Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  Club Friendlies 17.11.2018 Shedule
INT Clu 20:00 U.A.N.L.- Tigres
-
U.N.A.M.- Pumas -
INT Clu 12:00 ft Zenit Petersburg
2-1
Schalke 1-1
INT Clu 14:30 ft Nurnberg
4-2
Usti nad Labem 3-0
INT Clu 12:00 ft Besiktas
2-1
Istanbulspor AS -
INT Clu 12:00 ft Bursaspor
2-0
Balikesirspor 0-0
INT Clu 12:00 ft Siroki Brijeg
1-1
D. Zagreb 1-1
International  »»  Friendlies 17.11.2018 Shedule
INT Fri 17:00 Jordan
-
India -
International  »»  ASEAN Football Championship 17.11.2018 Shedule
INT ASE 12:00 Thailand
-
Indonesia -
INT ASE 12:00 East Timor
-
Philippines -
INT ASE 11:30 Thailand
-
Indonesia -
Brazil  »»  Premiership 18.11.2018 Shedule
BRA Nbb 01:00 Hamilton Wanderers
-
Eastern Suburbs AFC -
BRA Nbb 03:35 ft Waitakere United
1-1
Otago United Dunedin 0-0
BRA Nbb 01:00 ft Auckland
4-1
Canterbury United 2-1
BRA Nbb 01:00 ft Tasman United
3-2
Wellington Phoenix Res 0-1
BRA Nbb 01:00 ft Team Wellington
2-2
Hawkes Bay United Napier 1-0
Brazil  »»  Serie B 17.11.2018 Shedule
BRA Cam 23:00 ft Oeste
1-3
Goias 0-0
BRA Cam 21:30 ft Vila Nova
2-2
Criciuma 2-2
BRA Cam 19:00 ft Brasil de Pelotas
1-1
Guarani 1-1
BRA Cam 19:00 ft CSA
0-1
Avai 0-1
BRA Cam 19:00 ft Sampaio Correa
1-0
Boa 1-0
Brazil  »»  Serie A 17.11.2018 Shedule
BRA Cam 23:00 ft Atletico-MG
1-0
Bahia 0-0
BRA Cam 21:00 ft Corinthians
1-0
Vasco 0-0
BRA Cam 21:00 ft Vitoria
1-2
Atletico-PR 0-1
England  »»  FA Trophy 17.11.2018 Shedule
ENG Fa 17:00 ft Moneyfields
0-3
Cray 0-2
England  »»  Conference N / S 17.11.2018 Shedule
ENG Blu 15:00 Alfreton
-
Nuneaton -
ENG Blu 15:00 Altrincham
-
York -
ENG Blu 15:00 Bath City
-
Eastbourne Borough -
ENG Blu 15:00 Blyth
-
Curzon Ashton -
ENG Blu 15:00 Boston
-
Southport -
ENG Blu 15:00 Bradford PA
-
Ashton United -
ENG Blu 15:00 Chelmsford
-
Truro -
ENG Blu 15:00 Chippenham
-
Wealdstone -
ENG Blu 15:00 Darlington
-
Hereford FC -
ENG Blu 15:00 Dulwich Hamlet
-
Oxford City -
ENG Blu 15:00 East Thurrock Utd
-
Hemel Hempstead -
ENG Blu 15:00 Gloucester City
-
St. Albans -
ENG Blu 15:00 Guiseley
-
Spennymoor Town -
ENG Blu 15:00 Hampton
-
Dartford -
ENG Blu 15:00 Hungerford
-
Billericay -
ENG Blu 15:00 Kidderminster
-
Chorley -
ENG Blu 15:00 Leamington
-
Chester -
ENG Blu 15:00 Slough Town
-
Woking -
ENG Blu 15:00 Stockport
-
Brackley -
ENG Blu 15:00 Torquay
-
Concord -
ENG Blu 15:00 United of Manchester
-
Telford -
ENG Blu 15:00 Welling
-
Weston -
ENG Blu 15:00 ft Alfreton
3-1
Nuneaton 1-1
ENG Blu 15:00 ft Altrincham
3-0
York 0-0
ENG Blu 15:00 ft Bath City
1-0
Eastbourne Borough 1-0
ENG Blu 15:00 ft Blyth
3-2
Curzon Ashton 0-2
ENG Blu 15:00 ft Boston
1-2
Southport 0-1
ENG Blu 15:00 ft Bradford PA
3-2
Ashton United 0-2
ENG Blu 15:00 ft Chelmsford
0-2
Truro 0-2
ENG Blu 15:00 ft Chippenham
3-1
Wealdstone 1-0
ENG Blu 15:00 ft Darlington
2-2
Hereford FC 0-1
ENG Blu 15:00 ft Dulwich Hamlet
0-1
Oxford City 0-0
ENG Blu 15:00 ft East Thurrock Utd
1-2
Hemel Hempstead 1-0
ENG Blu 15:00 ft Gloucester City
0-0
St. Albans 0-0
ENG Blu 15:00 ft Guiseley
1-1
Spennymoor Town 0-1
ENG Blu 15:00 ft Hampton
0-1
Dartford 0-1
ENG Blu 15:00 ft Hungerford
2-2
Billericay 0-1
ENG Blu 15:00 ft Kidderminster
0-4
Chorley 0-2
ENG Blu 15:00 ft Leamington
1-0
Chester 0-0
ENG Blu 15:00 ft Slough Town
0-1
Woking 0-1
ENG Blu 15:00 ft Stockport
1-1
Brackley 0-0
ENG Blu 15:00 ft Torquay
4-1
Concord 4-0
ENG Blu 15:00 ft United of Manchester
1-2
Telford 1-1
ENG Blu 15:00 ft Welling
3-1
Weston 2-1
England  »»  Conference National 17.11.2018 Shedule
ENG Blu 15:00 Barrow
-
Eastleigh -
ENG Blu 15:00 Boreham Wood
-
Ebbsfleet -
ENG Blu 15:00 Braintree
-
Solihull -
ENG Blu 15:00 Chesterfield
-
Havant & W -
ENG Blu 15:00 Dagenham & Red.
-
Fylde -
ENG Blu 15:00 Gateshead
-
Sutton -
ENG Blu 15:00 Halifax
-
Dover Ath. -
ENG Blu 15:00 Hartlepool
-
Barnet -
ENG Blu 15:00 Leyton Orient
-
Bromley -
ENG Blu 15:00 Maidenhead
-
Harrogate -
ENG Blu 15:00 Maidstone
-
Wrexham -
ENG Blu 15:00 Salford
-
Aldershot -
ENG Blu 15:00 ft Barrow
0-3
Eastleigh 0-2
ENG Blu 15:00 ft Boreham Wood
0-0
Ebbsfleet 0-0
ENG Blu 15:00 ft Chesterfield
0-0
Havant & W 0-0
ENG Blu 15:00 ft Dagenham & Red.
