Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 16.02.2019 Shedule
INT Clu 06:00 Kofu
-
Shimizu -
INT Clu 22:00 ft Colorado
3-0
Las Vegas Lights -
INT Clu 22:00 ft Las Vegas Lights
2-2
Colorado 1-1
INT Clu 21:30 ft New England
0-1
Minnesota -
INT Clu 21:00 ft Montreal
1-0
Philadelphia 1-0
INT Clu 20:30 ft Sacramento Republic
1-0
LA Galaxy II -
INT Clu 20:00 ft San Jose
3-0
Los Angeles FC -
INT Clu 19:00 ft San Antonio
0-2
St. Louis Lions -
INT Clu 19:00 ft Tulsa Roughnecks
2-1
Swope Park Rangers -
INT Clu 17:30 ft Bytovia Bytów
1-2
Dinamo Batumi -
INT Clu 16:00 ft Rosenborg
5-1
Sundsvall 4-1
INT Clu 16:00 ft Suwalki
3-1
Rīgas Futbola skola -
INT Clu 15:30 ft Stabaek
2-1
Strommen 1-0
INT Clu 15:00 ft Hamburger (Am)
6-2
Viborg 5-0
INT Clu 14:30 ft ND Gorica
2-0
Jadran Dekani -
INT Clu 14:30 ft Tychy
0-1
GKS Belchatow 0-0
INT Clu 14:00 ft Celje
1-4
AC Wolfsberger -
INT Clu 14:00 ft Cliftonville
2-1
Longford -
INT Clu 14:00 ft Karpaty
1-1
K. Almaty -
INT Clu 14:00 ft Krsko
9-1
Rogaška 4-0
INT Clu 14:00 ft Mattersburg
1-2
SAK Klagenfurt 0-0
INT Clu 14:00 ft Altach
2-4
Balingen 1-2
INT Clu 14:00 ft SKA Energiya
3-1
Ruh Brest -
INT Clu 14:00 ft Varnsdorf
12-1
Vilemov -
INT Clu 13:30 ft Aluminij
0-2
Rudar -
INT Clu 13:30 ft A. Lustenau
4-0
Wacker Innsbruck (Am) -
INT Clu 13:30 ft Dudelange
4-1
FC 08 Homburg 3-1
INT Clu 13:30 ft Rakow
2-0
Volyn Lutsk 1-0
INT Clu 13:30 ft Sturm Graz
1-1
Domzale 1-0
INT Clu 13:30 ft Zarya
0-0
Shakhtar Karagandy 0-0
INT Clu 13:00 ft Admira
2-0
FAC Wien 1-0
INT Clu 13:00 ft Bayern (Am)
1-2
Ulm 0-0
INT Clu 13:00 ft Ceske Budejovice
3-1
BW Linz -
INT Clu 13:00 ft Stadtallendorf
2-2
Barockstadt Fulda-Lehn. -
INT Clu 13:00 ft Elversberg
1-1
1. FC Schweinfurt -
INT Clu 13:00 ft FSV Frankfurt
0-0
Benfica 0-0
INT Clu 13:00 ft Garbarnia
0-0
ROW Rybnik -
INT Clu 13:00 ft FK Gorodeja
1-1
Dnipro-1 -
INT Clu 13:00 ft Helsingborg
3-1
Trelleborgs 3-0
INT Clu 13:00 ft Hessen Dreieich
1-1
Steinbach 0-0
INT Clu 13:00 ft Hohenems
5-0
Memmingen -
INT Clu 13:00 ft Illertissen
1-0
Essingen -
INT Clu 13:00 ft Kickers Offenbach
3-2
Mainz (Am) -
INT Clu 13:00 ft Anif
1-5
Wacker Innsbruck 1-3
INT Clu 13:00 ft Pipinsried
2-1
Turkgucu-Ataspor -
INT Clu 13:00 ft Ranheim
2-3
Kristiansund 2-1
INT Clu 13:00 ft Ried
3-0
Schalding -
INT Clu 13:00 ft Saarbrücken
3-3
Niedercorn -
INT Clu 13:00 ft Zizkov
1-2
Admira Prague -
INT Clu 13:00 ft Worms
3-0
Furth (Am) 0-0
INT Clu 12:30 ft Ilves
3-2
Tallinna Kalev 2-1
INT Clu 12:00 ft Chrobry Glogow
1-2
Polonia Środa 1-0
INT Clu 12:00 ft FC Gomel
3-2
Zhitkovichi‎ 1-1
INT Clu 12:00 ft Hillerød
1-3
Lyngby -
INT Clu 12:00 ft Kalmar
2-0
Brest 2-0
INT Clu 12:00 ft Landskrona
1-0
Nykobing -
INT Clu 12:00 ft Tabor Sežana
1-1
Triglav -
INT Clu 12:00 ft Aschaffenburg
2-1
Grossbardorf -
INT Clu 12:00 ft Warta Poznan
4-1
Sleza Wroclaw (Pol) -
INT Clu 11:30 ft FC Minsk
0-1
Slavia Mozyr 0-1
INT Clu 11:00 ft HB Koge
1-0
Roskilde 0-0
INT Clu 11:00 ft Jastrzebie
3-1
Stal Brzeg 1-1
INT Clu 11:00 ft K. Oslo
2-0
Kjelsas -
INT Clu 11:00 ft Wolfsburg (Am)
1-0
Bremen (Am) -
INT Clu 10:00 ft Sokolov
2-1
Domazlice 1-0
INT Clu 10:00 ft Pisek
0-3
Sezimovo Usti -
INT Clu 10:00 ft Skalica
0-0
Brno 0-0
INT Clu 10:00 ft Jihlava
4-0
Vlasim 3-0
INT Clu 09:45 ft Olsztyn
0-2
Widzew Lodz -
INT Clu 09:30 ft Pardubice
1-0
Dobrovice 1-0
INT Clu 09:30 ft Puszcza
2-1
NKP Podhale 2-1
INT Clu 09:00 ft Hradec Kralove
3-0
Usti nad Orlici 0-0
INT Clu 08:00 ft Shakhtar Karagandy
1-2
ŁKS Łódź -
INT Clu 01:00 ft Real Monarchs
0-4
Reno 1868 -
International  »»  OFC Champions League 16.02.2019 Shedule
INT OFC 06:00 ft Hienghène Sport
1-1
Lae City Dwellers 1-1
INT OFC 04:00 ft Lautoka
2-2
Central SC 2-1
INT OFC 03:00 ft Tefana
3-3
Malampa Revivors 2-2
INT OFC 01:00 ft Henderson Eels
7-0
Morobe Wawens 0-0
Brazil  »»  Amazonense 16.02.2019 Shedule
BRA Ama 22:00 ft Manaus
0-1
Nacional-AM -
BRA Ama 19:00 ft Iranduba
1-1
Rio Negro AM -
Brazil  »»  Brasiliense 16.02.2019 Shedule
BRA Bra 22:00 ft Gama
2-2
Luziania -
BRA Bra 18:30 ft Capital Brasilia
1-0
Taguatinga -
BRA Bra 18:30 ft Unai Itapua
2-1
Bolamense -
Brazil  »»  Capixaba 16.02.2019 Shedule
BRA Cap 19:00 ft Desportiva Ferroviaria
3-1
Serra -
BRA Cap 18:00 ft Itapemirim
3-1
Castelo -
BRA Cap 18:00 ft Vitória ES
2-1
Estrela do Norte -
Brazil  »»  Catarinense 1 16.02.2019 Shedule
BRA Cat 19:00 ft Chapecoense-SC
0-0
Figueirense 0-0
Brazil  »»  Cearense 1 16.02.2019 Shedule
BRA Cea 19:00 ft Ferroviario
1-0
Barbalha 0-0
Brazil  »»  Gaucho 1 16.02.2019 Shedule
BRA Gau 22:00 ft Hamburgo
1-0
EC São José 0-0
BRA Gau 21:00 ft Sao Luiz
1-0
Avenida 0-0
Brazil  »»  Goiano 1 16.02.2019 Shedule
BRA Goi 20:00 ft Aparecidense
1-2
Vila Nova 0-0
Brazil  »»  Ligue 1 16.02.2019 Shedule
BRA Nbb 18:00 ft WAC
0-0
Bassam -
BRA Nbb 15:30 ft Abengourou
0-0
SOA -
BRA Nbb 15:30 ft Bouaké
1-1
Racing d'Abidjan -
BRA Nbb 15:30 ft Moossou
0-1
Academie de FAD -
BRA Nbb 15:30 ft San-Pedro
1-0
Lys Sassandra -
BRA Nbb 11:30 ft Tanda
0-1
Africa Sports -
Brazil  »»  Maranhense 16.02.2019 Shedule
