Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 22.03.2019 Shedule
INT Clu 19:45 ft Sevilla
2-0
Schalke 1-0
INT Clu 17:15 ft Valerenga
4-4
Lillestrom 3-1
INT Clu 14:00 ft Odd Grenland
2-0
Aalborg 0-0
International  »»  Friendlies 23.03.2019 Shedule
INT Fri 00:00 HT' Peru
1-0
Paraguay 1-0
INT Fri 20:00 ft Argentina
1-3
Venezuela 0-2
INT Fri 11:00 ft South Korea
1-0
Bolivia 0-0
INT Fri 10:20 ft Japan
0-1
Colombia 0-0
INT Fri 00:00 ft USA
1-0
Ecuador 0-0
Brazil  »»  Acreano 22.03.2019 Shedule
BRA Acr 00:00 pen. Atlético Acreano
1-1
Galvez -
Brazil  »»  Amazonense 22.03.2019 Shedule
BRA Ama 00:00 ft Rio Negro AM
1-0
Iranduba -
Brazil  »»  Capixaba 22.03.2019 Shedule
BRA Cap 22:30 Serra
-
Rio Branco AC -
Brazil  »»  Paraibano 22.03.2019 Shedule
BRA Par 23:30 Atlético Cajazeirense
-
Sousa -
BRA Par 23:30 Esporte de Patos
-
Nacional de Patos -
BRA Par 23:30 Perilima
-
Serrano PB -
Germany  »»  Oberliga: Westfalen 22.03.2019 Shedule
GER Obe 19:00 Süderelbe
-
Barmbek Uhlenhorst -
GER Obe 18:30 SC Victoria Hamburg
-
Wedeler TSV -
GER Obe 18:00 Pfeddersheim
-
Hertha Wiesbach -
GER Obe 19:00 ft Hagen / ?Uthlede
1-1
Cloppenburg 0-0
GER Obe 19:00 ft Süderelbe
4-3
Barmbek Uhlenhorst 3-0
GER Obe 19:00 ft FC Wegberg-Beeck
5-0
Alfter 1-0
GER Obe 18:30 ft Oberneuland
3-0
Aumund-Vegesack 0-0
GER Obe 18:30 ft SC Victoria Hamburg
3-1
Wedeler TSV 0-1
GER Obe 18:00 ft Brinkumer
7-2
Geestemünde 3-0
GER Obe 18:00 ft Eltersdorf
3-3
Ansbach 1-2
GER Obe 18:00 ft Sandersdorf
0-4
Chemie Leipzig 0-2
GER Obe 17:30 ft Hohenstein-Ernstthal
0-0
Plauen 0-0
Germany  »»  Regionalliga: West 22.03.2019 Shedule
GER Reg 18:00 Buchbach
-
Burghausen -
GER Reg 17:30 Aschaffenburg
-
Bayern (Am) -
GER Reg 18:30 ft Memmingen
1-1
1. FC Schweinfurt 0-1
GER Reg 18:30 ft Oberhausen
3-3
Dusseldorf (Am) 1-2
GER Reg 18:00 ft Auerbach
2-3
Rathenow 0-1
GER Reg 18:00 ft Babelsberg
4-0
Oberlausitz (Ger) 3-0
GER Reg 18:00 ft BFC Dynamo
0-4
Hertha Berlin (Am) 0-2
GER Reg 18:00 ft Buchbach
0-3
Burghausen 0-1
GER Reg 18:00 ft BSV Rehden
0-0
St. Pauli (Am) 0-0
GER Reg 18:00 ft Verl
2-0
Lippstadt 1-0
GER Reg 17:00 ft Waldhof Mannheim
2-1
Elversberg 0-0
Germany  »»  3. Liga 22.03.2019 Shedule
GER 3. 18:00 ft Fortuna Köln
1-1
Aalen 0-0
Spain  »»  Segunda División 22.03.2019 Shedule
