Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 15.02.2019 Shedule
INT Clu 10:00 Usti nad Labem
-
Chrudim -
INT Clu 19:00 ft Holstein Kiel (Am)
2-0
Heider SV -
INT Clu 18:30 ft Rosenborg 2
3-1
Levanger -
INT Clu 18:00 ft Syrianska
1-2
Linköping City 1-1
INT Clu 17:00 ft Bryne
2-6
Jerv -
INT Clu 17:00 ft Raufoss
1-0
Skeid 1-0
INT Clu 16:30 ft Hertha
1-1
Amstetten -
INT Clu 16:00 ft Austria (Am)
3-2
Wiener SC -
INT Clu 16:00 ft Tromso
3-0
Alta 1-0
INT Clu 15:00 ft Aalesund
0-2
Molde 0-1
INT Clu 15:00 ft Lisen
3-2
Prostejov -
INT Clu 15:00 ft Oedt
1-3
Vorwarts Steyr -
INT Clu 15:00 ft Sarpsborg 08
0-2
Ull/Kisa 0-0
INT Clu 14:00 ft Arsenal Tula
0-2
Zhodino 0-2
INT Clu 14:00 ft Horn
1-1
Vitkovice (Cze) 1-1
INT Clu 13:00 ft Olimpik Donetsk
4-0
Tobol -
INT Clu 13:00 ft Sarpsborg 08
3-1
Flora 0-1
INT Clu 12:00 ft Stromsgodset
0-5
Bodo/Glimt 0-3
Brazil  »»  Copa do Brasil 15.02.2019 Shedule
BRA Cop 00:30 ft Fast Clube
1-6
Oeste 0-2
BRA Cop 00:30 ft Sinop
1-2
Santa Cruz 0-1
Brazil  »»  Acreano 15.02.2019 Shedule
BRA Acr 01:00 ft Náuas
0-4
Atlético Acreano -
Brazil  »»  Paulista A1 15.02.2019 Shedule
BRA Cam 23:00 ft RB Brasil
3-1
Botafogo SP 2-1
BRA Cam 20:45 ft Ituano
2-0
Mirassol 0-0
Germany  »»  Bundesliga 15.02.2019 Shedule
GER Bun 19:30 ft Augsburg
2-3
Bayern Munich 2-2
Italy  »»  Serie A 15.02.2019 Shedule
ITA Ser 19:30 ft Juventus
3-0
Frosinone 2-0
Spain  »»  Primera División 15.02.2019 Shedule
SPA Pri 20:00 ft Eibar
2-2
Getafe 0-1
Germany  »»  Oberliga: Westfalen 15.02.2019 Shedule
GER Obe 19:00 Süderelbe
-
Altona -
GER Obe 18:30 Cloppenburg
-
Uphusen -
GER Obe 18:30 Osdorf
-
Niendorfer TSV -
GER Obe 18:00 Concordia
-
HEBC -
GER Obe 18:30 ft Oberneuland
3-1
SFL Bremerhaven 1-0
GER Obe 18:30 ft Osdorf
1-2
Niendorfer TSV 0-1
GER Obe 18:30 ft Sprockhovel
1-1
Ahlen 0-0
GER Obe 18:30 ft SC Victoria Hamburg
14-0
Pinneberg 8-0
GER Obe 18:00 ft Concordia
5-2
HEBC 1-1
Germany  »»  Regionalliga: West 15.02.2019 Shedule
GER Reg 18:00 ft Hertha Berlin (Am)
2-1
Meuselwitz 1-0
GER Reg 17:00 ft Lippstadt
1-0
Köln (Am) 0-0
England  »»  League One 15.02.2019 Shedule
ENG Lea 19:45 ft Sunderland
2-2
Accrington 0-1
Germany  »»  3. Liga 15.02.2019 Shedule
GER 3. 18:00 ft Unterhaching
1-2
Wehen 1-1
Germany  »»  2. Bundesliga 15.02.2019 Shedule
GER 2. 17:30 ft Paderborn
3-2
Köln 0-1
GER 2. 17:30 ft Sandhausen
1-1
Darmstadt 1-1
Italy  »»  Serie B 15.02.2019 Shedule
ITA Ser 20:00 ft Palermo
1-1
Brescia 0-0
Spain  »»  Segunda División 15.02.2019 Shedule
SPA Seg 20:00 ft Cordoba
1-2
Granada CF 1-2
England  »»  FA Cup 15.02.2019 Shedule
ENG Fa 19:45 ft QPR
0-1
Watford 0-1
France  »»  National 15.02.2019 Shedule
FRA Nat 19:00 Avranches
-
Rodez -
FRA Nat 19:00 Chambly
-
Quevilly -
FRA Nat 19:00 Cholet
-
Drancy JA -
FRA Nat 19:00 Dunkerque
-
Tours -
FRA Nat 19:00 Entente S.S.G.