BRA Mar 22:30 ft Imperatriz
1-0
Maranhao 0-0
Brazil  »»  Matogrossense 16.02.2019 Shedule
BRA Mat 21:00 ft Mixto
1-0
Juara -
Brazil  »»  Mineiro 1 16.02.2019 Shedule
BRA Min 21:00 ft Atletico-MG
2-0
Tupi 0-0
BRA Min 19:00 ft Tombense
3-1
Villa Nova 2-1
Brazil  »»  Paraense 16.02.2019 Shedule
BRA Par 22:00 ft Aguia De Maraba
0-0
Independente PA 0-0
Brazil  »»  Paraibano 16.02.2019 Shedule
BRA Par 20:00 ft Atlético Cajazeirense
0-0
Serrano PB 0-0
BRA Par 19:00 ft CSP
3-1
Nacional de Patos 1-0
Brazil  »»  Paulista A1 16.02.2019 Shedule
BRA Cam 23:00 ft Novorizontino
0-0
Ponte Preta 0-0
BRA Cam 18:30 ft Sao Caetano
4-4
Bragantino 1-4
Brazil  »»  Paulista A2 16.02.2019 Shedule
BRA Pau 21:00 ft Linense
1-2
Rio Claro 1-1
BRA Pau 19:00 ft Piracicaba
1-0
Sao Bernardo 1-0
BRA Pau 18:00 ft Atibaia
1-5
Água Santa 0-4
BRA Pau 18:00 ft Votuporanguense
1-1
Nacional SP 0-1
Brazil  »»  Paulista A3 16.02.2019 Shedule
BRA Pau 19:00 ft Capivariano
2-0
Comercial 1-0
BRA Pau 19:00 ft São Carlos
0-0
Barretos 0-0
BRA Pau 18:00 ft Audax São Paulo
1-0
Rio Preto 1-0
BRA Pau 18:00 ft Primavera SP
0-0
Monte Azul 0-0
Brazil  »»  Pernambucano 1 16.02.2019 Shedule
BRA Per 19:00 ft Nautico
4-2
Flamengo Arcoverde 2-1
Brazil  »»  Rondoniense 17.02.2019 Shedule
BRA Ron 00:00 ft Rondoniense
1-1
Guajará -
Brazil  »»  Sergipano 16.02.2019 Shedule
BRA Ser 19:00 ft Boca Júnior
1-0
Itabaiana 1-0
Brazil  »»  Sul-Matogrossense 16.02.2019 Shedule
BRA Sul 22:00 ft Corumbaense
3-1
Aquidauanense -
BRA Sul 18:00 ft 7 de Setembro
0-2
Comercial MS -
England  »»  Championship 16.02.2019 Shedule
ENG Cha 15:00 ft Aston Villa
0-2
West Brom 0-2
ENG Cha 15:00 ft Bolton
0-4
Norwich 0-3
ENG Cha 15:00 ft Ipswich
1-1
Stoke City 0-1
ENG Cha 15:00 ft Preston
0-0
Nottingham 0-0
ENG Cha 15:00 ft Sheffield Utd
4-0
Reading 3-0
ENG Cha 13:00 ft Rotherham
2-2
Sheffield Wed 1-1
Germany  »»  Bundesliga 16.02.2019 Shedule
GER Bun 14:30 Augsburg
-
Bayern Munich -
GER Bun 14:30 Bayer Leverkusen
-
Dusseldorf -
GER Bun 14:30 Eintracht Frankfurt
-
B. Moenchengladbach -
GER Bun 14:30 Hertha Berlin
-
Werder Bremen -
GER Bun 14:30 Hoffenheim
-
Hannover -
GER Bun 14:30 Nurnberg
-
Dortmund -
GER Bun 14:30 Schalke
-
Freiburg -
GER Bun 14:30 VfB Stuttgart
-
RB Leipzig -
GER Bun 14:30 Wolfsburg
-
Mainz -
GER Bun 17:30 ft Hertha Berlin
1-1
Werder Bremen 1-0
GER Bun 14:30 ft Hoffenheim
3-0
Hannover 2-0
GER Bun 14:30 ft Schalke
0-0
Freiburg 0-0
GER Bun 14:30 ft VfB Stuttgart
1-3
RB Leipzig 1-1
GER Bun 14:30 ft Wolfsburg
3-0
Mainz 1-0
Italy  »»  Serie A 16.02.2019 Shedule
ITA Ser 19:30 ft Atalanta
1-3
AC Milan 1-1
ITA Ser 17:00 ft Cagliari
2-1
Parma 0-1
Spain  »»  Primera División 16.02.2019 Shedule
SPA Pri 19:45 ft Barcelona
1-0
Valladolid 1-0
SPA Pri 17:30 ft Real Sociedad
3-0
Leganes 0-0
SPA Pri 15:15 ft Rayo Vallecano
0-1
Atl. Madrid 0-0
SPA Pri 12:00 ft Celta Vigo
1-4
Levante 0-2
England  »»  Conference N / S 16.02.2019 Shedule
ENG Blu 15:00 Alfreton
-
Chorley -
ENG Blu 15:00 Altrincham
-
Bradford PA -
ENG Blu 15:00 Ashton United
-
Hereford FC -
ENG Blu 15:00 Billericay
-
Eastbourne Borough -
ENG Blu 15:00 Brackley
-
Curzon Ashton -
ENG Blu 15:00 Chelmsford
-
East Thurrock Utd -
ENG Blu 15:00 Chester
-
Boston -
ENG Blu 15:00 Chippenham
-
Hungerford -
ENG Blu 15:00 Concord
-
Bath City -
ENG Blu 15:00 Darlington
-
Southport -
ENG Blu 15:00 Dulwich Hamlet
-
Hemel Hempstead -
ENG Blu 15:00 Hampton
-
Gloucester City -
ENG Blu 15:00 Kidderminster
-
York -
ENG Blu 15:00 Leamington
-
Blyth -
ENG Blu 15:00 Nuneaton
-
Spennymoor Town -
ENG Blu 15:00 Slough Town
-
Dartford -
ENG Blu 15:00 Stockport
-
Telford -
ENG Blu 15:00 Truro
-
Oxford City -
ENG Blu 15:00 United of Manchester
-
Guiseley -
ENG Blu 15:00 Wealdstone
-
St. Albans -
ENG Blu 15:00 Welling
-
Torquay -
ENG Blu 15:00 Woking
-
Weston -
ENG Blu 15:00 ft Alfreton
2-1
Chorley 0-1
ENG Blu 15:00 ft Altrincham
1-1
Bradford PA 1-0
ENG Blu 15:00 ft Ashton United
0-0
Hereford FC 0-0
ENG Blu 15:00 ft Billericay
2-0
Eastbourne Borough 1-0
ENG Blu 15:00 ft Brackley
2-0
Curzon Ashton 1-0
ENG Blu 15:00 ft Chelmsford
1-0
East Thurrock Utd 1-0
ENG Blu 15:00 ft Chester
4-1
Boston 2-0
ENG Blu 15:00 ft Chippenham
3-1
Hungerford 0-1
ENG Blu 15:00 ft Concord
2-1
Bath City 2-0
ENG Blu 15:00 ft Darlington
0-0
Southport 0-0
ENG Blu 15:00 ft Dulwich Hamlet
3-3
Hemel Hempstead 2-3
ENG Blu 15:00 ft Hampton
0-1
Gloucester City 0-0
ENG Blu 15:00 ft Kidderminster
1-2
York 0-1
ENG Blu 15:00 ft Leamington
1-2
Blyth 0-2
ENG Blu 15:00 ft Nuneaton
0-2
Spennymoor Town 0-0
ENG Blu 15:00 ft Slough Town
2-2
Dartford 1-1
ENG Blu 15:00 ft Stockport
3-2
Telford 1-1
ENG Blu 15:00 ft Truro
2-0
Oxford City 1-0
ENG Blu 15:00 ft United of Manchester
3-3
Guiseley 1-2
ENG Blu 15:00 ft Wealdstone
2-2
St. Albans 1-1
ENG Blu 15:00 ft Welling
2-0
Torquay 1-0
ENG Blu 15:00 ft Woking
2-1
Weston 1-0
England  »»  Conference National 16.02.2019 Shedule
ENG Blu 15:00 Boreham Wood
-
Hartlepool -
ENG Blu 15:00 Bromley
-
Maidstone -
ENG Blu 15:00 Dagenham & Red.
