Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 10.03.2019 Shedule
INT Clu 17:00 ft Brann
1-0
Rosenborg 1-0
INT Clu 13:30 ft Guangzhou Pharma
2-5
Sepsi 1-2
INT Clu 13:30 ft Khimik Novomoskovsk
2-3
Kolomna 0-3
INT Clu 13:30 ft MTK Budapest
1-2
Csakvari 0-1
INT Clu 13:30 ft Puskás Academy
6-0
Voluntari 2-0
INT Clu 13:30 ft T. Moscow
0-5
R. Volgograd 0-3
INT Clu 12:30 ft Mariehamn
1-1
Rukh Vynnyky 0-1
INT Clu 12:00 ft Sogndal
3-0
Strommen -
INT Clu 09:30 ft Celik
3-0
Dunărea Călăraşi 0-0
INT Clu 09:30 ft Lviv
7-0
Volyn Lutsk 3-0
International  »»  CAF Confederation Cup 10.03.2019 Shedule
INT CAF 19:00 ft Berkane
3-0
Otôho d'Oyo 2-0
INT CAF 19:00 ft Zamalek
4-0
Gor Mahia 2-0
INT CAF 16:00 ft Asante Kotoko
1-1
Al-Hilal Omdurman 0-1
INT CAF 16:00 ft CS Sfaxien
2-1
Étoile Sahel 0-0
INT CAF 16:00 ft Raja Casablanca
0-0
Hassania Agadir 0-0
INT CAF 16:00 ft Salitas
1-1
Enugu 0-1
INT CAF 13:00 ft Nkana
3-0
ZESCO United 0-0
INT CAF 13:00 ft Petro Atletico
2-0
Hussein Dey 2-0
International  »»  Challengers League 10.03.2019 Shedule
INT Ame 06:00 ft Bucheon FC 1995
1-0
Anyang 1-0
INT Ame 06:00 ft Chunnam
1-3
Daejeon 0-3
INT Ame 04:00 ft Gwangju FC
4-0
Asan Mugunghwa 2-0
Brazil  »»  Premiership 10.03.2019 Shedule
BRA Nbb 03:35 ft Waitakere United
1-4
Canterbury United 1-3
BRA Nbb 01:00 ft Tasman United
1-3
Eastern Suburbs AFC 0-1
BRA Nbb 01:00 ft Team Wellington
1-2
Auckland 1-1
BRA Nbb 01:00 ft Wellington Phoenix Res
3-2
Hamilton Wanderers 2-0
Brazil  »»  Alagoano 10.03.2019 Shedule
BRA Ala 19:00 ft CEO
2-2
Coruripe 1-2
BRA Ala 19:00 ft CRB
3-0
Dimensão Saúde 2-0
Brazil  »»  Baiano 1 10.03.2019 Shedule
BRA Bai 19:00 ft Bahia
0-0
Vitoria 0-0
BRA Bai 19:00 ft Fluminense de Feira
0-2
Bahia De Feire 0-0
BRA Bai 19:00 ft Jacobina
0-2
Atlético Alagoinhas 0-0
BRA Bai 19:00 ft Jacuipense
2-1
Jequié 0-0
BRA Bai 19:00 ft Vitoria da Conquista
2-1
Juazeirense 1-0
Brazil  »»  Brasiliense 10.03.2019 Shedule
BRA Bra 14:00 ft Capital Brasilia
2-0
Santa Maria FC -
BRA Bra 14:00 ft Sobradinho
1-0
Unai Itapua -
Brazil  »»  Capixaba 10.03.2019 Shedule
BRA Cap 18:00 ft Rio Branco-VN
0-0
Desportiva Ferroviaria -
Brazil  »»  Catarinense 1 10.03.2019 Shedule
BRA Cat 21:00 ft Hercílio Luz
1-0
Avai 0-0
BRA Cat 19:00 ft Criciuma
0-1
Chapecoense-SC 0-0
BRA Cat 19:00 ft Marcilio Dias
0-0
Atlético Tubarão 0-0
Brazil  »»  Cearense 1 10.03.2019 Shedule
BRA Cea 19:00 ft Ferroviario
1-1
Horizonte 1-0
BRA Cea 19:00 ft Fortaleza
0-0
Ceará 0-0
Brazil  »»  Gaucho 1 10.03.2019 Shedule
BRA Gau 21:00 ft Veranopolis
0-0
Pelotas 0-0
BRA Gau 19:00 ft Internacional
2-0
Aimoré 1-0
Brazil  »»  Goiano 1 10.03.2019 Shedule
BRA Goi 19:00 ft Gremio Anapolis
1-2
Goianesia 1-1
BRA Goi 19:00 ft Vila Nova
3-2
Anapolina 1-1
BRA Goi 18:30 ft Iporá
1-0
Aparecidense 1-0
BRA Goi 18:30 ft Novo Horizonte
1-1
Goias 1-1
BRA Goi 13:00 ft Atletico GO
2-1
Itumbiara 0-1
Brazil  »»  Ligue 1 10.03.2019 Shedule
BRA Nbb 18:00 ft Academie de FAD
0-0
Bouaké -
BRA Nbb 18:00 ft Bassam
1-2
Moossou -
Brazil  »»  Maranhense 10.03.2019 Shedule
BRA Mar 18:30 ft São José MA
0-3
Cordino 0-0
Brazil  »»  Matogrossense 10.03.2019 Shedule
BRA Mat 20:00 ft Juara
2-1
União Rondonópolis -
BRA Mat 19:00 ft Mixto
0-0
Sinop 0-0
Brazil  »»  Mineiro 1 10.03.2019 Shedule
BRA Min 20:00 ft Boa
4-1
Tupi 3-1
BRA Min 19:00 ft Cruzeiro
2-0
Tombense 1-0
BRA Min 19:00 ft Villa Nova
1-0
Caldense 0-0
BRA Min 00:00 ft America MG
2-0
Tupynambás 1-0
Brazil  »»  Paraense 10.03.2019 Shedule
BRA Par 21:00 ft São Francisco PA
0-3
Paysandu PA 0-2
BRA Par 19:00 ft Independente PA
2-0
Castanhal -
Brazil  »»  Paraibano 10.03.2019 Shedule
BRA Par 20:00 ft Atlético Cajazeirense
2-0
Botafogo PB 0-0
BRA Par 20:00 ft Esporte de Patos
2-1
Sousa 1-0
BRA Par 19:00 ft Campinense
4-0
Serrano PB 2-0
BRA Par 19:00 ft CSP
0-0
Treze PB 0-0
Brazil  »»  Paranaense 1 10.03.2019 Shedule
BRA Par 19:00 ft Atletico-PR
8-2
Toledo 3-0
BRA Par 19:00 ft Cascavel CR
1-0
Rio Branco SC 1-0
BRA Par 19:00 ft Cianorte
0-4
Coritiba 0-3
BRA Par 19:00 ft Foz do Iguaçu
1-0
Grêmio Metropolitano 1-0
BRA Par 19:00 ft Operário PR
1-1
Londrina 1-1
Brazil  »»  Paulista A1 10.03.2019 Shedule
BRA Cam 22:00 ft São Bento
1-2
Ponte Preta 0-1
BRA Cam 19:00 ft Corinthians
0-0
Santos 0-0
BRA Cam 00:00 ft Sao Paulo
1-1
Ferroviária 0-1
Brazil  »»  Paulista A2 10.03.2019 Shedule
BRA Pau 22:00 ft Portuguesa
1-0
Nacional SP 0-0
BRA Pau 13:00 ft Juventus
1-0
Água Santa 1-0
BRA Pau 13:00 ft Penapolense
1-2
Atibaia 1-1
BRA Pau 13:00 ft Portuguesa Santista
1-0
Sertãozinho 1-0
Brazil  »»  Paulista A3 10.03.2019 Shedule
BRA Pau 13:00 ft Mogi Mirim
1-0
Mogi Mirim 1-0
Brazil  »»  Pernambucano 1 10.03.2019 Shedule
BRA Per 19:00 ft América PE
0-1
Nautico 0-0
Brazil  »»  Potiguar 10.03.2019 Shedule
BRA Pot 20:00 ft America RN
3-0
ABC 2-0
BRA Pot 19:00 ft Palmeira
2-1
Santa Cruz de Natal RN 1-1
BRA Pot 19:00 ft Potiguar
2-1
ASSU 1-1