SPA Seg 20:00 ft Dep. La Coruna
0-0
Almeria 0-0
SPA Seg 20:00 ft Tenerife
3-2
Osasuna 0-2
England  »»  Non League Div One: Southern SW 22.03.2019 Shedule
ENG Non 19:45 Dereham
1-0
Bury Town -
Denmark  »»  CFA: Group D 22.03.2019 Shedule
DEN Can 14:00 Nice II
-
Frejus Saint Raphael -
DEN Can 18:00 ft Yzeure
0-0
Romorantin 0-0
DEN Can 17:30 ft Le Puy
1-0
Nîmes II 0-0
Ireland  »»  First Division 22.03.2019 Shedule
IRE Div 19:45 ft Athlone
0-1
Longford 0-0
IRE Div 19:45 ft Galway United
0-1
Drogheda 0-1
IRE Div 19:45 ft Wexford
2-0
Bray 0-0
IRE Div 19:30 ft Cobh Ramblers
2-1
Shelbourne 0-0
Ireland  »»  Premier Division 22.03.2019 Shedule
IRE Pre 20:00 ft Finn Harps
0-1
Shamrock 0-0
Argentina  »»  Prim B Nacional 23.03.2019 Shedule
ARG Pri 00:00 46' Instituto
0-0
Los Andes 0-0
Colombia  »»  Copa Colombia 22.03.2019 Shedule
COL Col 00:30 ft America De Cali
1-0
Depor FC 1-0
COL Col 00:00 ft Quindio
1-3
Huila 1-1
COL Col 00:00 ft Orsomarso
3-1
Cortulua 0-0
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 22.03.2019 Shedule
EUR Eur 19:30 AD San Juan
-
Beti Onak -
EUR Eur 15:30 Elche B
-
Roda -
Paraguay  »»  Division Profesional: Clausura 22.03.2019 Shedule
PAR Pri 22:15 90' Diaz
0-0
Sp. Luqueno 0-0
Peru  »»  Primera División 22.03.2019 Shedule
PER Pri 20:30 ft Garcilaso
0-1
Binacional 0-0
Austria  »»  Championnat National 22.03.2019 Shedule
AUT Abl 23:00 Capoise
-
Cosmopolites -
AUT Abl 23:00 Cavaly
-
Tempête -
AUT Abl 23:00 Don Bosco
-
Racing des Gônaïves -
AUT Abl 23:00 Mirebalais
-
FICA -
AUT Abl 23:00 Ouanaminthe
-
Arcahaie -
AUT Abl 23:00 Triomphe Liancourt
-
América des Cayes -
Europe  »»  Premier League 22.03.2019 Shedule
EUR Eur 12:00 postp. Herafyee Halab
-
Teshrin -
EUR Eur 12:00 postp. Al Jaish
-
Karama -
EUR Eur 12:00 postp. Majd
-
Wahda -
EUR Eur 12:00 postp. Taliya
-
Al Ittihad -
EUR Eur 12:00 postp. Hottin
-
Al Sahel -
EUR Eur 12:00 postp. Wathbah
-
Nawaeir -
Czech Republic  »»  3. HNL: Zapad 22.03.2019 Shedule
CZE Mat 14:30 Sloga Nova Gradiška
-
Slavija Pleternica -
Europe  »»  Persha Liga 22.03.2019 Shedule
EUR Eur 12:00 ft Mykolaiv
0-1
Inhulets 0-0
Austria  »»  Regionalliga: West 22.03.2019 Shedule
AUT Reg 23:00 Anif
-
Kufstein -
AUT Reg 23:00 Hohenems
-
Wörgl -
AUT Reg 23:00 Kitzbuhel
