Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 17.02.2019 Shedule
INT Clu 15:30 ft FK Rostov
1-1
Lillestrom 1-0
INT Clu 14:00 ft Sachter Soligorsk
1-0
Oleksandriya 0-0
INT Clu 13:45 ft Ranheim
4-1
Byasen 2-0
INT Clu 13:30 ft St. Pauli (Am)
3-2
Hildesheim -
INT Clu 13:00 ft Stuttgart (Am)
3-1
Augsburg (Am) -
INT Clu 13:00 ft Yenisey
2-1
Silkeborg 1-0
INT Clu 12:00 ft Tromsdalen
0-0
Alta 0-0
INT Clu 12:00 ft Vatanspor
1-4
Aschaffenburg 0-1
INT Clu 11:00 ft Hoffenheim (Am)
1-3
Waldhof Mannheim -
INT Clu 10:00 ft Žilina II
4-2
Trinec 1-2
INT Clu 05:00 ft Renofa Yamaguchi
1-0
C-Osaka -
INT Clu 04:00 ft Kashiwa
2-2
Chiba 1-1
INT Clu 01:00 ft Los Angeles
0-0
Vancouver -
INT Clu 00:50 ft Orlando City
2-1
New York City -
INT Clu 00:30 ft Tampa Bay
0-1
DC United 0-1
Brazil  »»  Premiership 17.02.2019 Shedule
BRA Nbb 03:35 ft Auckland
3-2
Hamilton Wanderers 0-0
BRA Nbb 01:00 ft Canterbury United
2-1
Team Wellington 0-0
BRA Nbb 00:30 ft Tasman United
1-2
Otago United Dunedin 1-0
Brazil  »»  Alagoano 17.02.2019 Shedule
BRA Ala 20:00 ft Coruripe
0-2
Murici 0-0
Brazil  »»  Amazonense 17.02.2019 Shedule
BRA Ama 20:00 ft Princesa Solimões
4-1
Sul América -
BRA Ama 19:30 ft Fast Clube
1-0
Peñarol -
Brazil  »»  Baiano 1 17.02.2019 Shedule
BRA Bai 20:00 ft Vitoria da Conquista
1-3
Bahia 0-1
BRA Bai 19:00 ft Atlético Alagoinhas
3-1
Bahia De Feire 1-1
BRA Bai 19:00 ft Jacobina
3-2
Jacuipense 1-1
BRA Bai 19:00 ft Jequié
1-1
Fluminense de Feira 1-0
Brazil  »»  Brasiliense 17.02.2019 Shedule
BRA Bra 14:00 ft Sobradinho
2-1
Formosa -
BRA Bra 13:00 ft Ceilandia
0-2
Brasiliense -
Brazil  »»  Capixaba 17.02.2019 Shedule
BRA Cap 19:00 ft Rio Branco-VN
2-1
Real Noroeste -
BRA Cap 13:30 ft Tupy
0-3
Rio Branco AC -
Brazil  »»  Catarinense 1 17.02.2019 Shedule
BRA Cat 20:00 ft Avai
0-0
Brusque 0-0
BRA Cat 20:00 ft Hercílio Luz
0-2
Marcilio Dias 0-0
BRA Cat 20:00 ft Joinville
2-1
Criciuma 2-1
BRA Cat 20:00 ft Metropolitano
2-1
Atlético Tubarão 0-0
Brazil  »»  Cearense 1 17.02.2019 Shedule
BRA Cea 20:00 ft Uniclinic
2-1
Fortaleza 2-1
Brazil  »»  Gaucho 1 17.02.2019 Shedule
BRA Gau 22:00 ft Internacional
2-1
SER Caxias 1-0
BRA Gau 21:00 ft Veranopolis
0-1
Juventude 0-0
BRA Gau 20:00 ft Brasil de Pelotas
0-0
Gremio 0-0
Brazil  »»  Goiano 1 17.02.2019 Shedule
BRA Goi 20:00 ft Goias
2-1
Goiânia 0-0
BRA Goi 19:00 ft Anapolina
2-1
Gremio Anapolis 1-0
BRA Goi 19:00 ft Crac Go
1-0
Novo Horizonte 1-0
BRA Goi 19:00 ft Goianesia
3-1
Atletico GO 1-1
BRA Goi 19:00 ft Itumbiara
2-0
Iporá 2-0
Brazil  »»  Ligue 1 17.02.2019 Shedule
BRA Nbb 15:30 ft ASEC Mimosas
0-0
Sporting Gagnoa 0-0
Brazil  »»  Matogrossense 17.02.2019 Shedule
BRA Mat 20:00 ft Dom Bosco
2-1
Luverdense -
BRA Mat 19:30 ft Araguaia
0-2
Cuiabá Esporte -
Brazil  »»  Mineiro 1 17.02.2019 Shedule
BRA Min 20:00 ft America MG
0-0
Cruzeiro 0-0
BRA Min 19:00 ft CAP Patrocinense
1-1
Guarani MG 0-0
BRA Min 14:00 ft Caldense
2-1
Boa 1-1
Brazil  »»  Paraense 17.02.2019 Shedule
BRA Par 21:00 ft São Raimundo
1-2
São Francisco PA 1-0
BRA Par 19:00 ft Remo
0-3
Paysandu PA 0-2
Brazil  »»  Paraibano 17.02.2019 Shedule
BRA Par 20:00 ft Esporte de Patos
1-0
Treze PB 0-0
BRA Par 19:00 ft Campinense
1-1
Sousa 1-1
Brazil  »»  Paranaense 1 17.02.2019 Shedule
BRA Par 20:00 pen. Cascavel
0-0
Coritiba 0-0
BRA Par 20:00 pen. Toledo
1-1
Operário PR 1-0
Brazil  »»  Paulista A1 17.02.2019 Shedule
BRA Cam 22:00 ft Corinthians
2-1
Sao Paulo 1-0
BRA Cam 20:00 ft Ferroviária
0-0
Palmeiras 0-0
Brazil  »»  Paulista A2 17.02.2019 Shedule
BRA Pau 22:00 ft Sertãozinho
2-0
Penapolense 2-0
BRA Pau 19:00 ft Portuguesa
2-3
Inter de Limeira 1-1
BRA Pau 18:00 ft Santo Andre
2-2
Portuguesa Santista 1-1
BRA Pau 13:00 ft Juventus
1-0
Taubaté 0-0
Brazil  »»  Paulista A3 17.02.2019 Shedule
BRA Pau 14:00 ft Noroeste
1-1
Nardo 1-0
BRA Pau 13:00 ft Desportivo Brasil
1-3
Velo Clube 1-0
BRA Pau 13:00 ft Mogi Mirim
3-1
Mogi Mirim 0-0
BRA Pau 13:00 ft Taboão da Serra
0-2
Grêmio Osasco 0-1
Brazil  »»  Pernambucano 1 17.02.2019 Shedule
BRA Per 20:00 ft Santa Cruz
1-0
Sport Recife 0-0
Brazil  »»  Rondoniense 17.02.2019 Shedule
BRA Ron 21:00 ft Real Ariquemes
2-0
Genus -
BRA Ron 20:00 ft Guaporé
3-1
Barcelona RO -
BRA Ron 14:00 ft Vilhenense
1-0
União Cacoalense -
BRA Ron 00:00 ft Rondoniense
1-1
Guajará -
Brazil  »»  Sergipano 17.02.2019 Shedule
BRA Ser 18:30 ft Olímpico SE
2-3
Guarany SE 1-1
Brazil  »»  Sul-Matogrossense 17.02.2019 Shedule
BRA Sul 21:00 ft Aguia Negra
2-1
Costa Rica -
BRA Sul 20:00 ft Novoperário
0-2
Operário MS -
BRA Sul 19:00 ft Chapadão
0-0
URSO 0-0
BRA Sul 19:00 ft Operário AC MS
1-1
União ABC -
England  »»  Championship 17.02.2019 Shedule
ENG Cha 13:00 ft Blackburn
0-1
Middlesbrough 0-1
Germany  »»  Bundesliga 17.02.2019 Shedule
GER Bun 17:00 ft Bayer Leverkusen
2-0
Dusseldorf 1-0
GER Bun 14:30 ft Eintracht Frankfurt
1-1
B. Moenchengladbach 1-0
Italy  »»  Serie A 17.02.2019 Shedule
ITA Ser 19:30 ft Napoli
0-0
Torino 0-0
ITA Ser 17:00 ft Inter
2-1
Sampdoria 0-0
ITA Ser 14:00 ft Empoli
3-0
Sassuolo 2-0
ITA Ser 14:00 ft Genoa
