Results & Fixtures

<
contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 09.03.2019 Shedule
INT Clu 15:30 ft Aalesund
2-2
Viking 2-0
INT Clu 13:30 ft Mezokovesd-Zsory
1-1
Beitar Jerusalem 0-1
INT Clu 13:00 ft Aarau
2-0
Yverdon 1-0
INT Clu 13:00 ft Brommapojkarna
3-1
Frej -
INT Clu 13:00 ft Schaffhausen
1-2
Kriens 1-1
INT Clu 13:00 ft Kongsvinger
0-1
Ull/Kisa -
INT Clu 13:00 ft KPV
2-0
Jaro -
INT Clu 13:00 ft Varbergs
2-0
Varnamo -
INT Clu 12:00 cancl. Kalmar
-
Halmstad -
INT Clu 12:00 ft Norrby
1-0
Lindome -
INT Clu 12:00 ft Orgryte
1-0
Ljungskile -
INT Clu 11:00 ft K. Oslo
1-1
Elverum -
INT Clu 11:00 ft Kongsvinger
0-1
Ull/Kisa 0-1
INT Clu 11:00 ft MuSa
4-2
TPV 1-0
International  »»  Friendlies 09.03.2019 Shedule
INT Fri 11:30 ft Cambodia
0-1
Bangladesh 0-0
International  »»  CAF Champions League 09.03.2019 Shedule
INT CAF 19:00 ft Mamelodi Sundowns
3-0
Lobi Stars 3-0
INT CAF 19:00 ft Saoura
2-0
Simba 1-0
INT CAF 16:00 ft ASEC Mimosas
2-0
Wydad Casablanca 0-0
INT CAF 16:00 ft Vita Club
1-0
Al Ahly 0-0
International  »»  Challengers League 09.03.2019 Shedule
INT Ame 06:00 ft Seoul E-Land
1-1
Ansan Greeners 1-0
INT Ame 04:00 ft Suwon City
1-2
Busan 1-0
Brazil  »»  Premiership 09.03.2019 Shedule
BRA Nbb 22:00 ft Otago United Dunedin
2-2
Hawkes Bay United Napier 2-2
Brazil  »»  Amazonense 09.03.2019 Shedule
BRA Ama 19:00 ft Fast Clube
1-1
Peñarol -
Brazil  »»  Brasiliense 09.03.2019 Shedule
BRA Bra 18:30 ft Brasiliense
1-0
Formosa -
BRA Bra 18:30 ft Ceilandia
0-1
Gama -
Brazil  »»  Capixaba 09.03.2019 Shedule
BRA Cap 19:00 ft Real Noroeste
2-2
Tupy -
BRA Cap 18:00 ft Castelo
0-4
Vitória ES -
Brazil  »»  Catarinense 1 09.03.2019 Shedule
BRA Cat 21:00 ft Figueirense
2-0
Brusque 2-0
Brazil  »»  Cearense 1 09.03.2019 Shedule
BRA Cea 19:00 ft Uniclinic
0-0
Floresta 0-0
Brazil  »»  Gaucho 1 09.03.2019 Shedule
BRA Gau 22:00 ft Gremio
3-0
EC São José 2-0
BRA Gau 19:30 ft Juventude
0-3
SER Caxias 0-2
Brazil  »»  Goiano 1 09.03.2019 Shedule
BRA Goi 19:00 ft Goiânia
1-2
Crac Go 0-1
Brazil  »»  Ligue 1 09.03.2019 Shedule
BRA Nbb 15:30 ft Abengourou
1-1
WAC -
BRA Nbb 15:30 ft SOA
2-2
Africa Sports -
BRA Nbb 15:30 ft Sporting Gagnoa
0-1
Racing d'Abidjan -
BRA Nbb 15:30 ft Tanda
1-2
San-Pedro -
Brazil  »»  Maranhense 09.03.2019 Shedule
BRA Mar 19:00 ft Pinheiro
2-2
Santa Quitéria 1-0
Brazil  »»  Matogrossense 09.03.2019 Shedule
BRA Mat 21:00 ft Dom Bosco
1-2
Araguaia -
Brazil  »»  Mineiro 1 10.03.2019 Shedule
BRA Min 00:00 ft America MG
2-0
Tupynambás 1-0
BRA Min 19:30 ft CAP Patrocinense
0-1
Atletico-MG 0-0
BRA Min 19:00 ft Guarani MG
1-0
URT 1-0
Brazil  »»  Paraense 09.03.2019 Shedule
BRA Par 23:00 ft Paragominas
2-2
Bragantino PA -
Brazil  »»  Paranaense 1 09.03.2019 Shedule
BRA Par 19:00 ft Parana
2-1
Cascavel 1-1
Brazil  »»  Paulista A1 10.03.2019 Shedule
BRA Cam 00:00 ft Sao Paulo
1-1
Ferroviária 0-1
BRA Cam 19:30 ft Mirassol
1-1
Palmeiras 0-0
BRA Cam 00:00 ft Ituano
2-1
Guarani 1-0
Brazil  »»  Paulista A2 09.03.2019 Shedule
BRA Pau 20:00 ft Rio Claro
1-1
Sao Bernardo 1-1
BRA Pau 18:00 ft Santo Andre
0-0
Inter de Limeira 0-0
BRA Pau 18:00 ft Votuporanguense
1-0
Taubaté 1-0
Brazil  »»  Paulista A3 09.03.2019 Shedule
BRA Pau 20:00 ft Capivariano
2-0
Grêmio Osasco 1-0
BRA Pau 19:00 ft Comercial
1-1
Desportivo Brasil 1-1
BRA Pau 19:00 ft São Carlos
1-3
Tata 0-2
BRA Pau 18:00 ft Nardo
0-4
Velo Clube 0-1
BRA Pau 18:00 ft Audax São Paulo
1-1
Noroeste 1-1
BRA Pau 18:00 ft Rio Preto
1-0
Primavera SP 0-0
Brazil  »»  Rondoniense 10.03.2019 Shedule
BRA Ron 00:00 ft Rondoniense
1-4
Real Ariquemes -
BRA Ron 00:00 ft União Cacoalense
1-2
Ji-Parana -
Brazil  »»  Sergipano 09.03.2019 Shedule
BRA Ser 19:00 ft Itabaiana
0-1
Frei Paulistano 0-0
BRA Ser 19:00 ft Sergipe
0-0
Olímpico SE 0-0
Brazil  »»  Sul-Matogrossense 09.03.2019 Shedule
BRA Sul 19:00 ft Aquidauanense
2-0
União ABC -
BRA Sul 19:00 ft Operário MS
2-1
Costa Rica -
England  »»  Premier League 09.03.2019 Shedule
ENG Pre 17:30 ft Manchester City
3-1
Watford 0-0
ENG Pre 15:00 ft Cardiff
2-0
West Ham 1-0
ENG Pre 15:00 ft Huddersfield
0-2
Bournemouth 0-1
ENG Pre 15:00 ft Leicester
3-1
Fulham 1-0
ENG Pre 15:00 ft Newcastle Utd
3-2
Everton 0-2
ENG Pre 15:00 ft Southampton
2-1
Tottenham 0-1
ENG Pre 12:30 ft Crystal Palace
1-2
Brighton 0-1
England  »»  Championship 09.03.2019 Shedule
ENG Cha 15:00 ft Bolton
2-1
Millwall 0-0
ENG Cha 15:00 ft Bristol City
0-1
Leeds 0-1
ENG Cha 15:00 ft Derby
1-1
Sheffield Wed 1-0
ENG Cha 15:00 ft Middlesbrough
1-2
Brentford 1-0
ENG Cha 15:00 ft Nottingham
3-0
Hull City 0-0
ENG Cha 15:00 ft QPR
0-0
Stoke City 0-0
ENG Cha 15:00 ft Reading
3-2
Wigan 1-1
ENG Cha 15:00 ft West Brom
1-1
Ipswich 1-0
ENG Cha 12:15 ft Sheffield Utd
2-0
Rotherham 1-0
ENG Cha 12:00 ft Blackburn
0-1
Preston 0-1
Germany  »»  Bundesliga 09.03.2019 Shedule
GER Bun 14:30 Bayern Munich
-
Wolfsburg -
GER Bun 14:30 Dortmund
-
VfB Stuttgart -
GER Bun 14:30 Dusseldorf
-
Eintracht Frankfurt -
GER Bun 14:30 Freiburg
-
Hertha Berlin -
GER Bun 14:30 Hannover
-
Bayer Leverkusen -