Brazil  »»  Rondoniense 10.03.2019 Shedule
BRA Ron 21:00 ft Vilhenense
1-0
Guaporé -
BRA Ron 20:00 ft Guajará
0-3
Porto Velho -
BRA Ron 00:00 ft Rondoniense
1-4
Real Ariquemes -
BRA Ron 00:00 ft União Cacoalense
1-2
Ji-Parana -
Brazil  »»  Sergipano 10.03.2019 Shedule
BRA Ser 18:30 ft Dorense
1-0
Confianca 0-0
BRA Ser 18:30 ft Lagarto
3-0
Boca Júnior 3-0
Brazil  »»  Sul-Matogrossense 10.03.2019 Shedule
BRA Sul 19:00 ft 7 de Setembro
4-2
Novoperário 2-1
BRA Sul 19:00 ft Chapadão
1-1
Aguia Negra -
BRA Sul 19:00 ft Comercial MS
1-0
Corumbaense -
BRA Sul 19:00 ft URSO
3-0
Operário AC MS -
England  »»  Premier League 10.03.2019 Shedule
ENG Pre 16:30 ft Arsenal
2-0
Manchester United 1-0
ENG Pre 14:05 ft Chelsea
1-1
Wolves 0-0
ENG Pre 12:00 ft Liverpool
4-2
Burnley 2-1
England  »»  Championship 10.03.2019 Shedule
ENG Cha 12:00 ft Birmingham
0-1
Aston Villa 0-0
Germany  »»  Bundesliga 10.03.2019 Shedule
GER Bun 17:00 ft Hannover
2-3
Bayer Leverkusen 0-2
GER Bun 14:30 ft Hoffenheim
2-1
Nurnberg 1-0
Italy  »»  Serie A 10.03.2019 Shedule
ITA Ser 19:30 ft Fiorentina
1-1
Lazio 0-1
ITA Ser 17:00 ft Sassuolo
1-1
Napoli 0-0
ITA Ser 14:00 ft Frosinone
1-2
Torino 1-0
ITA Ser 14:00 ft Inter
2-0
Spal 0-0
ITA Ser 14:00 ft Sampdoria
1-2
Atalanta 0-0
ITA Ser 11:30 ft Bologna
2-0
Cagliari 1-0
Spain  »»  Primera División 10.03.2019 Shedule
SPA Pri 19:45 ft Valladolid
1-4
Real Madrid 1-1
SPA Pri 17:30 ft Levante
0-2
Villarreal 0-0
SPA Pri 17:30 ft Sevilla
5-2
Real Sociedad 1-1
SPA Pri 15:15 ft Girona
2-3
Valencia 1-1
SPA Pri 11:00 ft Celta Vigo
0-1
Betis 0-0
Germany  »»  Premier League 11.03.2019 Shedule
GER Bbl 00:00 ft Harbour View
1-0
Humble Lions 0-0
GER Bbl 00:00 ft Tivoli Gardens
3-2
Portmore United 3-1
GER Bbl 20:30 ft Dunbeholden
3-0
Reno 1-0
GER Bbl 20:30 ft Montego Bay United
1-2
Arnett Gardens 0-1
GER Bbl 20:30 ft Mount Pleasant Academy
0-0
Cavalier 0-0
Germany  »»  Oberliga: Westfalen 10.03.2019 Shedule
GER Obe 14:00 Arminia Hannover
-
Spelle-Venhaus -
GER Obe 14:00 Brunninghausen
-
Westfalia Herne -
GER Obe 14:00 Dillingen
-
Diefflen -
GER Obe 14:00 Emmelshausen
-
FV Engers 07 -
GER Obe 14:00 Ennepetal
-
Paderborn 07 II -
GER Obe 14:00 Erndtebruck
-
Westfalia Rhynern -
GER Obe 14:00 FC Bocholt
-
Meerbusch -
GER Obe 14:00 Gifhorn
-
Cloppenburg -
GER Obe 14:00 Hagen / ?Uthlede
-
Braunschweig (Am) -
GER Obe 14:00 Hilden
-
Schonnebeck -
GER Obe 14:00 Holzwickeder SC
-
Gievenbeck -
GER Obe 14:00 Homberg
-
Düsseldorf-West -
GER Obe 14:00 HSC Hannover
-
Wunstorf -
GER Obe 14:00 Mechtersheim
-
Karbach -
GER Obe 14:00 Oythe
-
Hildesheim -
GER Obe 14:00 SC Velbert
-
Kleve -
GER Obe 14:00 Schermbeck
-
Ahlen -
GER Obe 14:00 SW Essen
-
Jahn Dinslaken -
GER Obe 14:00 Baumberg
-
Germania Ratingen -
GER Obe 14:00 Speldorf
-
Velbert -
GER Obe 14:00 Sportfreunde Siegen
-
Gutersloh -
GER Obe 14:00 Sprockhovel
-
ASC 09 Dortmund -
GER Obe 14:00 TuRU Düsseldorf
-
Monheim -
GER Obe 14:00 TuS Haltern
-
Schalke (Am) -
GER Obe 14:00 Union Nettetal
-
FSV Duisburg -
GER Obe 14:00 Wolfenbuttel
-
Atlas Delmenhorst -
GER Obe 13:00 Altludersdorf
-
Hertha Zehlendorf -
GER Obe 13:00 Altona
-
Concordia -
GER Obe 13:00 Wismar
-
Hansa Rostock (Am) -
GER Obe 13:00 Askania Bernburg
-
VfL Halle -
GER Obe 13:00 Blau-Weiß 90
-
Torgelower Greif -
GER Obe 13:00 Blau-WeiY Zorbau
-
Hohenstein-Ernstthal -
GER Obe 13:00 Jena (Am)
-
Chemie Leipzig -
GER Obe 13:00 Eilenburg
-
International Leipzig -
GER Obe 13:00 Einheit Rudolstadt
-
Krieschow -
GER Obe 13:00 Eintracht Northeim
-
Bersenbruck -
GER Obe 13:00 Grei
-
Tennis Borussia -
GER Obe 13:00 Holzkirchen
-
Turkgucu-Ataspor -
GER Obe 13:00 Lichtenberg
-
Brandenburger -
GER Obe 13:00 Lok Stendal
-
Strausberg -
GER Obe 13:00 Ludwigsfelder FC
-
Plauen -
GER Obe 13:00 Malchower
-
TSG Neustrelitz -
GER Obe 13:00 Niendorfer TSV
-
Curslack-Neuengamme -
GER Obe 13:00 Staaken
-
CFC Hertha -
GER Obe 13:00 Wacker Nordhausen II
-
Sandersdorf -
GER Obe 13:00 Wismut Gera
-
Luckenwalde -
GER Obe 10:30 Condor Hamburg
-
Rugenbergen -
GER Obe 09:45 HEBC
-
Wedeler TSV -
GER Obe 09:45 Teutonia Hamburg
-
TSV Buchholz 08 -
GER Obe 15:00 ft Hilden
1-2
Schonnebeck 1-2
GER Obe 15:00 ft Vatan Bremen
0-10
Oberneuland 0-4
GER Obe 14:30 ft Habenhauser
0-5
Bremer 0-1
GER Obe 14:30 ft SFL Bremerhaven
6-0
BTS Neustadt 1-0
GER Obe 14:30 ft Siegburger
1-1
Duren Merzenich 0-0
GER Obe 14:00 ft Borgfeld
2-4
Geestemünde 1-0
GER Obe 14:00 ft Erndtebruck
2-2
Westfalia Rhynern 1-0
GER Obe 14:00 ft FC Bocholt
1-1
Meerbusch 0-1
GER Obe 14:00 ft Frisia 03 Risum-Lindholm
3-0
Schilksee 2-0
GER Obe 14:00 ft Gifhorn
2-0
Cloppenburg 0-0
GER Obe 14:00 ft Hagen / ?Uthlede
0-0
Braunschweig (Am) 0-0
GER Obe 14:00 ft Hammer SpVg
0-0
Eintracht Rheine 0-0
GER Obe 14:00 ft Regensburg (Am)
6-2
Holzkirchen 2-1
GER Obe 14:00 ft Sasel
0-2
Meiendorfer SV -
GER Obe 14:00 ft Schermbeck
1-0
Ahlen 0-0
GER Obe 14:00 ft Schwachhausen