-
Schwaz -
AUT Reg 23:00 Saalfelden
-
Dornbirn -
AUT Reg 23:00 Altach (Am)
-
Reichenau -
AUT Reg 23:00 Seekirchen
-
Langenegg -
AUT Reg 23:00 Johann
-
Bischofshofen (Aut) -
AUT Reg 23:00 Wals-Grunau
-
Grodig -
AUT Reg 18:30 Admira (Am)
-
Traiskirchen -
AUT Reg 18:30 Admira (Am)
0-1
Traiskirchen 0-0
AUT Reg 18:30 Karabakh
-
Ebreichsdorf -
AUT Reg 18:00 Allerheiligen
-
Wels -
AUT Reg 18:00 Bad Gleichenberg
-
Sturm (Am) -
AUT Reg 18:00 ASK Bruck/Leitha
-
St. Pölten II -
AUT Reg 18:00 Hertha
-
Kalsdorf -
AUT Reg 18:00 Neusiedl
-
Parndorf -
AUT Reg 18:00 Rapid Vienna (Am)
-
Schwechat -
AUT Reg 18:30 ft Karabakh
0-0
Ebreichsdorf 0-0
AUT Reg 18:00 ft Allerheiligen
6-0
Wels 4-0
AUT Reg 18:00 ft Bad Gleichenberg
0-0
Sturm (Am) 0-0
AUT Reg 18:00 ft Hertha
1-1
Kalsdorf 1-1
AUT Reg 18:00 ft Neusiedl
1-3
Parndorf 1-0
AUT Reg 18:00 ft Vöcklamarkt
5-1
Weiz 1-1
Russia  »»  II Liga: West 22.03.2019 Shedule
RUS Rus 23:00 GKS Belchatow
-
Olimpia Elbląg -
RUS Rus 23:00 Ol. Grudziadz
-
Leczna -
RUS Rus 23:00 Pogon Siedlce
-
ROW Rybnik -
RUS Rus 23:00 Radomiak Radom (Pol)
-
S. Wola -
RUS Rus 23:00 Ruch
-
Rozwój Katowice (Pol) -
RUS Rus 23:00 Siarka Tarnobrzeg
-
Gryf Wejherowo -
RUS Rus 23:00 Skra II
-
Pruszkow -
RUS Rus 23:00 Stargard Szczecinski
-
R. Rzeszow -
RUS Rus 23:00 Widzew Lodz
-
Elana Torun -
Belgium  »»  Second Division 22.03.2019 Shedule
BEL Exq 19:30 ft Lommel Utd
0-2
Leuven 0-1
Israel  »»  Liga Leumit 22.03.2019 Shedule
ISR Leu 13:00 ft Hapoel Iksal
1-1
Hapoel Katamon 0-1
ISR Leu 13:00 ft H. Nazareth
1-1
Hapoel Ramat Gan 0-0
ISR Leu 13:00 ft Hapoel Petach Tikva
1-1
Hapoel Afula 0-0
ISR Leu 13:00 ft H. Ironi Rishon
2-0
Hapoel Marmorek 0-0
Netherlands  »»  Eerste Divisie 22.03.2019 Shedule
NET Eer 19:00 Almere City
-
FC Oss -
NET Eer 19:00 Den Bosch
-
Telstar -
NET Eer 19:00 Eindhoven FC
-
Dordrecht -
NET Eer 19:00 Waalwijk
-
Helmond -
NET Eer 19:00 Volendam
-
Cambuur -
NET Eer 19:00 aban. Almere City
0-0
FC Oss 0-0
NET Eer 19:00 ft Den Bosch
3-4
Telstar 3-0
NET Eer 19:00 ft Eindhoven FC
8-1
Dordrecht 3-0
NET Eer 19:00 ft Waalwijk
2-1
Helmond 0-1
NET Eer 19:00 ft Volendam
0-1
Cambuur 0-0
Romania  »»  Liga III: Seria 6 22.03.2019 Shedule
ROM Div 13:00 U Craiova 1948
-
Înfrăţirea Hărman -
ROM Div 13:00 Alexandria