GER Bun 14:30 Hoffenheim
-
Nurnberg -
GER Bun 14:30 Mainz
-
B. Moenchengladbach -
GER Bun 14:30 RB Leipzig
-
Augsburg -
GER Bun 14:30 Werder Bremen
-
Schalke -
GER Bun 17:30 ft Mainz
0-1
B. Moenchengladbach 0-0
GER Bun 14:30 ft Bayern Munich
6-0
Wolfsburg 2-0
GER Bun 14:30 ft Dortmund
3-1
VfB Stuttgart 0-0
GER Bun 14:30 ft Freiburg
2-1
Hertha Berlin 1-0
GER Bun 14:30 ft RB Leipzig
0-0
Augsburg 0-0
Italy  »»  Serie A 09.03.2019 Shedule
ITA Ser 19:30 ft Chievo
1-2
AC Milan 1-1
ITA Ser 17:00 ft Parma
1-0
Genoa 0-0
Spain  »»  Primera División 09.03.2019 Shedule
SPA Pri 19:45 ft Getafe
2-1
Huesca 0-1
SPA Pri 17:30 ft Barcelona
3-1
Rayo Vallecano 1-1
SPA Pri 15:15 ft Atl. Madrid
1-0
Leganes 0-0
SPA Pri 12:00 ft Alaves
1-1
Eibar 0-0
England  »»  Conference N / S 09.03.2019 Shedule
ENG Blu 15:00 Telford
-
United of Manchester -
ENG Blu 15:00 Ashton United
-
Bradford PA -
ENG Blu 15:00 Billericay
-
Torquay -
ENG Blu 15:00 Brackley
-
Stockport -
ENG Blu 15:00 Chester
-
Leamington -
ENG Blu 15:00 Chorley
-
Kidderminster -
ENG Blu 15:00 Concord
-
Slough Town -
ENG Blu 15:00 Curzon Ashton
-
Blyth -
ENG Blu 15:00 Dartford
-
Gloucester City -
ENG Blu 15:00 Eastbourne Borough
-
Chelmsford -
ENG Blu 15:00 Hemel Hempstead
-
Bath City -
ENG Blu 15:00 Hereford FC
-
Darlington -
ENG Blu 15:00 Nuneaton
-
Alfreton -
ENG Blu 15:00 Oxford City
-
Hampton -
ENG Blu 15:00 Southport
-
Boston -
ENG Blu 15:00 Spennymoor Town
-
Guiseley -
ENG Blu 15:00 St. Albans
-
Dulwich Hamlet -
ENG Blu 15:00 Truro
-
East Thurrock Utd -
ENG Blu 15:00 Wealdstone
-
Welling -
ENG Blu 15:00 Weston
-
Hungerford -
ENG Blu 15:00 Woking
-
Chippenham -
ENG Blu 15:00 York
-
Altrincham -
ENG Blu 19:45 postp. Curzon Ashton
-
Blyth -
ENG Blu 15:00 ft Telford
1-3
United of Manchester 0-1
ENG Blu 15:00 ft Ashton United
0-2
Bradford PA 0-0
ENG Blu 15:00 ft Billericay
0-2
Torquay 0-0
ENG Blu 15:00 ft Brackley
1-0
Stockport 0-0
ENG Blu 15:00 ft Chester
1-1
Leamington 0-0
ENG Blu 15:00 ft Chorley
3-0
Kidderminster 1-0
ENG Blu 15:00 ft Concord
2-2
Slough Town 1-0
ENG Blu 15:00 ft Dartford
2-0
Gloucester City 1-0
ENG Blu 15:00 ft Eastbourne Borough
1-1
Chelmsford 1-0
ENG Blu 15:00 ft Hemel Hempstead
0-3
Bath City 0-1
ENG Blu 15:00 ft Hereford FC
4-2
Darlington 0-2
ENG Blu 15:00 ft Nuneaton
1-2
Alfreton 0-0
ENG Blu 15:00 ft Oxford City
3-5
Hampton 3-3
ENG Blu 15:00 ft Southport
2-3
Boston 1-0
ENG Blu 15:00 ft St. Albans
1-0
Dulwich Hamlet 1-0
ENG Blu 15:00 ft Truro
1-3
East Thurrock Utd 1-1
ENG Blu 15:00 ft Wealdstone
1-3
Welling 1-1
ENG Blu 15:00 ft Weston
0-0
Hungerford 0-0
ENG Blu 15:00 ft Woking
2-0
Chippenham 2-0
ENG Blu 15:00 ft York
0-1
Altrincham 0-0
England  »»  Conference National 09.03.2019 Shedule
ENG Blu 15:00 Barrow
-
Aldershot -
ENG Blu 15:00 Boreham Wood
-
Fylde -
ENG Blu 15:00 Braintree
-
Harrogate -
ENG Blu 15:00 Chesterfield
-
Eastleigh -
ENG Blu 15:00 Dagenham & Red.
-
Bromley -
ENG Blu 15:00 Gateshead
-
Barnet -
ENG Blu 15:00 Halifax
-
Ebbsfleet -
ENG Blu 15:00 Hartlepool
-
Dover Ath. -
ENG Blu 15:00 Leyton Orient
-
Wrexham -
ENG Blu 15:00 Maidenhead
-
Sutton -
ENG Blu 15:00 Maidstone
-
Havant & W -
ENG Blu 15:00 Salford
-
Solihull -
ENG Blu 19:45 postp. Halifax
2-0
Ebbsfleet 2-0
ENG Blu 15:00 ft Barrow
2-1
Aldershot 1-0
ENG Blu 15:00 ft Boreham Wood
1-1
Fylde 0-1
ENG Blu 15:00 ft Braintree
0-4
Harrogate 0-3
ENG Blu 15:00 ft Chesterfield
2-3
Eastleigh 1-1
ENG Blu 15:00 ft Dagenham & Red.
3-0
Bromley 2-0
ENG Blu 15:00 ft Gateshead
2-1
Barnet 0-1
ENG Blu 15:00 ft Hartlepool
3-2
Dover Ath. 0-2
ENG Blu 15:00 ft Maidenhead
1-0
Sutton 0-0
ENG Blu 15:00 ft Maidstone
2-0
Havant & W 2-0
ENG Blu 15:00 ft Salford
2-0
Solihull 0-0
ENG Blu 12:35 ft Leyton Orient
1-0
Wrexham 0-0
Germany  »»  Oberliga: Westfalen 09.03.2019 Shedule
GER Obe 15:00 Uphusen
-
Heeslinger SC -
GER Obe 14:30 Eintracht Trier
-
Jägersburg -
GER Obe 14:00 Hassia Bingen
-
Kaiserslautern (Am) -
GER Obe 14:00 Hertha Wiesbach
-
Arminia Ludwigshafen -
GER Obe 14:00 Idar-Oberstein
-
Schott Mainz -
GER Obe 14:00 TuS Koblenz
-
Pfeddersheim -
GER Obe 14:00 Rochling
-
TuS RW Koblenz -
GER Obe 13:00 Hankofen-Hailing
-
Rain -
GER Obe 13:00 Regensburg (Am)
-
Holzkirchen -
GER Obe 13:00 Kottern-St. Mang
-
Dachau -
GER Obe 13:00 Meiendorfer SV
-
Sasel -
GER Obe 13:00 Pullach
-
Munich 1860 (Am) -
GER Obe 13:00 Schwaben Augsburg
-
Kirchanschöring -
GER Obe 13:00 Sonthofen
-
Schwabmunchen -
GER Obe 13:00 Turkgucu-Ataspor
-
Nördlingen -
GER Obe 12:00 Dassendorf
-
Pinneberg -
GER Obe 15:00 ft Arminia Hannover
2-4
Spelle-Venhaus 1-2
GER Obe 15:00 ft HSC Hannover
2-1
Wunstorf 0-0
GER Obe 15:00 ft Union Nettetal
3-1
FSV Duisburg 0-0
GER Obe 14:30 ft Diefflen
1-1
Idar-Oberstein 1-1
GER Obe 14:30 ft Jägersburg
3-3
Mechtersheim 0-2
GER Obe 14:30 ft Kaiserslautern (Am)
3-0
Emmelshausen 2-0
GER Obe 14:30 ft Karbach
3-2
Hassia Bingen 3-2
GER Obe 14:00 ft ATSV Erlangen
0-4
Ammerthal 0-0
GER Obe 14:00 ft Aubstadt
3-1
SV Seligenporten 2-0
GER Obe 14:00 ft Bahlinger
2-0
CfR Pforzheim 1-0
GER Obe 14:00 ft Barockstadt Fulda-Lehn.