-
Bourg Peronnas -
FRA Nat 19:00 Le Mans
-
Villefranche -
FRA Nat 19:00 Lyon Duchere
-
Laval -
FRA Nat 19:00 Marignane Gignac
-
Boulogne -
FRA Nat 19:00 Pau
-
Concarneau -
FRA Nat 19:00 ft Avranches
2-1
Rodez 0-1
FRA Nat 19:00 ft Cholet
2-0
Drancy JA 0-0
FRA Nat 19:00 ft Dunkerque
0-0
Tours 0-0
FRA Nat 19:00 ft Entente S.S.G.
1-1
Bourg Peronnas 1-1
FRA Nat 19:00 ft Le Mans
0-1
Villefranche 0-0
FRA Nat 19:00 ft Lyon Duchere
3-1
Laval 1-0
FRA Nat 19:00 ft Marignane Gignac
0-0
Boulogne 0-0
FRA Nat 19:00 ft Pau
0-1
Concarneau 0-0
France  »»  Ligue 2 15.02.2019 Shedule
FRA Lig 19:00 ft Auxerre
1-0
Clermont 0-0
FRA Lig 19:00 ft Chateauroux
1-2
Orleans 0-0
FRA Lig 19:00 ft GFCO Ajaccio
1-1
Brest 1-0
FRA Lig 19:00 ft Le Havre
0-2
Nancy 0-1
FRA Lig 19:00 ft Lorient
2-1
Red Star 2-0
FRA Lig 19:00 ft Niort
1-1
Troyes 1-0
FRA Lig 19:00 ft Paris FC
1-1
Ajaccio 1-0
FRA Lig 19:00 ft Valenciennes
3-2
Grenoble 2-1
France  »»  Ligue 1 15.02.2019 Shedule
FRA Lig 19:45 ft Lyon
2-1
Guingamp 2-1
FRA Lig 18:00 ft Nimes
2-0
Dijon 1-0
Portugal  »»  Primeira Liga 15.02.2019 Shedule
POR Por 20:30 ft Rio Ave
1-2
Santa Clara 1-1
Croatia  »»  1. HNL 15.02.2019 Shedule
CRO 1. 17:00 ft Lok. Zagreb
0-0
Rudeš 0-0
Denmark  »»  Superliga 15.02.2019 Shedule
DEN Sup 18:00 ft Sonderjyske
0-2
Aarhus 0-1
Denmark  »»  CFA: Group D 15.02.2019 Shedule
DEN Can 18:00 ft Martigues
0-0
Monts Or Azergues 0-0
Iran  »»  Persian Gulf Cup 15.02.2019 Shedule
IRA Pro 12:30 ft Paykan
0-1
Sepahan 0-1
IRA Pro 12:30 ft Sepidrood Rasht
1-1
Machine Sazi Tabriz 0-0
IRA Pro 12:00 ft Teraktor
1-0
Esteghlal TEH 0-0
Morocco  »»  GNF 1 15.02.2019 Shedule
MOR Bot 18:00 ft Rapide Oued Zem
1-1
Olympique de Safi 0-0
Saudi Arabia  »»  Pro League 15.02.2019 Shedule
SAU Sau 13:50 Al-Faisaly
-
Al-Fath -
SAU Sau 16:20 ft Al-Raed
1-1
Al-Ittihad 1-0
SAU Sau 14:30 ft Al-Shabab
1-0
Al Wahda 1-0
Ireland  »»  Premier Division 15.02.2019 Shedule
IRE Pre 19:45 ft Bohemians
1-0
Finn Harps 1-0
IRE Pre 19:45 ft Derry City
3-0
UC Dublin 1-0
IRE Pre 19:45 ft Dundalk
1-1
Sligo 0-1
IRE Pre 19:45 ft St. Patricks
1-0
Cork City 1-0
IRE Pre 19:45 ft Waterford
1-2
Shamrock 1-0
Argentina  »»  Prim B Metro 15.02.2019 Shedule
ARG Pri 20:00 ft Justo José de Urquiza
2-2
San Telmo 1-1
Colombia  »»  Copa Colombia 15.02.2019 Shedule
COL Col 00:30 ft Santa Fe
1-0
Bogotá 0-0
COL Col 00:00 ft Valledupar
3-3
Cucuta 1-1
Colombia  »»  Primera A: Clausura 15.02.2019 Shedule
COL Lig 00:30 ft Dep. Cali
2-1
Deportes Tolima 2-1