2-1
Fylde 1-1
ENG Blu 15:00 ft Gateshead
0-0
Sutton 0-0
ENG Blu 15:00 ft Halifax
1-0
Dover Ath. 1-0
ENG Blu 15:00 ft Leyton Orient
3-1
Bromley 0-1
ENG Blu 15:00 postp. Maidenhead
3-5
Harrogate -
ENG Blu 15:00 ft Maidstone
1-1
Wrexham 0-0
ENG Blu 15:00 ft Salford
4-0
Aldershot 2-0
ENG Blu 12:30 ft Braintree
0-3
Solihull 0-0
Germany  »»  Oberliga: Westfalen 18.11.2018 Shedule
GER Obe 14:00 Deutz
-
Siegburger -
GER Obe 14:00 Frechen
-
Freialdenhoven -
GER Obe 14:00 Germania Ratingen
0-1
TuRU Düsseldorf -
GER Obe 14:00 Inter Turkspor Kiel
-
Lübeck (Am) -
GER Obe 13:45 Merten
-
SV Breinig -
GER Obe 13:45 Turk Gucu Friedberg
-
Ginsheim -
GER Obe 13:30 Bergisch Gladbach
-
FC Wegberg-Beeck -
GER Obe 13:30 Brunninghausen
-
Schermbeck -
GER Obe 13:30 Duren Merzenich
-
FC Viktoria 08 -
GER Obe 13:30 Eintracht Rheine
-
ASC 09 Dortmund -
GER Obe 13:30 Eintracht Rheine
-
ASC 09 Dortmund -
GER Obe 13:30 Ennepetal
-
Holzwickeder SC -
GER Obe 13:30 Ennepetal
-
Holzwickeder SC -
GER Obe 13:30 Germania Friedrichstal
-
Goppinger SV -
GER Obe 13:30 Gievenbeck
-
Westfalia Herne -
GER Obe 13:30 Gievenbeck
-
Westfalia Herne -
GER Obe 13:30 Hammer SpVg
-
Sportfreunde Siegen -
GER Obe 13:30 Hammer SpVg
-
Sportfreunde Siegen -
GER Obe 13:30 Hennef
-
FC BW Friesdorf -
GER Obe 13:30 Homberg
2-1
SC Velbert -
GER Obe 13:30 Jahn Dinslaken
0-2
Union Nettetal -
GER Obe 13:30 Kleve
3-3
Monheim -
GER Obe 13:30 Lohfelden
-
Barockstadt Fulda-Lehn. -
GER Obe 13:30 Paderborn 07 II
-
Westfalia Rhynern -
GER Obe 13:30 Paderborn 07 II
-
Westfalia Rhynern -
GER Obe 13:30 Schalke (Am)
-
Ahlen -
GER Obe 13:30 Baumberg
2-1
Speldorf 2-0
GER Obe 13:30 Sprockhovel
-
Erndtebruck -
GER Obe 13:30 Sprockhovel
-
Erndtebruck -
GER Obe 13:30 Velbert
1-1
Meerbusch -
GER Obe 13:30 TuS Haltern
-
Gutersloh -
GER Obe 13:30 TuS Haltern
-
Gutersloh -
GER Obe 13:00 Altona
-
Meiendorfer SV -
GER Obe 13:00 Altona
1-1
Meiendorfer SV 1-1
GER Obe 13:00 Arminia Hannover
-
Uphusen -
GER Obe 13:00 Barmbek Uhlenhorst
-
Sasel -
GER Obe 13:00 Barmbek Uhlenhorst
2-3
Sasel 2-1
GER Obe 13:00 Cloppenburg
-
Eintracht Northeim -
GER Obe 13:00 Braunschweig (Am)
-
Oythe -
GER Obe 13:00 Braunschweig (Am)
2-2
Oythe -
GER Obe 13:00 Gifhorn
1-3
Wolfenbuttel -
GER Obe 13:00 Gifhorn
-
Wolfenbuttel -
GER Obe 13:00 Heeslinger SC
-
Atlas Delmenhorst -
GER Obe 13:00 Heeslinger SC
1-1
Atlas Delmenhorst -
GER Obe 13:00 HSC Hannover
-
Hagen / ?Uthlede -
GER Obe 13:00 HSC Hannover
-
Hagen / ?Uthlede -
GER Obe 13:00 Niendorfer TSV
-
Dassendorf -
GER Obe 13:00 Niendorfer TSV
3-0
Dassendorf 2-0
GER Obe 13:00 Pinneberg
-
Condor Hamburg -
GER Obe 13:00 Pinneberg
2-2
Condor Hamburg 1-1
GER Obe 13:00 Schwaben Augsburg
-
Nördlingen -
GER Obe 13:00 Spelle-Venhaus
-
Bersenbruck -
GER Obe 13:00 Spelle-Venhaus
0-1
Bersenbruck -
GER Obe 13:00 Todesfelde
-
Eutin 08 -
GER Obe 13:00 Vatan Bremen
-
SFL Bremerhaven -
GER Obe 12:00 Düsseldorf-West
4-1
Hilden 1-0
GER Obe 14:00 GieYen
-
Hadamar -
GER Obe 14:00 Jahn Forchheim
-
Wurzburger FV -
GER Obe 13:00 Munich 1860 (Am)
-
Regensburg (Am) -
GER Obe 13:00 Curslack-Neuengamme
-
Wedeler TSV -
GER Obe 13:00 Dachau
-
Turkgucu-Ataspor -
GER Obe 13:00 Holzkirchen
-
Hankofen-Hailing -
GER Obe 13:00 Ismaning
-
Unterfohring -
GER Obe 13:00 Kirchanschöring
-
Rain -
GER Obe 13:00 Kottern-St. Mang
-
Pullach -
GER Obe 13:00 Nördlingen
-
Schwabmunchen -
GER Obe 13:00 Vilzing
-
Schwaben Augsburg -
GER Obe 13:00 Wunstorf
-
Hildesheim -
GER Obe 10:00 ft Geestemünde
12-0
Ol. Bremerhaven 4-0
GER Obe 15:00 ft Cloppenburg
0-0
Eintracht Northeim 0-0
GER Obe 15:00 ft Wunstorf
1-1
Hildesheim 0-1
GER Obe 13:30 ft Backnang
1-1
Freiberg 1-1
GER Obe 13:30 ft Bahlinger
3-0
Oberachern 1-0
GER Obe 13:30 ft Baunatal
1-1
Viktoria Griesheim 0-0
GER Obe 13:30 ft Alzenau
2-1
FV Bad Vilbel -
GER Obe 13:30 ft Ederbergland
4-2
Flieden -
GER Obe 13:30 ft GieYen
3-0
Hadamar 2-0
GER Obe 13:30 ft Kassel
3-0
Eddersheim 2-0
GER Obe 13:30 ft Hunfelder
0-4
Waldgirmes -
GER Obe 13:30 ft Ilshofen
2-0
FC 08 Villingen 1-0
GER Obe 13:30 ft Linx
2-2
Ravensburg 1-0
GER Obe 13:30 ft Neckarsulmer
0-0
Bissingen 0-0
GER Obe 13:00 ft Munich 1860 (Am)
0-2
Regensburg (Am) 0-2
GER Obe 13:00 ft Abtswind
0-4
Eltersdorf 0-2
GER Obe 13:00 ft Arminia Hannover
1-0
Uphusen -
GER Obe 13:00 ft ATSV Erlangen
1-0
Bayern Hof 1-0
GER Obe 13:00 ft Aubstadt
2-2
Grossbardorf 0-1
GER Obe 13:00 ft Aumund-Vegesack
2-3
Leher TS 1-0
GER Obe 13:00 ft Bordesholm
1-2
Schilksee 1-1
GER Obe 13:00 ft BTS Neustadt
1-1
Hastedt 1-1
GER Obe 13:00 ft CFC Hertha
2-0
Wismar 2-0
GER Obe 13:00 ft CfR Pforzheim
2-1
Spielberg 1-0