3-0
Alzenau 0-0
GER Obe 14:00 ft Bissingen
1-0
Freiberg 0-0
GER Obe 14:00 ft Flieden
6-0
Lohfelden 2-0
GER Obe 14:00 ft Condor Hamburg
0-4
Rugenbergen 0-0
GER Obe 14:00 ft Ederbergland
2-4
Turk Gucu Friedberg 2-2
GER Obe 14:00 ft FV Engers 07
1-0
Rochling 1-0
GER Obe 14:00 ft Neckarsulmer
3-1
Germania Friedrichstal 0-1
GER Obe 14:00 ft Oberachern
2-2
Linx 0-0
GER Obe 14:00 ft Hadamar
3-3
Ginsheim 1-1
GER Obe 14:00 ft Schott Mainz
1-1
TuS Koblenz 0-1
GER Obe 14:00 ft Spielberg
0-2
FC 08 Villingen 0-0
GER Obe 14:00 ft Viktoria Griesheim
0-1
FV Bad Vilbel 0-1
GER Obe 14:00 ft Waldgirmes
0-0
Baunatal 0-0
GER Obe 14:00 ft Wurzburger FV
3-0
Neumarkt 1-0
GER Obe 13:30 ft Arminia Ludwigshafen
3-1
Dillingen 1-1
GER Obe 13:30 ft Blumenthaler
5-2
Hastedt 2-1
GER Obe 13:30 ft Pfeddersheim
1-1
Eintracht Trier 1-0
GER Obe 13:30 ft Sonthofen
2-4
Schwabmunchen 0-2
GER Obe 13:00 ft Askania Bernburg
1-3
VfL Halle 0-1
GER Obe 13:00 ft Bayern Hof
5-0
Abtswind 2-0
GER Obe 13:00 ft Blau-WeiY Zorbau
1-0
Hohenstein-Ernstthal 1-0
GER Obe 13:00 ft Einheit Rudolstadt
0-2
Krieschow 0-0
GER Obe 13:00 ft Gebenbach
3-1
Wurzburger Kickers II 1-0
GER Obe 13:00 ft Goppinger SV
0-2
Ilshofen 0-0
GER Obe 13:00 ft Hankofen-Hailing
1-1
Rain 0-0
GER Obe 13:00 ft Kassel
0-0
GieYen 0-0
GER Obe 13:00 ft Kottern-St. Mang
1-2
Dachau 1-0
GER Obe 13:00 ft Ludwigsfelder FC
2-1
Plauen 1-0
GER Obe 13:00 ft FC Normannia Gmund
0-1
Stutt. Kickers 0-0
GER Obe 13:00 ft FC Nottingen
1-1
Backnang 0-1
GER Obe 13:00 ft Reutlingen
2-2
Ravensburg 2-1
GER Obe 13:00 ft Sand
2-4
Ansbach 2-3
GER Obe 13:00 ft Schwaben Augsburg
0-0
Kirchanschöring 0-0
GER Obe 13:00 ft Turkgucu-Ataspor
2-2
Nördlingen 1-1
GER Obe 13:00 ft Unterfohring
0-1
Vilzing 0-0
GER Obe 13:00 ft Wacker Nordhausen II
3-1
Sandersdorf 2-1
GER Obe 12:30 ft Lichtenberg
3-1
Brandenburger 1-1
GER Obe 12:30 ft Weiche Flensburg II
4-2
Eutin 08 2-1
GER Obe 12:00 ft Altona
3-0
Concordia 1-0
GER Obe 12:00 ft Dassendorf
8-0
Pinneberg 4-0
GER Obe 12:00 ft Werder Bremen III
3-5
Leher TS 2-3
Spain  »»  Segunda B: Group 4 09.03.2019 Shedule
SPA Seg 23:00 Almeria B
-
Recreativo Huelva -
SPA Seg 23:00 Don Benito
-
Sanluqueno -
SPA Seg 23:00 Cartagena
-
Sevilla B -
SPA Seg 23:00 FC Jumilla
-
Malaga B (Esp) -
SPA Seg 23:00 Granada CF B
-
Villanovense -
SPA Seg 23:00 Linense
-
CD Badajoz -
SPA Seg 23:00 Marbella (Esp)
-
Ciudad Lorca -
SPA Seg 23:00 San Fernando
-
El Ejido -
SPA Seg 23:00 Talavera CF
-
Murcia -
SPA Seg 23:00 UCAM Murcia
-
Melilla -
SPA Seg 18:30 ft Real Madrid B
2-0
Celta Vigo B 0-0
SPA Seg 17:00 ft Arenas de Getxo
1-0
R. Union 1-0
SPA Seg 17:00 ft Durango
1-0
Langreo 1-0
SPA Seg 16:00 ft Unionistas de Salamanca
0-0
Internacional 0-0
SPA Seg 15:30 ft Granada CF B
2-1
Villanovense 0-0
SPA Seg 15:00 ft Gernika
0-0
Leioa 0-0
England  »»  League Two 09.03.2019 Shedule
ENG Lea 15:00 Cambridge Utd
-
Oldham -
ENG Lea 15:00 Carlisle
-
Swindon -
ENG Lea 15:00 Cheltenham
-
Notts County -
ENG Lea 15:00 Colchester
-
Newport -
ENG Lea 15:00 Crawley
-
Grimsby -
ENG Lea 15:00 Macclesfield
-
Milton Keynes Dons -
ENG Lea 15:00 Morecambe
-
Forest Green -
ENG Lea 15:00 Northampton
-
Exeter -
ENG Lea 15:00 Port Vale
-
Mansfield -
ENG Lea 15:00 Stevenage
-
Bury -
ENG Lea 15:00 ft Cambridge Utd
1-1
Oldham 0-1
ENG Lea 15:00 ft Carlisle
2-1
Swindon 1-1
ENG Lea 15:00 ft Cheltenham
4-1
Notts County 2-0
ENG Lea 15:00 ft Colchester
3-0
Newport 2-0
ENG Lea 15:00 ft Crawley
2-1
Grimsby 2-1
ENG Lea 15:00 ft Macclesfield
1-3
Milton Keynes Dons 1-1
ENG Lea 15:00 ft Morecambe
3-0
Forest Green 2-0
ENG Lea 15:00 ft Port Vale
2-1
Mansfield 0-0
ENG Lea 15:00 ft Stevenage
0-1
Bury 0-0
ENG Lea 14:00 ft Northampton
2-1
Exeter 1-0
Germany  »»  Regionalliga: West 09.03.2019 Shedule
GER Reg 14:00 BSV Rehden
-
Jeddeloh -
GER Reg 13:00 TSV 1860 Rosenheim
-
Heimstetten -
GER Reg 13:00 Alemannia Aachen
-
Wuppertaler -
GER Reg 13:00 Augsburg (Am)
-
Furth (Am) -
GER Reg 13:00 SpVgg Bayreuth
-
Bayern (Am) -
GER Reg 13:00 Dortmund (Am)
-
Rodinghausen -
GER Reg 13:00 B. Moenchengladbach (Am)
-
Kaan-Marienborn -
GER Reg 13:00 Illertissen
-
Pipinsried -
GER Reg 13:00 Lippstadt
-
Essen -
GER Reg 13:00 Lübeck
-
Hamburger (Am) -
GER Reg 13:00 Memmingen
-
Nurnberg (Am) -
GER Reg 13:00 Oberhausen
-
Bonner (Ger) -
GER Reg 13:00 SV 1919 Straelen
-
Köln (Am) -
GER Reg 13:00 Verl
-
TV Herkenrath -
GER Reg 13:00 Aschaffenburg
-
Burghausen -
GER Reg 13:00 FC Viktoria Koln
-
Dusseldorf (Am) -
GER Reg 13:00 Wattenscheid
-
Wiedenbruck -
GER Reg 13:00 Bremen (Am)
-
Oldenburg -
GER Reg 12:00 Hannover (Am)
-
St. Pauli (Am) -
GER Reg 12:00 Wolfsburg (Am)
-
Hansa Luneburg -
GER Reg 14:00 ft BSV Rehden
4-0
Jeddeloh 2-0
GER Reg 13:30 postp. Hoffenheim (Am)