2-1
Lazio 0-1
ITA Ser 14:00 ft Udinese
1-0
Chievo 0-0
ITA Ser 11:30 ft Spal
1-4
Fiorentina 1-1
Spain  »»  Primera División 17.02.2019 Shedule
SPA Pri 19:45 ft Betis
1-1
Alaves 1-1
SPA Pri 17:30 ft Villarreal
3-0
Sevilla 2-0
SPA Pri 15:15 ft Valencia
0-0
Espanyol 0-0
SPA Pri 11:00 ft Real Madrid
1-2
Girona 1-0
Germany  »»  Premier League 18.02.2019 Shedule
GER Bbl 00:00 ft Arnett Gardens
2-2
UWI 1-0
GER Bbl 00:00 ft Harbour View
1-1
Dunbeholden 0-0
GER Bbl 20:00 ft Humble Lions
1-1
Montego Bay United 0-1
GER Bbl 20:00 ft Mount Pleasant Academy
2-1
Tivoli Gardens 1-0
GER Bbl 20:00 ft Reno
2-4
Portmore United -
Germany  »»  Oberliga: Westfalen 17.02.2019 Shedule
GER Obe 14:00 Hildesheim
-
Hagen / ?Uthlede -
GER Obe 14:00 Brunninghausen
-
Westfalia Rhynern -
GER Obe 14:00 Braunschweig (Am)
-
HSC Hannover -
GER Obe 14:00 Emmelshausen
-
Rochling -
GER Obe 14:00 Ennepetal
-
Westfalia Herne -
GER Obe 14:00 Erndtebruck
-
Gutersloh -
GER Obe 14:00 FC Bocholt
-
Kleve -
GER Obe 14:00 FV Engers 07
-
Dillingen -
GER Obe 14:00 Gifhorn
-
Arminia Hannover -
GER Obe 14:00 Hammer SpVg
-
ASC 09 Dortmund -
GER Obe 14:00 Hilden
-
Meerbusch -
GER Obe 14:00 Homberg
-
SW Essen -
GER Obe 14:00 Sasel
-
Rugenbergen -
GER Obe 14:00 SC Velbert
-
Düsseldorf-West -
GER Obe 14:00 Schalke (Am)
-
Paderborn 07 II -
GER Obe 14:00 Schermbeck
-
Holzwickeder SC -
GER Obe 14:00 Schonnebeck
-
Monheim -
GER Obe 14:00 Baumberg
-
Jahn Dinslaken -
GER Obe 14:00 Speldorf
-
FSV Duisburg -
GER Obe 14:00 Spelle-Venhaus
-
Wolfenbuttel -
GER Obe 14:00 Sportfreunde Siegen
-
Gievenbeck -
GER Obe 14:00 Sprockhovel
-
Ahlen -
GER Obe 14:00 TuRU Düsseldorf
-
Velbert -
GER Obe 14:00 TuS Haltern
-
Eintracht Rheine -
GER Obe 14:00 TuS RW Koblenz
-
Idar-Oberstein -
GER Obe 14:00 Union Nettetal
-
Germania Ratingen -
GER Obe 13:00 Barmbek Uhlenhorst
-
Meiendorfer SV -
GER Obe 13:00 TSV Buchholz 08
-
Dassendorf -
GER Obe 13:00 Eintracht Northeim
-
Heeslinger SC -
GER Obe 13:00 Wedeler TSV
-
Condor Hamburg -
GER Obe 10:00 Geestemünde
-
Werder Bremen III -
GER Obe 15:00 ft Hilden
3-3
Meerbusch 1-1
GER Obe 14:30 ft Düsseldorf-West
2-2
SC Velbert -
GER Obe 14:30 ft Habenhauser
4-3
Brinkumer 2-0
GER Obe 14:00 ft Brunninghausen
2-1
Westfalia Rhynern 1-0
GER Obe 14:00 ft Emmelshausen
1-1
Rochling 1-1
GER Obe 14:00 ft Ennepetal
1-1
Westfalia Herne 0-1
GER Obe 14:00 ft Erndtebruck
0-1
Gutersloh 0-0
GER Obe 14:00 ft FC Bocholt
2-2
Kleve 1-0
GER Obe 14:00 ft Hammer SpVg
4-2
ASC 09 Dortmund 3-0
GER Obe 14:00 ft Hastedt
1-1
Vatan Bremen 1-0
GER Obe 14:00 ft Homberg
3-2
SW Essen 1-2
GER Obe 14:00 ft Sasel
2-1
Rugenbergen 2-0
GER Obe 14:00 ft Schalke (Am)
1-1
Paderborn 07 II 0-0
GER Obe 14:00 ft Schermbeck
1-0
Holzwickeder SC 1-0
GER Obe 14:00 ft Schonnebeck
3-2
Monheim 0-2
GER Obe 14:00 ft Speldorf
1-1
FSV Duisburg 1-1
GER Obe 14:00 ft Sportfreunde Siegen
2-2
Gievenbeck 2-0
GER Obe 14:00 ft TuRU Düsseldorf
1-0
Velbert 0-0
GER Obe 14:00 ft TuS Haltern
2-0
Eintracht Rheine 1-0
GER Obe 14:00 ft Union Nettetal
0-3
Germania Ratingen 0-0
GER Obe 13:00 ft Arminia Ludwigshafen
0-2
TuS Koblenz 0-0
GER Obe 12:00 ft Lok Stendal
1-0
Staaken 1-0
GER Obe 10:15 ft Wedeler TSV
2-0
Condor Hamburg 0-0
GER Obe 10:00 ft Geestemünde
2-4
Werder Bremen III 0-1
Spain  »»  Segunda B: Group 4 17.02.2019 Shedule
SPA Seg 16:30 ft Sanluqueno
1-0
Talavera CF 0-0
SPA Seg 16:15 ft Castellon (Esp)
1-1
Teruel 1-0
SPA Seg 16:00 ft Alcoyano
0-1
Ebro 0-1
SPA Seg 16:00 ft Badalona
1-0
Valencia B 0-0
SPA Seg 16:00 ft Barakaldo
1-0
Izarra 0-0
SPA Seg 16:00 ft CD Calahorra
0-1
R. Sociedad B 0-0
SPA Seg 16:00 ft Leonesa
1-1
Unionistas de Salamanca 1-0
SPA Seg 16:00 ft Torrelavega
1-1
Leioa 1-0
SPA Seg 16:00 ft Langreo
1-0
Arenas de Getxo 0-0
SPA Seg 16:00 ft Lleida
2-0
Levante UD B 0-0
SPA Seg 16:00 ft Olot
1-1
Barcelona B 0-0
SPA Seg 16:00 ft Ponferradina
1-1
Coruxo FC 1-0
SPA Seg 16:00 ft Murcia
1-1
El Ejido 0-1
SPA Seg 16:00 ft R. Union
0-0
UD Logrones 0-0
SPA Seg 16:00 ft Sabadell
1-1
Villarreal B 0-0
SPA Seg 16:00 ft Salmantino
0-0
Deportivo La Coruña II 0-0
SPA Seg 16:00 ft Villanovense
0-0
Marbella (Esp) 0-0
SPA Seg 15:30 ft Navalcarnero
2-3
Real Madrid B 1-3
SPA Seg 15:15 ft Tudelano
0-0
Gernika 0-0
SPA Seg 11:00 ft Burgos
0-2
San Sebastian Reyes 0-0
SPA Seg 11:00 ft CD Badajoz
2-0
San Fernando 0-0
SPA Seg 11:00 ft Celta Vigo B
0-1
Pontevedra (Esp) 0-0
SPA Seg 11:00 ft SD Ejea
1-1
Espanyol B 1-0
SPA Seg 11:00 ft FC Jumilla
1-3
UCAM Murcia 0-1
SPA Seg 11:00 ft CF Fuenlabrada
2-0
Rápido Bouzas 0-0
SPA Seg 11:00 ft Internacional
2-0
UD Las Palmas 0-0
SPA Seg 11:00 ft Malaga B (Esp)
0-2
Don Benito 0-1
SPA Seg 11:00 ft Melilla
1-1
Granada CF B 0-1
SPA Seg 11:00 ft Peralada
0-1
Ontinyent 0-0
SPA Seg 11:00 ft Recreativo Huelva
0-0
UD Ibiza 0-0
SPA Seg 11:00 ft Gijon B
0-2
Mirandes 0-0
SPA Seg 11:00 ft Unión Adarve
0-1
Guijuelo 0-1
SPA Seg 10:30 ft Almeria B
2-2
Cartagena 1-2
SPA Seg 10:30 ft Sevilla B
2-0
Linense 1-0
England  »»  League Two 17.02.2019 Shedule
ENG Lea 15:00 ft Carlisle
2-0
Cheltenham -
ENG Lea 15:00 ft Crawley
