitos Spata
0-0
Platanias FC 0-0
GRE Foo 13:00 ft Irodotos
1-1
Iraklis 0-0
GRE Foo 13:00 ft Karaiskakis
0-1
Volos NFC 0-1
GRE Foo 13:00 ft Kerkyra
1-2
Larisa 0-1
GRE Foo 13:00 ft Kissamikos
4-1
Sparti 2-0
Mexico  »»  Ascenso MX 11.02.2019 Shedule
MEX Lig 00:00 ft Atlante
4-0
Leones Negros 3-0
MEX Lig 03:00 ft Cimarrones de Sonora
0-0
Mineros de Zacatecas 0-0
MEX Lig 01:00 ft Cafetaleros de Tapachula
2-0
Alebrijes de Oaxaca 0-0
MEX Lig 01:00 ft FC Juárez
0-1
Venados 0-0
Switzerland  »»  Super League 10.02.2019 Shedule
SWI Sup 15:00 ft Xamax
2-1
Luzern 2-0
SWI Sup 15:00 ft Sion
2-2
Lugano 1-1
SWI Sup 15:00 ft Thun
1-1
Young Boys 0-1
Turkey  »»  2. Lig: Kirmizi 10.02.2019 Shedule
TUR Tff 10:30 ft Konya Sekerspor
2-2
Sivas 4 Eylül Belediye... 1-0
TUR Tff 10:30 ft Bandirmaspor
2-1
Kırklarelispor 0-0
TUR Tff 10:30 ft Bayrampasa
0-1
Ankara Demirspor 0-0
TUR Tff 10:30 ft Bodrumspor
3-0
Gaziantepspor -
TUR Tff 10:30 ft Dar. Genclerbirligi
0-3
Fethiyespor 0-0
TUR Tff 10:30 ft F. Karagumruk
2-1
Kahramanmaras 0-1
TUR Tff 10:30 ft Hacettepe
1-1
Diyarbakir Diski 1-0
TUR Tff 10:30 ft Kastamonuspor
0-1
Inegolspor 0-1
TUR Tff 10:30 ft Manisa BBSK
0-3
Etimesgut 0-2
TUR Tff 10:30 ft Nigde Bld.
5-1
V. Manisaspor 1-0
TUR Tff 10:30 ft Samsunspor
1-0
Eyupspor 0-0
TUR Tff 10:30 ft Tarsus
0-3
Menemen Bld. 0-0
TUR Tff 10:30 ft Tokatspor
0-1
Tuzlaspor 0-0
TUR Tff 10:30 ft Usak S. G.
0-0
Sakaryaspor 0-0
TUR Tff 10:00 ft Sanliurfaspor
0-1
Zonguldak K. 0-1
Australia  »»  Premier League 10.02.2019 Shedule
AUS Bri 22:00 ft Freedom Fighters
0-0
Belize Defence Force -
AUS Bri 02:00 ft Belmopan Bandits
1-1
Hankook Verdes -
AUS Bri 01:30 ft Placencia Assassins
2-1
Police United -
AUS Bri 01:30 ft San Pedro Bull Sharks
4-1
Wagiya -
Belgium  »»  Pro League 10.02.2019 Shedule
BEL Jup 19:00 ft Gent
1-2
Mouscron Peruwelz 0-1
BEL Jup 17:00 ft Anderlecht
0-0
Waregem 0-0
BEL Jup 13:30 ft Cercle Brugge
2-2
Club Brugge 1-2
Costa Rica  »»  Primera División 11.02.2019 Shedule
COS Pri 00:00 ft San Carlos
3-1
U.C.R. 0-0
COS Pri 23:05 ft Guadalupe
0-0
Herediano 0-0
COS Pri 21:05 ft Limon
0-2
Grecia 0-1
COS Pri 19:30 ft Carmelita
0-3
Cartagines 0-1