-
Gateshead -
ENG Blu 15:00 Eastleigh
-
Braintree -
ENG Blu 15:00 Fylde
-
Chesterfield -
ENG Blu 15:00 Halifax
-
Aldershot -
ENG Blu 15:00 Harrogate
-
Ebbsfleet -
ENG Blu 15:00 Havant & W
-
Wrexham -
ENG Blu 15:00 Leyton Orient
-
Maidenhead -
ENG Blu 15:00 Salford
-
Dover Ath. -
ENG Blu 15:00 Solihull
-
Barnet -
ENG Blu 15:00 Sutton
-
Barrow -
ENG Blu 15:00 ft Boreham Wood
0-4
Hartlepool 0-1
ENG Blu 15:00 ft Bromley
2-0
Maidstone 1-0
ENG Blu 15:00 ft Dagenham & Red.
0-2
Gateshead 0-1
ENG Blu 15:00 ft Eastleigh
2-1
Braintree 2-1
ENG Blu 15:00 ft Fylde
0-1
Chesterfield 0-1
ENG Blu 15:00 ft Halifax
0-0
Aldershot 0-0
ENG Blu 15:00 ft Harrogate
1-2
Ebbsfleet 0-1
ENG Blu 15:00 ft Havant & W
2-3
Wrexham 1-0
ENG Blu 15:00 ft Leyton Orient
0-1
Maidenhead 0-0
ENG Blu 15:00 ft Salford
1-3
Dover Ath. 1-1
ENG Blu 15:00 ft Solihull
2-2
Barnet 0-1
ENG Blu 15:00 ft Sutton
0-1
Barrow 0-0
Germany  »»  Oberliga: Westfalen 16.02.2019 Shedule
GER Obe 15:00 Arminia Ludwigshafen
-
TuS Koblenz -
GER Obe 15:00 Atlas Delmenhorst
-
Bersenbruck -
GER Obe 15:00 Wunstorf
-
Oythe -
GER Obe 14:00 Curslack-Neuengamme
-
Teutonia Hamburg -
GER Obe 14:00 Diefflen
-
Eintracht Trier -
GER Obe 14:00 Kaiserslautern (Am)
-
Hertha Wiesbach -
GER Obe 14:00 Pfeddersheim
-
Karbach -
GER Obe 14:00 Schott Mainz
-
Mechtersheim -
GER Obe 15:00 ft Baumberg
3-4
Jahn Dinslaken 1-2
GER Obe 15:00 ft Süderelbe
1-2
Altona 0-1
GER Obe 14:00 ft Aumund-Vegesack
2-3
Schwachhausen 1-1
GER Obe 14:00 ft BTS Neustadt
0-2
Blumenthaler 0-0
GER Obe 14:00 ft Curslack-Neuengamme
0-2
Teutonia Hamburg 0-1
GER Obe 14:00 ft Diefflen
1-0
Eintracht Trier 1-0
GER Obe 14:00 ft FV Engers 07
5-0
Dillingen 3-0
GER Obe 14:00 ft Germania Friedrichstal
0-2
Ravensburg 0-1
GER Obe 14:00 ft Linx
3-1
Reutlingen 0-0
GER Obe 14:00 ft Neckarsulmer
1-1
Goppinger SV 1-1
GER Obe 14:00 ft Ol. Bremerhaven
2-2
Leher TS 1-1
GER Obe 13:30 ft Pfeddersheim
3-1
Karbach 1-0
GER Obe 13:30 ft Schott Mainz
1-2
Mechtersheim 1-1
GER Obe 13:00 ft Backnang
5-0
Spielberg 2-0
GER Obe 13:00 ft Ilshofen
0-3
Bissingen 0-2
GER Obe 13:00 ft Kaiserslautern (Am)
0-2
Hertha Wiesbach 0-0
GER Obe 13:00 ft FC Normannia Gmund
1-4
Bahlinger 0-1
GER Obe 13:00 ft Freiberg
2-2
FC 08 Villingen 2-0
GER Obe 13:00 ft Stutt. Kickers
1-0
Oberachern 0-0
GER Obe 12:30 ft Hohenstein-Ernstthal
1-4
International Leipzig 1-2
GER Obe 12:00 ft Bremer
7-0
Borgfeld 4-0
Spain  »»  Segunda B: Group 4 16.02.2019 Shedule
SPA Seg 23:00 Almeria B
-
Cartagena -
SPA Seg 23:00 CD Badajoz
-
San Fernando -
SPA Seg 23:00 FC Jumilla
-
UCAM Murcia -
SPA Seg 23:00 Malaga B (Esp)
-
Don Benito -
SPA Seg 23:00 Melilla
-
Granada CF B -
SPA Seg 23:00 Murcia
-
El Ejido -
SPA Seg 23:00 Recreativo Huelva
-
Ciudad Lorca -
SPA Seg 23:00 Sanluqueno
-
Talavera CF -
SPA Seg 23:00 Sevilla B
-
Linense -
SPA Seg 23:00 Villanovense
-
Marbella (Esp) -
SPA Seg 18:30 ft Hercules
1-0
Cornellà 1-0
SPA Seg 16:00 ft Aurrerá de Vitoria
1-2
Amorebieta 0-1
SPA Seg 15:45 ft Durango
0-4
Santander 0-1
SPA Seg 15:00 ft Ath Bilbao B
4-1
Real Oviedo II 3-1
SPA Seg 15:00 ft Conquense
0-1
Baleares 0-1
SPA Seg 15:00 ft Real Valladolid II
1-1
Atl. Madrid B 0-1
England  »»  League Two 16.02.2019 Shedule
ENG Lea 15:00 Cambridge Utd
-
Tranmere -
ENG Lea 15:00 Carlisle
-
Milton Keynes Dons -
ENG Lea 15:00 Exeter
-
Bury -
ENG Lea 15:00 Forest Green
-
Yeovil -
ENG Lea 15:00 Grimsby
-
Cheltenham -
ENG Lea 15:00 Lincoln
-
Stevenage -
ENG Lea 15:00 Macclesfield
-
Colchester -
ENG Lea 15:00 Newport
-
Swindon -
ENG Lea 15:00 Northampton
-
Crawley -
ENG Lea 15:00 Notts County
-
Mansfield -
ENG Lea 15:00 Oldham
-
Crewe -
ENG Lea 15:00 Port Vale
-
Morecambe -
ENG Lea 15:00 ft Cambridge Utd
0-0
Tranmere 0-0
ENG Lea 15:00 ft Carlisle
2-3
Milton Keynes Dons 1-1
ENG Lea 15:00 ft Colchester
2-1
Mansfield -
ENG Lea 15:00 ft Exeter
0-1
Bury 0-0
ENG Lea 15:00 ft Forest Green
3-0
Yeovil 2-0
ENG Lea 15:00 ft Grimsby
1-0
Cheltenham 1-0
ENG Lea 15:00 ft Lincoln
2-2
Stevenage 0-0
ENG Lea 15:00 ft Macclesfield
1-1
Colchester 1-0
ENG Lea 15:00 ft Northampton
0-0
Crawley 0-0
ENG Lea 15:00 ft Oldham
1-1
Crewe 1-0
ENG Lea 15:00 ft Port Vale
0-1
Morecambe 0-0
ENG Lea 13:00 ft Notts County
1-0
Mansfield 1-0
Germany  »»  Regionalliga: West 16.02.2019 Shedule
GER Reg 13:00 Alemannia Aachen
-
Dusseldorf (Am) -
GER Reg 13:00 Dortmund (Am)
-
Wiedenbruck -
GER Reg 13:00 B. Moenchengladbach (Am)
-
Rodinghausen -