2-0
Port Vale -
ENG Lea 15:00 ft Forest Green
1-0
Bury -
ENG Lea 15:00 ft Lincoln
2-1
Grimsby -
ENG Lea 15:00 ft Macclesfield
3-1
Oldham -
ENG Lea 15:00 ft Milton Keynes Dons
1-0
Crewe -
ENG Lea 15:00 ft Morecambe
2-1
Stevenage -
ENG Lea 15:00 ft Newport
0-2
Exeter -
Germany  »»  Regionalliga: West 17.02.2019 Shedule
GER Reg 14:00 ft Alemannia Aachen
4-0
Dusseldorf (Am) 0-0
GER Reg 13:00 ft FC Viktoria Koln
0-0
Oberhausen 0-0
GER Reg 12:30 ft BAK '07
1-0
BFC Dynamo 1-0
GER Reg 12:30 ft Bautzen
2-2
Babelsberg 0-0
GER Reg 12:30 ft Halberstadt
1-1
Auerbach 0-1
GER Reg 12:30 ft Lokomotive Leipzig
5-0
Furstenwalde 4-0
Germany  »»  3. Liga 17.02.2019 Shedule
GER 3. 13:00 ft Zwickau
2-0
Jena 1-0
GER 3. 12:00 ft Wurzburger Kickers
0-2
Hansa Rostock 0-2
Italy  »»  Lega Pro 1: Girone B 17.02.2019 Shedule
ITA Leg 17:30 ft Lucchese
1-1
Entella 1-0
ITA Leg 17:30 ft Piacenza
1-0
Pro Patria 0-0
ITA Leg 14:30 ft Cuneo
3-0
Atletico Pro Piacenza 16-0
ITA Leg 13:30 ft Albissola
1-2
Arezzo 0-1
ITA Leg 13:30 ft Alessandria
0-1
Arzachena 0-1
ITA Leg 13:30 ft Novara
1-1
Pistoiese 0-1
ITA Leg 13:30 ft Olbia (Ita)
3-1
Carrarese 1-1
ITA Leg 13:30 ft Pisa
2-0
Gozzano 2-0
ITA Leg 13:30 ft US Pontedera
0-2
Pro Vercelli 0-2
ITA Leg 13:30 ft Siena
3-2
Juventus 1-2
Germany  »»  2. Bundesliga 17.02.2019 Shedule
GER 2. 12:30 Arminia Bielefeld
-
Magdeburg -
GER 2. 12:30 Dresden
-
Regensburg -
GER 2. 12:30 Heidenheim
-
Hamburger -
GER 2. 12:30 Holstein Kiel
-
Greuther Furth -
GER 2. 12:30 Ingolstadt
-
Bochum -
GER 2. 12:30 Duisburg
-
Union Berlin -
GER 2. 12:30 Paderborn
-
Köln -
GER 2. 12:30 Sandhausen
-
Darmstadt -
GER 2. 12:30 St. Pauli
-
Aue -
GER 2. 12:30 ft Arminia Bielefeld
1-3
Magdeburg 0-2
GER 2. 12:30 ft Dresden
0-0
Regensburg 0-0
GER 2. 12:30 ft Holstein Kiel
2-2
Greuther Furth 0-0
Italy  »»  Serie B 17.02.2019 Shedule
ITA Ser 20:00 ft Spezia
1-2
Verona 1-1
ITA Ser 14:00 ft Cosenza
2-0
Cremonese 0-0
ITA Ser 14:00 ft Lecce
3-2
Livorno 0-2
Spain  »»  Segunda División 17.02.2019 Shedule
SPA Seg 19:30 ft UD Las Palmas
1-0
Gijon 1-0
SPA Seg 17:00 ft Rayo Majadahonda
0-1
Malaga 0-0
SPA Seg 17:00 ft Reus Deportiu
0-1
Almeria -
SPA Seg 15:00 ft Numancia
1-1
Osasuna 1-0
SPA Seg 11:00 ft Mallorca
3-0
Lugo 1-0
England  »»  FA Cup 17.02.2019 Shedule
ENG Fa 16:00 ft Doncaster
0-2
Crystal Palace 0-2
ENG Fa 16:00 ft Swansea
4-1
Brentford 0-1
ENG Fa 13:00 ft Bristol City
0-1
Wolves 0-1
England  »»  Non League Div One: Southern SW 17.02.2019 Shedule
ENG Non 13:00 ft Egham
4-3
Marlow 3-1
ENG Non 12:00 ft Aveley
3-2
Mildenhall 1-0
ENG Non 12:00 ft Coggeshall Town
0-0
Basildon 0-0
ENG Non 10:00 ft Chalfont St Peter
1-1
Bracknell Town 0-0
ENG Non 10:00 ft Chipstead
0-1
Uxbridge 0-0
ENG Non 10:00 ft Felixstowe & Walton Utd.
0-3
Brentwood 0-2
ENG Non 10:00 ft Hanwell Town
0-1
Cheshunt 0-1
ENG Non 10:00 ft Hayes & Yeading
0-2
Westfield (Surrey) 0-0
ENG Non 10:00 ft Heybridge
0-1
Grays 0-1
Italy  »»  Serie D: Girone I 17.02.2019 Shedule
ITA Ser 14:00 ft AS Fasano
0-2
US Bitonto 0-1
ITA Ser 14:00 ft Gela
1-1
Rotonda 1-1
ITA Ser 14:00 ft Gravina
2-2
Sorrento 0-1
ITA Ser 14:00 ft Latte Dolce
1-0
Avellino 1-0
ITA Ser 14:00 ft Lecco
1-0
Savona 1-0
ITA Ser 14:00 ft Locri 1909
0-3
Bari 0-0
ITA Ser 14:00 ft Nardò
0-2
Picerno 0-0
ITA Ser 14:00 ft Agnonese
1-1
Forli 1-1
ITA Ser 14:00 ft Sanremese
2-1
Stresa 1-1
ITA Ser 14:00 ft Sarnese
3-0
Nerostellati Frattese 1-0
ITA Ser 14:00 ft Savoia
2-1
Gragnano 1-1
ITA Ser 14:00 ft Team Altamura
1-1
Pomigliano 1-1
ITA Ser 14:00 ft Trastevere Calcio
0-1
Sassari Torres 0-1
ITA Ser 14:00 ft Neapolis Frattese
0-0
Marsala 0-0
ITA Ser 13:30 ft Aprilia
1-3
Albalonga 1-1
ITA Ser 13:30 ft Arconatese
2-2
Chieri 1955 1-1
ITA Ser 13:30 ft Avezzano
1-0
Sangiustese 0-0
ITA Ser 13:30 ft Axys Zola
0-1
Pergolettese 0-1
ITA Ser 13:30 ft Bastia Calcio
0-0
Aglianese -
ITA Ser 13:30 ft AC Belluno
0-1
US Adriese 0-0
ITA Ser 13:30 ft Borgosesia
1-1
Folgore Caratese 1-1
ITA Ser 13:30 ft Bra
1-3
Fezzanese 0-1
ITA Ser 13:30 ft Budoni Calcio
2-0
Lupa Roma 0-0
ITA Ser 13:30 ft Bustese Roncalli
1-0
Borgaro Nobis 0-0
ITA Ser 13:30 ft Campodarsego
2-0
Levico 0-0
ITA Ser 13:30 ft Calcio Caravaggese
1-1
Caronnese 1-0
ITA Ser 13:30 ft Cartigliano
3-0
Union Feltre 2-0
ITA Ser 13:30 ft Cassino
1-0
Lanusei 1-0
ITA Ser 13:30 ft Castelfidardo Calcio
0-1
Santarcangelo 0-1
ITA Ser 13:30 ft Castiadas
3-2
Anziolavinio 1-1
ITA Ser 13:30 ft US Castrovillari Calcio
0-0
Messina 0-0
ITA Ser 13:30 ft Cesena
2-0
Jesina 1-0
ITA Ser 13:30 ft Messina (Ita)
3-2
Sancataldese 2-0
ITA Ser 13:30 ft Cjarlins Muzane
2-2
Este 1-1
ITA Ser 13:30 ft Classe
0-0
Sasso Marconi 0-0
ITA Ser 13:30 ft Crema
1-1
Modena 1-1
ITA Ser 13:30 ft Darfo Boario
0-3
Sondrio 0-1
ITA Ser 13:30 ft AC Fanfulla 1874
3-0
Adrense 2-0
ITA Ser 13:30 ft F. Andria
1-1
Taranto 0-0
ITA Ser 13:30 ft Fiorenzuola
1-1
Calvina 1-1
ITA Ser 13:30 ft Flaminia
3-0
Atletico 3-0
ITA Ser 13:30 ft Gavorrano
1-0
Sporting Trestina 0-0
ITA Ser 13:30 ft Gelbison Cilento
4-2
FC Francavilla 1-1
ITA Ser 13:30 ft Ghivizzano Borgo Mozzano
