Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 13.03.2019 Shedule
INT Clu 17:30 ft Norrby
2-3
Varbergs 0-2
INT Clu 17:00 ft Sandnes Ulf
3-0
Egersunds 1-0
INT Clu 13:30 ft Sarpsborg 08
5-0
Kongsvinger 1-0
INT Clu 12:00 ft Sogndal
0-0
Kristiansund 0-0
International  »»  AFC Cup 13.03.2019 Shedule
INT AFC 14:00 ft Chennai Titans
1-0
Colombo 0-0
INT AFC 12:00 pen. Wofoo Tai Po
0-0
Ryŏmyŏng 0-0
INT AFC 09:00 ft Khujand
0-0
Ahal 0-0
INT AFC 08:00 ft PSM Makassar
7-3
Lao Toyota 2-1
INT AFC 07:00 ft Kaya
5-0
Home United 3-0
Brazil  »»  Copa do Brasil 13.03.2019 Shedule
BRA Cop 22:15 ft Botafogo PB
0-2
Londrina 0-0
Brazil  »»  Amazonense 14.03.2019 Shedule
BRA Ama 00:00 ft Iranduba
1-1
Fast Clube -
BRA Ama 00:00 ft Sul América
1-3
Manaus -
BRA Ama 20:00 ft Peñarol
1-0
Nacional-AM -
Brazil  »»  Brasiliense 13.03.2019 Shedule
BRA Bra 23:00 ft Gama
4-1
Sobradinho -
BRA Bra 22:30 ft Luziania
0-2
Brasiliense -
BRA Bra 18:30 ft Ceilandia
0-1
Formosa -
BRA Bra 18:30 ft Unai Itapua
2-0
Santa Maria FC -
Brazil  »»  Capixaba 13.03.2019 Shedule
BRA Cap 23:15 ft Rio Branco AC
6-1
Castelo -
BRA Cap 23:15 ft Serra
1-1
Estrela do Norte -
BRA Cap 18:00 ft Tupy
1-1
Rio Branco-VN -
BRA Cap 18:00 ft Vitória ES
3-2
Real Noroeste -
Brazil  »»  Paraibano 13.03.2019 Shedule
BRA Par 23:30 ft Serrano PB
2-2
Esporte de Patos 2-1
Brazil  »»  Pernambucano 1 13.03.2019 Shedule
BRA Per 23:00 ft Afogados
2-1
Flamengo Arcoverde 1-0
BRA Per 23:00 ft Petrolina
0-0
Acadêmica Vitória 0-0
BRA Per 22:15 ft Sport Recife
4-0
Salgueiro 2-0
Brazil  »»  Potiguar 13.03.2019 Shedule
BRA Pot 23:00 ft ASSU
0-3
Santa Cruz de Natal RN 0-2
BRA Pot 23:00 ft Globo FC
1-0
America RN 1-0
BRA Pot 23:00 ft Palmeira
0-1
Força e Luz 0-1
Brazil  »»  Rondoniense 14.03.2019 Shedule
BRA Ron 00:00 ft Guaporé
3-0
União Cacoalense -
BRA Ron 00:00 ft Ji-Parana
2-0
Barcelona RO -
BRA Ron 00:00 ft Porto Velho
2-3
Genus -
BRA Ron 00:00 ft Real Ariquemes
3-2
Guajará -
England  »»  Championship 13.03.2019 Shedule
ENG Cha 20:00 ft West Brom
3-0
Swansea 1-0
ENG Cha 19:45 ft Birmingham
0-2
Millwall 0-2
ENG Cha 19:45 ft Derby
0-0
Stoke City 0-0
ENG Cha 19:45 ft Middlesbrough
1-2
Preston 1-0
ENG Cha 19:45 ft Norwich
3-2
Hull City 2-1
ENG Cha 19:45 ft Nottingham
1-3
Aston Villa 1-2
ENG Cha 19:45 ft QPR
1-2
Rotherham 0-0
Germany  »»  Regionalliga: West 13.03.2019 Shedule
GER Reg 18:30 ft FSV Frankfurt
2-0
Kickers Offenbach 0-0
GER Reg 18:00 ft Auerbach
3-3
Altglienicke 0-1
GER Reg 18:00 ft Babelsberg
1-1
BAK '07 0-0
