Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 12.03.2019 Shedule
INT Clu 15:30 ft Viking
1-2
Brest 1-0
INT Clu 15:00 ft Lillestrom
1-1
Molde 0-1
International  »»  AFC Cup 12.03.2019 Shedule
INT AFC 16:30 ft Al Qadisiya
2-0
Al Suwaiq 1-0
INT AFC 16:00 ft Malkiya
0-0
Al Ahed 0-0
INT AFC 11:30 ft Naga Corp
2-1
Yangon (Bur) 2-1
INT AFC 11:30 ft Tampines (Sin)
1-1
Ha Noi 0-0
INT AFC 11:00 ft Binh Duong
1-3
Ceres 0-1
INT AFC 09:00 ft Shan United
1-3
Jakarta (Ina) 1-0
Brazil  »»  Brasiliense 12.03.2019 Shedule
BRA Bra 18:30 ft Dom Pedro
2-0
Taguatinga -
Brazil  »»  Capixaba 12.03.2019 Shedule
BRA Cap 23:15 ft Desportiva Ferroviaria
3-3
Itapemirim -
Brazil  »»  Gaucho 1 12.03.2019 Shedule
BRA Gau 23:30 ft Brasil de Pelotas
1-4
Sao Luiz 1-0
England  »»  Championship 12.03.2019 Shedule
ENG Cha 20:00 ft Bolton
0-2
Sheffield Wed 0-1
ENG Cha 20:00 ft Reading
0-3
Leeds 0-3
ENG Cha 19:45 ft Blackburn
3-0
Wigan 1-0
ENG Cha 19:45 ft Bristol City
1-1
Ipswich 1-0
ENG Cha 19:45 ft Sheffield Utd
2-0
Brentford 1-0
Germany  »»  Premier League 12.03.2019 Shedule
GER Bbl 01:35 ft Waterhouse
0-0
UWI 0-0
England  »»  Conference N / S 12.03.2019 Shedule
ENG Blu 19:45 ft Bath City
1-0
Hampton 1-0
ENG Blu 19:45 ft Oxford City
1-2
Woking 1-1
ENG Blu 19:45 ft St. Albans
2-0
Weston 0-0
England  »»  Conference National 12.03.2019 Shedule
ENG Blu 19:45 Aldershot
-
Leyton Orient -
ENG Blu 19:45 Barnet
-
Halifax -
ENG Blu 19:45 Bromley
-
Chesterfield -
ENG Blu 19:45 Dover Ath.
-
Boreham Wood -
ENG Blu 19:45 Eastleigh
-
Maidstone -
ENG Blu 19:45 Ebbsfleet
-
Maidenhead -
ENG Blu 19:45 Fylde
-
Hartlepool -
ENG Blu 19:45 Harrogate
-
Salford -
ENG Blu 19:45 Havant & W
-
Dagenham & Red. -
ENG Blu 19:45 Solihull
-
Gateshead -
ENG Blu 19:45 Sutton
-
Braintree -
ENG Blu 19:45 Wrexham
-
Barrow -
ENG Blu 19:45 ft Aldershot
1-2
Leyton Orient 0-2
ENG Blu 19:45 ft Barnet
1-1
Halifax 1-0
ENG Blu 19:45 ft Bromley
3-3
Chesterfield 0-1
ENG Blu 19:45 ft Dover Ath.
1-1
Boreham Wood 1-1
ENG Blu 19:45 ft Eastleigh
2-0
Maidstone 1-0
ENG Blu 19:45 ft Ebbsfleet
3-0
Maidenhead 0-0
ENG Blu 19:45 ft Fylde
4-2
Hartlepool 1-0
ENG Blu 19:45 ft Havant & W
3-0
Dagenham & Red. 1-0
ENG Blu 19:45 ft Solihull
1-0
Gateshead 0-0
ENG Blu 19:45 ft Sutton
0-3
Braintree 0-0
ENG Blu 19:45 ft Wrexham
1-3
Barrow 0-3
Germany  »»  Oberliga: Westfalen 12.03.2019 Shedule
GER Obe 18:00 Arminia Ludwigshafen
-
Rochling -
GER Obe 18:00 Diefflen
-
Hertha Wiesbach -
GER Obe 18:00 FV Engers 07
-
Kaiserslautern (Am) -
GER Obe 18:00 Jägersburg
-
TuS Koblenz -
GER Obe 18:00 Karbach
-
Eintracht Trier -
GER Obe 18:00 Mechtersheim
-
Hassia Bingen -
GER Obe 18:00 Pfeddersheim
-
Idar-Oberstein -
GER Obe 18:00 Schott Mainz
-
Dillingen -
GER Obe 18:00 TuS RW Koblenz
-
Emmelshausen -
GER Obe 18:30 ft Jägersburg
0-4
Hassia Bingen 0-3
England  »»  League Two 12.03.2019 Shedule