-
FSV Frankfurt -
GER Reg 13:30 ft Kickers Offenbach
1-0
FK Pirmasens 0-0
GER Reg 13:30 ft Steinbach
0-0
FC 08 Homburg 0-0
GER Reg 13:30 ft Waldhof Mannheim
1-3
Worms 1-0
GER Reg 13:30 ft Worms
2-1
Balingen 0-0
GER Reg 13:00 ft TSV 1860 Rosenheim
0-2
Heimstetten 0-0
GER Reg 13:00 ft Alemannia Aachen
0-1
Wuppertaler 0-1
GER Reg 13:00 ft Balingen
1-0
Freiburg (Am) 1-0
GER Reg 13:00 ft B. Moenchengladbach (Am)
2-2
Kaan-Marienborn 0-0
GER Reg 13:00 ft Eintracht Norderstedt
1-2
TSV Havelse 1-0
GER Reg 13:00 ft Garching
0-2
Eichstatt 0-0
GER Reg 13:00 ft Egestorf-Langreder
1-0
Lupo-Martini Wolfsburg 1-0
GER Reg 13:00 ft Illertissen
4-0
Pipinsried 1-0
GER Reg 13:00 ft Lippstadt
0-3
Essen 0-2
GER Reg 13:00 ft Memmingen
2-0
Nurnberg (Am) 1-0
GER Reg 13:00 ft Oberhausen
4-0
Bonner (Ger) 1-0
GER Reg 13:00 ft Schalding
1-1
Ingolstadt (Am) 0-0
GER Reg 13:00 ft SV 1919 Straelen
0-4
Köln (Am) 0-3
GER Reg 13:00 ft Verl
5-1
TV Herkenrath 3-0
GER Reg 13:00 ft Aschaffenburg
2-0
Burghausen 0-0
GER Reg 13:00 ft FC Viktoria Koln
5-2
Dusseldorf (Am) 3-0
GER Reg 13:00 ft Waldhof Mannheim
3-2
Saarbrücken 1-1
GER Reg 13:00 ft Wattenscheid
0-2
Wiedenbruck 0-0
GER Reg 13:00 ft Bremen (Am)
1-1
Oldenburg 1-0
GER Reg 12:30 ft Auerbach
2-1
Bautzen 1-0
GER Reg 12:30 ft BFC Dynamo
1-0
Rathenow 1-0
GER Reg 12:30 ft Chemnitzer FC
4-4
Altglienicke 1-1
GER Reg 12:30 ft Erfurt
1-2
Lokomotive Leipzig 0-1
GER Reg 12:00 ft Augsburg (Am)
1-3
Furth (Am) 0-1
GER Reg 12:00 ft Wolfsburg (Am)
4-1
Hansa Luneburg 2-0
England  »»  League One 09.03.2019 Shedule
ENG Lea 17:30 ft Charlton
2-1
Portsmouth 1-1
ENG Lea 15:00 ft AFC Wimbledon
2-0
Doncaster 0-0
ENG Lea 15:00 ft Barnsley
2-0
Accrington 2-0
ENG Lea 15:00 ft Blackpool
2-2
Southend 1-1
ENG Lea 15:00 ft Bradford
3-1
Peterborough 0-0
ENG Lea 15:00 ft Gillingham
1-0
Oxford Utd 0-0
ENG Lea 15:00 ft Plymouth
0-0
Luton 0-0
ENG Lea 15:00 ft Rochdale
2-1
Shrewsbury 1-0
ENG Lea 15:00 ft Scunthorpe
0-1
Bristol Rovers 0-1
ENG Lea 15:00 ft Walsall
2-0
Fleetwood Town 0-0
ENG Lea 15:00 ft Wycombe
1-1
Sunderland 1-0
Germany  »»  3. Liga 09.03.2019 Shedule
GER 3. 13:00 ft Braunschweig
2-2
Wurzburger Kickers 0-1
GER 3. 13:00 ft Energie Cottbus
3-0
Preussen Munster 3-0
GER 3. 13:00 ft Hansa Rostock
0-0
Sonnenhof Großaspach 0-0
GER 3. 13:00 ft VfL Osnabruck
3-0
Zwickau 2-0
GER 3. 13:00 ft Lotte
1-2
Fortuna Köln 0-1
GER 3. 13:00 ft Unterhaching
0-1
Meppen 0-1
GER 3. 13:00 ft Wehen
0-1
Munich 1860 0-0
Italy  »»  Lega Pro 1: Girone B 09.03.2019 Shedule
ITA Leg 19:30 ft Juventus
1-0
Albissola 0-0
ITA Leg 19:30 ft Atletico Pro Piacenza
0-3
Piacenza -
ITA Leg 15:30 ft Arezzo
1-1
Novara 1-0
ITA Leg 15:30 ft Pistoiese
1-0
Cuneo 1-0
ITA Leg 13:30 ft Arzachena
1-0
Pro Patria 0-0
ITA Leg 13:30 ft Carrarese
1-1
Alessandria 1-0
ITA Leg 13:30 ft Gozzano
0-1
Olbia (Ita) 0-1
ITA Leg 13:30 ft Pisa
0-0
Lucchese 0-0
ITA Leg 13:30 ft Entella
3-0
US Pontedera 1-0
Germany  »»  2. Bundesliga 09.03.2019 Shedule
GER 2. 12:00 ft Darmstadt
3-2
Holstein Kiel 2-1
GER 2. 12:00 ft Aue
2-1
Paderborn 1-0
GER 2. 12:00 ft Regensburg
1-1
Duisburg 1-0
GER 2. 12:00 ft Köln
5-1
Arminia Bielefeld 2-0
Italy  »»  Serie B 09.03.2019 Shedule
ITA Ser 17:00 ft Spezia
0-2
Padova 0-1
ITA Ser 14:00 ft Cittadella
4-1
Pescara 3-1
ITA Ser 14:00 ft Cosenza
2-3
Brescia 2-0
ITA Ser 14:00 ft Lecce
1-0
Foggia 0-0
Spain  »»  Segunda División 09.03.2019 Shedule
SPA Seg 23:00 ft Lugo
1-0
Reus Deportiu -
SPA Seg 19:30 ft Elche
1-0
Cadiz 1-0
SPA Seg 19:00 ft Gimnastic
1-0
Albacete 0-0
SPA Seg 17:00 ft Gijon
1-0
Almeria 0-0
SPA Seg 15:00 ft Mallorca
1-0
R. Oviedo 0-0
England  »»  Non League Div One: Southern SW 09.03.2019 Shedule
ENG Non 19:45 ft Kidsgrove Athletic
3-3
Droylsden -
ENG Non 15:00 ft Sudbury
3-0
Canvey Island 1-0
ENG Non 15:00 ft Ashford Town (Middlesex)
1-3
Ware 0-0
ENG Non 15:00 ft Barnstaple Town
0-1
Melksham -
ENG Non 15:00 ft Bedfont Sports
4-0
South Park 1-0
ENG Non 15:00 ft Bedford
1-0
Barton -
ENG Non 15:00 ft Belper
4-1
Stocksbridge -
ENG Non 15:00 ft Bowers & Pitsea
6-0
Brentwood -
ENG Non 15:00 ft Brighouse Town
3-3
Stamford -
ENG Non 15:00 ft Cambridge City
0-2
Berkhamsted -
ENG Non 15:00 ft Chalfont St Peter
4-3
Waltham Abbey -
ENG Non 15:00 ft Chipstead
0-1
Cheshunt -
ENG Non 15:00 ft Cinderford Town
2-1
Blackfield -
ENG Non 15:00 ft Clitheroe
1-2
Ramsbottom -
ENG Non 15:00 ft Coggeshall Town
2-1
Bury Town -
ENG Non 15:00 ft Coleshill Town
2-1
Welwyn Garden City -
ENG Non 15:00 ft Dereham
2-2
Grays -
ENG Non 15:00 ft Dunstable Town
0-3
Didcot -
ENG Non 15:00 ft Egham
2-2
Uxbridge -
ENG Non 15:00 ft Evesham
4-0
Fleet Town -
ENG Non 15:00 ft FC Romania
2-0
Molesey -
ENG Non 15:00 ft Felixstowe & Walton Utd.