GER Obe 13:00 ft Curslack-Neuengamme
2-0
Wedeler TSV 2-0
GER Obe 13:00 ft Dachau
1-2
Turkgucu-Ataspor 0-1
GER Obe 13:00 ft Erlangen
1-0
Bamberg 1-0
GER Obe 13:00 ft Gebenbach
1-1
Ammerthal 1-1
GER Obe 13:00 ft Heider SV
3-2
VfR Neumunster 2-2
GER Obe 13:00 ft Holzkirchen
3-0
Hankofen-Hailing 2-0
GER Obe 13:00 ft Ismaning
0-2
Unterfohring 0-1
GER Obe 13:00 ft Kirchanschöring
5-1
Rain 2-1
GER Obe 13:00 ft Kottern-St. Mang
1-0
Pullach 1-0
GER Obe 13:00 ft Nördlingen
1-0
Schwabmunchen 1-0
GER Obe 13:00 ft FC Normannia Gmund
0-0
FC Nottingen 0-0
GER Obe 13:00 ft NTSV Strand 08
1-0
Eichede 1-0
GER Obe 13:00 ft TSB Flensburg
4-0
TSV Kropp 3-0
GER Obe 13:00 ft Union Neumünster
2-0
TSV Lagerdorf 0-0
GER Obe 13:00 ft Vilzing
1-1
Schwaben Augsburg 0-1
GER Obe 13:00 ft Weiche Flensburg II
0-1
Frisia 03 Risum-Lindholm 0-1
GER Obe 12:30 ft Neumarkt
2-0
Vach 1-0
GER Obe 12:30 ft Wacker Nordhausen II
2-3
Jena (Am) 0-2
GER Obe 12:00 ft Bremer
10-0
Werder Bremen III 5-0
Spain  »»  Segunda B: Group 4 18.11.2018 Shedule
SPA Seg 12:45 75' Hercules
3-1
Baleares 2-1
SPA Seg 12:45 73' Lleida
0-0
Ontinyent 0-0
SPA Seg 17:30 Gernika
1-0
R. Sociedad B 0-0
SPA Seg 16:00 Barcelona B
2-1
Cornellà 1-0
SPA Seg 16:00 SD Ejea
4-4
Lleida 3-2
SPA Seg 16:00 Leioa
1-0
Mirandes 0-0
SPA Seg 15:30 Amorebieta
0-1
Arenas de Getxo 0-1
SPA Seg 15:00 R. Union
1-2
Barakaldo 0-1
SPA Seg 11:00 ft Baleares
4-3
Teruel 2-2
SPA Seg 11:00 ft Burgos
0-1
Unionistas de Salamanca 0-0
SPA Seg 11:00 ft Celta Vigo B
0-0
Real Valladolid II 0-0
SPA Seg 11:00 ft Conquense
2-0
Levante UD B 0-0
SPA Seg 11:00 ft El Ejido
2-0
Granada CF B 1-0
SPA Seg 11:00 ft CF Fuenlabrada
2-0
Navalcarnero 0-0
SPA Seg 11:00 ft Real Oviedo II
0-1
UD Logrones 0-1
SPA Seg 11:00 ft Recreativo Huelva
0-1
Melilla 0-0
SPA Seg 11:00 ft San Sebastian Reyes
2-1
Pontevedra (Esp) 1-0
SPA Seg 11:00 ft Tudelano
1-1
Santander 0-0
SPA Seg 11:00 ft UD Ibiza
0-1
Don Benito 0-0
SPA Seg 11:00 ft Unión Adarve
1-3
Internacional 1-0
SPA Seg 11:00 ft Villarreal B
3-1
Espanyol B 2-0
SPA Seg 10:30 ft Deportivo La Coruña II
1-1
UD Las Palmas 1-0
SPA Seg 10:30 ft Sevilla B
2-3
Malaga B (Esp) 0-1
SPA Seg 15:30 ft Badalona
2-1
Villarreal B 2-1
SPA Seg 12:50 ft Valencia B
2-0
Espanyol B 0-0
SPA Seg 12:45 ft Levante UD B
4-2
Ebro 1-1
England  »»  League Two 17.11.2018 Shedule
ENG Lea 21:00 ft Carlisle
5-2
Colchester 2-1
ENG Lea 15:00 ft Bury
4-0
Stevenage 0-0
ENG Lea 15:00 ft Crewe
3-2
Tranmere 1-1
ENG Lea 15:00 ft Exeter
2-2
Northampton 2-1
ENG Lea 15:00 ft Forest Green
0-1
Morecambe 0-0
ENG Lea 15:00 ft Grimsby
1-0
Crawley 0-0
ENG Lea 15:00 ft Mansfield
1-0
Port Vale 1-0
ENG Lea 15:00 ft Milton Keynes Dons
2-0
Macclesfield 0-0
ENG Lea 15:00 ft Newport
2-0
Colchester 0-0
ENG Lea 15:00 ft Newport
1-2
Milton Keynes Dons 0-2
ENG Lea 15:00 ft Notts County
0-3
Cheltenham 0-1
ENG Lea 15:00 ft Oldham
3-1
Cambridge Utd 0-1
ENG Lea 15:00 ft Swindon
0-4
Carlisle 0-1
ENG Lea 15:00 postp. Yeovil
-
Lincoln -
Germany  »»  Regionalliga: West 18.11.2018 Shedule
GER Reg 13:00 63' Lupo-Martini Wolfsburg
2-2
ETSV Weiche 2-2
GER Reg 13:00 65' St. Pauli (Am)
0-1
Drochtersen / Assel 0-1
GER Reg 13:00 67' VfL Oldenburg
1-1
Wolfsburg (Am) 1-1
GER Reg 13:00 Egestorf-Langreder
-
TSV Havelse -
GER Reg 13:00 Lupo-Martini Wolfsburg
-
ETSV Weiche -
GER Reg 13:00 St. Pauli (Am)
-
Drochtersen / Assel -
GER Reg 13:00 VfL Oldenburg
-
Wolfsburg (Am) -
GER Reg 15:00 Jeddeloh
-
Oldenburg -
GER Reg 14:00 BSV Rehden
-
Hamburger (Am) -
GER Reg 13:00 Alemannia Aachen
-
FC Viktoria Koln -
GER Reg 13:00 Augsburg (Am)
-
TSV 1860 Rosenheim -
GER Reg 13:00 SpVgg Bayreuth
-
1. FC Schweinfurt -
GER Reg 13:00 Dortmund (Am)
-
Bonner (Ger) -
GER Reg 13:00 B. Moenchengladbach (Am)
-
Wattenscheid -
GER Reg 13:00 Garching
-
Heimstetten -
GER Reg 13:00 TV Herkenrath
-
Wuppertaler -
GER Reg 13:00 Illertissen
-
Burghausen -
GER Reg 13:00 Köln (Am)
-
Kaan-Marienborn -
GER Reg 13:00 Lippstadt
-
Dusseldorf (Am) -
GER Reg 13:00 Pipinsried
-
Eichstatt -
GER Reg 13:00 Essen
-
Rodinghausen -
GER Reg 13:00 Schalding
-
Furth (Am) -
GER Reg 13:00 SV 1919 Straelen
-
Oberhausen -
GER Reg 13:00 Verl
-
Wiedenbruck -
GER Reg 13:00 Aschaffenburg
-
Memmingen -
GER Reg 13:00 Bremen (Am)
-
Eintracht Norderstedt -
GER Reg 12:00 Hannover (Am)
-
Hansa Luneburg -
GER Reg 15:00 ft Jeddeloh
2-0
Oldenburg 1-0
GER Reg 13:00 ft Augsburg (Am)
2-1
TSV 1860 Rosenheim 1-0
GER Reg 13:00 ft SpVgg Bayreuth
1-1
1. FC Schweinfurt 0-0
GER Reg 13:00 ft Dortmund (Am)
0-2
Bonner (Ger) 0-1
GER Reg 13:00 ft B. Moenchengladbach (Am)
0-0
Wattenscheid 0-0
GER Reg 13:00 ft Buchbach