0-1
Sangimignanosport 0-0
ITA Ser 13:30 ft Igea Virtus
0-0
Nocerina 0-0
ITA Ser 13:30 ft Inveruno
1-2
Lavagnese 0-1
ITA Ser 13:30 ft Legnago Salus
0-4
Como 0-2
ITA Ser 13:30 ft Ligorna
1-1
Casale 1-0
ITA Ser 13:30 ft Mantova
2-0
Villa d'Almè 1-0
ITA Ser 13:30 ft Massese
1-1
Sangiovannese 0-0
ITA Ser 13:30 ft Lara
1-0
Vigor Carpaneto 0-0
ITA Ser 13:30 ft Montebelluna
2-1
Union ArzignanoChiampo 1-0
ITA Ser 13:30 ft Montegiorgio
0-1
Savignanese 0-0
ITA Ser 13:30 ft Montevarchi Calcio
3-0
Cannara 3-0
ITA Ser 13:30 ft Nola 1925
0-2
Audace Cerignola 0-0
ITA Ser 13:30 ft Nuova Monterosi
2-1
Città di Anagni 1-0
ITA Ser 13:30 ft OltrepoVoghera
0-2
Lentigione 0-1
ITA Ser 13:30 ft Domino
0-0
Latina 0-0
ITA Ser 13:30 ft Palmese
1-1
Roccella 1-1
ITA Ser 13:30 ft Pianese
0-0
Real Forte Querceta 0-0
ITA Ser 13:30 ft Pineto
2-2
Citta di Campobasso -
ITA Ser 13:30 ft Pol. Ciliverghe Mazzano
1-0
San Marino 1-0
ITA Ser 13:30 ft Pontisola
2-3
Olginatese 1-0
ITA Ser 13:30 ft Portici
0-0
Troina 0-0
ITA Ser 13:30 ft Pro Sesto
3-2
Ambrosiana 2-1
ITA Ser 13:30 ft Giulianova
0-0
Recanatese 0-0
ITA Ser 13:30 ft Reggiana
3-0
Pavia 2-0
ITA Ser 13:30 ft Rezzato
1-1
Scanzorosciate 0-0
ITA Ser 13:30 ft Sammaurese
0-2
Francavilla 0-1
ITA Ser 13:30 ft San Nicolò
0-1
Matelica 0-0
ITA Ser 13:30 ft Sandonà
1-1
St. Georgen 0-1
ITA Ser 13:30 ft Scandicci
1-1
Prato 0-1
ITA Ser 13:30 ft Seravezza
2-1
Tuttocuoio 1-0
ITA Ser 13:30 ft Seregno
1-0
Virtus Bergamo 0-0
ITA Ser 13:30 ft Sestri Levante
2-0
Dronero 0-0
ITA Ser 13:30 ft Sinalunghese
0-0
San Donato Tavarnelle 0-0
ITA Ser 13:30 ft Tamai
1-0
Clodiense 0-0
ITA Ser 13:30 ft Trento Calcio 1921
1-1
Chions 1-0
ITA Ser 13:30 ft Pro Vasto
3-2
FC Isernia 3-0
ITA Ser 13:30 ft Viareggio
0-1
Mobilieri Ponsacco 0-1
ITA Ser 13:30 ft Villafranca
2-1
Ciserano 2-0
ITA Ser 13:30 ft Virtus Don Bosco
2-1
Delta Porto Tolle 1-1
ITA Ser 13:30 ft Vis Artena
2-2
Ladispoli 2-1
Portugal  »»  Liga de Honra 17.02.2019 Shedule
POR Lig 16:00 Academica
-
SC Farense (Por) -
POR Lig 16:00 Cova De Piedade
-
Penafiel -
POR Lig 16:00 FC Famalicao
-
Academico Viseu -
POR Lig 16:00 Leixoes
-
Guimaraes B -
POR Lig 16:00 Mafra
-
Estoril -
POR Lig 16:00 FC Porto B
-
Oliveirense -
POR Lig 16:00 Braga B
-
Arouca -
POR Lig 16:00 Covilha
-
Ferreira -
POR Lig 16:00 Varzim
-
Benfica B (Por) -
POR Lig 17:00 ft Leixoes
2-1
Guimaraes B 2-0
POR Lig 15:00 ft Academica
1-0
SC Farense (Por) 0-0
POR Lig 15:00 ft Mafra
1-1
Estoril 0-0
POR Lig 15:00 ft FC Porto B
1-1
Oliveirense 0-0
POR Lig 15:00 ft Braga B
0-2
Arouca 0-0
POR Lig 11:15 ft Covilha
3-0
Ferreira 1-0
France  »»  Ligue 2 17.02.2019 Shedule
FRA Lig 12:00 ft Sochaux
0-1
Lens 0-1
France  »»  Ligue 1 17.02.2019 Shedule
FRA Lig 20:00 ft St Etienne
0-1
Paris SG 0-0
FRA Lig 16:00 ft Reims
2-0
Rennes 1-0
FRA Lig 14:00 ft Bordeaux
2-1
Toulouse 1-0
FRA Lig 14:00 ft Caen
0-0
Strasbourg 0-0
FRA Lig 14:00 ft Lille
0-0
Montpellier 0-0
Portugal  »»  Primeira Liga 17.02.2019 Shedule
POR Por 20:00 ft Sporting Lisbon
3-0
Braga 1-0
POR Por 17:30 ft Chaves
1-1
Boavista 1-0
POR Por 15:00 ft Belenenses
0-1
Maritimo 0-0
POR Por 15:00 ft Moreirense
2-0
Tondela 1-0
France  »»  CFA 2: Group H 17.02.2019 Shedule
FRA CFA 13:30 ft Châteauneuf-sur-Loire
0-0
Châteauroux II -
FRA CFA 13:30 ft J3 Amilly
0-1
C' Chartres II -
FRA CFA 13:30 ft Pau II
3-1
Niort II 1-0
FRA CFA 13:30 ft Saint-Jean-le-Blanc
0-2
Montlouis -
Croatia  »»  1. HNL 17.02.2019 Shedule
CRO 1. 16:30 ft D. Zagreb
3-0
Belupo 0-0
CRO 1. 14:00 ft Osijek
1-0
Istra 1961 0-0
Denmark  »»  Superliga 17.02.2019 Shedule
DEN Sup 17:00 ft Esbjerg
2-1
Brondby 1-0
DEN Sup 15:00 ft Randers FC
0-2
FC Copenhagen 0-1
DEN Sup 13:00 ft Odense
1-0
Vejle 1-0
DEN Sup 11:00 ft Horsens
3-0
FC Hjorring 0-0
Croatia  »»  Premier League 17.02.2019 Shedule
CRO A1 12:30 ft Abahani
4-0
Brothers Union 3-0
CRO A1 09:30 ft Sheikh Jamal
0-0
Sheikh Russel 0-0
Denmark  »»  CFA: Group D 17.02.2019 Shedule
DEN Can 13:30 ft Toulon
4-1
Consolat 3-1
Iran  »»  Persian Gulf Cup 17.02.2019 Shedule
IRA Pro 11:30 ft Foolad
1-0
Sanat Naft 1-0
Morocco  »»  GNF 1 17.02.2019 Shedule
MOR Bot 16:00 ft Difaâ El Jadidi
1-1
Berkane 0-1
MOR Bot 14:00 ft FUS Rabat
0-1
Wydad Casablanca 0-0
MOR Bot 14:00 ft Raja Casablanca
3-3
Youssoufia Berrechid 1-0
Ecuador  »»  Primera A 17.02.2019 Shedule
ECU Ser 23:30 ft Delfin
0-1
Atletico River Plate 0-0
ECU Ser 21:15 ft Emelec
1-2
Fuerza Amarilla 0-0
ECU Ser 19:00 ft Mushuc Runa
1-1
Dep. Cuenca 1-1
ECU Ser 00:30 ft Macara
0-0
Barcelona SC 0-0
Ireland  »»  First Division 17.02.2019 Shedule
IRE Div 15:00 ft Longford
0-0
Athlone 3-1
IRE Div 14:00 ft Athlone
1-2
Finn Harps 0-0
IRE Div 14:00 ft Cabinteely
2-1
Drogheda 2-1
IRE Div 14:00 ft Finn Harps
3-0
Wexford 0-0
IRE Div 13:30 ft UC Dublin
1-2
Cabinteely 2-0
Argentina  »»  Prim B Metro 17.02.2019 Shedule
ARG Pri 20:05 ft Colegiales
0-1
Barracas Central 0-0
ARG Pri 20:00 ft Atletico Atlanta
0-1
Acassuso 0-0
ARG Pri 20:00 ft Comunicaciones
0-1
CA Estudiantes 0-0
ARG Pri 20:00 ft Tristan Suarez
1-2
Flandria 1-1