-
Atletic Bradu -
ROM Div 13:00 Ariesul Turda
-
Olimpic Cetate -
ROM Div 13:00 Astra II
-
Viitorul Domneşti -
ROM Div 13:00 Botoşani II
-
Metalul Buzău -
ROM Div 13:00 CS U Craiova II
-
Aninoasa -
ROM Div 13:00 Vulturii Lugoj
-
Avrig -
ROM Div 13:00 Dumbrăviţa
-
Șoimii Lipova -
ROM Div 13:00 Filiaşi
-
Sporting Roşiori -
ROM Div 13:00 CFR Suceava
-
Râmnicu Sarat -
ROM Div 13:00 Inainte Modelu
-
Spartac București -
ROM Div 13:00 Millenium Giarmata
-
Metalurgistul Cugir -
ROM Div 13:00 MSE Târgu Mureş
-
Unirea Tășnad -
ROM Div 13:00 Odorheiu Secuiesc
-
CFR Cluj II -
ROM Div 13:00 Sănătatea Cluj
-
Avântul Reghin -
ROM Div 13:00 Unirea Alba Iulia
-
Cetate Deva -
ROM Div 13:00 Unirea Dej
-
Comuna Recea -
ROM Div 13:00 Voluntari II
-
U Craiova 1948 -
Russia  »»  2. Division: West 22.03.2019 Shedule
RUS Div 23:00 Biolog
-
Legion Dynamo -
RUS Div 23:00 Chayka
-
Alaniya Vladikavkaz -
RUS Div 23:00 Maykop
-
Mashuk -
RUS Div 23:00 SKA Energiya
-
Dinamo Stavropol -
Scotland  »»  Championship 22.03.2019 Shedule
SCO Div 19:05 ft Partick
1-2
Inverness 0-0
Wales  »»  Feeder Leagues: Welsh League Division 1 22.03.2019 Shedule
WAL Div 19:30 ft Ammanford
2-0
Haverfordwes 1-0
WAL Div 19:30 ft Holyhead
2-1
Denbigh 1-1
WAL Div 19:30 ft Prestatyn
6-2
Bangor -
Costa Rica  »»  Primera División 22.03.2019 Shedule
COS Pri 02:05 ft Guadalupe
0-3
Cartagines 0-2
COS Pri 02:00 ft Carmelita
0-3
Herediano 0-2
South America  »»  Copa Sudamericana 22.03.2019 Shedule
SAM Cop 00:30 ft Itagüí Ditaires
1-1
Oriente Petrolero 0-1
Wales  »»  Premier League 22.03.2019 Shedule
WAL Pre 19:45 ft Llandudno
1-2
Aberystwyth 1-0
WAL Pre 19:45 ft TNS
3-1
Bala 0-0
Argentina  »»  Prim C Metro 22.03.2019 Shedule
ARG Pri 18:00 ft Club Luján
0-0
Midland 0-0
Argentina  »»  Prim D Metro 22.03.2019 Shedule
ARG Pri 18:00 ft Deportivo Paraguayo
0-2
Defensores de Cambaceres 0-0
Australia  »»  Victoria 22.03.2019 Shedule
AUS Vic 09:30 Oakleigh Cannons
-
Heidelberg United -
AUS Vic 09:15 Pascoe Vale
-
South Melbourne -
AUS Vic 08:45 Hume City
-
Dandenong City -
AUS Vic 08:45 Melbourne Knights
-
Port Melbourne -
Australia  »»  Western Australia 22.03.2019 Shedule
AUS Wes 11:30 Bayswater City
-
Floreat Athena -
Austria  »»  Landesliga: Wien 22.03.2019 Shedule