1-1
Nurnberg (Am) 0-1
GER Reg 13:00 postp. Garching
1-0
Heimstetten 1-0
GER Reg 13:00 ft TV Herkenrath
0-3
Wuppertaler 0-2
GER Reg 13:00 ft Holstein Kiel (Am)
2-1
Lübeck 1-1
GER Reg 13:00 ft Illertissen
2-2
Burghausen 0-1
GER Reg 13:00 ft Köln (Am)
1-3
Kaan-Marienborn 1-1
GER Reg 13:00 ft Lippstadt
0-2
Dusseldorf (Am) 0-1
GER Reg 13:00 ft Pipinsried
1-2
Eichstatt 0-2
GER Reg 13:00 ft Essen
2-0
Rodinghausen 0-0
GER Reg 13:00 ft Schalding
2-2
Furth (Am) 0-1
GER Reg 13:00 ft SV 1919 Straelen
1-0
Oberhausen 0-0
GER Reg 13:00 ft Aschaffenburg
0-1
Memmingen 0-0
GER Reg 13:00 ft Bremen (Am)
2-1
Eintracht Norderstedt 1-1
GER Reg 12:00 ft Hannover (Am)
1-2
Hansa Luneburg 1-2
England  »»  League One 17.11.2018 Shedule
ENG Lea 15:00 Luton
-
Plymouth -
ENG Lea 15:00 ft Accrington
0-2
Barnsley 0-1
ENG Lea 15:00 ft Bristol Rovers
1-2
Scunthorpe 1-1
ENG Lea 15:00 ft Burton
1-0
Coventry 0-0
ENG Lea 15:00 ft Doncaster
2-1
AFC Wimbledon 1-1
ENG Lea 15:00 ft Luton
5-1
Plymouth 4-0
ENG Lea 15:00 ft Oxford Utd
1-0
Gillingham 0-0
ENG Lea 15:00 ft Peterborough
1-1
Bradford 0-1
ENG Lea 15:00 ft Shrewsbury
3-2
Rochdale 1-1
ENG Lea 15:00 ft Southend
1-2
Blackpool 0-1
ENG Lea 15:00 ft Sunderland
1-1
Wycombe 0-0
ENG Lea 12:00 ft Fleetwood Town
0-0
Walsall 0-0
Italy  »»  Lega Pro 1: Girone B 18.11.2018 Shedule
ITA Leg 13:30 HT' Arzachena
1-1
Pro Vercelli 1-1
ITA Leg 13:30 HT' Cuneo
0-0
Novara 0-0
ITA Leg 13:30 HT' Fermana
2-0
Fano 2-0
ITA Leg 13:30 HT' Gubbio
0-1
GIANA Erminio 0-1
ITA Leg 13:30 HT' Imolese
0-0
Ternana 0-0
ITA Leg 13:30 HT' Monza
0-1
Pordenone 0-1
ITA Leg 13:30 45' Pisa
0-0
Olbia (Ita) 0-0
ITA Leg 13:30 45' Sambenedettese
1-0
FeralpiSalo 1-0
ITA Leg 13:30 HT' Sudtirol
0-0
Vis Pesaro 0-0
ITA Leg 13:30 HT' Virtus Verona
0-0
Teramo 0-0
Italy  »»  Serie B 18.11.2018 Shedule
ITA Ser 14:00 16' Spezia
1-0
Benevento 1-0
Spain  »»  Segunda División 18.11.2018 Shedule
SPA Seg 11:00 ft Numancia
1-2
Rayo Majadahonda 0-1
SPA Seg 19:45 ft R. Oviedo
2-1
Gijon 2-0
SPA Seg 19:30 ft Zaragoza
2-2
Mallorca 0-2
SPA Seg 17:00 ft Osasuna
2-0
Tenerife 2-0
SPA Seg 17:00 ft Reus Deportiu
1-4
Extremadura UD 1-1
SPA Seg 15:00 ft Malaga
2-0
Gimnastic 1-0
England  »»  Non League Div One: Southern SW 18.11.2018 Shedule
ENG Non 12:00 Dereham
-
Barking -
ENG Non 15:00 Dunstable
-
Sutton Coldfield Town -
ENG Non 15:00 Kempston
-
Peterborough Sports -
ENG Non 15:00 Aylesbury United
-
North Leigh -
ENG Non 15:00 Barnstaple Town
-
Evesham -
ENG Non 15:00 Barton
-
Bedford -
ENG Non 15:00 Basildon
-
Felixstowe & Walton Utd. -
ENG Non 15:00 Berkhamsted
-
Cambridge City -
ENG Non 15:00 Blackfield
-
Bideford -
ENG Non 15:00 Bracknell Town
2-3
Hanwell Town -
ENG Non 15:00 Bracknell Town
-
Hanwell Town -
ENG Non 15:00 Brentwood
-
Bowers & Pitsea -
ENG Non 15:00 Brighouse Town
2-1
Wisbech 2-0
ENG Non 15:00 Bristol Manor Farm
-
Highworth -
ENG Non 15:00 Bromsgrove Sporting
-
Aylesbury -
ENG Non 15:00 Bury Town
-
Coggeshall Town -
ENG Non 15:00 Canvey Island
-
Sudbury -
ENG Non 15:00 Carlton Town
1-1
Ossett United 1-0
ENG Non 15:00 Cheshunt
2-0
Chipstead -
ENG Non 15:00 Cheshunt
-
Chipstead -
ENG Non 15:00 Cinderford Town
-
Fleet Town -
ENG Non 15:00 Cirencester
-
Totton -
ENG Non 15:00 Corby
-
Thame United -
ENG Non 15:00 Didcot
-
Dunstable Town -
ENG Non 15:00 Frickley
0-1
Belper 0-0
ENG Non 15:00 Grays
-
Dereham -
ENG Non 15:00 Great Wakering Rovers
-
Heybridge -
ENG Non 15:00 Gresley
2-2
Cleethorpes Town 1-2
ENG Non 15:00 Kidlington
-
Yaxley -
ENG Non 15:00 Kidsgrove Athletic
-
Prescot Cables -
ENG Non 15:00 Lincoln Utd.
0-0
Marske United 0-0
ENG Non 15:00 Loughborough Dynamo
3-0
Morpeth 2-0
ENG Non 15:00 Maldon & Tiptree
-
Tilbury -
ENG Non 15:00 Mangotsfield
-
Thatcham -
ENG Non 15:00 Marlow
-
Hayes & Yeading -
ENG Non 15:00 Marlow
0-0
Hayes & Yeading -
ENG Non 15:00 Melksham
-
Street -
ENG Non 15:00 Mildenhall
-
Romford -
ENG Non 15:00 Molesey
-
FC Romania -
ENG Non 15:00 Molesey
-
FC Romania -
ENG Non 15:00 Moneyfields
-
Slimbridge -
ENG Non 15:00 Northwood
-
Hertford Town -
ENG Non 15:00 Northwood
-
Hertford Town -
ENG Non 15:00 Paulton Rovers
-
Larkhall -
ENG Non 15:00 Pontefract Collieries
1-0
Spalding United 0-0
ENG Non 15:00 Runcorn Linnets
-
Clitheroe -
ENG Non 15:00 Sheffield FC
2-1
AFC Mansfield 1-0
ENG Non 15:00 South Park
-
Bedfont Sports -
ENG Non 15:00 South Park
-
Bedfont Sports -
ENG Non 15:00 Stocksbridge
2-1
Pickering Town CFC 1-0
ENG Non 15:00 Tadcaster
0-3
Stamford 0-2
ENG Non 15:00 Uxbridge
-
Egham -
ENG Non 15:00 Uxbridge
1-0
Egham -
ENG Non 15:00 Waltham Abbey
0-0
Chalfont St Peter -