Argentina  »»  Prim B Nacional 18.02.2019 Shedule
ARG Pri 00:00 ft Olimpo Bahia Blanca
0-1
Defensores de Belgrano 0-1
ARG Pri 21:30 ft Ind. Rivadavia
1-1
Deportivo Moron 1-1
ARG Pri 20:00 ft Almagro
0-0
Gimnasia Mendoza 0-0
ARG Pri 20:00 ft Guillermo Brown
0-1
Gimnasia Jujuy 0-0
Colombia  »»  Primera B 17.02.2019 Shedule
COL Pri 20:30 ft Cortulua
1-3
Quindio 0-0
COL Pri 20:30 ft Cartagena
2-0
Expreso Rojo 1-0
COL Pri 20:30 ft Real Santander
2-2
Orsomarso 2-1
COL Pri 20:00 ft Llaneros
0-0
Pereira 0-0
COL Pri 16:30 ft Centauros
2-1
Valledupar 2-1
Colombia  »»  Primera A: Clausura 17.02.2019 Shedule
COL Lig 23:00 ft Patriotas
1-1
Santa Fe 1-0
COL Lig 22:00 ft Cucuta
3-2
Bucaramanga 2-2
COL Lig 21:00 ft Deportes Tolima
2-0
Envigado 1-0
COL Lig 19:00 ft Dep. Pasto
4-1
Jaguares de Cordoba 2-1
COL Lig 00:45 ft Junior
1-1
Itagüí Ditaires 0-0
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 17.02.2019 Shedule
EUR Eur 17:00 ft Beti Kozkor
0-0
Huarte -
EUR Eur 17:00 ft Lucena
3-2
Arcos CF (Esp) -
EUR Eur 17:00 ft Loja
3-1
Huétor Tájar -
EUR Eur 17:00 ft Jaen
6-0
Atarfe Industrial -
EUR Eur 16:45 ft Sodupe
0-0
Sestao -
EUR Eur 16:30 ft Atlético Espeleño
1-1
Ecija -
EUR Eur 16:30 ft Palo
1-2
Motril -
EUR Eur 16:30 ft La Nucía
1-1
Villarreal III -
EUR Eur 16:00 ft Aceuchal
1-0
Jerez -
EUR Eur 16:00 ft Águilas FC
1-1
Olímpico Totana -
EUR Eur 16:00 ft Algeciras (Esp)
1-0
Lebrijana -
EUR Eur 16:00 ft Almazán
0-0
Numancia II -
EUR Eur 16:00 ft Antequera
1-1
Atlético Mancha Real -
EUR Eur 16:00 ft Arandina
2-2
Burgos Promesas 2000 -
EUR Eur 16:00 ft Arenteiro
0-1
Villalbés -
EUR Eur 16:00 ft Arosa
3-1
Silva -
EUR Eur 16:00 ft Barco
1-1
Ourense CF -
EUR Eur 16:00 ft Boiro
1-0
Somozas -
EUR Eur 16:00 ft CDFC La Calzada
2-1
Alberite -
EUR Eur 16:00 ft Ceuta
2-0
Cádiz II -
EUR Eur 16:00 ft Choco
0-0
Ribadumia -
EUR Eur 16:00 ft Club Bermeo
0-3
Portugalete -
EUR Eur 16:00 ft Compostela
2-2
Paiosaco -
EUR Eur 16:00 ft Conil
0-0
Gerena -
EUR Eur 16:00 ft Crevillente
2-0
Vilamarxant -
EUR Eur 16:00 ft Formentera
0-0
Pena Deportina -
EUR Eur 16:00 ft Gijón Industrial
1-4
Depor -
EUR Eur 16:00 ft Guadalajara
3-2
Mora -
EUR Eur 16:00 ft Guadalcacín
0-2
Xerez Deportivo -
EUR Eur 16:00 ft La Roda
1-3
Almagro -
EUR Eur 16:00 ft Laracha
2-3
Bergantiños -
EUR Eur 16:00 ft Linares Deportivo
0-0
Martos -
EUR Eur 16:00 ft Llanera
2-1
Tuilla -
EUR Eur 16:00 ft Los Garres
1-0
Cieza -
EUR Eur 16:00 ft Ciudad Real
1-0
Madridejos -
EUR Eur 16:00 ft Marino
3-1
Vado -
EUR Eur 16:00 ft Mérida AD
4-1
Castuera -
EUR Eur 16:00 ft Orihuela
2-0
Elche B -
EUR Eur 16:00 ft Oyonesa
0-0
Náxara -
EUR Eur 16:00 ft Pradejón
0-2
Arnedo -
EUR Eur 16:00 ft Puente Genil
1-2
Utrera -
EUR Eur 16:00 ft Ferrol
1-1
Alondras -
EUR Eur 16:00 ft Real Avila
0-0
Gimnástica Segoviana -
EUR Eur 16:00 ft SD Logrones
3-0
Alfaro -
EUR Eur 16:00 ft Siero
2-1
San Claudio -
EUR Eur 16:00 ft Terrassa (Esp)
0-2
Horta -
EUR Eur 16:00 ft Textil Escudo
2-1
Bezana 1-1
EUR Eur 16:00 ft Toledo
2-0
Tarancón -
EUR Eur 16:00 ft UD Ourense
0-0
Céltiga -
EUR Eur 16:00 ft Villacanas
2-2
Villarrubia -
EUR Eur 16:00 ft Xerez
1-0
Los Barrios -
EUR Eur 16:00 ft Yeclano
4-1
Real Murcia II -
EUR Eur 15:45 ft Autol
2-1
Muri -
EUR Eur 15:45 ft Guadix
0-3
Alhaurino -
EUR Eur 15:45 ft La Bañeza
0-0
Briviesca -
EUR Eur 15:45 ft Sporting Uxama
1-0
Bembibre -
EUR Eur 15:30 ft Atlético Ibañés
1-3
Socuéllamos -
EUR Eur 15:30 ft Atlético Pueblonuevo
0-0
Diocesano -
EUR Eur 15:30 ft Belchite 97
0-0
Almudévar -
EUR Eur 15:30 ft Binéfar
1-1
Borja -
EUR Eur 15:30 ft Calamocha
2-1
Illueca -
EUR Eur 15:30 ft Cartagena FC
0-0
Deportiva Minera (Esp) -
EUR Eur 15:30 ft Cayón
0-1
Laredo 0-1
EUR Eur 15:30 ft Ceares
0-2
San Martin -
EUR Eur 15:30 ft Cirbonero
0-0
Burladés -
EUR Eur 15:30 ft Cultural Cebrereña
0-1
Cristo Atlético -
EUR Eur 15:30 ft L'Entregu
2-1
Praviano -
EUR Eur 15:30 ft La Almunia
2-2
Villanueva CF -
EUR Eur 15:30 ft La Madalena de Morcin
2-1
Real Aviles -
EUR Eur 15:30 ft Lealtad
1-1
Colunga -
EUR Eur 15:30 ft Llanes
0-0
Condal -
EUR Eur 15:30 ft Mazarron FC
0-0
EDMF Churra -
EUR Eur 15:30 ft Muleño
1-1
Espinardo Atlético -
EUR Eur 15:30 ft Pena
4-0
Subiza -
EUR Eur 15:30 ft Quintanar del Rey
2-1
Atletico Tomelloso -
EUR Eur 15:30 ft RCP Valverdeño
2-1
Llerenense -
EUR Eur 15:30 ft River Ebro
1-2
UD Logroñés II -
EUR Eur 15:30 ft Sarinena
1-2
CDJ Tamarite -
EUR Eur 15:30 ft Tarazona
2-2
San Juan de Mozarrifar -
EUR Eur 15:30 ft Torina
3-1
Rinconeda Polanco 1-0
EUR Eur 15:30 ft Villarrobledo
2-0
Marchamalo -
EUR Eur 15:15 ft Algar
1-2
Atlético Pulpileño -
EUR Eur 15:00 ft Anguiano
2-1
Varea -
EUR Eur 15:00 ft Cantolagua
1-0
Corellano -
EUR Eur 15:00 ft Coria
0-1
Arroyo -
EUR Eur 15:00 ft Robres
1-1
Atlético Monzón -
EUR Eur 15:00 ft San Lorenzo
1-1
Brea -
EUR Eur 12:30 ft Rayo Vallecano B
2-1
Pozuelo Alarcón -
EUR Eur 12:00 ft Atletico Tacoronte
2-0
Unión Sur Yaiza 0-0
EUR Eur 12:00 ft El Cotillo
1-0
Villa Santa Brígida 0-0
EUR Eur 12:00 ft Lanzarote
3-0
Tenerife II 2-0
EUR Eur 12:00 ft Citta di Marino
3-0