COS Pri 02:00 ft Saprissa
0-0
Alajuelense 0-0
COS Pri 00:00 ft Santos DG
0-1
Zeledon 0-0
Cyprus  »»  1. Division 10.02.2019 Shedule
CYP Fir 16:00 ft AEK Larnaca
2-0
Alki Oroklini 1-0
CYP Fir 15:00 ft Omonia
2-2
Doxa 0-2
CYP Fir 14:00 ft Paralimni
0-2
APOEL 0-1
Czech Republic  »»  Czech Liga 10.02.2019 Shedule
CZE Gam 16:00 ft Sparta Prague
1-0
Bohemians 1905 0-0
CZE Gam 15:00 ft Ostrava
1-0
Bohemians 1905 -
CZE Gam 15:00 ft Dukla Prague
2-0
Pribram -
CZE Gam 15:00 ft Sigma Olomouc
1-0
Slovacko -
CZE Gam 15:00 ft Slovacko
1-1
Sparta Prague -
CZE Gam 15:00 ft Liberec
0-0
Opava -
CZE Gam 15:00 ft Sparta Prague
3-2
Teplice -
CZE Gam 15:00 ft Teplice
0-0
Liberec -
CZE Gam 15:00 ft Plzen
1-0
Sigma Olomouc -
CZE Gam 15:00 ft Zlin
2-2
Plzen -
Greece  »»  Super League 10.02.2019 Shedule
GRE Sup 17:30 ft PAOK
3-1
Olympiakos Piraeus 2-0
GRE Sup 17:00 ft Atromitos
1-0
Levadiakos 1-0
GRE Sup 13:00 ft AEK (Gre)
1-0
OFI Crete 1-0
Mexico  »»  Liga MX 11.02.2019 Shedule
MEX Pri 00:00 ft Santos Laguna
1-1
Club Tijuana 0-1
MEX Pri 18:00 ft Toluca
1-1
Cruz Azul 0-1
MEX Pri 03:00 ft Necaxa
3-3
Guadalajara Chivas 0-1
MEX Pri 01:00 ft Club America
0-3
Club Leon 0-1
MEX Pri 01:00 ft Pachuca
2-0
Monarcas 0-0
Netherlands  »»  Eredivisie 10.02.2019 Shedule
NET Ere 15:45 ft Utrecht
2-2
PSV 2-0
NET Ere 13:30 ft Emmen
3-2
Den Haag 2-0
NET Ere 13:30 ft Groningen
2-1
Vitesse 1-1
NET Ere 11:15 ft Sittard
4-1
Excelsior 2-0
Poland  »»  Ekstraklasa 10.02.2019 Shedule
POL Eks 17:00 ft Plock
0-1
Legia 0-0
POL Eks 14:30 ft Arka Gdynia
1-2
Korona Kielce 0-2
Romania  »»  Liga I 10.02.2019 Shedule
ROM Lig 19:00 ft Universitatea Craiova
2-0
CFR Cluj 1-0
ROM Lig 16:30 ft Politehnica Iasi
1-0
Gaz Metan Medias 1-0
ROM Lig 10:00 ft Dunărea Călăraşi
2-1
Concordia 1-1
Slovenia  »»  1. SNL 10.02.2019 Shedule
SLO Prv 15:00 ft Aluminij
0-3
Maribor 0-1
SLO Prv 15:00 ft Domzale
4-0
Aluminij -
SLO Prv 15:00 ft ND Gorica
1-0
Triglav 1-0
SLO Prv 15:00 ft Krsko
5-1
Celje -
SLO Prv 15:00 ft Maribor
2-1
ND Gorica -
SLO Prv 15:00 ft O. Ljubljana
0-1
Celje 2-1
SLO Prv 15:00 ft Triglav
3-2
O. Ljubljana -
SLO Prv 12:00 ft Velenje
0-1
Mura -