ENG Non 15:00 Waltham Abbey
-
Chalfont St Peter -
ENG Non 15:00 Ware
4-0
Ashford Town (Middlesex) -
ENG Non 15:00 Ware
-
Ashford Town (Middlesex) -
ENG Non 15:00 Welwyn Garden City
-
Coleshill Town -
ENG Non 15:00 Westfield (Surrey)
6-2
Tooting Mitcham -
ENG Non 15:00 Westfield (Surrey)
-
Tooting Mitcham -
ENG Non 15:00 Winchester City
-
Yate -
ENG Non 14:00 Barking
-
Soham -
ENG Non 10:00 ft Bracknell Town
1-1
Uxbridge 1-0
ENG Non 12:00 ft Hertford Town
2-2
Chalfont St Peter 1-1
England  »»  Non League Premier: Southern 17.11.2018 Shedule
ENG Non 15:00 ft Hornchurch
1-1
Worthing 1-0
ENG Non 15:00 ft Bamber Bridge
2-2
Nantwich 0-1
ENG Non 15:00 ft Basingstoke
0-3
Merthyr Town 0-1
ENG Non 15:00 ft Beaconsfield
2-6
Farnborough 1-3
ENG Non 15:00 ft Stortford
4-2
Whitehawk 2-0
ENG Non 15:00 ft Bognor Regis
4-2
Wingate & Finchley 1-1
ENG Non 15:00 ft Burgess Hill
3-0
Merstham 1-0
ENG Non 15:00 ft Buxton
0-5
Witton Albion 0-2
ENG Non 15:00 ft Carshalton
2-3
Corinthian-Casuals 0-1
ENG Non 15:00 ft Dorchester
0-5
Chesham 0-1
ENG Non 15:00 ft Dorking Wanderers
2-1
Brightlingsea Regent 2-1
ENG Non 15:00 ft Folkestone
2-0
Potters Bar Town 0-0
ENG Non 15:00 ft Gainsborough
4-1
Whitby 0-1
ENG Non 15:00 ft Gosport Borough
1-2
Taunton Town 0-1
ENG Non 15:00 ft Harlow
1-0
Tonbridge 0-0
ENG Non 15:00 ft Hyde
2-0
Hednesford 0-0
ENG Non 15:00 ft Kings Langley
2-1
Weymouth 1-0
ENG Non 15:00 ft Kingstonian
2-1
Margate 0-0
ENG Non 15:00 ft Lancaster
0-0
Stafford 0-0
ENG Non 15:00 ft Leatherhead
4-1
Enfield Town 3-0
ENG Non 15:00 ft Lewes
0-1
Haringey Borough 0-0
ENG Non 15:00 ft Matlock
3-1
Stalybridge 1-0
ENG Non 15:00 ft Metropolitan Police
2-1
Frome Town 1-0
ENG Non 15:00 ft North Ferriby
0-6
Farsley 0-1
ENG Non 15:00 ft Salisbury
4-2
Hartley Wintney 2-1
ENG Non 15:00 ft Scarborough Athletic
2-0
Marine 0-0
ENG Non 15:00 ft South Shields
3-2
Mickleover 1-1
ENG Non 15:00 ft Swindon Supermarine
1-2
Harrow Borough 1-2
ENG Non 15:00 ft Tiverton
0-0
Hendon 0-0
ENG Non 15:00 ft Walton Casuals
0-4
Poole Town 0-1
ENG Non 15:00 ft Warrington Town
1-1
Basford Utd. 1-0
ENG Non 15:00 ft Wimborne
1-0
Staines 1-0
ENG Non 15:00 ft Workington
1-4
Grantham Town 0-1
Italy  »»  Serie D: Girone I 18.11.2018 Shedule
ITA Ser 14:00 Lanusei
-
Castiadas -
ITA Ser 14:00 Picerno
-
Sarnese -
ITA Ser 14:00 Sanremese
-
Arconatese -
ITA Ser 13:30 Acireale
-
Locri 1909 -
ITA Ser 13:30 Adrense
-
Pavia -
ITA Ser 13:30 US Adriese
-
Virtus Don Bosco -
ITA Ser 13:30 Aglianese
-
Gavorrano -
ITA Ser 13:30 Albalonga
-
Budoni Calcio -
ITA Ser 13:30 Ambrosiana
-
Darfo Boario -
ITA Ser 13:30 Anziolavinio
-
Trastevere Calcio -
ITA Ser 13:30 Union ArzignanoChiampo
-
Cartigliano -
ITA Ser 13:30 Atletico
-
Aprilia -
ITA Ser 13:30 Avellino
-
Vis Artena -
ITA Ser 13:30 Bari
-
Palmese -
ITA Ser 13:30 Bastia Calcio
-
Scandicci -
ITA Ser 13:30 Borgaro Nobis
-
Bra -
ITA Ser 13:30 Bustese Roncalli
-
Sestri Levante -
ITA Ser 13:30 Chieri 1955
-
Borgosesia -
ITA Ser 13:30 Chions
-
Este -
ITA Ser 13:30 Ciserano
-
Caronnese -
ITA Ser 13:30 Città di Anagni
-
Domino -
ITA Ser 13:30 Citta di Campobasso
-
Giulianova -
ITA Ser 13:30 Cittanovese
-
Gela -
ITA Ser 13:30 Clodiense
-
Trento Calcio 1921 -
ITA Ser 13:30 Como
-
Rezzato -
ITA Ser 13:30 Fezzanese
-
Folgore Caratese -
ITA Ser 13:30 Flaminia
-
Nuova Monterosi -
ITA Ser 13:30 Forli
-
Francavilla -
ITA Ser 13:30 Gragnano
-
Team Altamura -
ITA Ser 13:30 FC Isernia
-
Castelfidardo Calcio -
ITA Ser 13:30 Jesina
-
Avezzano -
ITA Ser 13:30 Ladispoli
-
Lupa Roma -
ITA Ser 13:30 Latina
-
Sassari Torres -
ITA Ser 13:30 Latte Dolce
-
Cassino -
ITA Ser 13:30 Lavagnese
-
Ligorna -
ITA Ser 13:30 Legnago Salus
-
Pro Sesto -
ITA Ser 13:30 Lentigione
-
Crema -
ITA Ser 13:30 Levico
-
Cjarlins Muzane -
ITA Ser 13:30 Mantova
-
Pontisola -
ITA Ser 13:30 Marsala
-
Messina (Ita) -
ITA Ser 13:30 Messina
-
Portici -
ITA Ser 13:30 Lara
-
Pol. Ciliverghe Mazzano -
ITA Ser 13:30 Modena
-
Calvina -
ITA Ser 13:30 Montebelluna
-
Campodarsego -
ITA Ser 13:30 Nola 1925
-
AS Fasano -
ITA Ser 13:30 Olginatese
-
Calcio Caravaggese -
ITA Ser 13:30 OltrepoVoghera
-
Axys Zola -
ITA Ser 13:30 Pergolettese
-
Classe -
ITA Ser 13:30 Pianese
-
Massese -
ITA Ser 13:30 Pineto
-
Cesena -
ITA Ser 13:30 Pomigliano
-
Herculaneum -
ITA Ser 13:30 Mobilieri Ponsacco
-
Tuttocuoio -
ITA Ser 13:30 Prato
-
Montevarchi Calcio -
ITA Ser 13:30 Dronero
-
Inveruno -
ITA Ser 13:30 Real Forte Querceta
-
Ghivizzano Borgo Mozzano -
ITA Ser 13:30 Recanatese
-
Sammaurese -
ITA Ser 13:30 Roccella
-
Igea Virtus -
ITA Ser 13:30 Rotonda
-
Troina -
ITA Ser 13:30 San Donato Tavarnelle