Mensajero 0-0
EUR Eur 12:00 ft Tenisca
1-0
Santa Úrsula 0-0
EUR Eur 11:15 ft Sants
0-2
Castelldefels -
EUR Eur 11:00 ft Albacete II
2-2
La Solana -
EUR Eur 11:00 ft Alhaurín
2-1
Polideportivo Almeria -
EUR Eur 11:00 ft Azuaga
1-0
UP Plasencia -
EUR Eur 11:00 ft Azuqueca
1-4
Calvo Sotelo -
EUR Eur 11:00 ft Berceo
3-1
Vianés -
EUR Eur 11:00 ft Cacereno
4-0
Valdivia -
EUR Eur 11:00 ft Calamonte
3-1
Valdelacalzada -
EUR Eur 11:00 ft Canillas
0-0
Carabanchel -
EUR Eur 11:00 ft CAP Ciudad de Murcia
0-2
Mar Menor -
EUR Eur 11:00 ft Coria C.F. (Esp)
0-0
San Roque -
EUR Eur 11:00 ft Granollers
2-2
Cerdanyola del Vallès -
EUR Eur 11:00 ft Huétor Vega
1-0
Rincón -
EUR Eur 11:00 ft Lorca Deportiva
2-0
Huércal-Overa -
EUR Eur 11:00 ft Olivenza
2-2
Extremadura UD II -
EUR Eur 11:00 ft Paterna
2-1
Alzira (Esp) -
EUR Eur 11:00 ft Pobla Mafumet
1-2
L Hospitalet -
EUR Eur 11:00 ft Porriño Industrial
3-4
Polvorín -
EUR Eur 11:00 ft Betis B
2-0
Sevilla III -
EUR Eur 11:00 ft Reus Deportiu II
4-0
Martinenc -
EUR Eur 11:00 ft San Agustin del Guadalix
3-2
Parla -
EUR Eur 11:00 ft San Cristobal
0-5
Prat -
EUR Eur 11:00 ft San Ignacio
6-0
Pasaia KE -
EUR Eur 11:00 ft San Rafael
2-1
Santa Catalina Atlético -
EUR Eur 11:00 ft Santa Ana
0-3
Getafe B -
EUR Eur 11:00 ft Santboià
1-0
UE Figueres -
EUR Eur 11:00 ft UD San Pedro
2-2
Ciudad de Torredonjimeno -
EUR Eur 11:00 ft Universidad Oviedo
0-0
Mosconia -
EUR Eur 10:45 ft Grama
2-1
Vilafranca -
EUR Eur 10:45 ft Santander B
2-0
Escobedo 1-0
EUR Eur 10:45 ft Siete Villas
3-1
C.D.S. Naval 1-0
EUR Eur 10:30 ft Alcorcón II
0-0
San Fernando de Henares -
EUR Eur 10:30 ft Atlético de Pinto
0-1
Móstoles -
EUR Eur 10:30 ft Casetas
0-2
Utebo -
EUR Eur 10:30 ft Cordoba B
6-3
Cabecense -
EUR Eur 10:30 ft Juventud Torremolinos
1-5
Torreperogil -
EUR Eur 10:30 ft Minerva
3-1
La Unión CF -
EUR Eur 10:30 ft Tres Cantos
1-4
Trival Valderas -
EUR Eur 10:30 ft Vicálvaro
1-4
Las Rozas -
EUR Eur 10:30 ft Villaverde-Boetticher
0-1
Leganés II -
EUR Eur 10:15 ft Santurtzi
2-1
Deportivo Alaves II -
EUR Eur 10:00 ft Montijo
2-1
Moralo -
EUR Eur 10:00 ft River Melilla
0-3
Vélez -
Paraguay  »»  Division Profesional: Clausura 17.02.2019 Shedule
PAR Pri 22:00 ft Olimpia Asuncion
2-2
Cerro Porteno 0-1
PAR Pri 14:00 ft Sol de America
0-1
Deportivo Santaní 0-0
Peru  »»  Primera División 17.02.2019 Shedule
PER Pri 21:00 ft FBC Melgar
0-3
Dep. Municipal 0-2
PER Pri 18:30 ft Unión Comercio
1-1
Universitario de Deportes 1-0
PER Pri 01:00 ft Sport Huancayo
0-2
Sporting Cristal 0-1
Serbia  »»  Super Liga 17.02.2019 Shedule
SER Sup 13:00 ft Dinamo Vranje
1-0
Subotica 1-0
SER Sup 13:00 ft Rad Beograd
2-2
Zemun 1-1
Egypt  »»  Premier League 17.02.2019 Shedule
EGY Pre 16:00 ft Zamalek
2-1
Enppi 2-0
Turkey  »»  Süper Lig 17.02.2019 Shedule
TUR Sup 16:00 ft Kasimpasa
1-4
Galatasaray 1-2
TUR Sup 13:00 ft Kayserispor
2-1
Goztepe 1-0
TUR Sup 13:00 ft Trabzonspor
0-2
Alanyaspor 0-0
TUR Sup 10:30 ft Erzurum
4-2
Sivasspor 2-1
Austria  »»  Cup 17.02.2019 Shedule
AUT Ofb 16:15 ft Rapid Vienna
5-2
Hartberg 1-0
AUT Ofb 14:00 ft Neustadt
1-2
Salzburg 0-0
Sweden  »»  Svenska Cupen 17.02.2019 Shedule
SWE Sve 16:00 ft Norrkoping
3-1
Varnamo 1-0
SWE Sve 14:00 ft Assyriska Turab.
0-4
Vasby 0-3
SWE Sve 14:00 ft Djurgården
2-1
Frej 1-0
SWE Sve 14:00 ft Falkenbergs
1-2
Osters 0-1
SWE Sve 14:00 ft Hassleholm
1-5
Elfsborg 1-1
SWE Sve 14:00 ft Malmo FF (Swe)
3-2
Degerfors 1-1
SWE Sve 14:00 ft Nykopings
0-2
IFK Goteborg 0-1
Switzerland  »»  Challenge League 17.02.2019 Shedule
SWI Cha 14:00 ft Aarau
1-0
Chiasso 0-0
Turkey  »»  3. Lig: Group 3 17.02.2019 Shedule
TUR 3.L 10:30 ft Alibeykoyspor
0-1
Tekirova Bld. 0-1
TUR 3.L 10:30 ft Yeni Altındağ BS
0-0
Elaziz Belediyespor 0-0
TUR 3.L 10:30 ft Bucaspor Izmir
0-0
Anadolu Bağcılar 0-0
TUR 3.L 10:30 ft Erbaaspor
3-1
Batman Petrolspor 1-1
TUR 3.L 10:30 ft Ergene Velimeşespor
2-0
Yomraspor 0-0
TUR 3.L 10:30 ft Erokspor
3-1
Karsiyaka 2-1
TUR 3.L 10:30 ft Gebzespor
0-1
Tepecik 0-1
TUR 3.L 10:30 ft Golcukspor
0-2
Bursa Niluferspor 0-1
TUR 3.L 10:30 ft Halide Edip Adıvar SK
1-0
Bayburt Cenclik 0-0
TUR 3.L 10:30 ft Kırşehir Belediyespor
2-1
Vanspor Bld. 0-0
TUR 3.L 10:30 ft Kizilcabolukspor
3-1
Sultanbeyli Belediye 2-1
TUR 3.L 10:30 ft Nevsehirspor
1-2
Nazillispor 1-0
TUR 3.L 10:30 ft Serik Belediyespor
1-1
Cizre Basra 0-1
TUR 3.L 10:30 ft Silivrispor
1-1
Erzin 1-0
TUR 3.L 10:30 ft Turgutluspor
3-2
Corum 3-2
TUR 3.L 10:00 ft Erzincanspor
5-1
Kocaelispor 0-1
TUR 3.L 10:00 ft Fatsa Belediyespor
2-1
Ankara Adliyespor 2-0
TUR 3.L 10:00 ft Karaköprü Belediyespor
5-0
Körfez Spor 3-0
TUR 3.L 10:00 ft Ofspor
0-5
Yeni Orduspor 0-2
TUR 3.L 10:00 ft Osmaniyespor
4-0
Adıyaman 1954 Spor 1-0
TUR 3.L 10:00 ft Payas
1-0
Yeni D. 0-0
TUR 3.L 10:00 ft Pazarspor
2-1
Çatalca Spor 1-1
Australia  »»  A-League 17.02.2019 Shedule
AUS A-L 06:00 Sydney FC
-
Central Coast -
AUS A-L 06:00 ft Sydney FC
1-1
Central Coast 0-1
Austria  »»  1. Liga 17.02.2019 Shedule
AUT Ers 16:00 ft FAC Wien
1-0
Vorwarts Steyr -
AUT Ers 15:00 ft SAK Klagenfurt
2-0