1-0
Basildon -
ENG Non 15:00 ft Glossop North End
0-0
Prescot Cables -
ENG Non 15:00 ft Gresley
1-2
Pickering Town CFC -
ENG Non 15:00 ft Hanwell Town
2-1
Bracknell Town 0-1
ENG Non 15:00 ft Hayes & Yeading
0-2
Marlow 0-1
ENG Non 15:00 ft Hertford Town
3-4
Northwood 0-0
ENG Non 15:00 ft Heybridge
0-0
Great Wakering Rovers -
ENG Non 15:00 ft Kendal
0-4
Radcliffe Borough -
ENG Non 15:00 ft Larkhall
2-1
Yate -
ENG Non 15:00 ft Lincoln Utd.
0-4
Morpeth -
ENG Non 15:00 ft Mangotsfield
0-2
Bristol Manor Farm -
ENG Non 15:00 ft Marske United
3-1
Cleethorpes Town 0-0
ENG Non 15:00 ft Moneyfields
2-1
Highworth -
ENG Non 15:00 ft North Leigh
4-2
Aylesbury United -
ENG Non 15:00 ft Ossett United
1-1
AFC Mansfield -
ENG Non 15:00 ft Paulton Rovers
0-3
Cirencester -
ENG Non 15:00 ft Peterborough Sports
3-0
Kempston -
ENG Non 15:00 ft Pontefract Collieries
3-0
Loughborough Dynamo -
ENG Non 15:00 ft Romford
2-1
Mildenhall -
ENG Non 15:00 ft Runcorn Linnets
4-1
Market Drayton 1-1
ENG Non 15:00 ft Slimbridge
4-3
Totton -
ENG Non 15:00 ft Soham
1-2
Barking -
ENG Non 15:00 ft Sutton Coldfield Town
1-0
Dunstable -
ENG Non 15:00 ft Tadcaster
2-0
Wisbech -
ENG Non 15:00 ft Thame United
1-1
Corby -
ENG Non 15:00 ft Thatcham
1-2
Bideford -
ENG Non 15:00 ft Tilbury
2-3
Maldon & Tiptree -
ENG Non 15:00 ft Tooting Mitcham
1-1
Westfield (Surrey) -
ENG Non 15:00 ft Winchester City
5-0
Street -
ENG Non 15:00 ft Yaxley
0-0
Kidlington -
ENG Non 14:00 ft Bury Town
1-0
Brentwood 1-0
ENG Non 13:00 ft Coggeshall Town
5-1
Aveley 3-1
ENG Non 12:30 ft Tooting Mitcham
1-2
Bracknell Town 0-0
ENG Non 12:00 ft Egham
1-1
Cheshunt 0-0
ENG Non 12:00 ft Hanwell Town
6-0
Molesey 3-0
ENG Non 12:00 ft Hayes & Yeading
2-1
Bracknell Town 1-0
ENG Non 12:00 ft Maldon & Tiptree
1-1
Basildon 0-1
ENG Non 11:00 ft FC Romania
0-2
Waltham Abbey 0-1
ENG Non 10:00 ft Bedfont Sports
0-1
Cheshunt 0-1
ENG Non 10:00 ft Grays
1-1
Barking 0-1
ENG Non 10:00 ft Hertford Town
1-1
Marlow 0-1
ENG Non 10:00 ft Mildenhall
4-4
Great Wakering Rovers 4-2
England  »»  Non League Premier: Southern 09.03.2019 Shedule
ENG Non 15:00 ft Bamber Bridge
1-3
Whitby 1-1
ENG Non 15:00 ft Basford Utd.
2-0
Buxton 1-0
ENG Non 15:00 ft Basingstoke
2-0
Swindon Supermarine 1-0
ENG Non 15:00 ft Beaconsfield
1-1
Walton Casuals 1-0
ENG Non 15:00 ft Burgess Hill
0-3
Leatherhead 0-0
ENG Non 15:00 ft Chesham
5-1
Poole Town 1-0
ENG Non 15:00 ft Corinthian-Casuals
1-1
Stortford 1-1
ENG Non 15:00 ft Farnborough
2-2
Dorchester 1-2
ENG Non 15:00 ft Folkestone
4-0
Lewes 3-0
ENG Non 15:00 ft Gosport Borough
0-1
Tiverton 0-1
ENG Non 15:00 ft Harlow
3-1
Kingstonian 1-0
ENG Non 15:00 ft Hyde
1-2
Farsley 0-1
ENG Non 15:00 ft Margate
1-0
Bognor Regis 0-0
ENG Non 15:00 ft Marine
1-2
Scarborough Athletic 0-1
ENG Non 15:00 ft Merstham
0-0
Haringey Borough 0-0
ENG Non 15:00 ft Merthyr Town
1-1
Harrow Borough 0-1
ENG Non 15:00 ft Metropolitan Police
4-2
Wimborne 3-0
ENG Non 15:00 ft Mickleover
1-3
South Shields 0-2
ENG Non 15:00 ft Potters Bar Town
0-1
Carshalton 0-0
ENG Non 15:00 ft Salisbury
1-2
Kings Langley 0-1
ENG Non 15:00 ft Staines
1-0
Frome Town 1-0
ENG Non 15:00 ft Taunton Town
2-2
Hartley Wintney 1-1
ENG Non 15:00 ft Tonbridge
1-0
Hornchurch 0-0
ENG Non 15:00 ft Warrington Town
2-3
Stafford 1-1
ENG Non 15:00 ft Weymouth
3-0
Hendon 1-0
ENG Non 15:00 ft Whitehawk
1-3
Enfield Town 1-1
ENG Non 15:00 ft Wingate & Finchley
1-2
Dorking Wanderers 1-1
ENG Non 15:00 ft Witton Albion
1-0
Grantham Town 0-0
ENG Non 15:00 ft Worthing
1-1
Brightlingsea Regent 1-1
France  »»  National 09.03.2019 Shedule
FRA Nat 19:00 ft Laval
3-0
Marignane Gignac 1-0
Portugal  »»  Liga de Honra 09.03.2019 Shedule
POR Lig 17:30 ft FC Porto B
1-0
Leixoes 0-0
POR Lig 15:00 ft Benfica B (Por)
0-1
Ferreira 0-0
POR Lig 11:00 ft FC Famalicao
1-2
Braga B 0-1
France  »»  Ligue 2 09.03.2019 Shedule
FRA Lig 14:00 ft Lens
2-0
Auxerre 1-0
France  »»  Ligue 1 09.03.2019 Shedule
FRA Lig 19:00 ft Amiens SC
2-1
Nimes 0-0
FRA Lig 19:00 ft Dijon
1-1
Reims 1-1
FRA Lig 19:00 ft Monaco
1-1
Bordeaux 0-0
FRA Lig 16:00 ft Strasbourg
2-2
Lyon 0-1
Portugal  »»  Primeira Liga 09.03.2019 Shedule
POR Por 20:30 ft Boavista
1-2
Sporting Lisbon 1-1
POR Por 18:00 ft Braga
1-0
Guimaraes 1-0
POR Por 15:30 ft Maritimo
3-2
Moreirense 1-2
France  »»  CFA 2: Group H 09.03.2019 Shedule
FRA CFA 18:00 ft Bourges
1-2
Saint-Jean-le-Blanc 1-0
France  »»  Ligue 1 09.03.2019 Shedule
FRA Div 17:00 ft Niarry Tally
1-1
Stade de Mbour -
FRA Div 16:00 ft Génération Foot
1-0
Gorée -
Croatia  »»  1. HNL 09.03.2019 Shedule
CRO 1. 16:30 ft Istra 1961
0-3
Gorica 0-1
CRO 1. 14:00 ft Belupo
1-2
Hajduk Split 0-0
Denmark  »»  Superliga 09.03.2019 Shedule
DEN Sup 15:00 ft Vejle
1-1
FC Hjorring 0-1
Croatia  »»  Championship 1 09.03.2019 Shedule
CRO A1 15:00 ft Dundela (Nir)
4-1
H&W Welders 2-0
CRO A1 15:00 ft Knockbreda
1-3
Limavady United 0-0
CRO A1 15:00 ft Larne
3-0
Ballinamallard 3-0
CRO A1 15:00 ft Loughgall
0-0
Dergview 0-0
CRO A1 15:00 ft Portadown
2-2
Carrick Rangers 1-0
CRO A1 15:00 ft PSNI (Nir)
2-2
Ballyclare Comrades 1-0
Denmark  »»  CFA: Group D 09.03.2019 Shedule
DEN Can 17:30 Boulogne-Billancourt
-
Granville -