GER Reg 18:00 ft BFC Dynamo
2-1
Chemnitzer FC 2-0
GER Reg 18:00 ft Hoffenheim (Am)
0-2
FC 08 Homburg 0-2
GER Reg 18:00 ft Viktoria Berlin
2-0
Rathenow 1-0
GER Reg 18:00 ft Meuselwitz
1-4
Nordhausen 1-1
GER Reg 16:30 postp. Oberlausitz (Ger)
-
Hertha Berlin (Am) -
Germany  »»  3. Liga 13.03.2019 Shedule
GER 3. 18:00 ft Jena
1-1
Lotte 0-0
GER 3. 18:00 ft Hallescher
2-3
Energie Cottbus 2-1
GER 3. 18:00 ft Kaiserslautern
0-0
Braunschweig 0-0
GER 3. 18:00 ft Karlsruher
0-3
Aalen 0-2
GER 3. 18:00 ft Sonnenhof Großaspach
2-3
Wehen 0-0
France  »»  Ligue 1 13.03.2019 Shedule
FRA Div 17:00 ft Niarry Tally
0-0
Teungueth -
FRA Div 16:30 ft Génération Foot
2-1
Jaraaf -
Japan  »»  J-League Cup 13.03.2019 Shedule
JAP Nab 10:00 ft Sapporo
0-0
V-Varen Nagasaki 0-0
JAP Nab 10:00 ft G-Osaka
2-1
Matsumoto Yamaga 2-1
JAP Nab 10:00 ft Kashiwa
0-1
Tosu 0-0
JAP Nab 10:00 ft Nagoya
2-1
Oita 2-1
JAP Nab 10:00 ft Shimizu
1-0
Iwata 0-0
JAP Nab 10:00 ft Shonan
2-0
Yokohama M. 1-0
JAP Nab 10:00 ft Vegalta Sendai
2-1
FC Tokyo 2-0
JAP Nab 10:00 ft Kobe
0-0
C-Osaka 0-0
Europe  »»  UEFA Champions League 13.03.2019 Shedule
EUR Cha 20:00 ft Barcelona
5-1
Lyon 2-0
EUR Cha 20:00 ft Bayern Munich
1-3
Liverpool 1-1
Morocco  »»  GNF 1 13.03.2019 Shedule
MOR Bot 18:00 ft Ittihad Tanger
1-0
Hassania Agadir 1-0
MOR Bot 16:00 ft Berkane
3-7
Raja Casablanca 2-1
Nigeria  »»  NPFL 13.03.2019 Shedule
NIG Pre 15:00 ft Lobi Stars
2-1
MFM 1-1
Argentina  »»  Prim B Metro 13.03.2019 Shedule
ARG Pri 23:00 ft Talleres Escalada
2-0
All Boys 2-0
ARG Pri 19:00 ft Acassuso
2-2
Flandria 0-2
ARG Pri 19:00 ft Defensores Unidos
1-2
San Miguel 1-2
ARG Pri 19:00 ft Justo José de Urquiza
1-0
Almirante Brown 0-0
ARG Pri 19:00 ft Tristan Suarez
0-1
San Telmo 0-1
Argentina  »»  Prim B Nacional 13.03.2019 Shedule
ARG Pri 00:40 ft Ind. Rivadavia
0-0
Sarmiento Junin 0-0
Colombia  »»  Copa Colombia 14.03.2019 Shedule
COL Col 00:00 ft Cortulua
0-1
Quindio 0-0
COL Col 00:00 ft Patriotas
0-0
Chico 0-0
COL Col 00:00 ft Valledupar
0-0
Bucaramanga 0-0
COL Col 20:30 ft Real Santander
1-0
Cartagena 0-0
COL Col 20:30 ft Unión Magdalena
1-0
Barranquilla 0-0
COL Col 20:00 ft Dep. Pasto
0-2
America De Cali 0-2
COL Col 20:00 ft Fortaleza
0-1
Millonarios 0-0
COL Col 20:00 ft Leones
0-0
Envigado 0-0
COL Col 20:00 ft Orsomarso
3-0
Huila 1-0
COL Col 19:00 ft Expreso Rojo
0-0
Llaneros 0-0
COL Col 19:00 ft Centauros
2-2
Depor FC 1-1
Austria  »»  Championnat National 13.03.2019 Shedule
AUT Abl 23:00 ft Cavaly
0-4
Violette AC -