Amstetten -
AUT Ers 15:00 ft A. Lustenau
1-1
Austria (Am) -
AUT Ers 15:00 ft BW Linz
1-0
Horn -
AUT Ers 15:00 ft Horn
1-2
FAC Wien -
AUT Ers 15:00 ft Lafnitz
2-2
Ried -
AUT Ers 15:00 ft Wacker Innsbruck (Am)
0-3
Kapfenberg -
AUT Ers 15:00 ft Wattens
5-1
Superfund Pasching -
AUT Ers 15:00 ft Neustadt
0-1
Anif -
Belgium  »»  Second Division 17.02.2019 Shedule
BEL Exq 15:00 ft Lommel Utd
0-2
Wilrijk 0-1
Chile  »»  Primera B 17.02.2019 Shedule
CHL Pri 21:00 ft Copiapo
1-1
La Serena 0-1
CHL Pri 21:00 ft Deportes Valdivia
4-0
Deportes Santa Cruz 3-0
CHL Pri 15:00 ft S. Wanderers
0-0
Rangers 0-0
CHL Pri 00:00 ft Cobreloa
2-2
Deportes Temuco 0-0
Greece  »»  Football League 17.02.2019 Shedule
GRE Foo 13:00 ft Aittitos Spata
1-1
Irodotos 0-0
GRE Foo 13:00 ft Larisa
3-2
Platamona 0-2
GRE Foo 13:00 ft Iraklis
1-1
Kerkyra 1-0
GRE Foo 13:00 ft Platanias FC
2-0
Karaiskakis 0-0
GRE Foo 13:00 ft Sparti
2-3
Panachaiki 1-1
GRE Foo 13:00 ft Trikala
0-1
Apollon Kalamaria 0-0
GRE Foo 13:00 ft Volos NFC
2-1
Dramas 1-1
Mexico  »»  Ascenso MX 18.02.2019 Shedule
MEX Lig 00:00 ft Tampico Madero
1-0
Cimarrones de Sonora 1-0
MEX Lig 18:00 ft Leones Negros
4-2
Cafetaleros de Tapachula 4-0
MEX Lig 03:00 ft Dorados de Sinaloa
3-6
Atlante 1-2
MEX Lig 01:00 ft Venados
1-0
UAEM Potros 0-0
Switzerland  »»  Super League 17.02.2019 Shedule
SWI Sup 15:00 ft Basel
1-0
Sion 1-0
SWI Sup 15:00 ft Grasshoppers
0-1
Xamax 0-1
SWI Sup 15:00 ft Young Boys
2-0
Zurich (Sui) 0-0
Turkey  »»  2. Lig: Kirmizi 17.02.2019 Shedule
TUR Tff 14:00 ft Sakaryaspor
3-2
V. Manisaspor 0-1
TUR Tff 10:30 ft Etimesgut
2-1
Pendikspor 1-0
TUR Tff 10:30 ft Fethiyespor
0-0
Tokatspor 0-0
TUR Tff 10:30 ft Inegolspor
2-1
Bayrampasa 1-1
TUR Tff 10:30 ft Kırklarelispor
0-0
Sanliurfaspor 0-0
TUR Tff 10:30 ft Sancaktepe
0-2
Sariyer 0-1
TUR Tff 10:30 ft Zonguldak K.
1-0
Konya Sekerspor 1-0
TUR Tff 10:00 ft Diyarbakir Diski
2-1
Usak S. G. 0-0
TUR Tff 10:00 ft Gumushanespor
1-1
Hacettepe 1-1
TUR Tff 10:00 ft Kahramanmaras
1-0
Dar. Genclerbirligi 1-0
TUR Tff 10:00 ft Sivas 4 Eylül Belediye...
1-0
F. Karagumruk 1-0
Australia  »»  Premier League 17.02.2019 Shedule
AUS Bri 22:00 ft Belize Defence Force
0-1
San Pedro Bull Sharks -
AUS Bri 22:00 ft Police United
1-1
Belmopan Bandits -
AUS Bri 22:00 ft Hankook Verdes
1-1
Placencia Assassins -
AUS Bri 22:00 ft Wagiya
0-0
Freedom Fighters -
Belgium  »»  Pro League 17.02.2019 Shedule
BEL Jup 19:00 ft Mouscron Peruwelz
3-0
Cercle Brugge 0-0
BEL Jup 17:00 ft FC Antwerp
0-1
Anderlecht 0-0
BEL Jup 13:30 ft Club Brugge
3-1
Genk 2-0
Bulgaria  »»  A PFG 17.02.2019 Shedule
BUL A P 15:30 ft Levski
1-1
Lok. Plovdiv 0-1
BUL A P 13:00 ft Septemvri Sofia
1-0
Beroe 1-0
BUL A P 10:30 ft Etar
3-0
Dunav 2010 0-0
Chile  »»  Primera División 17.02.2019 Shedule
CHL Pri 22:00 ft U. Espanola
1-3
Colo Colo 1-1
CHL Pri 15:00 ft Huachipato
2-1
O'Higgins 0-0
CHL Pri 00:00 ft U. De Concepcion
0-0
Everton 0-0
Costa Rica  »»  Primera División 18.02.2019 Shedule
COS Pri 00:00 ft San Carlos
1-0
Carmelita 0-0
COS Pri 23:05 ft Guadalupe
0-3
Alajuelense 0-1
COS Pri 21:05 ft Limon
1-2
U.C.R. 1-1
COS Pri 21:00 ft Zeledon
1-1
Herediano 1-1
COS Pri 02:00 ft Saprissa
4-2
Grecia 3-0
COS Pri 00:00 ft Santos DG
2-1
Cartagines 1-1
Cyprus  »»  1. Division 17.02.2019 Shedule
CYP Fir 16:00 ft Doxa
1-1
Ermis 0-0
CYP Fir 15:00 ft AEL Limassol
3-2
Nea Salamis 2-2
CYP Fir 14:00 ft Anorthosis
0-0
Omonia 0-0
Czech Republic  »»  Czech Liga 17.02.2019 Shedule
CZE Gam 16:00 ft Plzen
2-0
Slavia Prague 1-0
CZE Gam 15:00 ft Ostrava
4-0
Sigma Olomouc -
CZE Gam 15:00 ft Bohemians 1905
0-0
Liberec -
CZE Gam 15:00 ft Jablonec
2-1
Slavia Prague -
CZE Gam 15:00 ft Karvina
0-0
Jablonec -
CZE Gam 15:00 ft Pribram
0-1
Sparta Prague -
CZE Gam 15:00 ft Slavia Prague
1-2
Mlada Boleslav -
CZE Gam 15:00 ft Slovacko
0-1
Dukla Prague -
CZE Gam 15:00 ft Teplice
1-2
Zlin -
CZE Gam 15:00 ft Plzen
0-1
Karvina -
CZE Gam 14:00 ft Jablonec
2-2
Opava 1-1
Greece  »»  Super League 17.02.2019 Shedule
GRE Sup 17:30 ft Olympiakos Piraeus
4-1
AEK (Gre) 0-1
GRE Sup 16:00 ft Aris
1-1
Panionios 0-0
GRE Sup 15:15 ft Levadiakos
1-0
Panaitolikos 0-0
GRE Sup 13:00 ft Larisa
1-1
Skoda Xanthi 1-1
Mexico  »»  Liga MX 17.02.2019 Shedule
MEX Pri 22:00 ft Lobos BUAP
3-1
Querétaro 1-1
MEX Pri 18:00 ft U.N.A.M.- Pumas
1-0
Club America 0-0
MEX Pri 03:00 ft Guadalajara Chivas
3-0
Atlas 2-0
MEX Pri 01:00 ft Club Leon
3-0
Toluca 0-0
MEX Pri 01:00 ft U.A.N.L.- Tigres
3-2
Necaxa 1-0
Netherlands  »»  Eredivisie 17.02.2019 Shedule
NET Ere 15:45 ft Graafschap
0-1
Utrecht 0-0
NET Ere 13:30 ft Excelsior
2-1
Emmen 0-0
NET Ere 13:30 ft Groningen
1-0
Feyenoord 1-0
NET Ere 11:15 ft Ajax
5-0
Breda 1-0
Poland  »»  Ekstraklasa 17.02.2019 Shedule
POL Eks 17:00 ft Legia
0-2
Cracovia 0-2
POL Eks 14:30 ft Zaglebie
3-0
Legnica 2-0
Romania  »»  Liga I 17.02.2019 Shedule
ROM Lig 18:00 ft Din. Bucuresti
1-2
FC Botosani 1-1
ROM Lig 15:30 ft Gaz Metan Medias
0-1
Sepsi 0-1
ROM Lig 13:00 ft Voluntari
0-0
Dunărea Călăraşi 0-0
Scotland  »»  Premiership 17.02.2019 Shedule