DEN Can 17:30 Vannes
-
Poissy -
DEN Can 17:00 C' Chartres
-
Le Havre II -
DEN Can 17:00 Furiani Agliani
-
Stade Briochin -
DEN Can 17:00 Mantes
-
Bastia-Borgo -
DEN Can 17:00 Nantes II
-
Saint-Malo -
DEN Can 17:00 Oissel
-
PSG II -
DEN Can 17:00 Vitre
-
Lorient II -
DEN Can 18:00 ft Bordeaux II
1-1
Romorantin 0-1
DEN Can 18:00 ft Boulogne-Billancourt
1-2
Granville 0-1
DEN Can 18:00 ft Mantes
3-0
Bastia-Borgo -
DEN Can 18:00 ft Mt de Marsan Stade
2-1
Nîmes II 0-0
DEN Can 17:30 ft Bergerac
2-2
Sete 1-0
DEN Can 17:30 ft Vannes
1-0
Poissy 0-0
DEN Can 17:00 ft Annecy
0-1
Monts Or Azergues 0-1
DEN Can 17:00 ft Blois
3-1
Stade Bordelais 2-1
DEN Can 17:00 ft C' Chartres
1-0
Le Havre II 0-0
DEN Can 17:00 ft Croix
0-0
Creteil 0-0
DEN Can 17:00 ft Fleury-Merogis
1-1
Belfort 0-0
DEN Can 17:00 ft Grasse
3-0
Frejus Saint Raphael 2-0
DEN Can 17:00 ft Hyeres
0-3
Monaco II 0-1
DEN Can 17:00 ft Le Puy
1-1
Trelissac 0-1
DEN Can 17:00 ft Martigues
3-0
Marseille Endoume Cata... 1-0
DEN Can 17:00 ft Yzeure
1-2
Andrézieux 0-1
DEN Can 17:00 ft Nantes II
3-0
Saint-Malo 1-0
DEN Can 17:00 ft Nice II
1-0
Pontarlier 0-0
DEN Can 17:00 ft Lyon II
3-3
Consolat -
DEN Can 17:00 ft Olympique Marseille II
2-0
Jura Sud 0-0
DEN Can 17:00 ft Saint-Étienne II
1-0
Colomiers 0-0
DEN Can 17:00 ft St. Maur Lusi
2-0
Feignies 1-0
DEN Can 17:00 ft St-Pryvé St-Hilaire
1-3
Les Herbiers 0-1
DEN Can 17:00 ft Vitre
0-2
Lorient II 0-1
DEN Can 16:00 ft Reims II
2-0
Sainte-Geneviève 0-0
DEN Can 15:00 ft Haguenau
0-2
Sedan 0-0
DEN Can 15:00 ft Lille II
3-2
Lens II 2-1
DEN Can 14:30 ft Furiani Agliani
1-1
Stade Briochin 1-1
DEN Can 14:00 ft Arras
0-2
Schiltigheim -
DEN Can 13:30 ft Oissel
2-0
PSG II -
DEN Can 13:30 ft Saint-Priest
0-1
Toulon 0-0
Japan  »»  J2 League 09.03.2019 Shedule
JAP J-L 06:00 ft Gifu
2-1
Okayama 1-0
JAP J-L 05:00 ft Albirex Niigata
0-1
Kashiwa 0-0
JAP J-L 05:00 ft Kagoshima United
0-1
Kofu 0-0
JAP J-L 05:00 ft Verdy
2-1
Kanazawa 2-1
JAP J-L 05:00 ft V-Varen Nagasaki
0-1
Mito 0-0
JAP J-L 04:00 ft Fukuoka
0-1
Kyoto 0-0
Japan  »»  J1 League 09.03.2019 Shedule
JAP J-L 07:00 ft C-Osaka
0-1
Hiroshima 0-1
JAP J-L 07:00 ft Kashima
1-0
Shonan 0-0
JAP J-L 06:00 ft G-Osaka
2-3
Nagoya 1-2
JAP J-L 06:00 ft Iwata
1-2
Oita 1-1
JAP J-L 05:00 ft Sapporo
5-2
Shimizu 2-1
JAP J-L 05:00 ft Matsumoto Yamaga
0-1
Urawa 0-0
Japan  »»  J3 League 09.03.2019 Shedule
JAP J3 04:00 ft Fujieda MYFC
1-0
Fukushima Utd 0-0
Morocco  »»  GNF 1 09.03.2019 Shedule
MOR Bot 18:00 ft Kawkab Marrakech
1-1
Hoceima 1-1
MOR Bot 16:00 ft Olympique de Safi
3-2
Difaâ El Jadidi 1-2
MOR Bot 14:00 ft Youssoufia Berrechid
1-1
Rapide Oued Zem 0-1
Saudi Arabia  »»  Pro League 09.03.2019 Shedule
SAU Sau 12:00 ft Al Hazm
2-2
Ohod 1-0
SAU Sau 11:40 ft Al-Fath
0-2
Al Baten 0-2
Estonia  »»  Meistriliiga 09.03.2019 Shedule
EST Mei 14:00 ft Levadia
5-1
Tallinna Kalev 2-1
EST Mei 11:00 ft Narva
0-0
Kuressaare 0-0
Ecuador  »»  Primera A 09.03.2019 Shedule
ECU Ser 22:15 ft Macara
3-0
LDU Quito 1-0
ECU Ser 20:00 ft Aucas
1-1
Mushuc Runa 1-0
ECU Ser 00:15 ft Tecnico U.
0-3
Olmedo 0-0
Ireland  »»  First Division 09.03.2019 Shedule
IRE Div 19:00 ft Athlone
6-0
Cobh Ramblers 0-2
IRE Div 19:00 ft Cabinteely
3-2
Shelbourne 1-0
IRE Div 19:00 ft Cobh Ramblers
6-1
Wexford 3-0
IRE Div 19:00 ft Drogheda
2-1
Longford 0-0
Ireland  »»  Premier Division 09.03.2019 Shedule
IRE Pre 19:45 ft Sligo
1-0
UC Dublin 1-0
Argentina  »»  Prim B Metro 09.03.2019 Shedule
ARG Pri 22:00 ft CA Estudiantes
3-1
Atletico Atlanta 1-0
ARG Pri 20:00 ft All Boys
0-2
Comunicaciones 0-2
ARG Pri 20:00 ft Almirante Brown
0-2
Defensores Unidos 0-1
ARG Pri 20:00 ft Flandria
0-1
Deportivo Riestra 0-0
ARG Pri 20:00 ft San Miguel
1-0
Acassuso 1-0
Argentina  »»  Prim B Nacional 09.03.2019 Shedule
ARG Pri 20:05 ft Temperley
0-0
Guillermo Brown 0-0
ARG Pri 20:00 ft Deportivo Moron
0-1
Brown Adrogue 0-0
ARG Pri 20:00 ft Villa Dálmine
2-0
Gimnasia Mendoza 0-0
Colombia  »»  Primera B 09.03.2019 Shedule
COL Pri 20:15 ft Cartagena
2-0
Fortaleza 1-0
COL Pri 20:00 ft Rionegro
0-1
Llaneros 0-1
COL Pri 20:00 ft Orsomarso
1-1
Depor FC 0-0
Colombia  »»  Primera A: Clausura 09.03.2019 Shedule
COL Lig 22:30 ft Petrolera
2-0
La Equidad 2-0
COL Lig 22:00 ft Millonarios
1-1
Atl. Nacional 0-1
COL Lig 00:45 ft Deportes Tolima
0-0
Huila 0-0
China  »»  CSL 09.03.2019 Shedule
CHI Sup 11:35 ft Guangzhou R&F
3-3
Dalian Aerbin 1-1
CHI Sup 11:35 ft Shanghai East Asia
3-2
Jiangsu Sainty 2-0
CHI Sup 07:30 ft Chongqing Lifan
0-4
Beijing Guoan 0-3
CHI Sup 07:30 ft Shandong Luneng
2-2
Henan Construction 1-1
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 09.03.2019 Shedule
EUR Eur 23:00 Atlético Tordesillas
-
Almazán -
EUR Eur 23:00 Atlético Tordesillas
-
UD Santa Marta -
EUR Eur 23:00 Bembibre
-
La Granja -
EUR Eur 23:00 Briviesca
-
Cultural Leonesa II -
EUR Eur 23:00 Briviesca
-
La Virgen del Camino -
EUR Eur 23:00 Beroil Bupolsa
-
Atlético Astorga -
EUR Eur 23:00 Cristo Atlético
-
La Granja -
EUR Eur 23:00 Cristo Atlético
-
Real Avila -
EUR Eur 23:00 Cultural Cebrereña
-
Arandina -
EUR Eur 23:00 Cultural Cebrereña
-
Burgos II -
EUR Eur 23:00 Cultural Leonesa II
-
Arandina -
EUR Eur 23:00 Gimnástica Segoviana
-