-
Cannara -
ITA Ser 13:30 San Marino
-
Fiorenzuola -
ITA Ser 13:30 Sancataldese
-
Nocerina -
ITA Ser 13:30 Sangimignanosport
-
Sinalunghese -
ITA Ser 13:30 Sangiovannese
-
Viareggio -
ITA Ser 13:30 Sangiustese
-
San Nicolò -
ITA Ser 13:30 Santarcangelo
-
Matelica -
ITA Ser 13:30 Sasso Marconi
-
Reggiana -
ITA Ser 13:30 Savignanese
-
Agnonese -
ITA Ser 13:30 Savoia
-
F. Andria -
ITA Ser 13:30 Savona
-
Casale -
ITA Ser 13:30 Scanzorosciate
-
Villafranca -
ITA Ser 13:30 Sorrento
-
FC Francavilla -
ITA Ser 13:30 Sporting Trestina
-
Seravezza -
ITA Ser 13:30 St. Georgen
-
AC Belluno -
ITA Ser 13:30 Stresa
-
Lecco -
ITA Ser 13:30 Tamai
-
Sandonà -
ITA Ser 13:30 Taranto
-
Gelbison Cilento -
ITA Ser 13:30 Neapolis Frattese
-
US Castrovillari Calcio -
ITA Ser 13:30 Union Feltre
-
Delta Porto Tolle -
ITA Ser 13:30 US Bitonto
-
Nardò -
ITA Ser 13:30 Pro Vasto
-
Montegiorgio -
ITA Ser 13:30 Vigor Carpaneto
-
AC Fanfulla 1874 -
ITA Ser 13:30 Villa d'Almè
-
Seregno -
ITA Ser 13:30 Virtus Bergamo
-
Sondrio -
France  »»  Coupe de France 18.11.2018 Shedule
FRA Cou 14:00 18' Avenir Lozere
0-0
Red Star 0-0
FRA Cou 14:00 19' Chassieu Decines
0-1
Hyeres 0-1
FRA Cou 14:00 18' Olympique de Valence
0-0
Aire 0-0
FRA Cou 14:00 18' Stade Pontivy
0-0
Vignoc Hédé Guipel 0-0
FRA Cou 13:30 45' Avion
0-0
Epernay 0-0
FRA Cou 13:30 45' Les Herbiers
0-0
Chauvigny 0-0
FRA Cou 13:30 45' Luzenac
2-3
Rodez 2-3
FRA Cou 13:30 45' St-Orens
0-1
Sete 0-1
FRA Cou 13:30 45' Vimy
0-1
Creteil 0-1
FRA Cou 13:00 59' Annecy-le-Vieux
0-0
Val Lyonnais 0-0
FRA Cou 13:00 59' Auch
0-0
GFCO Ajaccio 0-0
FRA Cou 13:00 60' Bellevue Nantes
0-0
Vertou 0-0
FRA Cou 13:00 59' Carrières Grésillons
0-0
Charitoise 0-0
FRA Cou 13:00 59' Chapelle-des-Marais
0-3
Avranches 0-2
FRA Cou 13:00 60' Escaudœuvres
1-1
La Chapelle Montgermont 1-1
FRA Cou 13:00 60' FCA Troyes
1-1
Bourges Foot 1-1
FRA Cou 13:00 59' Feillens
0-2
Limonest 0-2
FRA Cou 13:00 60' Frejus Saint Raphael
1-0
Toulon 0-0
FRA Cou 13:00 60' Grand-Quevilly
1-1
Cherbourg 1-1
FRA Cou 13:00 60' Guipavas
0-1
Montagnarde 0-1
FRA Cou 13:00 60' Heillecourt
0-0
St. Louis Neuweg 0-0
FRA Cou 13:00 60' Illkirch Graffenstaden
1-0
Saint Avold Naborienne 1-0
FRA Cou 13:00 59' Labrede
0-3
Bergerac 0-2
FRA Cou 13:00 60' Longueau
2-1
Blois 2-1
FRA Cou 13:00 60' Marck
0-0
Saint-Omer 0-0
FRA Cou 13:00 59' Melun
0-1
Chamalieres 0-1
FRA Cou 13:00 56' Noisy-le-Grand
0-0
Riom 0-0
FRA Cou 13:00 60' Olympique Strasbourg
0-0
Reipertswiller 0-0
FRA Cou 13:00 60' Pays Neslois
0-0
Chambly 0-0
FRA Cou 13:00 64' Prix les Mezieres
1-0
Saint Amand 1-0
FRA Cou 13:00 60' Raon L Etape
1-0
Bourg Peronnas 1-0
FRA Cou 13:00 59' Rossfeld
0-2
Biesheim 0-2
FRA Cou 13:00 59' Sainte-Geneviève
0-0
Sainte-Suzanne 0-0
FRA Cou 13:00 59' Salinieres
0-0
Marignane Gignac 0-0
FRA Cou 13:00 59' Sarreguemines
0-1
Metz 0-1
FRA Cou 13:00 60' Stella Maris Douarnenez
0-0
Lannion 0-0
FRA Cou 13:00 59' Tartas-St Yaguen
1-4
Lège-Cap-Ferret 1-4
FRA Cou 13:00 59' Versailles
0-0
Dragon 0-0
FRA Cou 13:00 60' Villers Houlgate CF
1-0
Mondeville 1-0
FRA Cou 13:00 61' Wasquehal Football
1-3
Olympique St Quentin 1-1
FRA Cou 16:00 St. Maur Lusi
-
Drancy JA -
FRA Cou 19:00 ft Bastia
2-1
Le Mans 1-1
FRA Cou 19:00 ft Etoile Matoury
2-3
Concarneau 0-1
FRA Cou 19:00 ft Vilaine Atlantique
1-4
Brest 0-1
FRA Cou 18:30 aet Gueugnon
1-3
Clermont 1-1
FRA Cou 18:00 ft Angouleme CFC
1-0
Auxerre 1-0
FRA Cou 18:00 ft Beaune
0-3
Grenoble 0-1
FRA Cou 18:00 ft Canet Roussillon
2-1
Beziers 0-0
FRA Cou 18:00 ft Châtellerault
0-2
Challans 0-0
FRA Cou 18:00 ft Montluçon
0-1
Viry-Chatillon 0-0
FRA Cou 18:00 ft Nogent
0-2
Lens 0-1
FRA Cou 18:00 ft Ales
2-0
Ajaccio 1-0
FRA Cou 18:00 ft Marcq-en-Baroeul
0-2
Boulogne 0-1
FRA Cou 18:00 ft Pontivy
1-0
Plouvorn 1-0
FRA Cou 17:30 ft Gamaches
1-7
Le Havre 0-2
FRA Cou 17:30 ft Fontenay
2-3
Chateauroux 1-2
FRA Cou 17:00 ft AG Caennaise
0-2
Orleans 0-0
FRA Cou 17:00 ft Andrézieux
1-0
Louhans-Cuiseaux 0-0
FRA Cou 17:00 aet Genets
1-3
Pau 0-0
FRA Cou 17:00 ft Annecy
0-1
Nancy 0-1
FRA Cou 17:00 aet Biars-Bretenoux
2-3
Aurillac 0-0
FRA Cou 17:00 ft Chauray
0-2
Niort 0-0
FRA Cou 17:00 ft Cheminots Paray
1-0
Morteau Montlebon 0-0
FRA Cou 17:00 ft Compiegne
0-2
Troyes 0-0
FRA Cou 17:00 aet Hazebrouck
1-3
Gravelines 1-0
FRA Cou 17:00 pen. La Châtaigneraie
0-0
Tours 0-0
FRA Cou 17:00 ft Le Poire Sur Vie
2-1
Cholet 0-1
FRA Cou 17:00 ft Montceau
1-4
Lyon Duchere 1-2
FRA Cou 17:00 ft Saint-Lô Manche
0-1
Vitre 0-1
FRA Cou 17:00 ft Theix
0-2
Vannes 0-1
FRA Cou 16:00 ft Entente Crest-Aouste
2-0
Montélimar 1-0
FRA Cou 16:00 ft Entente S.S.G.