ENG Lea 19:45 Cambridge Utd
-
Crewe -
ENG Lea 19:45 Carlisle
-
Notts County -
ENG Lea 19:45 Colchester
-
Forest Green -
ENG Lea 19:45 Crawley
-
Mansfield -
ENG Lea 19:45 Lincoln
-
Oldham -
ENG Lea 19:45 Macclesfield
-
Exeter -
ENG Lea 19:45 Morecambe
-
Milton Keynes Dons -
ENG Lea 19:45 Northampton
-
Newport -
ENG Lea 19:45 Port Vale
-
Yeovil -
ENG Lea 19:45 Stevenage
-
Swindon -
ENG Lea 19:45 Tranmere
-
Grimsby -
ENG Lea 19:45 ft Cambridge Utd
0-0
Crewe 0-0
ENG Lea 19:45 ft Carlisle
1-3
Notts County 0-1
ENG Lea 19:45 ft Colchester
0-3
Forest Green 0-2
ENG Lea 19:45 ft Crawley
0-0
Mansfield 0-0
ENG Lea 19:45 ft Lincoln
2-0
Oldham 1-0
ENG Lea 19:45 ft Morecambe
4-2
Milton Keynes Dons 2-0
ENG Lea 19:45 ft Northampton
1-0
Newport 0-0
ENG Lea 19:45 ft Port Vale
3-0
Yeovil 1-0
ENG Lea 19:45 ft Stevenage
2-0
Swindon 1-0
ENG Lea 19:45 ft Tranmere
4-1
Grimsby 4-1
Germany  »»  Regionalliga: West 12.03.2019 Shedule
GER Reg 18:30 ft Stadtallendorf
1-5
Waldhof Mannheim 0-1
GER Reg 18:30 ft Hessen Dreieich
1-1
Worms 0-1
GER Reg 18:00 ft Mainz (Am)
1-1
Walldorf 1-1
GER Reg 17:30 ft Steinbach
2-2
Stuttgart (Am) 1-0
GER Reg 17:30 ft Ulm
1-0
Elversberg 0-0
GER Reg 16:00 ft Saarbrücken
5-0
Balingen 1-0
England  »»  League One 12.03.2019 Shedule
ENG Lea 19:45 ft AFC Wimbledon
1-0
Peterborough 0-0
ENG Lea 19:45 ft Barnsley
0-0
Sunderland 0-0
ENG Lea 19:45 ft Blackpool
1-1
Doncaster 0-0
ENG Lea 19:45 ft Bradford
0-1
Luton 0-1
ENG Lea 19:45 ft Charlton
2-1
Burton 2-1
ENG Lea 19:45 ft Coventry
2-1
Fleetwood Town 2-1
ENG Lea 19:45 ft Gillingham
0-1
Bristol Rovers 0-0
ENG Lea 19:45 ft Plymouth
2-1
Shrewsbury 1-0
ENG Lea 19:45 ft Rochdale
0-0
Oxford Utd 0-0
ENG Lea 19:45 ft Scunthorpe
4-1
Southend 1-1
ENG Lea 19:45 ft Walsall
2-3
Portsmouth 0-2
ENG Lea 19:45 ft Wycombe
1-3
Accrington 1-1
Germany  »»  3. Liga 12.03.2019 Shedule
GER 3. 18:00 ft Munich 1860
1-0
Unterhaching 1-0
GER 3. 18:00 ft Fortuna Köln
0-0
VfL Osnabruck 0-0
GER 3. 18:00 ft Meppen
1-1
Wurzburger Kickers 0-1
GER 3. 18:00 ft Preussen Munster
0-1
Hansa Rostock 0-0
GER 3. 18:00 ft Zwickau
2-0
Uerdingen 1-0
Italy  »»  Lega Pro 1: Girone B 12.03.2019 Shedule
ITA Leg 19:30 ft Atletico Pro Piacenza
0-3
Alessandria -
England  »»  Non League Premier: Southern 12.03.2019 Shedule
ENG Non 19:45 ft Merthyr Town
1-7
Dorchester 0-2
ENG Non 19:45 ft Salisbury
3-2
Farnborough 1-2
ENG Non 19:45 ft South Shields
2-1
Marine 2-0
France  »»  Ligue 1 12.03.2019 Shedule
FRA Lig 18:00 ft Dijon
0-4
Paris SG 0-2
Europe  »»  UEFA Champions League 12.03.2019 Shedule
EUR Cha 20:00 ft Juventus
3-0
Atl. Madrid 1-0
EUR Cha 20:00 ft Manchester City
7-0
Schalke 3-0
Ecuador  »»  Primera A 12.03.2019 Shedule
ECU Ser 00:15 ft EL Nacional
1-1
Dep. Cuenca 0-1
Argentina  »»  Prim B Nacional 12.03.2019 Shedule
ARG Pri 00:05 ft Agropecuario
2-0
Platense 0-0