GER Reg 13:00 Lippstadt
-
Köln (Am) -
GER Reg 13:00 Essen
-
TV Herkenrath -
GER Reg 13:00 SV 1919 Straelen
-
Wuppertaler -
GER Reg 13:00 Verl
-
Kaan-Marienborn -
GER Reg 13:00 FC Viktoria Koln
-
Oberhausen -
GER Reg 13:00 Wattenscheid
-
Bonner (Ger) -
GER Reg 13:00 ft Dortmund (Am)
1-1
Wiedenbruck 0-1
GER Reg 13:00 ft B. Moenchengladbach (Am)
1-0
Rodinghausen 0-0
GER Reg 13:00 ft Freiburg (Am)
2-0
FK Pirmasens 1-0
GER Reg 13:00 ft TSV Havelse
1-0
VfL Oldenburg 0-0
GER Reg 13:00 ft Essen
2-0
TV Herkenrath 0-0
GER Reg 13:00 ft SV 1919 Straelen
1-1
Wuppertaler 0-0
GER Reg 13:00 ft Verl
1-1
Kaan-Marienborn 1-0
GER Reg 13:00 ft Oldenburg
1-2
Hannover (Am) 0-1
GER Reg 13:00 ft Wattenscheid
0-0
Bonner (Ger) 0-0
GER Reg 12:30 ft Altglienicke
3-1
Oberlausitz (Ger) 2-1
GER Reg 12:30 ft Rathenow
1-0
Bischofswerdaer 0-0
England  »»  League One 16.02.2019 Shedule
ENG Lea 15:00 ft Barnsley
2-1
Wycombe 1-0
ENG Lea 15:00 ft Bradford
0-0
Plymouth 0-0
ENG Lea 15:00 ft Charlton
0-0
Blackpool 0-0
ENG Lea 15:00 ft Coventry
3-0
Walsall 2-0
ENG Lea 15:00 ft Fleetwood Town
1-2
Luton 0-1
ENG Lea 15:00 ft Gillingham
1-0
Scunthorpe 1-0
ENG Lea 15:00 ft Oxford Utd
0-1
Peterborough 0-0
ENG Lea 15:00 ft Shrewsbury
1-1
Burton 1-1
ENG Lea 12:30 ft Southend
3-3
Portsmouth 1-3
Germany  »»  3. Liga 16.02.2019 Shedule
GER 3. 13:00 ft Fortuna Köln
1-3
Braunschweig 0-0
GER 3. 13:00 ft Hallescher
0-0
Lotte 0-0
GER 3. 13:00 ft Karlsruher
0-1
Kaiserslautern 0-0
GER 3. 13:00 ft Meppen
3-0
Energie Cottbus 2-0
GER 3. 13:00 ft Preussen Munster
0-0
VfL Osnabruck 0-0
GER 3. 13:00 ft Sonnenhof Großaspach
3-2
Uerdingen 1-1
Italy  »»  Lega Pro 1: Girone B 16.02.2019 Shedule
ITA Leg 19:45 ft Sambenedettese
0-0
Fano 0-0
ITA Leg 19:30 ft Rimini
2-0
Imolese 1-0
ITA Leg 17:30 ft GIANA Erminio
1-1
Virtus Verona 1-0
ITA Leg 15:30 ft FeralpiSalo
3-0
Ravenna 2-0
ITA Leg 15:30 ft Renate
1-1
Pordenone 0-1
ITA Leg 15:30 ft Vicenza
0-0
Fermana 0-0
ITA Leg 13:30 ft Sudtirol
4-0
Gubbio 2-0
ITA Leg 13:30 ft Teramo
1-1
Monza 0-0
ITA Leg 13:30 ft Ternana
0-2
Triestina 0-0
ITA Leg 13:30 ft Vis Pesaro
0-1
Albinoleffe 0-0
Germany  »»  2. Bundesliga 16.02.2019 Shedule
GER 2. 12:00 ft Heidenheim
2-2
Hamburger 1-1
GER 2. 12:00 ft Ingolstadt
2-1
Bochum 2-0
GER 2. 12:00 ft Duisburg
2-3
Union Berlin 1-1
GER 2. 12:00 ft St. Pauli
1-2
Aue 1-1
Italy  »»  Serie B 16.02.2019 Shedule
ITA Ser 17:00 ft Ascoli
2-4
Salernitana 1-3
ITA Ser 14:00 ft Benevento
1-0
Cittadella 1-0
ITA Ser 14:00 ft Padova
1-1
Foggia 0-1
ITA Ser 14:00 ft Carpi
0-1
Perugia 0-0
Spain  »»  Segunda División 16.02.2019 Shedule
SPA Seg 19:30 ft Cadiz
2-0
Tenerife 0-0
SPA Seg 19:00 ft R. Oviedo
1-0
Alcorcon 0-0
SPA Seg 17:00 ft Elche
2-0
Extremadura UD 1-0
SPA Seg 17:00 ft Zaragoza
0-0
Albacete 0-0
SPA Seg 15:00 ft Dep. La Coruna
1-1
Gimnastic 0-0
England  »»  FA Cup 16.02.2019 Shedule
ENG Fa 17:30 ft Newport
1-4
Manchester City 0-0
ENG Fa 15:00 ft AFC Wimbledon
0-1
Millwall 0-1
ENG Fa 12:30 ft Brighton
2-1
Derby 2-0
England  »»  Non League Div One: Southern SW 16.02.2019 Shedule
ENG Non 15:00 ft AFC Mansfield
0-3
Cleethorpes Town -
ENG Non 15:00 ft Totton
1-2
Larkhall -
ENG Non 15:00 ft Ashford Town (Middlesex)
0-0
Chipstead -
ENG Non 15:00 ft Aylesbury
1-0
Bedford -
ENG Non 15:00 ft Barking
2-1
Sudbury -
ENG Non 15:00 ft Barnstaple Town
3-0
Paulton Rovers -
ENG Non 15:00 ft Basildon
0-0
Aveley -
ENG Non 15:00 ft Bedfont Sports
3-3
Hanwell Town 1-1
ENG Non 15:00 ft Berkhamsted
3-0
Aylesbury United -
ENG Non 15:00 ft Bracknell Town
4-0
Molesey 3-0
ENG Non 15:00 ft Brentwood
1-3
Heybridge -
ENG Non 15:00 ft Bristol Manor Farm
1-3
Cinderford Town -
ENG Non 15:00 ft Bromsgrove Sporting
5-0
Kempston -
ENG Non 15:00 ft Cambridge City
0-1
Dunstable -
ENG Non 15:00 ft Canvey Island
0-2
Coggeshall Town -
ENG Non 15:00 ft Carlton Town
1-2
Spalding United -
ENG Non 15:00 ft Chalfont St Peter
1-1
Hertford Town 0-1
ENG Non 15:00 ft Chasetown
3-1
Widnes -
ENG Non 15:00 ft Cheshunt
2-1
Waltham Abbey 0-0
ENG Non 15:00 ft Cirencester
8-2
Bideford -
ENG Non 15:00 ft Clitheroe
0-5
Runcorn Linnets 0-0
ENG Non 15:00 ft Coleshill Town
2-1
Sutton Coldfield Town -
ENG Non 15:00 ft Corby
3-2
Didcot -
ENG Non 15:00 ft Droylsden
0-0
Atherton -
ENG Non 15:00 ft Dunstable Town
0-7
Peterborough Sports -
ENG Non 15:00 ft Egham
1-1
Hayes & Yeading 0-1
ENG Non 15:00 ft Evesham
0-2
Winchester City -
ENG Non 15:00 ft Felixstowe & Walton Utd.