4-0
Mtsapere 2-0
FRA Cou 16:00 ft St-Pryvé St-Hilaire
1-0
Matoury 0-0
FRA Cou 16:00 pen. Volvic
0-0
Le Puy 0-0
FRA Cou 14:30 aet Limoges
0-1
Villefranche 0-0
FRA Cou 14:00 ft Avize-Grauves
0-1
Schiltigheim 0-0
FRA Cou 14:00 aet Haguenau
3-4
Sochaux 1-1
FRA Cou 13:30 ft Bastia-Borgo
2-4
Sedan 1-2
FRA Cou 13:00 ft Bourny Laval
1-5
Oissel 1-1
FRA Cou 13:00 pen. Poitiers
0-0
L'Aiglon du Lamentin 0-0
FRA Cou 13:00 ft Thaon
3-0
Vieux-Habitants 1-0
France  »»  CFA 2: Group H 18.11.2018 Shedule
FRA CFA 14:00 postp. Cannes
-
AUB -
FRA CFA 14:00 postp. Fabregues
-
Rodez II -
Denmark  »»  1st Division 18.11.2018 Shedule
DEN 1st 12:45 78' HB Koge
3-0
Lyngby 0-0
DEN 1st 12:45 79' Hvidovre
2-0
Fredericia 1-0
DEN 1st 12:45 78' Naestved
0-0
Nykobing 0-0
DEN 1st 12:45 82' Roskilde
2-1
Elite 3000 0-0
DEN 1st 12:45 79' Silkeborg
0-0
Fremad Amager 0-0
Croatia  »»  Championship 1 17.11.2018 Shedule
CRO A1 15:00 ft Dergview
0-2
Carrick Rangers 0-1
CRO A1 15:00 ft Larne
6-0
Limavady United 3-0
CRO A1 14:00 ft H&W Welders
0-2
Loughgall 0-2
CRO A1 14:00 ft Knockbreda
3-2
Ballyclare Comrades 2-1
CRO A1 14:00 ft PSNI (Nir)
0-0
Ballinamallard 0-0
Japan  »»  J3 League 18.11.2018 Shedule
JAP J3 10:00 Kusatsu
-
Giravanz Kitakyushu -
JAP J3 05:00 Tokyo U23
-
YSCC -
JAP J3 04:05 Fukushima Utd
-
Gamba Osaka U23 -
JAP J3 04:00 Azul Claro Numazu
-
Sagamihara -
JAP J3 04:00 Blaublitz Akita
-
Toyama -
JAP J3 04:00 Gainare Tottori
-
Nagano -
JAP J3 04:00 Grulla Morioka
-
Cerezo Osaka U23 -
Morocco  »»  GNF 1 17.11.2018 Shedule
MOR Bot 15:00 ft Hassania Agadir
0-0
Raja Casablanca 0-0
Ecuador  »»  Primera A 18.11.2018 Shedule
ECU Ser 14:00 Aucas
-
Tecnico U. -
ECU Ser 14:00 Emelec
-
EL Nacional -
ECU Ser 19:00 ft Delfin
1-1
Macara 0-0
ECU Ser 19:00 ft Atletico River Plate
2-2
Independiente J. T. 0-2
ECU Ser 19:00 ft Universidad Católica
3-1
Independiente J. T. 1-1
ECU Ser 18:30 ft Emelec
3-0
Barcelona SC 1-0
Ireland  »»  Premier Division 18.11.2018 Shedule
IRE Pre 14:00 Shamrock
2-0
Sligo 0-0
IRE Pre 13:30 Derry City
2-1
St. Patricks 1-1
IRE Pre 13:30 Dundalk
2-0
Bohemians 1-0
IRE Pre 13:30 Limerick
2-1
Waterford 1-0
IRE Pre 19:00 ft Bray
2-0
Cork City 0-0
IRE Pre 19:00 ft Sligo
1-3
Dundalk 0-1
IRE Pre 19:00 ft St. Patricks
1-2
Limerick 0-1
IRE Pre 19:00 ft Waterford
1-3
Shamrock 0-0
Argentina  »»  Prim B Metro 17.11.2018 Shedule
ARG Pri 22:30 ft Atletico Atlanta
3-1
Justo José de Urquiza 0-0
ARG Pri 20:00 ft Deportivo Riestra
1-1
Almirante Brown 1-0
ARG Pri 20:00 ft Flandria
2-1
Fénix 0-1
ARG Pri 20:00 ft Talleres Escalada
0-0
Comunicaciones 0-0
ARG Pri 20:00 ft Tristan Suarez
1-1
Colegiales 1-0
ARG Pri 20:00 ft UAI Urquiza
0-1
All Boys 0-0
Argentina  »»  Prim B Nacional 17.11.2018 Shedule
ARG Pri 20:00 ft Ferro
1-3
Central Cordoba 0-1
Colombia  »»  Primera A: Clausura 18.11.2018 Shedule
COL Lig 01:00 pen. Deportes Tolima
0-1
Santa Fe 0-1
COL Lig 23:00 ft Bucaramanga
2-0
Ind. Medellin 1-0
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 18.11.2018 Shedule
EUR Eur 12:00 Atletico Tacoronte
-
Ibarra -
EUR Eur 12:00 El Cotillo
-
Lanzarote -
EUR Eur 12:00 Citta di Marino
-
Santa Úrsula -
EUR Eur 12:00 Mensajero
-
Tamaraceite -
EUR Eur 12:00 UD San Fernando
-
La Cuadra -
EUR Eur 12:00 Unión Sur Yaiza
-
Villa Santa Brígida -
EUR Eur 11:15 Alhaurino
-
Ciudad de Torredonjimeno -
EUR Eur 11:15 Jerez
-
Olivenza -
EUR Eur 11:15 Llanes
-
Gijón Industrial -
EUR Eur 11:15 Rincón
-
Atlético Mancha Real -
EUR Eur 11:15 Sants
-
UE Figueres -
EUR Eur 11:00 Azuaga
-
Atlético Pueblonuevo -
EUR Eur 11:00 Azuqueca
-
Tarancón -
EUR Eur 11:00 Cacereno
-
RCP Valverdeño -
EUR Eur 11:00 Casetas
-
Binéfar -
EUR Eur 11:00 Castuera
-
Llerenense -
EUR Eur 11:00 Cerdanyola del Vallès
-
Sant Andreu -
EUR Eur 11:00 Condal
-
San Martin -
EUR Eur 11:00 Coria C.F. (Esp)
-
Cordoba B -
EUR Eur 11:00 Ecija
-
Utrera -
EUR Eur 11:00 Esporles
-
Formentera -
EUR Eur 11:00 Getafe B
-
Las Rozas -
EUR Eur 11:00 Granollers
-
Reus Deportiu II -
EUR Eur 11:00 Guadalajara
-
Toledo -
EUR Eur 11:00 Huétor Vega
-
Antequera -
EUR Eur 11:00 L Hospitalet
-
Martinenc -
EUR Eur 11:00 La Roda
-
Villarrobledo -
EUR Eur 11:00 La Unión CF
-
Lorca Deportiva -
EUR Eur 11:00 Lealtad
-
Siero -
EUR Eur 11:00 Llanera
-
Vado -
EUR Eur 11:00 Loja
-
Alhaurín -
EUR Eur 11:00 Ciudad Lorca
-
Cartagena FC -
EUR Eur 11:00 Montijo
-
Aceuchal -
EUR Eur 11:00 Paiporta
-
Olimpic Xativa -
EUR Eur 11:00 Paterna
-
Eldense -
EUR Eur 11:00 Pobla Mafumet
-
Prat -
EUR Eur 11:00 Praviano
-
Colunga -
EUR Eur 11:00 Betis B
-
Guadalcacín -
EUR Eur 11:00 Berio
-
Ordizia -
EUR Eur 11:00 Rinconeda Polanco
-
Laredo -
EUR Eur 11:00 San Agustin del Guadalix
-
Villaverde-Boetticher -
EUR Eur 11:00 Santa Ana
-
Móstoles -
EUR Eur 11:00 UCAM Murcia II
-
Águilas FC -
EUR Eur 11:00 UD San Pedro
-
Juventud Torremolinos -
EUR Eur 11:00 Universidad Oviedo
-
Ceares -
EUR Eur 11:00 UP Plasencia
-
Calamonte -
EUR Eur 11:00 Varea
-
Alfaro -
EUR Eur 11:00 Vilafranca
-
Horta -
EUR Eur 11:00 Zamora
-
Beroil Bupolsa -
EUR Eur 10:45 Grama
-
Santboià -
EUR Eur 10:45 Revilla
-
C.D.S. Naval -
EUR Eur 10:30 Alcobendas Sport
-
Leganés II -
EUR Eur 10:30 Alcorcón II
-
Atlético de Pinto -
EUR Eur 10:30 Cádiz II
-
Arcos CF (Esp) -
EUR Eur 10:30 Deportivo Alaves II
-
Santutxu -
EUR Eur 10:30 Espinardo Atlético
-
Olímpico Totana -
EUR Eur 10:30 Parla
-
Carabanchel -