6-2
Ol. Bremerhaven 3-1
GER Obe 14:00 ft Baumberg
0-0
Germania Ratingen 0-0
GER Obe 14:00 ft Speldorf
1-3
Velbert 0-0
GER Obe 14:00 ft Sprockhovel
3-0
ASC 09 Dortmund 2-0
GER Obe 14:00 ft Neu-Isenburg
0-1
Hunfelder 0-0
GER Obe 14:00 ft TuRU Düsseldorf
1-2
Monheim 0-0
GER Obe 13:30 ft Blau-Weiß 90
2-1
Torgelower Greif 0-0
GER Obe 13:30 ft Staaken
4-1
CFC Hertha 2-1
GER Obe 13:30 ft Teutonia Hamburg
1-1
TSV Buchholz 08 1-1
GER Obe 13:00 ft Altludersdorf
1-1
Hertha Zehlendorf 1-0
GER Obe 13:00 ft Wismar
1-1
Hansa Rostock (Am) 0-0
GER Obe 13:00 ft Jena (Am)
0-2
Chemie Leipzig 0-1
GER Obe 13:00 ft Bamberg
0-1
Grossbardorf 0-0
GER Obe 13:00 ft Eintracht Northeim
3-0
Bersenbruck 1-0
GER Obe 13:00 ft Lok Stendal
2-1
Strausberg 0-1
GER Obe 13:00 ft Pullach
0-4
Munich 1860 (Am) 0-2
GER Obe 13:00 ft TSV Lagerdorf
1-1
Eichede 0-0
GER Obe 13:00 ft TuS RW Koblenz
3-0
Hertha Wiesbach 2-0
GER Obe 13:00 ft Vach
2-1
Jahn Forchheim 2-1
GER Obe 13:00 ft Wismut Gera
1-4
Luckenwalde 1-2
GER Obe 12:00 ft Brinkumer
3-3
Aumund-Vegesack 2-0
GER Obe 09:45 ft HEBC
2-4
Wedeler TSV 2-0
Spain  »»  Segunda B: Group 4 10.03.2019 Shedule
SPA Seg 18:00 ft Atl. Madrid B
0-0
CF Fuenlabrada 0-0
SPA Seg 17:30 ft Lleida
0-1
Olot 0-0
SPA Seg 17:00 ft Cornellà
2-1
SD Ejea 1-1
SPA Seg 17:00 ft Leonesa
2-1
Real Valladolid II 1-0
SPA Seg 16:00 ft Badalona
2-1
Hercules 0-1
SPA Seg 16:00 ft Barakaldo
2-2
Aurrerá de Vitoria 1-0
SPA Seg 16:00 ft Talavera CF
1-0
Murcia 1-0
SPA Seg 16:00 ft Coruxo FC
2-2
Guijuelo 1-1
SPA Seg 16:00 ft Cartagena
0-0
Sevilla B 0-0
SPA Seg 16:00 ft Izarra
0-1
CD Calahorra 0-0
SPA Seg 16:00 ft Linense
1-1
CD Badajoz 0-0
SPA Seg 16:00 ft Mirandes
1-1
Ath Bilbao B 1-0
SPA Seg 16:00 ft Pontevedra (Esp)
1-1
Burgos 0-0
SPA Seg 16:00 ft Santander
3-0
Gijon B 0-0
SPA Seg 16:00 ft Rápido Bouzas
1-0
Salmantino 0-0
SPA Seg 16:00 ft San Fernando
2-1
El Ejido 0-1
SPA Seg 16:00 ft Teruel
2-0
Sabadell 1-0
SPA Seg 16:00 ft UD Logrones
3-0
Torrelavega 2-0
SPA Seg 12:00 ft UD Las Palmas
1-0
Ponferradina 0-0
SPA Seg 11:00 ft Don Benito
2-2
Sanluqueno 1-1
SPA Seg 11:00 ft Ebro
0-2
Peralada 0-1
SPA Seg 11:00 ft Espanyol B
4-0
Conquense 0-0
SPA Seg 11:00 ft FC Jumilla
0-0
Malaga B (Esp) 0-0
SPA Seg 11:00 ft Levante UD B
2-0
Alcoyano 1-0
SPA Seg 11:00 ft Marbella (Esp)
3-1
UD Ibiza 2-0
SPA Seg 11:00 ft Navalcarnero
3-2
Unión Adarve 1-2
SPA Seg 11:00 ft Ontinyent
1-1
Baleares 0-1
SPA Seg 11:00 ft Real Oviedo II
0-2
Amorebieta 0-1
SPA Seg 11:00 ft R. Sociedad B
1-1
Tudelano 0-0
SPA Seg 11:00 ft San Sebastian Reyes
2-0
Deportivo La Coruña II 1-0
SPA Seg 11:00 ft UCAM Murcia
1-3
Melilla 1-2
SPA Seg 11:00 ft Valencia B
1-0
Castellon (Esp) 0-0
SPA Seg 11:00 ft Villarreal B
2-1
Barcelona B 1-1
SPA Seg 10:00 ft Almeria B
1-2
Recreativo Huelva 1-1
England  »»  League Two 10.03.2019 Shedule
ENG Lea 15:00 ft Exeter
2-0
Milton Keynes Dons -
ENG Lea 15:00 ft Grimsby
0-3
Newport -
ENG Lea 15:00 ft Northampton
2-2
Colchester -
ENG Lea 15:00 ft Notts County
1-2
Lincoln -
ENG Lea 15:00 ft Oldham
2-0
Morecambe -
ENG Lea 15:00 ft Port Vale
0-1
Tranmere -
ENG Lea 15:00 ft Stevenage
0-0
Yeovil -
ENG Lea 15:00 ft Swindon
1-1
Forest Green -
Germany  »»  Regionalliga: West 10.03.2019 Shedule
GER Reg 13:00 Eintracht Norderstedt
-
TSV Havelse -
GER Reg 13:00 Egestorf-Langreder
-
Lupo-Martini Wolfsburg -
GER Reg 13:00 Holstein Kiel (Am)
-
Drochtersen / Assel -
GER Reg 13:00 VfL Oldenburg
-
ETSV Weiche -
GER Reg 12:30 Auerbach
-
Bautzen -
GER Reg 12:30 Babelsberg
-
Nordhausen -
GER Reg 12:30 BFC Dynamo
-
Rathenow -
GER Reg 12:30 Bischofswerdaer
-
Oberlausitz (Ger) -
GER Reg 12:30 Chemnitzer FC
-
Altglienicke -
GER Reg 12:30 Halberstadt
-
BAK '07 -
GER Reg 12:30 Erfurt
-
Lokomotive Leipzig -
GER Reg 12:30 Furstenwalde
-
Hertha Berlin (Am) -
GER Reg 12:30 Viktoria Berlin
-
Meuselwitz -
GER Reg 13:30 ft Elversberg
0-1
Steinbach 0-0
GER Reg 13:00 ft SpVgg Bayreuth
2-0
Bayern (Am) 2-0
GER Reg 13:00 ft Holstein Kiel (Am)
2-0
Drochtersen / Assel 0-0
GER Reg 13:00 ft VfL Oldenburg
0-4
ETSV Weiche 0-2
GER Reg 12:30 ft Halberstadt
0-0
BAK '07 0-0
GER Reg 12:30 ft Furstenwalde
1-0
Hertha Berlin (Am) 0-0
GER Reg 12:00 ft Hannover (Am)
1-0
St. Pauli (Am) 0-0
GER Reg 09:30 ft FC 08 Homburg
2-0
Waldhof Mannheim 2-0
Germany  »»  3. Liga 10.03.2019 Shedule
GER 3. 13:00 ft Aalen
0-1
Hallescher 0-1
GER 3. 12:00 ft Kaiserslautern
4-1
Jena 1-1
Italy  »»  Lega Pro 1: Girone B 10.03.2019 Shedule
ITA Leg 19:30 ft Triestina
1-2
Pordenone 0-2
ITA Leg 15:30 ft Albinoleffe
1-2
Teramo 1-1
ITA Leg 15:30 ft Fermana
1-0
Rimini 0-0
ITA Leg 15:30 ft Imolese
1-1
Renate 1-1
ITA Leg 15:30 ft Monza
1-1
Vis Pesaro 1-0
ITA Leg 15:30 ft Ravenna
3-0
Fano 1-0
ITA Leg 15:30 ft Sambenedettese
1-4
Vicenza 1-1
ITA Leg 15:30 ft Virtus Verona
2-1
FeralpiSalo 2-1
ITA Leg 13:30 ft Pro Vercelli
1-1
Siena 1-0
ITA Leg 13:30 ft Sudtirol
1-2
GIANA Erminio 0-1