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 15.02.2019 Shedule
EUR Eur 21:00 ft Buzanada
3-1
Ibarra -
EUR Eur 21:00 ft Unión Viera
2-1
Tamaraceite -
Paraguay  »»  Division Profesional: Clausura 15.02.2019 Shedule
PAR Pri 22:30 ft Sp. Luqueno
0-2
Guarani 0-0
Europe  »»  Premier League 15.02.2019 Shedule
EUR Eur 12:00 ft Herafyee Halab
1-0
Majd 0-0
EUR Eur 12:00 ft Al Sahel
1-0
Al Ittihad 1-0
EUR Eur 12:00 ft Al Shorta
1-1
Karama 0-1
EUR Eur 12:00 ft Taliya
0-0
Al Jaish 0-0
EUR Eur 12:00 ft Jabala
0-1
Teshrin 0-0
EUR Eur 12:00 ft Wathbah
0-0
Wahda 0-0
Serbia  »»  Super Liga 15.02.2019 Shedule
SER Sup 16:00 ft FK Vozdovac (Srb)
4-0
Napredak 3-0
Egypt  »»  Premier League 15.02.2019 Shedule
EGY Pre 17:00 ft Arab Contractors
2-0
Tala El Geish 1-0
EGY Pre 14:00 ft Haras El Hodood
2-2
Petrojet 1-1
Scotland  »»  Challenge Cup 15.02.2019 Shedule
SCO Cha 19:45 ft Ross County
2-1
East Fife 2-1
Turkey  »»  Süper Lig 15.02.2019 Shedule
TUR Sup 17:30 ft Yeni Malatyaspor
1-2
Besiktas 0-0
Austria  »»  Cup 15.02.2019 Shedule
AUT Ofb 18:00 ft Grazer
2-1
Austria Vienna 0-1
South Korea  »»  Santhosh Trophy 15.02.2019 Shedule
SOU K L 23:00 ft Chandigarh
0-1
J & K -
SOU K L 23:00 ft Delhi
2-1
Uttarakhand -
SOU K L 23:00 ft Himachal Pradesh
4-0
Haryana -
SOU K L 23:00 ft Manipur
1-2
Assam -
SOU K L 23:00 ft Uttar Pradesh
0-1
Punjab -
Switzerland  »»  Challenge League 15.02.2019 Shedule
SWI Cha 19:00 ft Winterthur
3-0
Vaduz 2-0
Australia  »»  A-League 15.02.2019 Shedule
AUS A-L 08:50 Newcastle Jets
-
Melbourne Heart -
AUS A-L 08:50 ft Newcastle Jets
3-1
Melbourne Heart 1-0
AUS A-L 06:35 ft Wellington
1-1
Melbourne V. 0-0
Belgium  »»  Second Division 15.02.2019 Shedule
BEL Exq 19:30 ft Tubize
0-3
Mechelen 0-2
Chile  »»  Primera B 15.02.2019 Shedule
CHL Pri 23:00 ft Barnechea
2-0
San Felipe 2-0
Israel  »»  Liga Leumit 15.02.2019 Shedule
ISR Leu 13:00 ft H. Acre
0-0
Beitar Tel Aviv 0-0
ISR Leu 13:00 ft Hapoel Bnei Lod
2-0
Hapoel Katamon 1-0
ISR Leu 13:00 ft Hapoel Marmorek
2-0
Ramat Hasharon 1-0
ISR Leu 13:00 ft Hapoel Petach Tikva
2-0
H. Ironi Rishon 1-0
ISR Leu 13:00 ft Nes Tziona
2-0
Hapoel Iksal 0-0
Netherlands  »»  Eerste Divisie 15.02.2019 Shedule
NET Eer 19:00 Jong AZ
-
Den Bosch -
NET Eer 19:00 Dordrecht
-
Sparta Rotterdam -
NET Eer 19:00 Eindhoven FC
-
Jong Ajax -
NET Eer 19:00 G.A. Eagles
-
Nijmegen -
NET Eer 19:00 Maastricht
-
Jong Utrecht -
NET Eer 19:00 FC Oss
-
Telstar -
NET Eer 19:00 Waalwijk
-
Almere City -
NET Eer 19:00 Roda
-
Cambuur -