1-1
Tilbury -
ENG Non 15:00 ft Fleet Town
0-3
Slimbridge -
ENG Non 15:00 ft Frickley
1-1
Lincoln Utd. -
ENG Non 15:00 ft Grays
4-0
Soham -
ENG Non 15:00 ft Highworth
1-4
Yate -
ENG Non 15:00 ft Kendal
1-3
Glossop North End 1-1
ENG Non 15:00 ft Kidlington
1-2
Barton -
ENG Non 15:00 ft Leek Town
0-0
Colne 1-0
ENG Non 15:00 ft Loughborough Dynamo
1-2
Tadcaster -
ENG Non 15:00 ft Maldon & Tiptree
1-2
Bowers & Pitsea -
ENG Non 15:00 ft Market Drayton
2-1
Radcliffe Borough -
ENG Non 15:00 ft Marlow
1-1
Tooting Mitcham -
ENG Non 15:00 ft Marske United
1-1
Pontefract Collieries -
ENG Non 15:00 ft Melksham
2-3
Blackfield -
ENG Non 15:00 ft Mildenhall
0-0
Bury Town -
ENG Non 15:00 ft Moneyfields
3-1
Mangotsfield -
ENG Non 15:00 ft Morpeth
2-0
Sheffield FC -
ENG Non 15:00 ft Mossley
1-0
Skelmersdale 0-0
ENG Non 15:00 ft North Leigh
3-3
Yaxley -
ENG Non 15:00 ft Northwood
4-1
FC Romania -
ENG Non 15:00 ft Pickering Town CFC
0-1
Ossett United -
ENG Non 15:00 ft Prescot Cables
2-1
Kidsgrove Athletic -
ENG Non 15:00 ft Ramsbottom
1-0
Colwyn Bay -
ENG Non 15:00 ft Romford
3-4
Dereham -
ENG Non 15:00 ft Stamford
2-1
Gresley -
ENG Non 15:00 ft Stocksbridge
1-0
Brighouse Town -
ENG Non 15:00 ft Street
1-2
Thatcham -
ENG Non 15:00 ft Trafford
0-2
Newcastle Town -
ENG Non 15:00 ft Uxbridge
1-0
South Park -
ENG Non 15:00 ft Ware
1-1
Westfield (Surrey) -
ENG Non 15:00 ft Welwyn Garden City
3-1
Thame United -
ENG Non 15:00 ft Wisbech
1-2
Belper -
ENG Non 15:00 ft Witham
2-1
Great Wakering Rovers -
ENG Non 13:00 ft Hertford Town
4-0
Molesey 3-0
ENG Non 13:00 ft Hertford Town
4-2
Northwood 2-1
ENG Non 12:00 ft Bracknell Town
2-2
Tooting Mitcham 0-1
ENG Non 12:00 ft Tooting Mitcham
2-1
Westfield (Surrey) 0-0
ENG Non 10:00 ft Sudbury
1-2
Witham 0-2
ENG Non 10:00 ft Bowers & Pitsea
2-0
Barking 1-0
ENG Non 10:00 ft Dereham
2-1
Bury Town 1-1
ENG Non 10:00 ft Egham
4-1
Uxbridge 0-0
ENG Non 10:00 ft FC Romania
1-3
Molesey 1-1
ENG Non 10:00 ft FC Romania
1-0
South Park 0-0
ENG Non 10:00 ft Hanwell Town
1-4
Bracknell Town 0-2
England  »»  Non League Premier: Southern 16.02.2019 Shedule
ENG Non 15:00 ft Hornchurch
2-0
Enfield Town 1-0
ENG Non 15:00 ft Basingstoke
3-0
Kings Langley 2-0
ENG Non 15:00 ft Beaconsfield
1-2
Taunton Town 0-0
ENG Non 15:00 ft Stortford
0-0
Bognor Regis 0-0
ENG Non 15:00 ft Burgess Hill
0-4
Tonbridge 0-4
ENG Non 15:00 ft Chesham
2-2
Hartley Wintney 1-1
ENG Non 15:00 ft Dorchester
6-1
Staines 2-0
ENG Non 15:00 ft Farnborough
4-1
Harrow Borough 1-0
ENG Non 15:00 ft Folkestone
2-2
Wingate & Finchley 0-0
ENG Non 15:00 ft Gainsborough
1-0
Stalybridge 0-0
ENG Non 15:00 ft Gosport Borough
2-1
Swindon Supermarine 1-0
ENG Non 15:00 ft Haringey Borough
0-3
Leatherhead 0-1
ENG Non 15:00 ft Hednesford
0-1
Marine 0-1
ENG Non 15:00 ft Kingstonian
1-1
Carshalton 1-1
ENG Non 15:00 ft Lancaster
1-3
Buxton 0-2
ENG Non 15:00 ft Lewes
0-2
Dorking Wanderers 0-1
ENG Non 15:00 ft Margate
1-0
Brightlingsea Regent 1-0
ENG Non 15:00 ft Matlock
1-2
Farsley 1-1
ENG Non 15:00 ft Merstham
2-1
Corinthian-Casuals 1-0
ENG Non 15:00 ft Merthyr Town
0-2
Hendon 0-1
ENG Non 15:00 ft Metropolitan Police
2-2
Salisbury 1-0
ENG Non 15:00 ft Mickleover
0-2
Hyde 0-1
ENG Non 15:00 ft Nantwich
1-1
Scarborough Athletic 0-1
ENG Non 15:00 ft Poole Town
3-0
Frome Town 2-0
ENG Non 15:00 ft South Shields
1-2
Warrington Town 1-2
ENG Non 15:00 ft Stafford
1-0
Bamber Bridge 1-0
ENG Non 15:00 ft Tiverton
0-3
Wimborne 0-0
ENG Non 15:00 ft Walton Casuals
1-2
Weymouth 1-1
ENG Non 15:00 ft Whitby
2-1
Grantham Town 2-0
ENG Non 15:00 ft Whitehawk
1-0
Potters Bar Town 0-0
ENG Non 15:00 ft Witton Albion
1-0
North Ferriby 1-0
ENG Non 15:00 ft Workington
0-3
Basford Utd. 0-1
ENG Non 15:00 ft Worthing
9-1
Harlow 3-1
Italy  »»  Serie D: Girone I 16.02.2019 Shedule
ITA Ser 19:30 ft Acireale
2-0
Cittanovese -
Portugal  »»  Liga de Honra 16.02.2019 Shedule
POR Lig 17:00 ft FC Famalicao
3-2
Academico Viseu 1-1
POR Lig 15:00 ft Cova De Piedade
1-1
Penafiel 1-0
POR Lig 11:00 ft Varzim
0-1
Benfica B (Por) 0-1
France  »»  Ligue 1 16.02.2019 Shedule
FRA Lig 19:00 ft Angers
3-0
Nice 1-0
FRA Lig 19:00 ft Monaco
1-0
Nantes 1-0
FRA Lig 16:00 ft Marseille
2-0
Amiens SC 2-0
Portugal  »»  Primeira Liga 16.02.2019 Shedule
POR Por 20:30 ft FC Porto
2-0
Setubal 1-0
POR Por 18:00 ft Guimaraes
2-0
Portimonense 1-0
POR Por 15:30 ft Nacional
4-0
Feirense 1-0
France  »»  CFA 2: Group H 16.02.2019 Shedule
FRA CFA 18:00 Bressuire
-
SAG Cestas -
FRA CFA 18:00 Poitiers
-
Aviron Bayonnais II -
FRA CFA 18:00 ft Bourges Foot
0-0
Bourges -
FRA CFA 18:00 ft Bressuire
1-1
SAG Cestas 0-0
FRA CFA 18:00 ft Chauray
1-0
Montmorillon 0-1
FRA CFA 18:00 ft Lège-Cap-Ferret
0-0
Genets -
FRA CFA 18:00 ft Limoges
0-1
Angouleme CFC 3-1
FRA CFA 18:00 ft Murette
2-0
Tarbes -
FRA CFA 18:00 ft Ales
1-5
Montpellier II -
FRA CFA 18:00 ft Rodeo
1-1
Rodez II -
FRA CFA 17:30 ft Avenir Lozere
0-0
Balma -
FRA CFA 17:30 ft Avoine OCC
1-0
Montargis -
FRA CFA 17:30 ft Saumur
1-0
Sable -
FRA CFA 17:00 ft Agde
1-1
Fabregues -
FRA CFA 17:00 ft Blagnac
0-2
Canet Roussillon -
FRA CFA 17:00 ft Challans
1-2
Fontenay -
FRA CFA 17:00 ft Chauvigny
1-2
Mérignac-Arlac 1-0
FRA CFA 17:00 ft RC La Fleche
1-1
Les Herbiers II -
FRA CFA 17:00 ft La Suze
1-1
Le Mans II -