Germany  »»  2. Bundesliga 10.03.2019 Shedule
GER 2. 12:30 Bochum
-
Heidenheim -
GER 2. 12:30 Darmstadt
-
Holstein Kiel -
GER 2. 12:30 Aue
-
Paderborn -
GER 2. 12:30 Greuther Furth
-
Dresden -
GER 2. 12:30 Regensburg
-
Duisburg -
GER 2. 12:30 Köln
-
Arminia Bielefeld -
GER 2. 12:30 Magdeburg
-
Sandhausen -
GER 2. 12:30 St. Pauli
-
Hamburger -
GER 2. 12:30 Union Berlin
-
Ingolstadt -
GER 2. 12:30 ft Magdeburg
0-1
Sandhausen 0-0
GER 2. 12:30 ft St. Pauli
0-4
Hamburger 0-1
Italy  »»  Serie B 10.03.2019 Shedule
ITA Ser 20:00 ft Salernitana
0-2
Crotone 0-1
ITA Ser 14:00 ft Ascoli
1-1
Livorno 1-1
ITA Ser 14:00 ft Cremonese
1-0
Benevento 0-0
Spain  »»  Segunda División 10.03.2019 Shedule
SPA Seg 19:00 ft Dep. La Coruna
0-1
UD Las Palmas 0-0
SPA Seg 17:00 ft Granada CF
1-0
Zaragoza 1-0
SPA Seg 17:00 ft Tenerife
1-1
Numancia 1-0
SPA Seg 15:00 ft Extremadura UD
3-0
Cordoba 2-0
SPA Seg 11:00 ft Rayo Majadahonda
2-0
Alcorcon 1-0
England  »»  Non League Div One: Southern SW 10.03.2019 Shedule
ENG Non 13:00 ft Ashford Town (Middlesex)
2-0
South Park 1-0
ENG Non 12:00 ft FC Romania
0-1
Ware 0-1
ENG Non 12:00 ft Hanwell Town
1-3
Uxbridge 0-2
ENG Non 10:00 ft Canvey Island
1-0
Felixstowe & Walton Utd. 1-0
ENG Non 10:00 ft Chipstead
5-0
Northwood 0-0
ENG Non 10:00 ft Hayes & Yeading
1-0
South Park 1-0
ENG Non 10:00 ft Hertford Town
0-1
Westfield (Surrey) 0-1
Italy  »»  Serie D: Girone I 10.03.2019 Shedule
ITA Ser 14:00 ft Acireale
2-2
Neapolis Frattese 1-2
ITA Ser 14:00 ft Borgosesia
4-0
Fezzanese 2-0
Portugal  »»  Liga de Honra 10.03.2019 Shedule
POR Lig 16:00 Academico Viseu
-
Academica -
POR Lig 16:00 Arouca
-
Cova De Piedade -
POR Lig 16:00 Benfica B (Por)
-
Ferreira -
POR Lig 16:00 Estoril
-
Guimaraes B -
POR Lig 16:00 FC Famalicao
-
Braga B -
POR Lig 16:00 SC Farense (Por)
-
Varzim -
POR Lig 16:00 Penafiel
-
Mafra -
POR Lig 16:00 FC Porto B
-
Leixoes -
POR Lig 16:00 Oliveirense
-
Covilha -
POR Lig 17:00 ft Arouca
0-1
Cova De Piedade 0-0
POR Lig 17:00 ft Penafiel
3-2
Mafra 2-1
POR Lig 15:00 ft Academico Viseu
1-2
Academica 0-1
POR Lig 15:00 ft SC Farense (Por)
3-0
Varzim 2-0
POR Lig 15:00 ft Oliveirense
1-2
Covilha 1-2
POR Lig 11:15 ft Estoril
1-0
Guimaraes B 0-0
France  »»  Ligue 1 10.03.2019 Shedule
FRA Lig 20:00 ft Marseille
1-0
Nice 0-0
FRA Lig 16:00 ft Rennes
3-1
Caen 1-1
FRA Lig 14:00 ft Montpellier
2-2
Angers 2-0
FRA Lig 14:00 ft St Etienne
0-1
Lille 0-0
FRA Lig 14:00 ft Toulouse
1-0
Guingamp 1-0
Portugal  »»  Primeira Liga 10.03.2019 Shedule
POR Por 20:00 ft Feirense
1-2
FC Porto 1-2
POR Por 17:30 ft Setubal
0-0
Tondela 0-0
POR Por 15:00 ft Portimonense
5-1
Nacional 3-0
POR Por 15:00 ft Santa Clara
0-0
Aves 0-0
France  »»  Ligue 1 10.03.2019 Shedule
FRA Div 17:00 ft ASEC Ndiambour
1-0
La Linguère -
FRA Div 17:00 ft Casa Sport
2-1
Pikine 2-0
FRA Div 17:00 ft Deutschlandsberger SC
0-0
Sonacos 0-0
FRA Div 17:00 ft Touré Kounda
1-0
Douanes 0-0
FRA Div 16:00 ft Jaraaf
0-1
Teungueth 0-1
Denmark  »»  1st Division 10.03.2019 Shedule
DEN 1st 12:45 ft Fredericia
1-0
Elite 3000 0-0
DEN 1st 12:45 ft Fremad Amager
2-2
Roskilde 0-2
DEN 1st 12:45 ft Lyngby
3-1
Thisted FC 2-0
DEN 1st 12:45 ft Nykobing
1-1
HB Koge 1-1
DEN 1st 12:45 ft Naestved
0-0
Silkeborg 0-0
DEN 1st 12:45 ft Viborg
0-2
Hvidovre 0-1
Croatia  »»  1. HNL 10.03.2019 Shedule
CRO 1. 16:30 ft D. Zagreb
3-1
Rijeka 2-1
CRO 1. 14:00 ft Osijek
1-1
Lok. Zagreb 0-1
Denmark  »»  Superliga 10.03.2019 Shedule
DEN Sup 17:00 ft Brondby
3-3
Aalborg 1-2
DEN Sup 15:00 ft Nordsjaelland
2-2
FC Copenhagen 0-1
DEN Sup 13:00 ft Sonderjyske
3-1
Esbjerg 1-1
DEN Sup 11:00 ft Randers FC
2-0
Horsens 0-0
Japan  »»  J2 League 10.03.2019 Shedule
JAP J-L 07:00 ft Ryukyu
2-0
Ehime 1-0
JAP J-L 05:00 ft Chiba
2-5
Renofa Yamaguchi 0-1
JAP J-L 05:00 ft Machida Zelvia
0-3
Montedio Yamagata 0-1
JAP J-L 05:00 ft Tochigi
0-1
Yokohama FC 0-0
JAP J-L 05:00 ft Tokushima
0-1
Omiya Ardija 0-0
Japan  »»  J1 League 10.03.2019 Shedule
JAP J-L 05:00 ft FC Tokyo
2-0
Tosu 0-0
JAP J-L 05:00 ft Vegalta Sendai
1-3
Kobe 1-1
JAP J-L 05:00 ft Yokohama M.
2-2
Kawasaki Frontale 1-1
Japan  »»  J3 League 10.03.2019 Shedule
JAP J3 08:00 ft Kusatsu
2-2
Blaublitz Akita 1-1
JAP J3 05:00 ft Cerezo Osaka U23
2-1
Azul Claro Numazu 2-0
JAP J3 05:00 ft Gamba Osaka U23
2-2
Vanraure 0-0
JAP J3 05:00 ft Giravanz Kitakyushu
2-0
Tokyo U23 1-0
JAP J3 04:00 ft Kamatamare
1-0
Grulla Morioka 1-0
JAP J3 04:00 ft Kumamoto
2-2
Nagano 0-0
JAP J3 04:00 ft Sagamihara
0-0
Toyama 0-0
JAP J3 04:00 ft YSCC
3-4
Gainare Tottori 2-3
Morocco  »»  GNF 1 10.03.2019 Shedule
MOR Bot 14:00 ft Olympique Khouribga
1-1
FAR Rabat 0-1
Estonia  »»  Meistriliiga 10.03.2019 Shedule
EST Mei 13:00 ft Flora
2-0
Tulevik 1-0
EST Mei 11:00 ft Tammeka
2-2
Maardu 0-1
Ecuador  »»  Primera A 10.03.2019 Shedule
ECU Ser 23:30 ft Delfin
0-0
Emelec 0-0
ECU Ser 21:15 ft Barcelona SC
1-2
Universidad Católica 0-2
ECU Ser 19:00 ft Independiente J. T.