South Africa  »»  PSL 10.02.2019 Shedule
SAF Pre 13:30 ft Baroka
2-2
Bloem Celtic 2-1
SAF Pre 13:30 ft Golden Arrows
2-3
Supersport Utd 0-2
Sudan  »»  Sudani Premier League 10.02.2019 Shedule
SUD Sud 13:30 ft Al-Ahly Merowe
1-1
Hay Al Wadi -
Turkey  »»  1. Lig 10.02.2019 Shedule
TUR Ban 16:00 ft Denizlispor
1-0
Altinordu 0-0
TUR Ban 13:00 ft Adanaspor AS
2-3
Altay 2-0
TUR Ban 13:00 ft Istanbulspor AS
2-0
Adanademirspor 0-0
TUR Ban 10:30 ft Balikesirspor
3-1
Elazigspor 1-0
TUR Ban 10:30 ft Boluspor
1-1
Afjet Afyonspor 1-0
Venezuela  »»  Primera División 10.02.2019 Shedule
VEN Pri 22:00 ft Academia Puerto Cabello
1-1
Trujillanos 1-0
VEN Pri 20:00 ft Esppor Club
1-0
Dep. Anzoategui 1-0
VEN Pri 20:00 ft Dep. Tachira
2-1
Caracas 0-0
VEN Pri 19:00 ft Llaneros
3-3
Mineros 0-1
Wales  »»  Premier League 10.02.2019 Shedule
WAL Pre 14:30 ft Inter Cardiff
3-0
Newi Cefn Druids 0-0
Zambia  »»  Super League 10.02.2019 Shedule
ZAM Sup 13:00 ft Zanaco
4-3
Kitwe United 4-2
Albania  »»  1st Division 10.02.2019 Shedule
ALB 1st 13:00 ft Besëlidhja Lezhë
1-0
Vora 0-0
ALB 1st 13:00 ft Dinamo Tirana
2-0
Iliria Fushë-Krujë 1-0
ALB 1st 13:00 ft Pogradeci
0-3
Bylis 0-0
ALB 1st 13:00 ft Tomori Berat
3-2
Apolonia Fier 0-1
ALB 1st 13:00 ft Vllaznia
3-0
Shenkolli 1-0
Albania  »»  Superliga 10.02.2019 Shedule
ALB Sup 16:00 ft Teuta
0-0
Kamza 0-0
ALB Sup 13:00 ft Kukesi (Alb)
0-1
KF Tirana 0-0
ALB Sup 13:00 ft Luftëtari Gjirokastër
0-0
Flamurtari 0-0
Andorra  »»  1a Divisió 10.02.2019 Shedule
AND 1aD 17:00 ft Engordany
1-0
Inter Club d'Escaldes 0-1
AND 1aD 15:00 ft Lusitans
1-2
UE Santa Coloma 1-2
AND 1aD 11:00 ft Encamp
1-2
Sant Julià 1-1
AND 1aD 11:00 ft FC Santa Coloma
1-0
Ordino -
Andorra  »»  2a Divisió 10.02.2019 Shedule
AND 2aD 19:00 ft Atlètic Club d'Escaldes
3-1
La Massana -
AND 2aD 13:00 ft Inter Club d'Escaldes II
7-0
Ranger's -
Argentina  »»  Argentino A 10.02.2019 Shedule
ARG Tor 23:00 ft Def. Belgrano Villa Ra...
2-1
Villa Mitre 1-1
ARG Tor 22:00 ft Chaco For Ever
1-4
Estudiantes Río Cuarto 0-1
ARG Tor 21:15 ft Deportivo Maipu
2-0
Boca Unidos 0-0
ARG Tor 20:00 ft Deportivo Camioneros
2-1
Sol de Mayo 1-0
ARG Tor 20:00 ft Gimnasia E.R.