FRA CFA 17:00 ft Laval II
0-3
Angers II 1-1
FRA CFA 17:00 ft Poitiers
0-2
Bayonne II 1-0
FRA CFA 17:00 ft Saint-Nazaire AF
0-0
La Roche -
FRA CFA 17:00 ft Aire
2-1
Toulouse II -
FRA CFA 17:00 ft Vertou
1-0
Voltigeurs de Chateaub... -
FRA CFA 17:00 ft Vierzon
2-0
Tours II -
FRA CFA 16:00 ft Tourangeau
0-2
Orléans II -
FRA CFA 14:00 ft Bastia
3-1
AUB -
FRA CFA 14:00 ft Cote Bleue
2-1
Cannes -
FRA CFA 14:00 ft Gémenos
2-0
EF Bastia -
FRA CFA 14:00 ft Istres
2-1
Ajaccio II -
FRA CFA 14:00 ft Pontet
0-1
Lucciana -
FRA CFA 13:30 ft Villefranche SJB
2-2
ES Le Cannet Rocheville -
Croatia  »»  1. HNL 16.02.2019 Shedule
CRO 1. 16:00 Lok. Zagreb
-
Rudeš -
CRO 1. 16:30 ft Gorica
2-2
Zaprešić 1-2
CRO 1. 14:00 ft Rijeka
0-0
Hajduk Split 0-0
Denmark  »»  Superliga 16.02.2019 Shedule
DEN Sup 15:00 ft Nordsjaelland
2-1
Hobro 1-0
Croatia  »»  Championship 1 16.02.2019 Shedule
CRO A1 15:00 ft Ballinamallard
1-2
Carrick Rangers 1-0
CRO A1 15:00 ft Dergview
2-0
Ballyclare Comrades 0-0
CRO A1 15:00 ft H&W Welders
0-6
Portadown 0-3
CRO A1 15:00 ft Larne
3-0
Dundela (Nir) 2-0
CRO A1 15:00 ft Limavady United
1-1
PSNI (Nir) -
CRO A1 15:00 ft Loughgall
1-1
Knockbreda 0-0
Denmark  »»  CFA: Group D 16.02.2019 Shedule
DEN Can 17:30 Boulogne-Billancourt
-
Mantes -
DEN Can 17:30 Vannes
-
Saint-Malo -
DEN Can 17:00 C' Chartres
-
Lorient II -
DEN Can 17:00 Furiani Agliani
-
Le Havre II -
DEN Can 17:00 Nantes II
-
PSG II -
DEN Can 17:00 Poissy
-
Stade Briochin -
DEN Can 17:00 Vitre
-
Granville -
DEN Can 18:00 ft Boulogne-Billancourt
0-1
Mantes 0-0
DEN Can 18:00 ft Lyon II
2-1
Marseille Endoume Cata... 2-1
DEN Can 17:30 ft Bergerac
2-1
Colomiers 1-1
DEN Can 17:30 ft Vannes
4-2
Saint-Malo 2-1
DEN Can 17:00 ft Annecy
4-0
Jura Sud 1-0
DEN Can 17:00 ft Arras
0-6
Creteil 0-4
DEN Can 17:00 ft Blois
2-1
Nîmes II 1-1
DEN Can 17:00 ft Bordeaux II
1-2
Andrézieux 1-0
DEN Can 17:00 ft C' Chartres
0-4
Lorient II 0-2
DEN Can 17:00 ft Croix
0-1
Bobigny 0-1
DEN Can 17:00 ft Fleury-Merogis
2-1
Schiltigheim 0-1
DEN Can 17:00 ft Yzeure
0-3
Trelissac 0-1
DEN Can 17:00 ft Nantes II
3-1
PSG II 3-1
DEN Can 17:00 ft Oissel
1-0
Bastia-Borgo 1-0
DEN Can 17:00 ft Olympique Marseille II
2-1
Hyeres 1-0
DEN Can 17:00 ft Poissy
0-3
Stade Briochin 0-1
DEN Can 17:00 ft Reims II
0-0
Epinal 0-0
DEN Can 17:00 ft Saint-Étienne II
0-0
Stade Bordelais 0-0
DEN Can 17:00 ft Sete
2-0
Les Herbiers 1-0
DEN Can 17:00 ft St. Maur Lusi
0-1
Sedan 0-1
DEN Can 17:00 ft St-Pryvé St-Hilaire
0-1
Romorantin 0-0
DEN Can 17:00 ft Vitre
2-2
Granville 0-2
DEN Can 16:00 ft Feignies
1-2
Lens II 2-2
DEN Can 16:00 ft Le Puy
5-0
Mt de Marsan Stade 1-0
DEN Can 15:00 ft Grasse
2-1
Pontarlier 2-0
DEN Can 15:00 ft Haguenau
0-2
Sainte-Geneviève 0-1
DEN Can 15:00 ft Lille II
0-0
Belfort 0-0
DEN Can 13:30 ft Saint-Priest
1-2
Frejus Saint Raphael 1-0
DEN Can 13:00 ft Furiani Agliani
2-1
Le Havre II 1-1
Iran  »»  Persian Gulf Cup 16.02.2019 Shedule
IRA Pro 12:00 ft Pars Jam Bushehr
3-1
Mazandaran 0-0
Morocco  »»  GNF 1 16.02.2019 Shedule
MOR Bot 16:00 ft Hoceima
3-1
Olympique Khouribga 2-0
MOR Bot 14:00 ft Moghreb Tétouan
1-1
Ittihad Tanger 1-0
MOR Bot 14:00 ft Mouloudia Oujda
2-1
Kawkab Marrakech 1-0
Ecuador  »»  Primera A 16.02.2019 Shedule
ECU Ser 22:15 ft Universidad Católica
0-0
LDU Quito 0-0
ECU Ser 20:00 ft Olmedo
1-0
América de Quito 0-0
ECU Ser 18:30 ft Dep. Cuenca
5-2
Aucas -
ECU Ser 18:30 ft Tecnico U.
1-2
Emelec -
ECU Ser 00:15 ft EL Nacional
1-3
Aucas 1-3
Ireland  »»  First Division 16.02.2019 Shedule
IRE Div 19:00 Shelbourne
1-0
Cobh Ramblers 1-0
IRE Div 19:00 ft Cobh Ramblers
3-1
Finn Harps 0-0
IRE Div 19:00 ft Drogheda
9-1
Galway United 0-2
Argentina  »»  Prim B Metro 16.02.2019 Shedule
ARG Pri 20:00 ft Almirante Brown
0-1
Fénix 0-1
ARG Pri 20:00 ft Defensores Unidos
1-3
All Boys 1-2
Argentina  »»  Prim B Nacional 16.02.2019 Shedule
ARG Pri 22:30 ft Atl. Rafaela
0-0
Arsenal Sarandi 0-0
ARG Pri 22:05 ft Sarmiento Junin
1-0
Club Atlético Mitre 1-0
ARG Pri 20:00 ft Brown Adrogue
0-1
Temperley 0-0
ARG Pri 20:00 ft Ferro
1-1
Instituto 1-0
ARG Pri 20:00 ft Los Andes
0-1
Agropecuario 0-0
ARG Pri 20:00 ft Nueva Chicago
0-1
Santamarina 0-0
ARG Pri 01:00 ft Central Cordoba
1-0
Villa Dálmine 1-0
Colombia  »»  Primera A: Clausura 16.02.2019 Shedule
COL Lig 22:30 ft Petrolera
1-1
Once Caldas 0-1
COL Lig 22:00 ft America De Cali
3-0
Ind. Medellin 2-0
COL Lig 20:15 ft Millonarios
3-2
Huila 3-1
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 16.02.2019 Shedule
EUR Eur 23:00 Almazán
-
Briviesca -
EUR Eur 23:00 Almazán
-
Numancia II -
EUR Eur 23:00 Arandina
-
Atlético Tordesillas -
EUR Eur 23:00 Arandina
-
Burgos II -
EUR Eur 23:00 Atlético Astorga
-
Cultural Leonesa II -
EUR Eur 23:00 Atlético Astorga
-
La Virgen del Camino -
EUR Eur 23:00 Bembibre
-
Numancia II -
EUR Eur 23:00 Beroil Bupolsa
-
Gimnástica Segoviana -
EUR Eur 23:00 Burgos II
-
Sporting Uxama -
EUR Eur 23:00 Cultural Cebrereña
-
Cristo Atlético -
EUR Eur 23:00 Cultural Cebrereña
-
Cristo Atlético -
EUR Eur 23:00 Cultural Leonesa II
-
Beroil Bupolsa -
EUR Eur 23:00 La Bañeza
-
Briviesca -
EUR Eur 23:00 La Bañeza
-
Zamora -
EUR Eur 23:00 La Granja
-
Atlético Tordesillas -
EUR Eur 23:00 La Granja
-
Real Burgos -
EUR Eur 23:00 Real Avila
-
Gimnástica Segoviana -