0-0
América de Quito 0-0
ECU Ser 00:30 ft Atletico River Plate
1-1
Fuerza Amarilla 0-1
Ireland  »»  First Division 10.03.2019 Shedule
IRE Div 14:00 UC Dublin
3-2
Finn Harps 1-2
IRE Div 14:00 ft Finn Harps
0-0
Cabinteely 0-0
IRE Div 14:00 ft Shelbourne
4-0
Galway United 1-0
IRE Div 14:00 ft Wexford
0-0
Athlone 1-0
IRE Div 13:30 ft Galway United
0-3
Wexford 0-1
Argentina  »»  Prim B Metro 10.03.2019 Shedule
ARG Pri 20:00 ft Fénix
1-1
Colegiales 0-1
Argentina  »»  Prim B Nacional 11.03.2019 Shedule
ARG Pri 00:00 ft Club Atlético Mitre
1-1
Nueva Chicago 0-1
ARG Pri 22:00 ft Chacarita Juniors
0-1
Ferro 0-1
ARG Pri 22:00 ft Instituto
4-0
Olimpo Bahia Blanca 3-0
ARG Pri 20:00 ft Defensores de Belgrano
2-0
Central Cordoba 1-0
Colombia  »»  Primera B 10.03.2019 Shedule
COL Pri 20:30 ft Cortulua
0-0
Chico 0-0
COL Pri 20:30 ft Real Santander
1-1
Quindio 1-0
COL Pri 19:00 ft Valledupar
2-2
Expreso Rojo 1-1
COL Pri 16:30 ft Centauros
0-0
Barranquilla 0-0
Colombia  »»  Primera A: Clausura 10.03.2019 Shedule
COL Lig 23:00 ft Cucuta
3-1
Unión Magdalena 2-0
COL Lig 22:00 ft Ind. Medellin
1-0
Santa Fe 0-0
COL Lig 22:00 ft Itagüí Ditaires
1-3
Envigado 1-2
COL Lig 21:00 ft Patriotas
2-1
Jaguares de Cordoba 2-0
COL Lig 19:00 ft Dep. Pasto
1-0
Dep. Cali 0-0
COL Lig 00:45 ft Junior
0-0
Bucaramanga 0-0
China  »»  CSL 10.03.2019 Shedule
CHI Sup 11:35 ft Shanghai Shenhua
1-2
Hebei Zhongji 1-1
CHI Sup 09:30 ft Shenzhen Ruby
2-1
Naga Corp 0-1
CHI Sup 07:30 ft Wuhan Zall
1-0
Guizhou Renhe 0-0
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 10.03.2019 Shedule
EUR Eur 17:00 ft Antequera
3-1
Palo -
EUR Eur 17:00 ft Atlético Espeleño
1-0
San Roque -
EUR Eur 17:00 ft Lucena
2-0
Guadalcacín -
EUR Eur 17:00 ft Diocesano
1-3
Valdelacalzada -
EUR Eur 17:00 ft Jerez
2-2
Calamonte -
EUR Eur 17:00 ft Oyonesa
2-0
Autol -
EUR Eur 17:00 ft Jaen
3-1
Torreperogil -
EUR Eur 16:45 ft San Claudio
0-2
Universidad Oviedo -
EUR Eur 16:30 ft JD Somorrostro
1-2
Berio -
EUR Eur 16:30 ft La Nucía
3-0
Silla -
EUR Eur 16:30 ft Linares Deportivo
0-0
Atlético Mancha Real -
EUR Eur 16:30 ft Llerenense
1-0
Extremadura UD II -
EUR Eur 16:30 ft Los Barrios
4-2
Gerena -
EUR Eur 16:30 ft Olímpico Totana
0-4
Atlético Pulpileño -
EUR Eur 16:30 ft Sestao
1-0
Balmaseda -
EUR Eur 16:30 ft Vimenor
0-2
Torina -
EUR Eur 16:00 ft Alberite
2-0
Muri -
EUR Eur 16:00 ft Alfaro
2-5
Anguiano -
EUR Eur 16:00 ft Almagro
0-0
Azuqueca -
EUR Eur 16:00 ft Alondras
1-0
Barco -
EUR Eur 16:00 ft Alzira (Esp)
1-1
Vilamarxant -
EUR Eur 16:00 ft Arnedo
0-2
CDFC La Calzada -
EUR Eur 16:00 ft Arroyo
0-2
RCP Valverdeño -
EUR Eur 16:00 ft Atletico Tomelloso
1-3
Guadalajara -
EUR Eur 16:00 ft Bembibre
1-0
La Granja -
EUR Eur 16:00 ft Bergantiños
2-4
Arosa -
EUR Eur 16:00 ft Cádiz II
1-0
Sevilla III -
EUR Eur 16:00 ft Calasancio
1-0
Pradejón -
EUR Eur 16:00 ft Calvo Sotelo
3-1
Villarrubia -
EUR Eur 16:00 ft Depor
1-1
L'Entregu -
EUR Eur 16:00 ft Céltiga
2-0
Boiro -
EUR Eur 16:00 ft Colunga
0-1
La Madalena de Morcin -
EUR Eur 16:00 ft Compostela
4-3
Ferrol -
EUR Eur 16:00 ft Conil
0-0
Arcos CF (Esp) -
EUR Eur 16:00 ft Eldense
1-2
Novelda CF -
EUR Eur 16:00 ft Gimnástica Segoviana
2-0
Almazán -
EUR Eur 16:00 ft Haro
1-1
River Ebro -
EUR Eur 16:00 ft La Bañeza
1-0
Sporting Uxama -
EUR Eur 16:00 ft La Solana
0-0
La Roda -
EUR Eur 16:00 ft Marchamalo
1-2
Atlético Ibañés -
EUR Eur 16:00 ft Marino
6-1
Ceares -
EUR Eur 16:00 ft Mora
0-4
Madridejos -
EUR Eur 16:00 ft Moralo
1-2
Aceuchal -
EUR Eur 16:00 ft Mosconia
1-2
Llanera -
EUR Eur 16:00 ft C.D.S. Naval
0-0
Cayón -
EUR Eur 16:00 ft Náxara
0-1
SD Logrones -
EUR Eur 16:00 ft Olimpic Xativa
0-2
Crevillente -
EUR Eur 16:00 ft Orihuela
1-0
Saguntino -
EUR Eur 16:00 ft Paiosaco
3-0
UD Ourense -
EUR Eur 16:00 ft Praviano
0-0
Condal -
EUR Eur 16:00 ft Puente Genil
3-2
Lebrijana -
EUR Eur 16:00 ft Ribadumia
1-1
Villalbés -
EUR Eur 16:00 ft Rinconeda Polanco
2-2
Revilla -
EUR Eur 16:00 ft San Martin
0-2
Lealtad -
EUR Eur 16:00 ft Siero
1-2
Llanes -
EUR Eur 16:00 ft Somozas
2-1
Laracha -
EUR Eur 16:00 ft Son Cladera
0-3
Poblense -
EUR Eur 16:00 ft Toledo
1-0
Villarrobledo -
EUR Eur 16:00 ft Tropezon
1-1
Ribamontán al Mar -
EUR Eur 16:00 ft Tuilla
4-0
Real Aviles -
EUR Eur 16:00 ft UCAM Murcia II
3-0
Los Garres -
EUR Eur 16:00 ft Valdivia
1-3
Mérida AD -
EUR Eur 16:00 ft Xerez
1-2
Utrera -
EUR Eur 16:00 ft Yeclano
1-1
Lorca Deportiva -
EUR Eur 15:45 ft Briviesca
1-1
Cultural Leonesa II -
EUR Eur 15:45 ft Guadix
1-1
Huétor Tájar -
EUR Eur 15:45 ft Mar Menor
2-1
Real Murcia II -
EUR Eur 15:30 ft Almudévar
1-1
Sarinena -
EUR Eur 15:30 ft Atlético Tordesillas
2-0
UD Santa Marta -
EUR Eur 15:30 ft Beroil Bupolsa
1-2
Atlético Astorga -
EUR Eur 15:30 ft Deportiva Minera (Esp)
1-3
Huércal-Overa -
EUR Eur 15:30 ft UE Figueres
1-1
Terrassa (Esp) -
EUR Eur 15:30 ft Pena
5-1
Beti Onak -
EUR Eur 15:30 ft Sabiñánigo
0-3
Calamocha -
EUR Eur 15:30 ft Villanueva CF
0-1
Robres -
EUR Eur 15:15 ft Atlético Monzón
2-0
Casetas -
EUR Eur 15:00 ft Borja
3-0
Zaragoza B -
EUR Eur 15:00 ft Brea
1-1
Belchite 97 -
EUR Eur 15:00 ft CDJ Tamarite
3-1
La Almunia -
EUR Eur 15:00 ft Leganés II
0-1
Alcorcón II -
EUR Eur 15:00 ft Sóller
2-0
Ibiza Islas Pitiusas -
EUR Eur 14:30 ft San Lorenzo
3-0
Binéfar -
EUR Eur 14:30 ft Unión Sur Yaiza
1-3
Mensajero -
EUR Eur 12:00 ft Buzanada
0-4
Lanzarote -