1-1
Unión Sunchales 0-0
ARG Tor 20:00 ft San Jorge Tucumán
4-0
Huracán Las Heras 1-0
ARG Tor 20:00 ft Sansinena
1-0
Alvarado 1-0
ARG Tor 12:20 ft Sarmiento Resistencia
0-0
Sportivo Desamparados 0-0
ARG Tor 00:30 ft Cipolletti
2-0
Deportivo Roca 0-0
Argentina  »»  Prim C Metro 10.02.2019 Shedule
ARG Pri 20:30 ft San Martín Burzaco
2-2
Berazategui 2-0
ARG Pri 20:00 ft Argentino de Quilmes
3-0
Porvenir 0-0
ARG Pri 20:00 ft Cañuelas
2-2
Excursionistas 0-1
ARG Pri 20:00 ft Deportivo Armenio
3-1
Ituzaingó 1-0
Aruba  »»  Division di Honor 11.02.2019 Shedule
ABW Div 00:00 ft Caiquetio
1-3
Nacional -
ABW Div 22:00 ft RCA
8-0
River Plate -
ABW Div 00:30 ft Brazil Juniors
1-2
Estrella (Chi) -
Australia  »»  Queensland 10.02.2019 Shedule
AUS Que 06:00 ft Sunshine Coast
0-3
Brisbane City -
Azerbaijan  »»  Premyer Liqa 10.02.2019 Shedule
AZE Pre 12:30 ft Səbail
0-2
Zira 0-1
AZE Pre 10:00 ft Neftci Baku
2-0
Inter Baku 1-0
Barbados  »»  Premier League 11.02.2019 Shedule
BRB Pre 00:00 ft Empire Club
2-1
Paradise -
BRB Pre 22:00 ft Weymouth Wales
3-0
Brittons Hill -
BRB Pre 20:00 ft Barbados Soccer Academy
2-6
Notre Dame -
BRB Pre 01:00 ft BDF
7-0
Youth Milan -
Belgium  »»  Promotion: Group D 10.02.2019 Shedule
BEL Pro 14:00 Avanti
-
Pepingen-Halle -
BEL Pro 14:00 Lebbeke
-
Melsele -
BEL Pro 14:00 Jong Lede
-
Wolvertem Merchtem -
BEL Pro 14:00 Merelbeke
-
Torhout -
BEL Pro 14:00 Sporting Kampenhout
-
Eendracht Wervik -
BEL Pro 14:00 Voorwaarts Zwevezele
-
Oostkamp -
BEL Pro 14:00 Woluwe Zaventem
-
Wingene -
BEL Pro 14:00 Zelzate
-
Wetteren Kwatrecht -
BEL Pro 14:00 ft Avanti
2-0
Pepingen-Halle -
BEL Pro 14:00 ft Waltwilder
1-1
Lenaarts -
BEL Pro 14:00 ft Eendracht Termien
0-2
Houtvenne -
BEL Pro 14:00 ft Helson Helchteren
1-2
Wellen -
BEL Pro 14:00 ft Jong Lede
0-1
Wolvertem Merchtem -
BEL Pro 14:00 ft Merelbeke
3-3
Torhout -
BEL Pro 14:00 ft Nijlen
0-1
Bornem -
BEL Pro 14:00 ft K.RC. Mechelen
3-0
Leopoldsburg -
BEL Pro 14:00 ft Sporting Kampenhout
1-1
Eendracht Wervik -
BEL Pro 14:00 ft Ternesse
1-1
Lyra -
BEL Pro 14:00 ft Voorwaarts Zwevezele
5-2
Oostkamp -
BEL Pro 14:00 ft Woluwe Zaventem
0-2
Wingene -
BEL Pro 14:00 ft Zelzate
1-2
Wetteren Kwatrecht -
BEL Pro 14:00 ft Zwarte Leeuw
3-0
Tienen -
Belgium  »»  Provincial: West-Vlaanderen 10.02.2019 Shedule
BEL Pro 14:00 ft SC Aarschot
1-1
Hoeilaart -
BEL Pro 14:00 ft Amblève
2-2
UCE Liège -
BEL Pro 14:00 ft Antoing
2-2
Montignies -