NET Eer 19:00 Volendam
-
Helmond -
NET Eer 19:00 ft Jong AZ
0-0
Den Bosch 0-0
NET Eer 19:00 ft Dordrecht
1-4
Sparta Rotterdam 1-2
NET Eer 19:00 ft Eindhoven FC
1-1
Jong Ajax 1-0
NET Eer 19:00 ft G.A. Eagles
4-4
Nijmegen 4-2
NET Eer 19:00 ft Maastricht
4-2
Jong Utrecht 1-1
NET Eer 19:00 ft Waalwijk
0-1
Almere City 0-1
NET Eer 19:00 ft Roda
1-0
Cambuur 1-0
NET Eer 19:00 ft FC Oss
1-0
Telstar 0-0
NET Eer 19:00 ft Volendam
1-0
Helmond 1-0
Wales  »»  Feeder Leagues: Welsh League Division 1 15.02.2019 Shedule
WAL Div 19:30 ft Afan Lido
2-4
Cwmamman United 1-1
WAL Div 19:30 ft Conwy United
0-1
Bangor 0-0
WAL Div 19:30 ft Prestatyn
2-1
Denbigh -
Belgium  »»  Pro League 15.02.2019 Shedule
BEL Jup 19:30 ft St. Liege
3-1
Lokeren 2-0
Bulgaria  »»  A PFG 15.02.2019 Shedule
BUL A P 15:30 ft Vereya
0-0
Ludogorets 0-0
Chile  »»  Primera División 15.02.2019 Shedule
CHL Pri 23:30 ft Coquimbo
1-2
U. Catolica 1-2
CHL Pri 21:00 ft Union La Calera
2-0
Palestino 0-0
Costa Rica  »»  Primera División 15.02.2019 Shedule
COS Pri 01:30 ft U.C.R.
0-2
Saprissa 0-0
Czech Republic  »»  Czech Liga 15.02.2019 Shedule
CZE Gam 17:00 ft Teplice
0-2
Mlada Boleslav 0-1
Netherlands  »»  Eredivisie 15.02.2019 Shedule
NET Ere 19:00 ft Den Haag
1-0
Zwolle 1-0
Poland  »»  Ekstraklasa 15.02.2019 Shedule
POL Eks 19:30 ft Piast Gliwice
4-0
Lech Poznan 1-0
POL Eks 17:00 ft Pogon Szczecin
3-1
Gornik Z. 2-1
Romania  »»  Liga I 15.02.2019 Shedule
ROM Lig 18:00 ft V. Constanta
0-1
Politehnica Iasi 0-0
Sudan  »»  Sudani Premier League 15.02.2019 Shedule
SUD Sud 17:00 ft Alamal Atbara
2-0
Hilal Obayed -
SUD Sud 13:30 ft Merreikh El-Fasher
0-1
Ahli Shendi -
SUD Sud 13:30 ft Wad Hashim Sennar
0-0
Al Hilal Kadougli -
Turkey  »»  1. Lig 15.02.2019 Shedule
TUR Ban 16:00 ft Elazigspor
1-2
Genclerbirligi 1-1
Wales  »»  Premier League 15.02.2019 Shedule
WAL Pre 19:45 ft Newi Cefn Druids
3-1
Aberystwyth 2-1
WAL Pre 19:45 ft Llanelli Town
0-3
Carmarthen Town 0-2
Albania  »»  Superliga 15.02.2019 Shedule
ALB Sup 17:00 ft Teuta
2-1
Kukesi (Alb) 0-1
Algeria  »»  Ligue 2 15.02.2019 Shedule
DZA Lig 16:00 ft Biskra
1-0
Bejaia -
DZA Lig 15:00 ft Tlemcen
2-2
Eulma -
DZA Lig 14:00 ft Afl. Bou Saada
1-0
Saïda -
DZA Lig 14:00 ft Annaba
0-0
Harrach 0-0
DZA Lig 14:00 ft ASM Oran
5-1
Mostaganem -
DZA Lig 14:00 ft Kouba
1-0
Saoura -
Argentina  »»  Prim C Metro 15.02.2019 Shedule
ARG Pri 20:00 ft Berazategui
1-1
Midland 1-0
ARG Pri 20:00 ft Ituzaingó
1-0
Laferrere 0-0
ARG Pri 20:00 ft Victoriano A.