EUR Eur 12:00 ft La Cuadra
1-0
Citta di Marino -
EUR Eur 12:00 ft Tamaraceite
1-2
Guimar -
EUR Eur 12:00 ft Tenisca
0-1
Las Palmas III -
EUR Eur 12:00 ft UD San Fernando
2-1
Las Zocas -
EUR Eur 11:30 ft Polvorín
1-1
Choco -
EUR Eur 11:30 ft Santa Catalina Atlético
0-0
Formentera -
EUR Eur 11:30 ft Silva
2-0
Porriño Industrial -
EUR Eur 11:15 ft Alhaurino
1-0
Martos -
EUR Eur 11:15 ft Rincón
5-1
Atarfe Industrial -
EUR Eur 11:00 ft Cacereno
1-1
Olivenza -
EUR Eur 11:00 ft Castelldefels
2-0
Santboià -
EUR Eur 11:00 ft Castuera
0-2
Atlético Pueblonuevo -
EUR Eur 11:00 ft Cerdanyola del Vallès
0-2
Pobla Mafumet -
EUR Eur 11:00 ft Coria C.F. (Esp)
0-1
Xerez Deportivo -
EUR Eur 11:00 ft Vado
3-1
Gijón Industrial -
EUR Eur 11:00 ft CE Europa (Esp)
0-3
Granollers -
EUR Eur 11:00 ft Getafe B
0-1
Alcobendas Sport -
EUR Eur 11:00 ft Horta
3-0
Grama -
EUR Eur 11:00 ft Huétor Vega
0-0
Vélez -
EUR Eur 11:00 ft Juventud Torremolinos
0-3
Alhaurín -
EUR Eur 11:00 ft La Unión CF
2-1
Mazarron FC -
EUR Eur 11:00 ft Las Rozas
1-0
Santa Ana -
EUR Eur 11:00 ft Ciudad Lorca
6-0
CAP Ciudad de Murcia -
EUR Eur 11:00 ft Mallorca II
4-1
Alcúdia -
EUR Eur 11:00 ft Martinenc
1-3
Llagostera -
EUR Eur 11:00 ft Móstoles
1-0
Villaverde-Boetticher -
EUR Eur 11:00 ft Paiporta
2-2
Atzeneta -
EUR Eur 11:00 ft Pena Deportina
2-0
Constancia -
EUR Eur 11:00 ft Pozuelo Alarcón
1-1
Vicálvaro -
EUR Eur 11:00 ft Rayo Vallecano B
3-1
San Agustin del Guadalix -
EUR Eur 11:00 ft San Cristobal
2-1
Reus Deportiu II -
EUR Eur 11:00 ft San Ignacio
3-0
Amurrio -
EUR Eur 11:00 ft Sant Andreu
5-0
Ascó -
EUR Eur 11:00 ft Socuéllamos
5-0
Villacanas -
EUR Eur 11:00 ft UD San Pedro
1-0
Motril -
EUR Eur 11:00 ft UP Plasencia
1-1
Coria -
EUR Eur 11:00 ft Utebo
0-0
Tarazona -
EUR Eur 11:00 ft Varea
1-0
Vianés -
EUR Eur 10:40 ft Atlético de Pinto
0-2
Canillas -
EUR Eur 10:30 ft Basconia
2-0
Santurtzi -
EUR Eur 10:30 ft Carabanchel
2-0
Tres Cantos -
EUR Eur 10:30 ft Cieza
1-2
Muleño -
EUR Eur 10:30 ft Cordoba B
2-1
Algeciras (Esp) -
EUR Eur 10:30 ft Elche B
2-2
Acero -
EUR Eur 10:30 ft Portugalete
1-0
Zamudio -
EUR Eur 10:30 ft San Fernando de Henares
0-0
Parla -
EUR Eur 10:30 ft San Juan de Mozarrifar
1-2
Illueca -
EUR Eur 10:30 ft Minerva
1-2
Algar -
EUR Eur 10:30 ft Trival Valderas
1-0
RSD Alcala -
EUR Eur 10:00 ft Espinardo Atlético
1-1
Cartagena FC -
EUR Eur 10:00 ft UD Logroñés II
3-2
Berceo -
EUR Eur 09:45 ft Santutxu
1-1
SD San Pedro -
Latvia  »»  Virsliga 10.03.2019 Shedule
LAT Vir 13:00 ft Rīgas Futbola skola
2-0
Liepāja 0-0
LAT Vir 11:00 ft Ventspils
2-1
Spartaks 1-0
Paraguay  »»  Division Profesional: Clausura 10.03.2019 Shedule
PAR Pri 23:45 ft Sol de America
1-4
Guarani 0-1
PAR Pri 21:45 ft Deportivo Santaní
1-3
Cerro Porteno 1-2
Peru  »»  Primera División 10.03.2019 Shedule
PER Pri 21:00 ft Universitario de Deportes
1-0
Carlos Manucci T… 0-0
PER Pri 18:30 ft Dep. Municipal
2-2
Sport Huancayo 1-0
PER Pri 16:00 ft Molinos El Pirata
0-0
U. San Martin 0-0
PER Pri 01:00 ft Academia Cantolao
1-2
Alianza Lima 0-0
Czech Republic  »»  3. HNL: Zapad 10.03.2019 Shedule
CZE Mat 14:00 ft Čepin
0-0
Zrinski Jurjevac -
CZE Mat 14:00 ft Croatia Zmijavci
3-0
Junak -
CZE Mat 14:00 ft NK Koprivnica
0-0
Oriolik -
CZE Mat 14:00 ft Blato
2-0
Neretva Metković -
CZE Mat 10:00 ft NK Trnje (Cro)
0-2
Dubrava Zagreb -
Serbia  »»  Super Liga 10.03.2019 Shedule
SER Sup 16:00 ft Bačka
0-1
Mačva Šabac 0-1
SER Sup 16:00 ft Proleter Novi Sad
0-0
Rad Beograd 0-0
SER Sup 16:00 ft FK Vozdovac (Srb)
1-0
Partizan 0-0
SER Sup 14:00 ft Dinamo Vranje
0-0
Cukaricki 0-0
SER Sup 14:00 ft Subotica
3-2
Radnik Surdulica 1-1
Russia  »»  FNL 10.03.2019 Shedule
RUS Div 13:00 ft F. Voronezh
0-0
R. Volgograd 0-0
RUS Div 13:00 ft Sochi
1-0
Armavir 1-0
RUS Div 12:00 ft Kursk
1-1
N. Novgorod 0-1
RUS Div 12:00 ft Chertanovo
0-2
M. Saransk 0-0
RUS Div 11:30 ft Tambov
1-1
Tyumen 0-1
RUS Div 11:00 ft Khimki
1-1
Sibir 0-1
RUS Div 11:00 ft Shinnik Yaroslavl
1-0
Baltika 1-0
RUS Div 08:00 ft Tomsk
0-0
Krasnodar II 0-0
RUS Div 05:00 ft Luch Energiya
0-2
SKA Energiya 0-0
Slovenia  »»  2. SNL 10.03.2019 Shedule
SLO 2. 14:00 ft Beltinci
1-1
Dob 0-1
SLO 2. 14:00 ft Brda
1-1
Nafta 0-0
SLO 2. 14:00 ft Tabor Sežana
1-0
Fužinar 0-0
Turkey  »»  Süper Lig 10.03.2019 Shedule
TUR Sup 16:00 ft Besiktas
3-2
Konyaspor 2-1
TUR Sup 13:00 ft Goztepe
0-0
Kasimpasa 0-0
TUR Sup 13:00 ft Rizespor
3-0
Kayserispor 1-0
TUR Sup 10:30 ft Alanyaspor
2-1
Erzurum 1-0
Austria  »»  Regionalliga: West 10.03.2019 Shedule
AUT Reg 14:30 Team Wien
-
Parndorf -
Poland  »»  Brisbane 10.03.2019 Shedule
POL Sup 06:00 ft Taringa
1-2
Caboolture 0-0
Sweden  »»  Svenska Cupen 10.03.2019 Shedule
SWE Sve 16:00 aet Vasby
1-1
Halmstad 1-0
SWE Sve 14:00 pen. Djurgården
0-0
Hammarby 0-0
Cyprus  »»  Division d'Honneur 10.03.2019 Shedule
CYP Sup 00:00 ft Etoile de Morne-à-l'Eau
2-2
USR Sainte-Rose -
CYP Sup 00:00 ft Siroco Les Abymes
1-1
Moulien -
Russia  »»  II Liga: West 10.03.2019 Shedule
RUS Rus 12:05 ft Ruch
1-2
Ol. Grudziadz 0-1
Switzerland  »»  Challenge League 10.03.2019 Shedule
SWI Cha 15:00 ft Servette
6-1
Schaffhausen 3-0
SWI Cha 15:00 ft Vaduz
1-0
Chiasso 0-0
Turkey  »»  3. Lig: Group 3 10.03.2019 Shedule
TUR 3.L 12:00 ft Yeni Altındağ BS
4-1
Alibeykoyspor 1-0
TUR 3.L 12:00 ft Anadolu Bağcılar
1-1
Kocaelispor 1-1
TUR 3.L 12:00 ft Bergama Bld.