Almazán -
EUR Eur 23:00 La Bañeza
-
Atlético Astorga -
EUR Eur 23:00 La Bañeza
-
Sporting Uxama -
EUR Eur 23:00 La Virgen del Camino
-
Burgos II -
EUR Eur 23:00 Numancia II
-
Sporting Uxama -
EUR Eur 23:00 Numancia II
-
Zamora -
EUR Eur 23:00 Real Avila
-
Beroil Bupolsa -
EUR Eur 23:00 Real Burgos
-
Bembibre -
EUR Eur 23:00 Zamora
-
UD Santa Marta -
EUR Eur 18:00 ft Azuaga
4-2
Montijo -
EUR Eur 18:00 ft Ourense CF
0-1
Arenteiro -
EUR Eur 17:30 ft Laredo
0-0
Santander B -
EUR Eur 17:30 ft Loja
1-1
Polideportivo Almeria -
EUR Eur 17:30 ft Cristo Atlético
0-0
Real Avila -
EUR Eur 17:00 ft Albacete II
0-0
Ciudad Real -
EUR Eur 17:00 ft Ibarra
1-0
Unión Viera -
EUR Eur 17:00 ft Santfeliuenc
3-1
L Hospitalet -
EUR Eur 17:00 ft Valle Egüés
3-2
AD San Juan -
EUR Eur 16:30 ft Burladés
0-3
Baztán -
EUR Eur 16:30 ft Deusto
2-0
Deportivo Alaves II -
EUR Eur 16:30 ft Villa Santa Brígida
2-1
Atletico Tacoronte -
EUR Eur 16:00 ft Agoncillo
1-0
Yagüe -
EUR Eur 16:00 ft Atlético Albericia
3-0
Velarde -
EUR Eur 16:00 ft Bezana
3-1
Cultural Guarnizo -
EUR Eur 16:00 ft Cultural Cebrereña
1-1
Arandina -
EUR Eur 16:00 ft Lagun Onak
1-1
Beasain -
EUR Eur 16:00 ft Ordizia
2-2
Sodupe -
EUR Eur 16:00 ft Betis B
5-1
Cabecense -
EUR Eur 16:00 ft Sámano
0-0
Escobedo -
EUR Eur 16:00 ft Tarancón
2-1
Quintanar del Rey -
EUR Eur 16:00 ft Villarreal III
0-1
Jove Español -
EUR Eur 15:45 ft Barreda
1-3
Textil Escudo -
EUR Eur 15:45 ft Ceuta
3-0
Ecija -
EUR Eur 15:45 ft Subiza
2-1
Txantrea -
EUR Eur 15:30 ft Avance Ezcabarte
0-2
Mutilvera -
EUR Eur 15:30 ft Corellano
0-3
Beti Kozkor -
EUR Eur 15:30 ft Ferriolense
2-2
Santanyí -
EUR Eur 15:30 ft La Virgen del Camino
2-1
Burgos Promesas 2000 -
EUR Eur 15:30 ft Manacor
0-2
Felanitx -
EUR Eur 15:30 ft Osasuna B
2-1
Cirbonero -
EUR Eur 15:30 ft Pasaia KE
1-0
Club Bermeo -
EUR Eur 15:30 ft Santa Úrsula
0-0
El Cotillo -
EUR Eur 15:30 ft Solares
0-0
Siete Villas -
EUR Eur 15:30 ft Vilafranca
3-0
Sants -
EUR Eur 15:15 ft Numancia II
1-1
Zamora -
EUR Eur 15:00 ft Ardoi
1-1
Cantolagua -
EUR Eur 15:00 ft Binissalem
1-1
San Rafael -
EUR Eur 15:00 ft EDMF Churra
0-0
Águilas FC -
EUR Eur 15:00 ft Huarte
0-1
Cortes -
EUR Eur 15:00 ft Llosetense
3-1
Murense -
EUR Eur 15:00 ft Platges de Calvià
0-0
Esporles -
EUR Eur 15:00 ft Rayo Ibense
0-0
Paterna -
EUR Eur 15:00 ft Torre Levante
2-1
Roda -
EUR Eur 12:45 ft Tenerife II
2-0
Panadería Pulido -
EUR Eur 12:00 ft River Melilla
0-7
Ciudad de Torredonjimeno -
Latvia  »»  Virsliga 09.03.2019 Shedule
LAT Vir 13:00 ft Daugavpils
1-0
Metta/LU 0-0
LAT Vir 11:00 ft Jelgava
0-1
Riga 0-1
Paraguay  »»  Division Profesional: Clausura 09.03.2019 Shedule
PAR Pri 23:45 ft Sp. Luqueno
2-2
Libertad Asuncion 1-1
PAR Pri 21:45 ft Olimpia Asuncion
0-0
River Plate 0-0
PAR Pri 19:00 ft 3 de Febrero
1-2
Sp. Luqueno 0-0
PAR Pri 19:00 ft Cerro Porteno
0-0
Sol de America 0-0
PAR Pri 19:00 ft Deportivo Capiata
0-2
3 de Febrero 0-1
PAR Pri 19:00 ft Independiente
1-1
Libertad Asuncion 0-0
PAR Pri 19:00 ft Nacional Asuncion
0-1
Diaz 1-0
PAR Pri 19:00 ft Sol de America
1-2
Deportivo Capiata 1-2
PAR Pri 18:30 ft Olimpia Asuncion
0-0
Deportivo Santaní 0-0
Peru  »»  Primera División 09.03.2019 Shedule
PER Pri 20:30 ft Garcilaso
1-0
FBC Melgar 1-0
PER Pri 18:15 ft Sporting Cristal
1-0
Unión Comercio 1-0
PER Pri 01:00 ft Cesar Vallejo
1-0
Sport Boys 0-0
Austria  »»  Championnat National 09.03.2019 Shedule
AUT Abl 23:00 ft América des Cayes
2-0
Don Bosco -
AUT Abl 23:00 ft Arcahaie
1-0
Mirebalais -
AUT Abl 23:00 ft Baltimore
1-0
Ouanaminthe -
AUT Abl 23:00 ft Cosmopolites
0-1
Cavaly -
AUT Abl 23:00 ft Real du Cap
1-0
Tempête -
Czech Republic  »»  3. HNL: Zapad 09.03.2019 Shedule
CZE Mat 14:00 ft Bjelovar
0-1
Bedem Ivankovo -
CZE Mat 14:00 ft Cibalia
3-2
Mladost Zdralovi -
CZE Mat 14:00 ft Dakovo-Croatia
2-2
Vihor -
CZE Mat 14:00 ft Dugo Selo
3-1
Novigrad -
CZE Mat 14:00 ft Dubrovnik
1-1
Imotski -
CZE Mat 14:00 ft Hrvace
6-2
Primorac Stobreč -
CZE Mat 14:00 ft Jadran LP
1-1
Neretvanac Opuzen -
CZE Mat 14:00 ft NK Jadran Porec
2-1
Vrbovec -
CZE Mat 14:00 ft Kamen Ivanbegovina
3-0
Zagora -
CZE Mat 14:00 ft Udarnik Kurilovec
1-1
Vinogradar -
CZE Mat 14:00 ft Marsonia 1909
1-0
Slavonija -
CZE Mat 14:00 ft Opatija
1-0
Jarun -
CZE Mat 14:00 ft Ponikve
2-0
Orijent 1919 -
CZE Mat 14:00 ft Primorac Biograd
4-2
RNK Split -
CZE Mat 14:00 ft Slavija Pleternica
2-1
Belisce -
CZE Mat 14:00 ft Sloga Nova Gradiška
2-0
Vukovar -
CZE Mat 14:00 ft Spansko Zagreb
2-0
HASK -
CZE Mat 14:00 ft Uskok Klis
2-1
Urania Baška Voda -
CZE Mat 14:00 ft Zagorec
1-1
Krk -
CZE Mat 14:00 ft NK Zagreb
2-1
Maksimir Zagreb -
Serbia  »»  Super Liga 09.03.2019 Shedule
SER Sup 17:00 ft Crvena Zvezda
4-0
Zemun 2-0
SER Sup 16:00 ft Napredak
0-0
Vojvodina 0-0
SER Sup 14:00 ft Radnicki Nis
1-0
Mladost Lučani 1-0
Slovenia  »»  2. SNL 09.03.2019 Shedule
SLO 2. 14:00 ft AH Mas Tech
3-1
Bilje 1-0
SLO 2. 14:00 ft Jadran Dekani
4-3
NK Krka 1-2
SLO 2. 14:00 ft NŠ Drava
0-3
Rogaška 0-2
SLO 2. 13:00 ft Bravo
3-1
Brežice 1-1
SLO 2. 12:00 ft Radomlje
5-1
Ilirija 3-0
Turkey  »»  Süper Lig 09.03.2019 Shedule
TUR Sup 16:00 ft Ankaragucu
0-0
Bursaspor 0-0
TUR Sup 16:00 ft İstanbul B.B.