SCO Pre 16:00 ft Kilmarnock
0-1
Celtic 0-0
SCO Pre 12:15 ft Motherwell
2-1
Hearts 1-1
Slovenia  »»  1. SNL 17.02.2019 Shedule
SLO Prv 16:00 ft Velenje
1-2
ND Gorica -
SLO Prv 15:00 ft Celje
0-0
Triglav -
SLO Prv 15:00 ft ND Gorica
3-1
Domzale -
SLO Prv 15:00 ft Krsko
0-1
Triglav -
SLO Prv 15:00 ft Maribor
1-1
Celje -
SLO Prv 15:00 ft Mura
1-3
Krsko -
SLO Prv 15:00 ft O. Ljubljana
2-1
Maribor -
SLO Prv 11:00 ft Aluminij
1-2
Velenje -
SLO Prv 11:00 ft Domzale
0-2
O. Ljubljana -
Tunisia  »»  Ligue 1 17.02.2019 Shedule
TUN Lig 13:00 ft JS Kairouan
0-2
Étoile Sahel 0-2
Turkey  »»  1. Lig 17.02.2019 Shedule
TUR Ban 16:00 ft Adanaspor AS
1-1
Istanbulspor AS 1-0
TUR Ban 16:00 ft Afjet Afyonspor
3-2
Giresunspor 1-1
TUR Ban 13:00 ft Altinordu
1-0
Gaziantep BB 1-0
TUR Ban 13:00 ft B.B. Ankaraspor
3-0
Kardemir Karabuk 1-0
Venezuela  »»  Primera División 17.02.2019 Shedule
VEN Pri 21:00 ft Estudiantes Merida
2-1
Dep. Tachira 0-1
VEN Pri 20:30 ft Zulia
2-1
Academia Puerto Cabello 0-0
VEN Pri 20:00 ft Mineros
1-0
Lara 0-0
VEN Pri 20:00 ft Trujillanos
0-2
Metropolitanos 0-0
VEN Pri 19:30 ft Atl. Venezuela
0-2
Esppor Club 0-0
VEN Pri 19:00 ft Estudiantes Caracas
0-0
LALA 0-0
Zambia  »»  Super League 17.02.2019 Shedule
ZAM Sup 13:00 ft ZESCO United
0-0
Zanaco 0-0
Albania  »»  1st Division 17.02.2019 Shedule
ALB 1st 13:00 ft Bylis
3-0
Tomori Berat -
ALB 1st 13:00 ft Lushnja
2-0
Besa Kavaje 1-0
Albania  »»  Superliga 17.02.2019 Shedule
ALB Sup 16:00 ft Flamurtari
2-0
Skenderbeu Korca 0-0
ALB Sup 16:00 ft KF Tirana
1-1
Luftëtari Gjirokastër 0-1
ALB Sup 13:00 ft Kamza
0-1
Kastrioti 0-0
ALB Sup 13:00 ft Laci
1-0
Partizani 1-0
Andorra  »»  1a Divisió 17.02.2019 Shedule
AND 1aD 17:00 ft FC Santa Coloma
2-0
Lusitans 0-0
AND 1aD 15:00 ft Engordany
0-2
Sant Julià 0-1
AND 1aD 11:00 ft Encamp
1-1
UE Santa Coloma 0-0
AND 1aD 11:00 ft Ordino
1-3
Inter Club d'Escaldes 0-2
Andorra  »»  2a Divisió 17.02.2019 Shedule
AND 2aD 16:00 ft Encamp II
0-7
Atlètic Club d'Escaldes -
AND 2aD 15:00 ft UE Santa Coloma II
0-3
Inter Club d'Escaldes II -
AND 2aD 13:00 ft Ranger's
4-5
Penya Encarnada -
Argentina  »»  Argentino A 18.02.2019 Shedule
ARG Tor 00:00 ft Alvarado
0-0
Def. Belgrano Villa Ra... 0-0
ARG Tor 00:00 ft Sportivo Estudiantes
1-1
Juventud Unida Univers... 0-1
ARG Tor 00:00 ft Estudiantes Río Cuarto
4-2
San Jorge Tucumán 1-1
ARG Tor 23:30 ft Sportivo Desamparados
2-1
Chaco For Ever 1-1
ARG Tor 22:00 ft Gimnasia y Tiro
1-0
Crucero Del Norte 1-0
ARG Tor 22:00 ft Juventud Unida
1-2
Sportivo Las Parejas 0-0
ARG Tor 22:00 ft Unión Sunchales
2-1
Deportivo Camioneros 0-1
ARG Tor 21:00 ft Deportivo Madryn
1-0
Cipolletti 0-0
ARG Tor 21:00 ft Huracán Las Heras
2-1
Deportivo Maipu 1-0
ARG Tor 21:00 ft Racing Córdoba
2-0
San Lorenzo Alem 0-0
ARG Tor 20:00 ft Atlético Paraná
2-3
Def. de Pronunciamiento 0-2
ARG Tor 20:00 ft Sol de Mayo
0-0
Sansinena 0-0
Argentina  »»  Prim C Metro 17.02.2019 Shedule
ARG Pri 20:00 ft Sportivo Barracas
0-1
Dock Sud 0-0
Argentina  »»  Prim D Metro 17.02.2019 Shedule
ARG Pri 20:00 ft Deportivo Muniz
0-2
Claypole 0-2
ARG Pri 20:00 ft Real Pilar
1-1
CSR Espanol 0-0
Aruba  »»  Division di Honor 17.02.2019 Shedule
ABW Div 00:30 ft Nacional
3-0
Brazil Juniors -
Australia  »»  Queensland 17.02.2019 Shedule
AUS Que 08:00 ft Brisbane Olympic
3-2
Western Pride -
AUS Que 06:00 ft Gold Coast Knights
4-1
SWQ Thunder -
AUS Que 06:00 ft Sunshine Coast
0-4
Brisbane Strikers -
Azerbaijan  »»  Premyer Liqa 17.02.2019 Shedule
AZE Pre 13:30 ft Karabakh Agdam
2-1
Gabala 2-1
AZE Pre 11:00 ft Səbail
1-0
Sabah 0-0
Barbados  »»  Premier League 17.02.2019 Shedule
BRB Pre 20:00 ft Empire Club
1-1
St. Andrew Lions -
BRB Pre 01:00 ft Paradise
1-5
BDF -
Belgium  »»  Promotion: Group D 17.02.2019 Shedule
BEL Pro 14:00 Oostkamp
-
Woluwe Zaventem -
BEL Pro 14:00 Pepingen-Halle
-
Zelzate -
BEL Pro 14:00 Wingene
-
Merelbeke -
BEL Pro 14:00 Wolvertem Merchtem
-
Voorwaarts Zwevezele -
BEL Pro 14:00 ft Bornem
1-1
K.RC. Mechelen -
BEL Pro 14:00 ft Houtvenne
1-2
Nijlen -
BEL Pro 14:00 ft Oostkamp
4-1
Woluwe Zaventem -
BEL Pro 14:00 ft Pepingen-Halle
0-0
Zelzate -
BEL Pro 14:00 ft Tienen
3-0
Waltwilder -
BEL Pro 14:00 ft Wingene
0-2
Merelbeke -
BEL Pro 14:00 ft Wolvertem Merchtem
1-2
Voorwaarts Zwevezele -
Belgium  »»  Provincial: West-Vlaanderen 17.02.2019 Shedule
BEL Pro 15:00 ft Ardennen
2-1
Jong Zulte -
BEL Pro 14:00 ft Adegem
1-1
Drongen -
BEL Pro 14:00 ft Anderlues
3-4
Gosselies Sports -
BEL Pro 14:00 ft Antoing
1-5
Le Roeulx -
BEL Pro 14:00 ft Arquet
1-3
Beauraing -
BEL Pro 14:00 ft Bambrugge
7-0
Sparta Waasmunster -
BEL Pro 14:00 ft Beaufays
3-1
Aubel -
BEL Pro 14:00 ft Belceil
0-1
Montignies -
BEL Pro 14:00 ft Berlaar-Heikant
1-2
Witgoor Sport -
BEL Pro 14:00 ft Bertem-Leefdaal
1-2
Borght-Humbeek -
BEL Pro 14:00 ft Braives
1-2
Sprimont-Comblain II -
BEL Pro 14:00 ft Bleid
2-0
Villers-La-Ville -
BEL Pro 14:00 ft Deerlijk Sport
1-2
Wielsbeke -
BEL Pro 14:00 ft Eendracht Zele
1-1
Lochristi -
BEL Pro 14:00 ft Etterbeek
1-2
Waterloo -
BEL Pro 14:00 ft Excelsior Mariakerk