BEL Pro 14:00 ft Appelterre-Eichem
2-0
Bambrugge -
BEL Pro 14:00 ft Belceil
5-0
Gosselies Sports -
BEL Pro 14:00 ft Berg en Dal
2-2
KVV Duffel -
BEL Pro 14:00 ft Biesme
1-1
Rhisnes -
BEL Pro 14:00 ft Blankenberge
3-1
Rac. Waregem -
BEL Pro 14:00 ft Boitsfort
3-3
Stade Everois -
BEL Pro 14:00 ft Borght-Humbeek
2-2
Veltem -
BEL Pro 14:00 ft Cointe-Liege
2-2
Trooz -
BEL Pro 14:00 ft Dadizele
3-1
Excelsior Zedelgem -
BEL Pro 14:00 ft Damme
2-1
Meulebeke -
BEL Pro 14:00 ft Dendermonde
2-2
Eendracht Aalter -
BEL Pro 14:00 ft Drongen
0-2
Ninove -
BEL Pro 14:00 ft Elene-Grotenberge
0-0
Excelsior Mariakerke -
BEL Pro 14:00 ft ES de la Molignée
2-5
Arquet -
BEL Pro 14:00 ft Estaimbourg
1-5
RAS Monceau -
BEL Pro 14:00 ft HIH Hoepertingen
2-1
Huvo Jeuk -
BEL Pro 14:00 ft HO Kalken
2-2
Ardennen -
BEL Pro 14:00 ft Houdeng
5-3
SG-Tertre Hautrage -
BEL Pro 14:00 ft Jong Zulte
5-0
Adegem -
BEL Pro 14:00 ft JS Fizoise
1-1
Wanze / Bas-Oha -
BEL Pro 14:00 ft Kosova Schaerbeek
1-2
Etterbeek -
BEL Pro 14:00 ft Lochristi
6-1
Sottegem -
BEL Pro 14:00 ft Loyers
3-1
Ligny -
BEL Pro 14:00 ft Neufvilles
0-4
Anderlues -
BEL Pro 14:00 ft Nismes
1-3
Gedinnois -
BEL Pro 14:00 ft Oostduinkerke
1-2
Deerlijk Sport -
BEL Pro 14:00 ft Oostnieuwkerke
3-2
KSKV -
BEL Pro 14:00 ft Ougrée
1-5
Stade Disonais -
BEL Pro 14:00 ft PAC Buzet
2-1
Soignies Sports -
BEL Pro 14:00 ft Pâturages
3-3
Le Roeulx -
BEL Pro 14:00 ft Poperinge
1-2
Lauwe -
BEL Pro 14:00 ft Raeren
0-0
Ster-Francorchamps -
BEL Pro 14:00 ft Rechain
2-1
Braives -
BEL Pro 14:00 ft Renaissance Forestoise
0-5
Bruxelles -
BEL Pro 14:00 ft Retie Branddonk
2-2
Schriek -
BEL Pro 14:00 ft Rhodienne-De Hoek
1-2
Liedekerke -
BEL Pro 14:00 ft Deurne
0-2
Mariekerke -
BEL Pro 14:00 ft Saint-Josse
0-0
Schaerbeek-Evere -
BEL Pro 14:00 ft Saint-Michel
4-2
Jodoigne -
BEL Pro 14:00 ft Sint-Job
1-0
K. Kontich -
BEL Pro 14:00 ft Sprimont-Comblain II
2-0
Beaufays -
BEL Pro 14:00 ft Spy
5-1
Pesche -
BEL Pro 14:00 ft Torpedo Hasselt
0-2
Beringen -
BEL Pro 14:00 ft VC Herentals
2-1
Oppuurs -
BEL Pro 14:00 ft Villers-La-Ville
0-3
Union Lasne-Ohain -
BEL Pro 14:00 ft Waterloo
1-3
Bleid -
BEL Pro 14:00 ft Weywertz
2-2
Aubel -
BEL Pro 14:00 ft Wielsbeke
1-3
Boezinge -
BEL Pro 14:00 ft Witgoor Sport
3-0
Lille -
BEL Pro 14:00 ft Zepperen-Brustem
3-1
Melo Zonhoven -
BEL Pro 13:30 ft KV Tervuren-Duisburg
0-0
Linden -
Belgium  »»  Third Division: Group B 10.02.2019 Shedule
BEL Thi 14:00 ft Berchem
0-2
Hades -