EUR Eur 23:00 Sporting Uxama
-
Bembibre -
EUR Eur 23:00 UD Santa Marta
-
Real Avila -
EUR Eur 23:00 UD Santa Marta
-
Zamora -
EUR Eur 17:30 ft Velarde
2-4
Revilla -
EUR Eur 17:30 ft Yagüe
0-3
Haro -
EUR Eur 17:00 ft Basconia
4-2
Ordizia -
EUR Eur 17:00 ft Constancia
2-0
Alcúdia -
EUR Eur 17:00 ft Guimar
2-2
UD San Fernando -
EUR Eur 17:00 ft SD San Pedro
4-2
JD Somorrostro -
EUR Eur 17:00 ft Valle Egüés
0-1
Ardoi -
EUR Eur 16:30 ft Panadería Pulido
1-3
La Cuadra -
EUR Eur 16:00 ft Acero
4-1
Rayo Ibense -
EUR Eur 16:00 ft Amurrio
0-0
Santutxu -
EUR Eur 16:00 ft Ascó
1-4
Santfeliuenc -
EUR Eur 16:00 ft Atlético Albericia
0-0
Barreda -
EUR Eur 16:00 ft Atlético Astorga
2-0
La Virgen del Camino -
EUR Eur 16:00 ft Balmaseda
2-1
Lagun Onak -
EUR Eur 16:00 ft Las Palmas III
2-2
Las Zocas -
EUR Eur 16:00 ft Llagostera
1-2
Sant Andreu -
EUR Eur 16:00 ft Novelda CF
1-0
Torre Levante -
EUR Eur 16:00 ft Saguntino
0-0
Atzeneta -
EUR Eur 16:00 ft Silla
2-2
Eldense -
EUR Eur 16:00 ft Zamudio
1-0
Deusto -
EUR Eur 15:30 ft Agoncillo
0-1
Calasancio -
EUR Eur 15:30 ft Beti Onak
0-2
Cortes -
EUR Eur 15:30 ft Esporles
2-0
Sóller -
EUR Eur 15:30 ft Felanitx
0-0
Ferriolense -
EUR Eur 15:30 ft La Granja
1-2
Atlético Tordesillas -
EUR Eur 15:30 ft Mutilvera
2-0
Pamplona -
EUR Eur 15:30 ft Ribamontán al Mar
0-1
Vimenor -
EUR Eur 15:30 ft AD San Juan
1-1
Osasuna B -
EUR Eur 15:30 ft Solares
0-0
Tropezon -
EUR Eur 15:30 ft Son Cladera
0-0
Binissalem -
EUR Eur 15:30 ft Txantrea
1-1
Avance Ezcabarte -
EUR Eur 15:30 ft UD Santa Marta
0-2
Zamora -
EUR Eur 15:15 ft Cultural Guarnizo
0-1
Sámano -
EUR Eur 15:00 ft Baztán
2-2
Alesves -
EUR Eur 15:00 ft Cultural Leonesa II
0-0
Beroil Bupolsa -
EUR Eur 15:00 ft Ibiza Islas Pitiusas
4-0
Manacor -
EUR Eur 15:00 ft Jove Español
1-1
Olimpic Xativa -
EUR Eur 15:00 ft Llosetense
2-2
Poblense -
EUR Eur 15:00 ft Mercadal
1-1
Mallorca II -
EUR Eur 15:00 ft Zaragoza B
2-0
Sabiñánigo -
EUR Eur 15:00 ft Roda
3-0
Paiporta -
EUR Eur 15:00 ft RSD Alcala
0-0
Alcobendas Sport -
EUR Eur 15:00 ft Santanyí
2-1
Platges de Calvià -
EUR Eur 11:00 ft Berio
0-0
Beasain -
Paraguay  »»  Division Profesional: Clausura 16.02.2019 Shedule
PAR Pri 19:00 Guarani
1-0
Deportivo Capiata 0-0
PAR Pri 23:45 ft River Plate
1-1
Libertad Asuncion 0-0
PAR Pri 21:45 ft Sportivo San Lorenzo
2-0
Deportivo Santaní 1-0
PAR Pri 19:00 ft 3 de Febrero
2-1
Diaz 1-0
PAR Pri 19:00 ft Independiente
2-0
Cerro Porteno 0-1
PAR Pri 19:00 ft Nacional Asuncion
1-0
Olimpia Asuncion 1-0
Peru  »»  Primera División 16.02.2019 Shedule
PER Pri 22:45 ft Carlos Manucci T…
4-4
Inti Gas Deportes 3-2
PER Pri 20:30 ft Binacional
1-0
Cesar Vallejo 0-0
PER Pri 18:15 ft U. San Martin
1-1
Cajamarca 0-0
PER Pri 01:00 ft Alianza Lima
3-0
Sport Boys 1-0
Europe  »»  Premier League 16.02.2019 Shedule
EUR Eur 12:00 ft Hottin
0-0
Nawaeir -
Serbia  »»  Super Liga 16.02.2019 Shedule
SER Sup 15:00 ft Crvena Zvezda
4-0
Vojvodina 2-0
SER Sup 14:00 ft Radnicki Nis
2-0
Cukaricki 2-0
SER Sup 13:00 ft Mačva Šabac
0-1
Mladost Lučani 0-1
SER Sup 13:00 ft Proleter Novi Sad
0-0
Radnik Surdulica 0-0
SER Sup 12:00 ft Bačka
0-3
Partizan 0-1
Egypt  »»  Premier League 16.02.2019 Shedule
EGY Pre 17:00 ft El-Entag El-Harby
0-1
Al Ahly 0-0
EGY Pre 14:00 ft El Ismaily
3-2
Nojom El Mostabel 1-0
Scotland  »»  Challenge Cup 16.02.2019 Shedule
SCO Cha 19:25 pen. Connahs Q.
1-1
Edinburgh City 1-1
Turkey  »»  Süper Lig 16.02.2019 Shedule
TUR Sup 16:00 ft Fenerbahce
1-1
Konyaspor 1-1
TUR Sup 13:00 ft Bursaspor
0-2
Rizespor 0-1
TUR Sup 10:30 ft Akhisar Genclik Spor
0-0
Ankaragucu 0-0
Poland  »»  Mineiro 2 16.02.2019 Shedule
POL Mło 18:00 ft America TO
2-2
Uberaba -
POL Mło 18:00 ft Democrata SL
0-0
Coimbra -
POL Mło 18:00 ft Betinense
3-0
Ath Bilbao -
Austria  »»  Cup 16.02.2019 Shedule
AUT Ofb 11:00 ft LASK Linz
6-0
Polten 4-0
Scotland  »»  League Two 16.02.2019 Shedule
SCO Div 15:00 Clyde
-
Albion Rovers -
SCO Div 15:00 Cowdenbeath
-
Annan -
SCO Div 15:00 Edinburgh City
-
Berwick -
SCO Div 15:00 Elgin City
-
Stirling -
SCO Div 15:00 Peterhead
-
Queen's Park -
SCO Div 15:00 ft Clyde
1-0
Albion Rovers 1-0
SCO Div 15:00 ft Cowdenbeath
2-4
Annan 2-1
SCO Div 15:00 ft Elgin City
3-2
Stirling 1-1
SCO Div 15:00 ft Peterhead
2-1
Queen's Park 1-0
Sweden  »»  Svenska Cupen 16.02.2019 Shedule
SWE Sve 15:00 ft Karlstad
1-2
Sirius 0-1
SWE Sve 15:00 ft Orebro
2-1
GAIS 1-0
SWE Sve 15:00 ft Ostersunds
0-0
Halmstad 0-0
SWE Sve 13:00 ft AIK
1-0
Jonkopings 1-0
SWE Sve 13:00 ft Hacken
6-1
Brage 4-0
SWE Sve 13:00 ft Orgryte
2-0
Norrby 1-0
SWE Sve 13:00 ft Rosengård
1-3
Brommapojkarna 0-1
Scotland  »»  League One 16.02.2019 Shedule
SCO Div 15:00 Airdrie
-
Brechin -
SCO Div 15:00 East Fife
-
Stenhousemuir -
SCO Div 15:00 Montrose
-
Forfar Athletic -
SCO Div 15:00 Raith
-
Arbroath -
SCO Div 15:00 Stranraer
-
Dumbarton -
SCO Div 15:00 ft Airdrie
0-1
Brechin 0-1
SCO Div 15:00 ft Montrose
2-0
Forfar Athletic 1-0
SCO Div 15:00 ft Raith
0-1
Arbroath 0-1
SCO Div 15:00 ft Stranraer
0-3
Dumbarton 0-0
Switzerland  »»  Challenge League 16.02.2019 Shedule
SWI Cha 18:00 ft Servette
0-0
Wil 0-0
SWI Cha 16:30 ft Schaffhausen
1-2
Kriens 1-1
SWI Cha 16:00 ft Lausanne
1-0
Rapperswil 0-0
Turkey  »»  3. Lig: Group 3 16.02.2019 Shedule
TUR 3.L 10:30 ft Bergama Bld.