AUT Lan 23:00 Admira Dornbirn
-
Austria Lustenau II -
AUT Lan 23:00 Blau-Weiß Feldkirch
-
Bregenz -
AUT Lan 23:00 Fussach
-
Andelsbuch FC -
AUT Lan 23:00 FC Hochst
-
Lochau -
AUT Lan 23:00 Lauterach
-
Nenzing -
AUT Lan 23:00 Rot-Weiß Rankweil
-
Dornbirner SV -
AUT Lan 23:00 Röthis
-
Bizau -
AUT Lan 23:00 Wolfurt
-
Egg -
AUT Lan 18:30 Altenmarkt
2-1
Adnet 1-0
AUT Lan 18:30 Kilb
-
Zwettl -
AUT Lan 18:30 Langenrohr
-
Ortmann -
AUT Lan 18:30 Stegersbach
-
Kohfidisch -
AUT Lan 18:30 Waidhofen / Thaya
-
Spratzern -
AUT Lan 18:00 Donau Linz
1-2
Pottinger Grieskirchen 0-1
AUT Lan 18:00 Gnas
1-0
Frauental 1-0
AUT Lan 18:00 Lebring
0-3
Bruck 0-1
AUT Lan 18:00 Mettersdorf
4-1
Wildon 0-1
AUT Lan 18:00 Union St. Florian
2-4
Oedt 0-1
AUT Lan 18:00 Union Weißkirchen
1-2
Neuhofen / Ried II 0-1
AUT Lan 18:00 Voitsberg
1-2
Liezen 0-1
AUT Lan 18:00 Zams
-
Imst -
AUT Lan 17:00 Ostbahn
-
Donau -
AUT Lan 17:00 Treibach
1-0
Ferlach 0-0
Belgium  »»  Third Division: Group B 22.03.2019 Shedule
BEL Thi 19:30 ft Hasselt
3-0
Bocholter -
BEL Thi 19:30 ft Spouwen-Mopertingen
1-1
Patro Eisden -
Bulgaria  »»  V AFG: Southwest 22.03.2019 Shedule
BUL VAF 23:00 Asenovets
-
Zagorets -
BUL VAF 23:00 Borislav 2009
-
Gigant Saedinenie -
BUL VAF 23:00 Levski Karlovo
-
Dimitrovgrad -
BUL VAF 23:00 Marek
-
Svoge -
BUL VAF 23:00 Nadezhda Dobroslavtsi
-
Septemvri -
BUL VAF 23:00 Neftohimik
-
Sozopol -
BUL VAF 23:00 Oborishte
-
Germaneya -
BUL VAF 23:00 Pirin Razlog
-
Balkan (Tkm) -
BUL VAF 23:00 Rilski Sportist
-
Belasitsa -
BUL VAF 23:00 Rozova dolina
-
Haskovo 1957 -
BUL VAF 23:00 Sadovo
-
Maritsa Plovdiv -
BUL VAF 23:00 Svilengrad 1921 (Bul)
-
Karnobat -
BUL VAF 23:00 Velbazhd
-
Slivnishki Geroy -
BUL VAF 23:00 Vihren
-
FK Minyor Pernik -
Estonia  »»  2. HNL 22.03.2019 Shedule
EST Kor 14:30 ft Radnik Sesvete
3-1
Medimurje 1-1
EST Kor 14:00 ft Hajduk Split II
1-1
Varaždin 1-1
Lithuania  »»  1 Lyga 22.03.2019 Shedule
LIT Div 17:00 ft Stumbras II
0-2
Vilniaus Vytis 0-1
LIT Div 13:30 ft Dziugas Telsiai
1-0
Kupiskis 0-0
Northern Ireland  »»  Premiership 22.03.2019 Shedule
NIR Ifa 19:45 ft Dungannon
0-5
Linfield 0-3
Norway  »»  Group A 22.03.2019 Shedule
NOR Bln 13:45 Al Hamriyah
-
Dibba Al Hisn -
NOR Bln 13:40 Hatta
-
Arabi -
NOR Bln 13:40 Masafi
-
Al Thaid -