0-1
Sultanbeyli Belediye 0-0
TUR 3.L 12:00 ft Bucaspor Izmir
2-1
Corum 1-1
TUR 3.L 12:00 ft Çatalca Spor
1-1
Adıyaman 1954 Spor 0-0
TUR 3.L 12:00 ft Erbaaspor
2-1
Körfez Spor 2-1
TUR 3.L 12:00 ft Ergene Velimeşespor
0-2
Nazillispor 0-0
TUR 3.L 12:00 ft Gebzespor
2-1
Artvin Hopaspor 2-0
TUR 3.L 12:00 ft Golcukspor
1-1
Fatsa Belediyespor 0-0
TUR 3.L 12:00 ft Halide Edip Adıvar SK
0-0
Muglaspor 0-0
TUR 3.L 12:00 ft Kırşehir Belediyespor
1-0
Erokspor 0-0
TUR 3.L 12:00 ft Kizilcabolukspor
1-0
Tekirova Bld. 0-0
TUR 3.L 12:00 ft Şile Yıldızspor
3-3
Erzin 0-1
TUR 3.L 12:00 ft Silivrispor
1-1
Kozanspor 0-1
TUR 3.L 12:00 ft Turgutluspor
3-4
1461 Trabzon 1-2
TUR 3.L 11:30 ft Erzincanspor
3-0
Ankara Adliyespor 1-0
TUR 3.L 11:30 ft Batman Petrolspor
1-0
Yomraspor 1-0
TUR 3.L 11:30 ft Yeni D.
2-1
Cizre Basra 0-1
TUR 3.L 11:30 ft Hekimoğlu Trabzon
0-0
Tepecik 0-0
TUR 3.L 11:30 ft Karaköprü Belediyespor
0-1
Tire 1922 0-1
TUR 3.L 11:30 ft Ofspor
1-3
Vanspor Bld. 0-2
TUR 3.L 11:30 ft Osmaniyespor
0-0
Karsiyaka 0-0
TUR 3.L 11:30 ft Payas
0-1
Bursa Niluferspor 0-0
TUR 3.L 11:30 ft Pazarspor
0-0
Elaziz Belediyespor 0-0
TUR 3.L 11:30 ft Serik Belediyespor
1-0
Bayburt Cenclik 0-0
TUR 3.L 11:30 ft Yeni Orduspor
2-0
Duczespor 1-0
Austria  »»  1. Liga 10.03.2019 Shedule
AUT Ers 16:00 ft BW Linz
1-0
Lafnitz -
AUT Ers 15:00 ft Amstetten
5-0
Superfund Pasching -
AUT Ers 15:00 ft FAC Wien
1-0
Austria (Am) -
AUT Ers 15:00 ft Horn
2-2
Kapfenberg 1-1
AUT Ers 15:00 ft Kapfenberg
1-0
Amstetten 0-0
AUT Ers 15:00 ft Lafnitz
1-4
Neustadt -
AUT Ers 15:00 ft Anif
1-3
Wacker Innsbruck (Am) 1-1
AUT Ers 15:00 ft Vorwarts Steyr
1-0
SAK Klagenfurt -
AUT Ers 15:00 ft Wattens
1-0
Horn 1-0
AUT Ers 09:30 ft A. Lustenau
2-1
Horn 1-0
Chile  »»  Primera B 10.03.2019 Shedule
CHL Pri 21:00 ft Nublense
3-3
Deportes Valdivia 0-1
CHL Pri 20:30 ft San Felipe
0-1
S. Wanderers 0-1
CHL Pri 00:00 ft Deportes Temuco
1-0
Copiapo 0-0
Czech Republic  »»  2. liga 10.03.2019 Shedule
CZE Div 17:00 ft Brno
6-0
Zizkov 4-0
CZE Div 13:30 ft Sezimovo Usti
1-1
Jihlava 1-1
CZE Div 10:10 ft Sokolov
2-3
Varnsdorf 0-2
Greece  »»  Football League 10.03.2019 Shedule
GRE Foo 15:00 ft Kerkyra
0-2
Apollon Kalamaria 0-1
GRE Foo 13:00 ft Aittitos Spata
2-2
Larisa 1-1
GRE Foo 13:00 ft Dramas
2-0
Platamona 2-0
GRE Foo 13:00 ft Irodotos
2-1
Kissamikos 0-1
GRE Foo 13:00 ft Platanias FC
1-0
Ergotelis 1-0
GRE Foo 13:00 ft Sparti
0-1
Iraklis 0-0
GRE Foo 13:00 ft Volos NFC
1-1
Trikala 0-1
Mexico  »»  Ascenso MX 11.03.2019 Shedule
MEX Lig 00:00 ft FC Juárez
1-1
UAEM Potros 1-1
MEX Lig 03:00 ft Dorados de Sinaloa
2-1
Atlético Zacatepec 1-1
MEX Lig 01:00 ft Celaya
0-0
Correcaminos 0-0
Poland  »»  I Liga 10.03.2019 Shedule
POL Div 14:00 ft Warta Poznan
4-3
Podbeskidzie 1-1
Switzerland  »»  Super League 10.03.2019 Shedule
SWI Sup 15:00 ft Lugano
1-1
Basel 1-1
SWI Sup 15:00 ft Luzern
3-0
St. Gallen 1-0
SWI Sup 15:00 ft Thun
2-2
Zurich (Sui) 2-1
Turkey  »»  2. Lig: Kirmizi 10.03.2019 Shedule
TUR Tff 12:00 ft Ankara Demirspor
2-2
Usak S. G. 0-1
TUR Tff 12:00 ft Bugsas Spor
3-1
Dar. Genclerbirligi 3-1
TUR Tff 12:00 ft Bandirmaspor
1-0
Tarsus 1-0
TUR Tff 12:00 ft Bayrampasa
2-1
Nigde Bld. 1-0
TUR Tff 12:00 ft Bodrumspor
0-2
Keciorengucu 0-0
TUR Tff 12:00 ft Etimesgut
0-1
F. Karagumruk 0-0
TUR Tff 12:00 ft Eyupspor
7-2
V. Manisaspor 4-2
TUR Tff 12:00 ft Kastamonuspor
1-0
Samsunspor 1-0
TUR Tff 12:00 ft Kırklarelispor
1-0
Tokatspor 1-0
TUR Tff 12:00 ft Manisa BBSK
3-2
Konya Sekerspor 2-1
TUR Tff 12:00 ft Pendikspor
0-1
Sanliurfaspor 0-1
TUR Tff 12:00 ft Sancaktepe
1-0
Sakaryaspor 0-0
TUR Tff 12:00 ft Zonguldak K.
1-2
Menemen Bld. 1-1
TUR Tff 11:30 ft Gumushanespor
0-0
Diyarbakir Diski 0-0
TUR Tff 11:30 ft Kahramanmaras
0-0
Fethiyespor 0-0
TUR Tff 11:30 ft Sivas 4 Eylül Belediye...