AUT Abl 23:00 ft Don Bosco
2-0
Ouanaminthe 0-0
AUT Abl 23:00 ft Racing Club Haitien
1-1
Baltimore -
AUT Abl 23:00 ft Racing des Gônaïves
0-0
Arcahaie -
AUT Abl 23:00 ft Real du Cap
1-0
América des Cayes -
Europe  »»  Division 1 13.03.2019 Shedule
EUR Eur 15:30 ft Al Jeel
0-1
Al Ansar 0-0
EUR Eur 15:30 ft Al Khaleej
0-0
Al Najoom 0-0
EUR Eur 13:15 ft Al Orubah
1-1
Al Ain 0-0
EUR Eur 13:05 ft Abha
2-0
Al Mojzel 1-0
EUR Eur 12:50 ft Al-Kawkab
1-0
Al Jabalain 0-0
Hungary  »»  Magyar Kupa 13.03.2019 Shedule
HUN Hun 17:00 ft Ferencvarosi TC
1-2
Videoton 1-1
HUN Hun 14:00 ft Puskás Academy
1-1
Soroksar 1-0
HUN Hun 13:30 ft Budaorsi SC
1-2
Honved 1-0
Poland  »»  Cup 13.03.2019 Shedule
POL Pol 17:00 aet Rakow
1-1
Legia 1-1
South America  »»  Copa Libertadores 13.03.2019 Shedule
SAM Cop 22:15 ft Cerro Porteno
2-1
Zamora 1-0
SAM Cop 22:15 ft San Lorenzo
1-0
Junior 0-0
SAM Cop 00:30 ft Gremio
0-1
Libertad Asuncion 0-1
SAM Cop 00:30 ft Club Nacional
1-0
Atletico-MG 0-0
SAM Cop 00:30 ft Sporting Cristal
1-1
Godoy Cruz 1-1
Netherlands  »»  Eredivisie 13.03.2019 Shedule
NET Ere 17:30 ft Ajax
2-1
Zwolle 1-0
South Africa  »»  PSL 13.03.2019 Shedule
SAF Pre 17:30 ft Baroka
0-1
Golden Arrows 0-0
Tunisia  »»  Ligue 1 13.03.2019 Shedule
TUN Lig 13:30 ft Esperance Tunis
2-1
CS Sfaxien 2-0
TUN Lig 13:30 ft Monastir
3-1
Étoile Sahel 1-1
Zambia  »»  Super League 13.03.2019 Shedule
ZAM Sup 13:00 ft Mufulira Wanderers
2-1
ZESCO United -
Algeria  »»  Ligue 2 13.03.2019 Shedule
DZA Lig 14:00 ft NC Magra
2-1
Bejaia -
Angola  »»  Girabola 13.03.2019 Shedule
AGO Gir 16:30 ft Petro Atletico
1-0
Sporting Cabinda 1-0
AGO Gir 14:00 ft Soyo
0-0
Onze Bravos -
AGO Gir 14:00 ft 4 de Abril do Cuando
3-1
Saurimo -
AGO Gir 14:00 ft Interclube
0-1
Desportivo Huíla -
AGO Gir 14:00 ft Progresso
0-1
Sagrada -
AGO Gir 14:00 ft C.R.D. Libolo
2-0
Caála -
AGO Gir 14:00 ft Santa Rita
0-1
Primeiro de Agosto 0-1
Argentina  »»  Argentino A 13.03.2019 Shedule
ARG Tor 22:00 ft AH Zapla
0-0
Crucero Del Norte 0-0
Austria  »»  Landesliga: Wien 13.03.2019 Shedule
AUT Lan 18:30 ft Drassburg
2-0
SV Oberwart -
Azerbaijan  »»  Birinci Dasta 13.03.2019 Shedule
AZE Bir 11:00 ft MOIK Baku
2-0
Səbail II -
AZE Bir 11:00 ft Neftçi II
1-2
Sumqayıt II -
AZE Bir 11:00 ft Qarabağ II
0-0
Agsu -
AZE Bir 11:00 ft Sabah II
3-0
Turan Tovuz -
AZE Bir 11:00 ft Zaqatala
1-0
AZAL PFC -
Bolivia  »»  LFPB 13.03.2019 Shedule
BOL Lig 22:15 ft Real Potosi
2-2
Aurora 1-1
Botswana  »»  Premier League 13.03.2019 Shedule
BOT Pre 17:00 ft Centre Chiefs