EUR Eur 10:30 Zaragoza B
-
Robres -
EUR Eur 10:30 Roda
-
Silla -
EUR Eur 10:30 RSD Alcala
-
Pozuelo Alarcón -
EUR Eur 10:30 San Fernando de Henares
-
Trival Valderas -
EUR Eur 10:30 San Juan de Mozarrifar
-
Utebo -
EUR Eur 10:30 Minerva
-
Real Murcia II -
EUR Eur 10:30 Tres Cantos
-
Rayo Vallecano B -
EUR Eur 10:30 Vicálvaro
-
Canillas -
EUR Eur 10:15 Santurtzi
-
Club Bermeo -
EUR Eur 23:00 Almazán
-
Briviesca -
EUR Eur 23:00 Arandina
-
Cultural Leonesa II -
EUR Eur 23:00 Atlético Astorga
-
Arandina -
EUR Eur 23:00 Atlético Astorga
-
La Bañeza -
EUR Eur 23:00 Atlético Tordesillas
-
Numancia II -
EUR Eur 23:00 Burgos II
-
Bembibre -
EUR Eur 23:00 Cultural Cebrereña
-
Beroil Bupolsa -
EUR Eur 23:00 Cultural Leonesa II
-
Sporting Uxama -
EUR Eur 23:00 Gimnástica Segoviana
-
Burgos II -
EUR Eur 23:00 La Bañeza
-
Bembibre -
EUR Eur 23:00 La Granja
-
Cultural Cebrereña -
EUR Eur 23:00 La Virgen del Camino
-
Atlético Tordesillas -
EUR Eur 23:00 Numancia II
-
Gimnástica Segoviana -
EUR Eur 23:00 Real Avila
-
La Virgen del Camino -
EUR Eur 23:00 Real Avila
-
Sporting Uxama -
EUR Eur 23:00 Real Burgos
-
Briviesca -
EUR Eur 23:00 UD Santa Marta
-
Cristo Atlético -
EUR Eur 23:00 UD Santa Marta
-
La Granja -
EUR Eur 23:00 Vilamarxant
-
Torre Levante -
EUR Eur 23:00 Zamora
-
Almazán -
EUR Eur 23:00 Zamora
-
Beroil Bupolsa -
EUR Eur 18:00 Guimar
-
Buzanada -
EUR Eur 17:15 Silva
-
Laracha -
EUR Eur 17:00 Ascó
-
San Cristobal -
EUR Eur 17:00 Deusto
-
JD Somorrostro -
EUR Eur 17:00 Las Zocas
-
Tenerife II -
EUR Eur 17:00 Santfeliuenc
-
CE Europa (Esp) -
EUR Eur 17:00 SD San Pedro
-
Basconia -
EUR Eur 17:00 Velarde
-
Ribamontán al Mar -
EUR Eur 16:30 Balmaseda
-
Pasaia KE -
EUR Eur 16:30 Huarte
-
Burladés -
EUR Eur 16:30 Manacor
-
Mallorca II -
EUR Eur 16:30 Martos
-
Atarfe Industrial -
EUR Eur 16:30 Sodupe
-
Amurrio -
EUR Eur 16:00 Atlético Astorga
-
La Bañeza -
EUR Eur 16:00 Beasain
-
Portugalete -
EUR Eur 16:00 Bergantiños
-
Ourense CF -
EUR Eur 16:00 Beti Kozkor
-
Valle Egüés -
EUR Eur 16:00 Ceuta
-
Lucena -
EUR Eur 16:00 Lagun Onak
-
Sestao -
EUR Eur 16:00 Las Palmas III
-
Unión Viera -
EUR Eur 16:00 Platges de Calvià
-
Pena Deportina -
EUR Eur 16:00 San Rafael
-
Ibiza Islas Pitiusas -
EUR Eur 16:00 Zamudio
-
San Ignacio -
EUR Eur 15:45 Son Cladera
-
Felanitx -
EUR Eur 15:30 Beti Onak
-
Cantolagua -
EUR Eur 15:30 Céltiga
-
Ribadumia -
EUR Eur 15:30 La Granja
-
Cultural Cebrereña -
EUR Eur 15:30 Txantrea
-
AD San Juan -
EUR Eur 15:30 UD Santa Marta
-
Cristo Atlético -
EUR Eur 15:15 Burgos II
-
Bembibre -
EUR Eur 15:00 Baztán
-
Subiza -
EUR Eur 15:00 Binissalem
-
Mercadal -
EUR Eur 15:00 Gerena
-
Sevilla III -
EUR Eur 15:00 Pamplona
-
Avance Ezcabarte -
EUR Eur 15:00 Muri
-
Haro -
EUR Eur 15:00 Santa Catalina Atlético
-
Alcúdia -
EUR Eur 15:00 Santanyí
-
Llosetense -
EUR Eur 14:45 Anguiano
-
Calasancio -
EUR Eur 14:45 Cultural Guarnizo
-
Tropezon -
EUR Eur 14:45 Escobedo
-
Vimenor -
EUR Eur 14:45 La Virgen del Camino
-
Atlético Tordesillas -
EUR Eur 14:45 Numancia II
-
Gimnástica Segoviana -
EUR Eur 14:45 Real Aviles
-
Depor -
EUR Eur 14:45 Sámano
-
Bezana -
EUR Eur 14:30 Alesves
-
Corellano -
EUR Eur 14:30 Cortes
-
Osasuna B -
EUR Eur 17:00 ft Saguntino
1-0
Novelda CF -
EUR Eur 16:00 ft Acero
1-2
La Nucía -
EUR Eur 15:30 ft Atzeneta
0-1
Villarreal III -
EUR Eur 15:00 ft Jove Español
0-1
Orihuela -
Paraguay  »»  Division Profesional: Clausura 17.11.2018 Shedule
PAR Pri 22:50 ft Sp. Luqueno
1-1
Deportivo Capiata 0-0
PAR Pri 21:00 ft 3 de Febrero
4-4
Libertad Asuncion 1-1
Czech Republic  »»  3. HNL: Zapad 18.11.2018 Shedule
CZE Mat 12:30 Čepin
-
Slavonija -
CZE Mat 12:30 Primorac Stobreč
-
Primorac Biograd -
CZE Mat 12:30 Urania Baška Voda
-
Neretvanac Opuzen -
CZE Mat 12:30 Blato
-
Dubrovnik -
CZE Mat 12:30 Belisce
-
Mladost Zdralovi -
CZE Mat 12:30 Bjelovar
-
NK Koprivnica -
CZE Mat 12:30 Cibalia
-
Vihor -
CZE Mat 12:30 Dakovo-Croatia
-
Marsonia 1909 -
CZE Mat 12:30 Hrvace
-
RNK Split -
CZE Mat 12:30 Jadran LP
-
Croatia Zmijavci -
CZE Mat 12:30 NK Jadran Porec
-
Jarun -
CZE Mat 12:30 Kamen Ivanbegovina
-
Imotski -
CZE Mat 12:30 Krk
-
Opatija -
CZE Mat 12:30 Udarnik Kurilovec
-
NK Trnje (Cro) -
CZE Mat 12:30 Maksimir Zagreb
-
Vinogradar -
CZE Mat 12:30 Orijent 1919
-
Vrbovec -
CZE Mat 12:30 Oriolik
-
Vukovar -
CZE Mat 12:30 Ponikve
-
Novigrad -
CZE Mat 12:30 Slavija Pleternica
-
Zrinski Jurjevac -
CZE Mat 12:30 Sloga Nova Gradiška
-
Bedem Ivankovo -
CZE Mat 12:30 Spansko Zagreb
-
Dugo Selo -
CZE Mat 12:30 Uskok Klis
-
Junak -
CZE Mat 12:30 Zagora
-
Neretva Metković -
CZE Mat 12:30 Zagorec
-
Dubrava Zagreb -
CZE Mat 12:30 NK Zagreb
-
HASK -
Europe  »»  Persha Liga 18.11.2018 Shedule
EUR Eur 12:00 ft Inhulets
0-1
Kolos Kovalivka 0-1
EUR Eur 12:00 ft Obolon-Brovar K.
1-0
Komsomolsk 1-0
EUR Eur 15:00 ft Volyn Lutsk
0-0
Ahrobiznes Volochysk 0-0
EUR Eur 14:00 ft Dnipro-1
4-0
Zirka Kirovograd 1-0
EUR Eur 12:00 ft Kramatorsk
3-1
Prykarpattia 3-1
Europe  »»  T & T Pro League 17.11.2018 Shedule
EUR Eur 22:00 Central
-
St. Ann's Rangers -
Egypt  »»  Premier League 17.11.2018 Shedule
EGY Pre 17:00 ft Asyouty Sport
0-3
Petrojet 0-3
EGY Pre 14:30 ft El Ettehad El Sakandary
1-7
Tala El Geish 0-4
EGY Pre 14:30 ft El-Entag El-Harby
2-0
Smouha 2-0
EGY Pre 14:30 ft Nasr
0-0
El Raja 0-0
EGY Pre 13:30 ft El Daklyeh
1-1
Tanta 0-1
Russia  »»  FNL 18.11.2018 Shedule