1-1
Cañuelas 1-0
ARG Pri 20:00 ft Villa San Carlos
0-0
Leandro N. Alem 0-0
Aruba  »»  Division di Honor 16.02.2019 Shedule
ABW Div 00:00 ft La Fama
0-3
Bubali -
Australia  »»  Queensland 15.02.2019 Shedule
AUS Que 09:00 ft Redlands
1-4
Brisbane Roar II -
Australia  »»  Victoria 15.02.2019 Shedule
AUS Vic 09:30 ft Dandenong City
1-4
Avondale -
AUS Vic 09:30 ft Oakleigh Cannons
1-2
Melbourne Knights -
AUS Vic 09:15 ft Bentleigh Greens
3-1
South Melbourne -
Azerbaijan  »»  Birinci Dasta 15.02.2019 Shedule
AZE Bir 11:00 ft Agsu
0-1
AZAL PFC -
AZE Bir 11:00 ft Keşlə II
2-0
Lokbatan -
AZE Bir 11:00 ft MOIK Baku
3-0
Turan Tovuz -
AZE Bir 11:00 ft Səbail II
5-5
Sumqayıt II -
Bahrain  »»  Premier League 15.02.2019 Shedule
BHR Pre 16:30 ft Manama Club
1-1
Al-Najma 0-1
BHR Pre 14:05 ft Budaiya
0-1
Malkiya 0-0
Botswana  »»  Premier League 15.02.2019 Shedule
BOT Pre 17:00 ft Black Forest
1-0
Centre Chiefs -
El Salvador  »»  Primera Division 15.02.2019 Shedule
ELX Pri 01:30 ft FAS
1-1
Aguila 0-0
Europe  »»  Premier League 15.02.2019 Shedule
EUR Eur 14:00 ft Al Ansar
4-0
Salam Zgharta -
Europe  »»  Super League 15.02.2019 Shedule
EUR Vtb 13:00 ft Terengganu
2-2
Johor FC 1-0
Honduras  »»  Liga Nacional 15.02.2019 Shedule
HON Lig 01:00 ft Juticalpa
0-4
Olimpia 0-3
Hong Kong  »»  HKFA 1st Division 15.02.2019 Shedule
HKG Div 12:00 ft Pegasus
2-0
Hoi King 1-0
Jordan  »»  League 15.02.2019 Shedule
JOR Pre 16:30 ft Al Jazeera Amman
1-1
Al Buqaa 0-0
JOR Pre 14:00 ft That Ras
1-2
Al Faisaly Amman (Jor) 0-1
Kuwait  »»  Premier League 15.02.2019 Shedule
KUW Pre 16:20 ft Al Jahra
1-0
Al Salmiya 0-0
KUW Pre 13:50 ft Al Tadamon
1-2
Al Qadisiya 0-0
KUW Pre 13:50 ft Kazma SC
2-2
Al-Fahaheel 1-0
Malaysia  »»  Premier League 15.02.2019 Shedule
MYS Pre 13:00 ft Johor
2-1
Perlis -
MYS Pre 13:00 ft Negeri Sembilan
1-4
UiTM 1-1
Malta  »»  First Division 15.02.2019 Shedule
MAL Fir 18:00 ft San Gwann FC
2-1
Qrendi 0-0
MAL Fir 18:00 ft Sirens
1-0
Zejtun Corinthians 0-0
Malta  »»  Premier League 15.02.2019 Shedule
MAL Pre 18:00 Tarxien
-
Sliema -
MAL Pre 18:00 ft Tarxien
1-2
Sliema 0-1
Northern Ireland  »»  Premiership 15.02.2019 Shedule
NIR Ifa 19:45 ft Ards
0-3
Institute 0-1
NIR Ifa 19:45 ft Crusaders
4-2
Coleraine 3-1
NIR Ifa 19:45 ft Dungannon
4-3
Warrenpoint 1-2
Norway  »»  Group A 15.02.2019 Shedule
NOR Bln 16:00 ft Al Hamriyah
0-0
Al Urooba -
NOR Bln 13:20 ft Al Khaleej
1-3
Masfut -
NOR Bln 13:20 ft Al Thaid
1-0
Al-Taawon -
Qatar  »»  Stars League 15.02.2019 Shedule
QAT Pre 16:10 ft Qatar SC
0-0
Al Shahaniya 0-0
QAT Pre 13:45 ft Al-Kharitiyath
1-2
Al Ahli SC 0-1
Surinam  »»  Hoofdklasse 15.02.2019 Shedule
SUR Hoo 23:00 ft Transvaal
3-2
SNL -
United Arab Emirates  »»  Arabian Gulf League 15.02.2019 Shedule
UNI Uae 16:00 ft Emirates Club (Uni)
1-1
Ittihad Kalba 0-0
UNI Uae 16:00 ft Al Ahli Dubai (Uni)
2-2
Ajman 2-1
UNI Uae 13:35 ft Al Dhafra
3-0
Al Ain 1-0
UNI Uae 13:30 ft Al Wahda
3-1
Dibba Al Fujairah 1-0