0-1
BR Highlanders -
BOT Pre 16:00 ft Galaxy
2-1
BDF XI -
Bulgaria  »»  V AFG: Southwest 13.03.2019 Shedule
BUL VAF 12:30 ft Svishtov
4-2
Yantra Polski Trambesh -
BUL VAF 12:30 ft Lokomotiv Mezdra
1-0
Vihar Slavyanovo -
BUL VAF 12:30 ft OFK Levski
2-1
Lokomotiv Dryanovo -
BUL VAF 12:30 ft Botev Kozloduy
2-1
Bdin Vidin -
BUL VAF 12:30 ft Pavlikeni
2-1
Botev Lukovit -
BUL VAF 12:30 ft Sevlievo
5-1
Cherven Bryag -
BUL VAF 12:30 ft Tryavna
0-1
Spartak Pleven -
BUL VAF 12:30 ft Yantra Gabrovo
2-0
Kom Berkovitsa -
Congo DR  »»  Super Ligue 13.03.2019 Shedule
CON Sup 13:30 Dauphins Noirs
-
Motema Pembe -
CON Sup 14:30 ft Nyuki
0-1
Motema Pembe -
CON Sup 14:30 ft CARA Brazzaville
2-0
Lubumbashi Sport -
Czech Republic  »»  Elite League 13.03.2019 Shedule
CZE Cze 16:35 ft Dhufar
0-0
Sur -
CZE Cze 13:50 ft Mrbat
1-1
Mjees -
Europe  »»  Copa do Nordeste 13.03.2019 Shedule
EUR Eur 22:30 ft Bahia
0-1
Sergipe 0-0
Europe  »»  Premier League 13.03.2019 Shedule
EUR Eur 13:30 ft Almahalla
0-0
Olympic Azzaweya -
EUR Eur 13:30 ft Shabaab al Jabal
1-0
Al Sadaqa -
Greece  »»  Primera Division 13.03.2019 Shedule
GRE Gre 22:00 ft Managua
3-1
Chinandega 1-0
GRE Gre 21:00 ft Diriangén
1-1
Deportivo Ocotal 0-0
GRE Gre 21:00 ft Walter Ferreti
0-0
Real Madriz 0-0
Kenya  »»  Premier League 13.03.2019 Shedule
KEN Pre 12:00 ft Kariobangi Sharks
1-0
Nzoia United 1-0
KEN Pre 12:00 ft Leopard
0-1
Sofapaka 0-1
KEN Pre 12:00 ft Stima
0-2
Hemel 0-1
Malta  »»  Premier League 13.03.2019 Shedule
MAL Pre 19:15 ft Mosta FC
0-1
Valletta 0-1
MAL Pre 19:00 ft Balzan Youths
0-0
Gzira 0-0
MAL Pre 17:00 ft Birkirkara
0-1
Hamrun 0-0
MAL Pre 17:00 ft Pieta Hotspurs
0-2
Floriana 0-0
Montenegro  »»  First League 13.03.2019 Shedule
CGR Prv 14:00 ft Buducnost
3-0
OFK Petrovac 1-0
CGR Prv 14:00 ft Iskra
1-1
Mornar Bar 1-1
CGR Prv 14:00 ft Rudar
2-0
Lovcen 0-0
CGR Prv 14:00 ft Zeta
1-0
Grbalj 0-0
CGR Prv 12:30 ft Mladost Podgorica
0-1
Sutjeska 0-1
Netherlands  »»  Gaucho 2 13.03.2019 Shedule
NET Ere 23:00 ft Glória
3-0
Passo Fundo -
NET Ere 22:30 ft Bagé
3-2
Farroupilha -
NET Ere 22:30 ft Ypiranga Erechim
5-0
São Borja -
NET Ere 22:00 ft Esportivo
2-1
Igrejinha -
NET Ere 19:00 ft Cruzeiro RS
0-0
São Gabriel -
Norway  »»  Piauiense 13.03.2019 Shedule
NOR Bln 18:45 ft Altos
4-2
Flamengo PI 1-1
Panama  »»  LPF 13.03.2019 Shedule
PAN LPF 01:00 ft Plaza Amador
1-1
Alianza -
Qatar  »»  League 2 13.03.2019 Shedule
QAT Lea 17:15 ft Al Mesaimeer
1-2
Al Muaidar 1-1
QAT Lea 15:00 ft Al Bidda
0-4
Al Wakra 0-2