1-1
Tuzlaspor 1-0
TUR Tff 10:00 ft Inegolspor
2-0
Hacettepe 0-0
Australia  »»  Premier League 10.03.2019 Shedule
AUS Bri 22:00 ft Belize Defence Force
1-0
Wagiya -
AUS Bri 22:00 ft Freedom Fighters
1-1
San Pedro Bull Sharks -
AUS Bri 22:00 ft Hankook Verdes
5-0
Police United -
AUS Bri 02:00 ft Belmopan Bandits
3-1
Placencia Assassins -
Austria  »»  Bundesliga 10.03.2019 Shedule
AUT T-M 16:00 ft Admira
3-2
Polten 1-1
AUT T-M 16:00 ft Austria Vienna
1-3
Altach 1-2
AUT T-M 16:00 ft Hartberg
1-1
AC Wolfsberger 0-1
AUT T-M 16:00 ft LASK Linz
2-0
Wacker Innsbruck 1-0
AUT T-M 16:00 ft Mattersburg
2-1
Rapid Vienna 1-1
AUT T-M 16:00 ft Salzburg
0-0
Sturm Graz 0-0
Belgium  »»  Pro League 10.03.2019 Shedule
BEL Jup 17:00 ft Anderlecht
2-0
Kortrijk 1-0
BEL Jup 17:00 ft FC Antwerp
1-2
Charleroi 1-1
BEL Jup 17:00 ft Eupen
0-4
Club Brugge 0-3
BEL Jup 17:00 ft Cercle Brugge
1-2
St. Liege 0-2
BEL Jup 17:00 ft Genk
1-0
Lokeren 0-0
BEL Jup 17:00 ft Gent
2-1
Oostende 1-1
BEL Jup 17:00 ft Mouscron Peruwelz
1-1
St. Truiden 1-1
BEL Jup 17:00 ft Waasland-Beveren
1-1
Waregem 0-0
Bulgaria  »»  A PFG 10.03.2019 Shedule
BUL A P 15:30 ft Levski
0-2
Ludogorets 0-1
BUL A P 13:00 ft Cherno More
0-0
Botev 0-0
BUL A P 10:30 ft Septemvri Sofia
1-2
Slavia Sofia 0-1
Chile  »»  Primera División 10.03.2019 Shedule
CHL Pri 23:30 ft Antofagasta
1-1
Curico Unido 1-1
CHL Pri 20:45 ft Cobresal
0-0
Colo Colo 0-0
CHL Pri 18:30 ft U. De Chile
1-2
U. Espanola 1-0
CHL Pri 15:00 ft Everton
2-0
Deportes Iquique 0-0
Costa Rica  »»  Primera División 10.03.2019 Shedule
COS Pri 23:05 ft Guadalupe
0-2
Saprissa 0-1
COS Pri 22:00 ft Cartagines
2-2
U.C.R. 1-1
COS Pri 21:05 ft Grecia
2-2
Zeledon 1-1
COS Pri 19:30 ft Carmelita
2-2
Santos DG 2-2
COS Pri 01:55 ft Herediano
2-1
Limon 1-1
COS Pri 00:00 ft San Carlos
3-0
Alajuelense 1-0
Cyprus  »»  1. Division 10.03.2019 Shedule
CYP Fir 16:00 ft APOEL
0-0
AEK Larnaca 0-0
CYP Fir 15:00 ft Alki Oroklini
2-1
Ermis 0-1
CYP Fir 14:00 ft Anorthosis
1-1
Paralimni 1-1
Czech Republic  »»  Czech Liga 10.03.2019 Shedule
CZE Gam 16:30 ft Slavia Prague
4-0
Ostrava 1-0
CZE Gam 15:00 ft Dukla Prague
0-1
Sigma Olomouc 0-0
CZE Gam 15:00 ft Karvina
1-1
Teplice 0-0
CZE Gam 15:00 ft Mlada Boleslav
3-1
Jablonec 2-1
CZE Gam 15:00 ft Opava
3-1
Plzen -
CZE Gam 15:00 ft Sigma Olomouc
1-3
Pribram -
CZE Gam 15:00 ft Slavia Prague
2-1
Slovacko -
CZE Gam 15:00 ft Liberec
1-1
Dukla Prague -
CZE Gam 15:00 ft Liberec
0-2
Sparta Prague -
CZE Gam 15:00 ft Sparta Prague
1-0
Ostrava -
Greece  »»  Super League 10.03.2019 Shedule
GRE Sup 17:30 ft Olympiakos Piraeus
4-1
Aris 2-0
GRE Sup 17:00 ft Lamia
1-1
Giannina 0-0
GRE Sup 15:15 ft PAOK
3-0
Atromitos 2-0
GRE Sup 14:00 ft Apollon S.
0-0
OFI Crete 0-0
GRE Sup 13:00 ft Larisa
2-0
Levadiakos 0-0
Lithuania  »»  A Lyga 10.03.2019 Shedule
LIT A L 13:00 ft Atlantas
0-5
Suduva 0-3
Mexico  »»  Liga MX 10.03.2019 Shedule
MEX Pri 22:00 ft Lobos BUAP
0-1
Club Leon 0-1
MEX Pri 18:00 ft U.N.A.M.- Pumas
2-2
Monarcas 0-1
MEX Pri 03:00 ft Necaxa
1-1
Toluca 0-0
MEX Pri 03:00 ft Querétaro
0-0
Guadalajara Chivas 0-0
MEX Pri 01:00 ft Club America
1-0
Puebla 0-0
MEX Pri 01:00 ft Monterrey
1-1
U.A.N.L.- Tigres 1-0
Netherlands  »»  Eredivisie 10.03.2019 Shedule
NET Ere 15:45 ft Ajax
4-0
Sittard 2-0
NET Ere 13:30 ft Emmen
1-1
Heracles 0-1
NET Ere 13:30 ft Vitesse
1-1
Feyenoord 0-1
NET Ere 11:15 ft Zwolle
0-0
AZ Alkmaar 0-0
Poland  »»  Ekstraklasa 10.03.2019 Shedule
POL Eks 17:00 ft Legnica
3-2
Lech Poznan 2-0
POL Eks 14:30 ft Pogon Szczecin
0-3
Zaglebie 0-1
Romania  »»  Liga I 10.03.2019 Shedule
ROM Lig 18:30 ft Universitatea Craiova
1-0
Astra Ploiesti 1-0
ROM Lig 15:30 ft Politehnica Iasi
0-2
Voluntari 0-1
Russia  »»  Premier League 10.03.2019 Shedule
RUS Pre 18:00 ft Anzhi (Rus)
0-2
Lokomotiv Moscow 0-1
RUS Pre 16:00 ft Dynamo Moscow
0-1
Spartak Moscow 0-1
RUS Pre 13:30 ft Zenit Petersburg
2-1
Ufa 2-1
RUS Pre 11:00 ft FK Rostov
0-0
Arsenal Tula 0-0
Slovenia  »»  1. SNL 10.03.2019 Shedule
SLO Prv 16:30 ft Domzale
3-0
Aluminij 1-0
SLO Prv 16:00 ft Krsko
1-0
Velenje 0-0
SLO Prv 16:00 ft Velenje
4-1
Domzale -
SLO Prv 15:00 ft Aluminij
1-0
Triglav 1-0
SLO Prv 15:00 ft Celje
1-2
Aluminij -
SLO Prv 15:00 ft ND Gorica
3-0
Celje -
SLO Prv 15:00 ft Mura
1-2
Maribor -
SLO Prv 15:00 ft O. Ljubljana
2-3
ND Gorica -
SLO Prv 15:00 ft O. Ljubljana
1-0
Krsko -
SLO Prv 15:00 ft Triglav
4-2
Mura -
SLO Prv 14:30 ft Velenje
1-0
Mura 0-0
SLO Prv 12:30 ft Krsko
1-1
Celje 0-0
South Africa  »»  PSL 10.03.2019 Shedule
SAF Pre 13:30 ft Black Leopards
3-2
Chippa Utd. 1-2
SAF Pre 13:30 ft Supersport Utd
1-0
Free State Stars 0-0
South Korea  »»  K League Classic 10.03.2019 Shedule
SOU K-L 07:00 ft Seongnam
0-1
Seoul 0-1
SOU K-L 05:00 ft Gangwon
0-0
Ulsan Hyundai 0-0
SOU K-L 05:00 ft Pohang
1-2
Sangju Sangmu 1-1
Tunisia  »»  Ligue 1 10.03.2019 Shedule
TUN Lig 13:30 ft Hammam-Lif
1-0
Bizertin 0-0
TUN Lig 13:30 ft Metlaoui
1-0
Gabès 0-0
TUN Lig 13:30 ft Stade Gabèsien
0-2
JS Kairouan 0-1
Turkey  »»  1. Lig 10.03.2019 Shedule
TUR Ban 16:00 ft Genclerbirligi
1-0
Altay 0-0
TUR Ban 13:00 ft Balikesirspor
1-0
Adanaspor AS 1-0
TUR Ban 13:00 ft Istanbulspor AS
0-1
Altinordu 0-1
TUR Ban 10:30 ft Hatayspor
4-0
Eskisehirspor 2-0
Ukraine  »»  Premier League 10.03.2019 Shedule
UKR Pre 17:30 ft Oleksandriya
1-1
Olimpik Donetsk 0-0
UKR Pre 15:00 ft Dinamo Kiev
4-0
Arsenal Kiev 4-0
UKR Pre 15:00 ft Shakhtar
5-0
Karpaty 3-0
Usa  »»  MLS 10.03.2019 Shedule
USA Maj 11:00 Real Salt Lake
-
Vancouver -
USA Maj 23:30 ft Los Angeles
4-1
Portland 2-1
USA Maj 21:00 ft Atlanta United
1-1
Cincinnati 1-0
USA Maj 19:00 ft New York City
0-0
DC United 0-0
USA Maj 19:00 ft Kansas City
2-0
Philadelphia 1-0
USA Maj 03:00 ft Seattle
2-0
Colorado 2-0
USA Maj 01:00 ft San Jose
0-3
Minnesota 0-0
Venezuela  »»  Primera División 10.03.2019 Shedule
VEN Pri 21:00 ft Trujillanos
0-1
Estudiantes Merida -
VEN Pri 20:30 ft Zulia
0-0
Caracas 0-0