0-1
Duczespor 0-0
TUR 3.L 10:30 ft Şile Yıldızspor
1-3
Hekimoğlu Trabzon 1-1
TUR 3.L 10:30 ft Tire 1922
0-0
Artvin Hopaspor 0-0
TUR 3.L 10:00 ft 1461 Trabzon
2-0
Muglaspor 1-0
Australia  »»  A-League 16.02.2019 Shedule
AUS A-L 11:00 Perth Glory
-
Brisbane Roar -
AUS A-L 08:50 Adelaide Utd
-
West Sydney -
AUS A-L 06:35 Wellington
-
Melbourne V. -
AUS A-L 11:00 ft Perth Glory
4-0
Brisbane Roar 3-0
AUS A-L 08:50 ft Adelaide Utd
1-3
West Sydney 1-1
Belgium  »»  Second Division 16.02.2019 Shedule
BEL Exq 19:30 ft St. Gilloise
1-2
Roeselare 0-0
BEL Exq 16:00 ft Leuven
3-0
Westerlo 0-0
Chile  »»  Primera B 17.02.2019 Shedule
CHL Pri 00:00 ft Cobreloa
2-2
Deportes Temuco 0-0
CHL Pri 21:00 ft Magallanes
0-0
San Luis 0-0
CHL Pri 21:00 ft D. Puerto Montt
2-2
Nublense 1-1
CHL Pri 21:00 ft S. Morning
3-2
Melipilla 1-1
Greece  »»  Football League 16.02.2019 Shedule
GRE Foo 13:00 ft Ergotelis
1-0
Kissamikos 0-0
Mexico  »»  Ascenso MX 16.02.2019 Shedule
MEX Lig 23:00 ft Alebrijes de Oaxaca
1-0
Atlético Zacatepec 0-0
MEX Lig 02:00 ft Atlético San Luis
2-0
FC Juárez 1-0
MEX Lig 01:00 ft Mineros de Zacatecas
0-0
Correcaminos 0-0
Scotland  »»  Championship 16.02.2019 Shedule
SCO Div 15:00 Morton
-
Ayr -
SCO Div 15:00 ft Alloa
0-2
Partick 0-1
SCO Div 15:00 ft Dunfermline
1-0
Inverness 0-0
SCO Div 15:00 ft Morton
0-0
Ayr 0-0
SCO Div 15:00 ft Queen of South
0-1
Dundee Utd 0-1
Switzerland  »»  Super League 16.02.2019 Shedule
SWI Sup 18:00 ft Luzern
0-3
Lugano 0-1
SWI Sup 18:00 ft St. Gallen
1-3
Thun 0-1
Turkey  »»  2. Lig: Kirmizi 16.02.2019 Shedule
TUR Tff 23:00 ft Gaziantepspor
0-3
Kastamonuspor -
TUR Tff 10:30 ft Ankara Demirspor
0-1
Samsunspor 0-0
TUR Tff 10:30 ft Bugsas Spor
1-0
Bandirmaspor 0-0
TUR Tff 10:30 ft Bodrumspor
1-1
Nigde Bld. 0-0
TUR Tff 10:30 ft Eyupspor
1-3
Keciorengucu 1-3
TUR Tff 10:30 ft Manisa BBSK
4-0
Tarsus 2-0
TUR Tff 10:30 ft Tuzlaspor
1-3
Menemen Bld. 1-2
Wales  »»  Feeder Leagues: Welsh League Division 1 16.02.2019 Shedule
WAL Div 14:30 ft Flint Town
2-0
Rhyl -
WAL Div 14:30 ft Guilsfield
1-1
Airbus 0-1
WAL Div 14:30 ft Haverfordwes
2-0
Goytre Utd 2-0
WAL Div 14:30 ft Llanrhaedr
2-1
Penrhyncoch -
WAL Div 14:30 ft Porthmadog
2-0
Holyhead -
WAL Div 14:00 ft Briton Ferry
1-1
Llantwit Major 1-1
WAL Div 14:00 ft Cambrian & Clydach
2-0
Cwmbran Celtic -
WAL Div 14:00 ft Goytre AFC
1-1
Port Talbot 0-0
WAL Div 14:00 ft Gresford Athletic
1-1
Holywell -
WAL Div 14:00 ft Penybont
2-1
Undy -
WAL Div 14:00 ft Pontypridd Town
5-0
Ammanford 2-0
WAL Div 14:00 ft Ruthin Town
0-1
Buckley -
WAL Div 14:00 ft Ton Pentre
0-2
Taffs Well 0-1
Belgium  »»  Pro League 16.02.2019 Shedule
BEL Jup 19:30 ft Waasland-Beveren
2-1
Gent 1-0
BEL Jup 19:00 ft Oostende
1-1
Eupen 1-0
BEL Jup 19:00 ft Waregem
1-1
St. Truiden 0-0
BEL Jup 17:00 ft Kortrijk
1-2
Charleroi 0-0
Bulgaria  »»  A PFG 16.02.2019 Shedule
BUL A P 15:30 ft Botev
1-0
Slavia Sofia 1-0
BUL A P 13:00 ft Cherno More
2-0
CSKA Sofia 1-0
BUL A P 10:30 ft Botev Vratsa
1-0
Bistritsa 0-0
Chile  »»  Primera División 17.02.2019 Shedule
CHL Pri 00:00 ft U. De Concepcion
0-0
Everton 0-0
CHL Pri 21:30 ft U. De Chile
1-1
Cobresal 1-0
CHL Pri 15:00 ft Deportes Iquique
0-0
Curico Unido 0-0
Costa Rica  »»  Primera División 17.02.2019 Shedule
COS Pri 00:00 ft Santos DG
2-1
Cartagines 1-1
Cyprus  »»  1. Division 16.02.2019 Shedule
CYP Fir 17:00 ft Alki Oroklini
1-3
Apollon Limassol 0-1
CYP Fir 16:00 ft Paralimni
1-1
Paphos 1-0
CYP Fir 15:00 ft APOEL
2-2
AEK Larnaca 0-0
Czech Republic  »»  Czech Liga 16.02.2019 Shedule
CZE Gam 16:00 ft Ostrava
2-1
Liberec 0-0
CZE Gam 14:00 ft Bohemians 1905
0-1
Sigma Olomouc 0-1
CZE Gam 14:00 ft Pribram
3-2
Zlin 1-1
CZE Gam 14:00 ft Slovacko
2-0
Karvina 1-0
Greece  »»  Super League 16.02.2019 Shedule
GRE Sup 17:30 ft Giannina
0-2
Atromitos 0-1
GRE Sup 17:00 ft Panathinaikos
1-0
Asteras Tripolis 1-0
Hungary  »»  NB I 16.02.2019 Shedule
HUN Nb 18:30 ft MTK Budapest
1-3
Videoton 0-3
HUN Nb 16:00 ft DVTK
2-1
Honved 0-1
HUN Nb 16:00 ft Puskás Academy
0-1
Ujpest 0-0
HUN Nb 16:00 ft Haladas
1-2
Mezokovesd-Zsory 1-2
HUN Nb 16:00 ft Varda SE
0-0
Paks 0-0
HUN Nb 13:00 ft Debrecen
2-1
Ferencvarosi TC 0-1
Mexico  »»  Liga MX 16.02.2019 Shedule
MEX Pri 23:00 ft Cruz Azul
1-2
Santos Laguna 1-1
MEX Pri 03:06 ft Club Tijuana
3-0
Veracruz 2-0
MEX Pri 03:00 ft Puebla
1-1
Pachuca 0-1
MEX Pri 01:00 ft Monarcas
2-3
Monterrey 1-1
Netherlands  »»  Eredivisie 16.02.2019 Shedule
NET Ere 19:45 ft Vitesse
3-2
Willem II 1-0