2-1
Fenerbahce 1-0
TUR Sup 13:00 ft Trabzonspor
2-1
Akhisar Genclik Spor 0-0
Austria  »»  Regionalliga: West 09.03.2019 Shedule
AUT Reg 15:00 Hertha
-
Deutschlandsberger SC -
AUT Reg 14:30 Leobendorf
-
Karabakh -
AUT Reg 14:00 Gurten
-
Gleisdorf -
AUT Reg 14:00 Stadl-Paura
-
Sturm (Am) -
AUT Reg 14:00 Vöcklamarkt
-
Wels -
AUT Reg 14:00 WAC / St. Andrä II
-
Lendorf -
AUT Reg 15:00 ft Gurten
0-1
Gleisdorf 0-1
AUT Reg 15:00 ft Hertha
3-5
Deutschlandsberger SC 2-3
AUT Reg 15:00 ft Team Wien
4-2
Parndorf 2-1
AUT Reg 14:30 ft ASK Bruck/Leitha
1-2
Admira (Am) 0-1
AUT Reg 14:30 ft Leobendorf
0-0
Karabakh 0-0
AUT Reg 14:00 ft Bad Gleichenberg
0-2
Grazer 0-0
AUT Reg 14:00 ft Stadl-Paura
0-3
Sturm (Am) 0-1
AUT Reg 13:30 ft WAC / St. Andrä II
2-0
Lendorf 1-0
Poland  »»  Mineiro 2 09.03.2019 Shedule
POL Mło 22:00 ft Tricordiano
0-3
Ath Bilbao -
POL Mło 21:30 ft Uberaba
2-1
Ipatinga -
POL Mło 19:00 ft CAP Uberlândia
1-2
Coimbra -
POL Mło 19:00 ft Democrata SL
0-2
Uberlândia -
POL Mło 19:00 ft Betinense
1-0
Democrata GV -
Poland  »»  Brisbane 09.03.2019 Shedule
POL Sup 10:00 ft Albany Greek
1-2
Bayside United 0-1
POL Sup 09:00 ft Centenary Stormers
3-4
The Gap 1-2
POL Sup 09:00 ft Toowong
5-1
Grange Thistle 2-0
POL Sup 08:00 ft Acacia Ridge
1-2
North Pine 0-1
POL Sup 07:00 ft Queensland
1-0
Brisbane Knights 1-0
Scotland  »»  League Two 09.03.2019 Shedule
SCO Div 15:00 Berwick
-
Cowdenbeath -
SCO Div 15:00 Edinburgh City
-
Queen's Park -
SCO Div 15:00 Elgin City
-
Clyde -
SCO Div 15:00 Peterhead
-
Annan -
SCO Div 15:00 Stirling
-
Albion Rovers -
SCO Div 15:00 ft Berwick
1-1
Cowdenbeath 1-1
SCO Div 15:00 ft Edinburgh City
2-0
Queen's Park 1-0
SCO Div 15:00 ft Elgin City
2-1
Clyde 1-1
SCO Div 15:00 ft Peterhead
2-1
Annan 1-1
SCO Div 15:00 ft Stirling
0-1
Albion Rovers 0-1
Sweden  »»  Svenska Cupen 09.03.2019 Shedule
SWE Sve 15:00 aet Osters
2-2
AIK 1-1
SWE Sve 13:00 ft Hacken
4-1
GAIS 1-0
Cyprus  »»  Division d'Honneur 10.03.2019 Shedule
CYP Sup 00:00 ft Etoile de Morne-à-l'Eau
2-2
USR Sainte-Rose -
CYP Sup 00:00 ft Siroco Les Abymes
1-1
Moulien -
CYP Sup 20:00 ft Arsenal
1-1
UNAR -
CYP Sup 20:00 ft La Gauloise
3-3
Phare du Canal -
CYP Sup 20:00 ft Red Star
0-2
Solidarité Scolaire -
CYP Sup 20:00 ft Stade Lamentinois
2-6
Amical Club -
Russia  »»  II Liga: West 09.03.2019 Shedule
RUS Rus 18:10 ft Widzew Lodz
1-1
ROW Rybnik 0-1
RUS Rus 16:00 ft GKS Belchatow
2-0
Leczna 2-0
RUS Rus 14:00 ft Pogon Siedlce
5-1
S. Wola 3-1
RUS Rus 13:00 ft Radomiak Radom (Pol)
2-0
Rozwój Katowice (Pol) 2-0
RUS Rus 13:00 ft Siarka Tarnobrzeg
2-2
Pruszkow 2-0
RUS Rus 12:00 ft Elana Torun
0-1
R. Rzeszow 0-1
RUS Rus 12:00 ft Stargard Szczecinski
4-1
Gryf Wejherowo 2-1
RUS Rus 11:00 ft Skra II
2-1
Olimpia Elbląg 0-0
Scotland  »»  League One 09.03.2019 Shedule
SCO Div 15:00 Arbroath
-
Stenhousemuir -
SCO Div 15:00 Brechin
-
Forfar Athletic -
SCO Div 15:00 East Fife
-
Stranraer -
SCO Div 15:00 Montrose
-
Dumbarton -
SCO Div 15:00 Raith
-
Airdrie -
SCO Div 15:00 ft Arbroath
0-2
Stenhousemuir 0-1
SCO Div 15:00 ft Brechin
2-2
Forfar Athletic 2-1
SCO Div 15:00 ft East Fife
3-1
Stranraer 0-0
SCO Div 15:00 ft Montrose
1-3
Dumbarton 0-2
SCO Div 15:00 ft Raith
1-0
Airdrie 0-0
Switzerland  »»  Challenge League 09.03.2019 Shedule
SWI Cha 16:30 ft Kriens
2-1
Rapperswil 1-0
SWI Cha 16:00 ft Lausanne
0-0
Aarau 0-0
Australia  »»  A-League 09.03.2019 Shedule
AUS A-L 08:50 Central Coast
-
Wellington -
AUS A-L 08:50 ft Central Coast
2-8
Wellington 0-4
Austria  »»  1. Liga 09.03.2019 Shedule
AUT Ers 13:30 ft BW Linz
0-2
Wacker Innsbruck (Am) 0-0
AUT Ers 13:30 ft Neustadt
2-1
Vorwarts Steyr 2-0
Belgium  »»  Second Division 09.03.2019 Shedule
BEL Exq 19:30 ft Wilrijk
0-0
Mechelen 0-0
Bulgaria  »»  B PFG: West 09.03.2019 Shedule
BUL B P 13:30 ft Arda
5-1
Nesebar 3-0
BUL B P 13:30 ft Botev Galabovo
3-3
Pirin Blagoevgrad 2-1
BUL B P 13:30 ft Dobrudzha
0-1
Chernomorets Balchik 0-0
BUL B P 13:30 ft Kariana Erden
1-1
Litex Lovech 0-0
BUL B P 13:30 ft PFK Pomorie
1-2
Lokomotiv G. Oryahovitsa 0-2
BUL B P 10:30 ft Tsarsko selo
2-1
Lokomotiv Sofia 1929 1-1
Chile  »»  Primera B 10.03.2019 Shedule
CHL Pri 00:00 ft Deportes Temuco
1-0
Copiapo 0-0
CHL Pri 23:00 ft Rangers
3-1
S. Morning 2-1
CHL Pri 20:30 ft La Serena
1-2
Cobreloa 0-1
CHL Pri 20:30 ft Magallanes
1-1
D. Puerto Montt 1-0