Colombia  »»  Primera B 12.03.2019 Shedule
COL Pri 00:45 ft Bogotá
1-1
Pereira 1-0
Austria  »»  Championnat National 12.03.2019 Shedule
AUT Abl 23:00 ft FICA
1-1
Cosmopolites -
Europe  »»  Division 1 12.03.2019 Shedule
EUR Eur 15:30 ft Hajer
0-3
Al Rbeea 0-1
EUR Eur 13:05 ft Dhamk
2-0
Al Nahdha 1-0
EUR Eur 12:55 ft Al Qaisoma
1-2
Najran 1-1
EUR Eur 12:50 ft Al-Shoalah
1-2
Al Ta'ee 0-1
Egypt  »»  Premier League 12.03.2019 Shedule
EGY Pre 15:30 ft Smouha
0-1
El Ismaily 0-1
EGY Pre 13:00 ft El Gounah
1-2
El Ettehad El Sakandary 0-1
Scotland  »»  Scottish Cup 12.03.2019 Shedule
SCO Fa 19:45 ft Hearts
2-1
Partick 2-1
SCO Fa 19:45 ft Rangers
0-2
Aberdeen 0-1
Hungary  »»  Magyar Kupa 12.03.2019 Shedule
HUN Hun 17:00 ft Debrecen
1-0
Mezokovesd-Zsory 0-0
Scotland  »»  League Two 12.03.2019 Shedule
SCO Div 19:45 ft Berwick
1-2
Queen's Park 1-1
Poland  »»  Cup 12.03.2019 Shedule
POL Pol 17:00 ft Odra Opole
0-2
Jagiellonia 0-0
Scotland  »»  League One 12.03.2019 Shedule
SCO Div 19:45 ft East Fife
1-1
Stenhousemuir 0-0
South America  »»  Copa Libertadores 12.03.2019 Shedule
SAM Cop 22:15 ft Boca Juniors
3-0
Deportes Tolima 0-0
SAM Cop 22:15 ft Olimpia Asuncion
1-1
U. De Concepcion 1-1
SAM Cop 22:15 ft Palmeiras
3-0
FBC Melgar 1-0
Israel  »»  Liga Leumit 12.03.2019 Shedule
ISR Leu 17:00 ft Beitar Tel Aviv
1-3
Hapoel Bnei Lod 0-1
Scotland  »»  Championship 12.03.2019 Shedule
SCO Div 19:45 ft Ross County
2-1
Falkirk 2-0
South Africa  »»  PSL 12.03.2019 Shedule
SAF Pre 17:30 ft Maritzburg Utd
1-2
Mamelodi Sundowns 0-2
Tunisia  »»  Ligue 1 12.03.2019 Shedule
TUN Lig 13:30 ft Stade Tunisien
0-0
Africain 0-0
Algeria  »»  Ligue 2 12.03.2019 Shedule
DZA Lig 16:00 ft Eulma
1-0
Kouba 0-0
DZA Lig 15:00 ft Mostaganem
2-1
Afl. Bou Saada 2-0
DZA Lig 15:00 ft RC Relizane
2-0
Annaba 0-0
DZA Lig 15:00 ft Tlemcen
2-1
ASM Oran -
DZA Lig 14:00 ft Saoura
0-0
ASO Chlef 0-0
DZA Lig 14:00 ft Saïda
1-0
Blida 1-0
DZA Lig 14:00 ft Harrach
1-0
Biskra 0-0
Angola  »»  Girabola 12.03.2019 Shedule
AGO Gir 14:30 ft ASA
1-2
Kabuscorp -
Argentina  »»  Prim C Metro 12.03.2019 Shedule
ARG Pri 20:00 ft Porvenir
1-1
Cañuelas 1-0
Australia  »»  South Australian 12.03.2019 Shedule
AUS Sou 09:45 ft Blue Eagles
1-1
West Adelaide -
Botswana  »»  Premier League 12.03.2019 Shedule
BOT Pre 17:00 ft Security Systems
1-0
Orapa United -
BOT Pre 14:00 ft Prisons XI
1-2
Sankoyo Bush Bucks -
Czech Republic  »»  Elite League 12.03.2019 Shedule
CZE Cze 16:25 ft Saham (Oma)
4-0
Oman FC 2-0
CZE Cze 13:40 ft Sohar
2-2
Al Rustaq 0-2
Europe  »»  Premier League 12.03.2019 Shedule
EUR Eur 13:00 ft Al Ta'awon
1-0
Al-Tahaddi -
EUR Eur 13:00 ft Al Shat
0-0
Al-Wehda -
Europe  »»  Topklasse: Sunday 12.03.2019 Shedule
EUR Acr 19:15 ft OSS '20
1-1
UNA 1-0
Malta  »»  Premier League 12.03.2019 Shedule
MAL Pre 18:00 ft Hibernians
2-2
Sliema 0-2